Skip to content

Cytat dnia

15354565859

Komentarz

  • edytowano November 2018
    Ja widzę na razie Europę trzech prędkości:
    - Pierwsza to Niemcy z Holandią i Belgią oraz Francją. Belgia i Holandia wiozą się z Niemcami bo korzystają z nich jak cholera i z centrali UE oraz licznych jej agend u siebie. Są w końcu portem Niemiec, ich oknem na świat, pośrednikiem w wielu przepływach towarów oraz bliskim dostawcą. Francja jest potrzebna do zapewnienia tej grupie wystarczającej masy do dominacji w UE oraz siły politycznej której Niemcy nadal nie mają albo stosują ją po prusacku a więc zbyt widocznie co budzi opór. Jednak ta grupa musi utrzymywać rozpaskudzonych, drogich i niekonkurencyjnych Francuzów a ci mają duże potrzeby i są liczni. Sami Francuzi już mocno Niemców wydrenują.
    - Druga to właśnie Południe. Na jego utrzymanie chyba Niemiec nie stać, nie zostanie wiele po Francuzach. Po drugie chyba mają słabszą motywację. Nie wydaje się aby bardzo tego Południa potrzebowali. Pohandlować sobie mogą za gotówkę z Chinami, Rosją, Arabami a nie z Południem na kredyt nie do oddania. No może by przychylnie spojrzeli na rozpad Włoch i ich część północną.Tam na Południu sytuacja może się pogorszyć szybko, najpierw finansowo, a potem społecznie. Widać na przykładzie Grecji że reakcją, przynajmniej w krótkim okresie, jest stagnacja, pogorszenie poziomu życia i apatia społeczna.
    - My to trzecia prędkość. Pierwsza grupa nie ma dla nas atrakcyjnych propozycji. Chce eksploatować ale nie bardzo wie jak to kontynuować. Coraz więcej krajów tej grupy widzi że nie da się z pierwsza grupą dogadać. Ona nie ma czym zapłacić i jak ochronić za posłuszeństwo i rozłam w grupie trzeciej.
    No jest też sporo krajów obrotowych które nie bardzo chcą się do jakiejkolwiek grupy zapisywać. Chciałyby wewnątrzunijnej finlandyzacji wobec Niemiec i korzystania na niej jak Skandynawowie czy Austria. W grupie trzeciej na taki status po cichu liczą Czechy, pewnie Słowenia i może Chorwacja a nawet Węgry czy Słowacja. Naiwnie liczą. Poza Austriakami wszyscy mają być pókolonią.

    Właściwie to nie są trzy prędkości ale trzy jakości - kultury polityczne i biznesowe i modele społeczne. Nie poddadzą się ujednoliceniu. Mogą funkcjonować razem tylko w luźniejszej strukturze Europy narodów. Nie mogą w federacji z jedna walutą i budżetem.
  • "Dulkiewicz wygrała przypadkowo".
  • Chaim Mordechaj Rumkowski (February 27, 1877 – August 28, 1944) was a Polish businessman appointed by Nazi Germany as the head of the Council of Elders in the Łódź Ghetto (Ghetto Litzmannstadt) during the German occupation of Poland
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chaim_Rumkowski
  • Ossohozi? Imiona ma typowe dla polskiego bizniesmana.
  • A mnie się otwarło:
    Chaim Mordechaj Rumkowski (February 27, 1877 – August 28, 1944) was a Jewish businessman appointed by Nazi Germany as the head of the Council of Elders in the Łódź Ghetto (Ghetto Litzmannstadt) during the German occupation of Poland.
  • edytowano May 2019
    A mnie jeszcze inaczej z linku losa:
    Chaim Mordechaj Rumkowski (February 27, 1877 – August 28, 1944) was appointed by Nazi Germany head of the Council of Elders in the Łódź Ghetto (Ghetto Litzmannstadt) during the German occupation of Poland.

    Ki czort? Jakaś personalizacja wikowa lub googlowa czy co?




  • edytowano May 2019
    Może coś tam grzebią. Mnie teraz jak Tobie. Ale nationality - Jewish.
  • Chyba pozmieniali, jak się wczoraj zrobił dym wokoł tego sformułowania.
  • A mnie w ogóle pozbawili go narodowości. Ale daje stoi jak byk - Jewish.
  • edytowano May 2019
    To i tak pikuś w porównaniu z tą niemiecka ministrą co niedawno stwierdziła że rocznica kapitulacji III Rzeszy to święto wyzwolenia Niemiec spod hitlerowskiej okupacji.
  • Rafał napisal(a):
    To i tak pikuś w porównaniu z tą niemiecka ministrą co niedawno stwierdziła że rocznica kapitulacji III Rzeszy to święto wyzwolenia Niemiec spod hitlerowskiej okupacji.
    Amerykanskie programy szkolne dla Niemiec odnoszą skutek.
    Gdyby nie trump i jego niechęć do bmw to by go po rękach całowała
  • Na chwilę obecną pan Chaim Rumkowski był żydowskim człowiekiem interesu.
  • Nie zrobiłem skrinszota ale dokładnie pamiętam - rano jeszcze nie miał narodowości. Warto tę ewolucję obserwować, kim jeszcze będzie pan Rumkowski wieczorem. I jutro.
  • Ja zaś żałuję, że nie zarchiwizowałam info-wiki pod hasłem "instynkt zachowania gatunku", gdyż albowiem urocza stronka ze stekiem wielce uczonych mundrości starannie pomijających sedno została całkiem zniknięta. Poniekąd bardzo nad wyraz słusznie. Tyle, że zastąpiono ją ... niczym.
  • Miałem starą wersję na ekranie!

    Stara: Chaim Mordechaj Rumkowski (February 27, 1877 – August 28, 1944) was appointed by Nazi Germany head of the Council of Elders in the Łódź Ghetto (Ghetto Litzmannstadt) during the German occupation of Poland.

    Nowa: Chaim Mordechaj Rumkowski (February 27, 1877 – August 28, 1944) was a Jewish businessman appointed by Nazi Germany as the head of the Council of Elders in the Łódź Ghetto (Ghetto Litzmannstadt) during the German occupation of Poland.

    Prawda się zmienia.
  • Orwellowsko to wygląda. Unpersonują gościa.
  • Nie? Bałwanowa płynna nowoczesność, wszystko jest zmienne i negocjowane, choć instancja ostateczna jest ta sama co zawsze - facet z najgrubszą pałą. Gdzie nie rządzi prawda, tam rządzi siła, jako rzekł Platon.
  • W wikipedii przy każdej stronie jest dokładna historia edycji - można zobaczyć każdą wersję strony; w przypadku Rumkowskiego rzeczywiście było dość gorąco z edycjami ostatnio. Gdyby tam dodać, że pozostawił trzy kamienice, to żadna siła by zapewne nie zdołała zmienić narodowości z eskimoskiej na inną.
  • los napisal(a):
    Nie zrobiłem skrinszota ale dokładnie pamiętam - rano jeszcze nie miał narodowości. Warto tę ewolucję obserwować, kim jeszcze będzie pan Rumkowski wieczorem. I jutro.
    Wiki przechowuje całą historię edycji.
  • Acha, dobrze wiedzieć. Ale czy naprawdę dobrze wiedzieć, czy warto znać detale? Nie warto, warto tylko pamiętać konkluzję, im bardziej syntetyczną tym lepiej.
  • „Polacy tak lubią, po swojemu, staropolsko w słomianych łapciach i gaciach, dupcyć po bożemu i dawać tej dupy każdemu, kto ją posmaruje, 500 plus albo obietnicą zbawienia”

    Manuela
  • A co?
    Żal jej dupe ściska że nikt jej dupy nie smaruje?
  • Na południu to raczej w portkach i kierpcach.
    Nic nie wiedzo, nic!
  • pantelej napisal(a):
    „Polacy tak lubią, po swojemu, staropolsko w słomianych łapciach i gaciach, dupcyć po bożemu i dawać tej dupy każdemu, kto ją posmaruje, 500 plus albo obietnicą zbawienia”

    Manuela
    Mąż Gretkowskiej. Słomianych łapci wprawdzie nie widać, ale wygląda całkiem staropolsko, wręcz piastowsko :-)
    image
  • Neopoganin jakiś?
  • Rafał napisal(a):
    Neopoganin jakiś?
    Z taką żoną, to raczej święty :D
  • młody - postrzyżyn jeszcze nie miał
  • ethanol napisal(a):
    młody - postrzyżyn jeszcze nie miał
    Nie przyjęły się.
  • Exspectans napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Neopoganin jakiś?
    Z taką żoną, to raczej święty :D
    =))
  • Urodiwyj
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.