Skip to content

Cytat dnia

15354555658

Komentarz

  • Heraklit powinien głosiować na PO albo .N, względnie utyskiwać że nie masz w Polszcze porządnych postępowców.
  • Jakiś Locke mógłby głosiować na Rysia.
  • Natomiast arcymciekaw, na kogóż zagłosiowałby Ludwik Waryński - i obstawiam PiS.
  • A Nitsche albo inny Hegel?
  • Nietzsche na Konfederację ;-)
  • No tak. Tam jest wola, ale mocy jednak mało.
  • Ciekawe na kogo zagłosowałby Dmowski.
  • Dmowski? Wiadomo, na PO.
  • – Nie wytrzymam, muszę coś państwu opowiedzieć. Skoro uroczystość się już zakończyła to tak już bardziej na wesołopowiedział Andrzej Duda.
    – Ta strzelnica jest realizowana ze środków na modernizację służb, z programu (…) na lata 2017-2020. W 2016 roku tuż przed Świętem Policji przyszedł do mnie ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak i mówi do mnie tak: słuchaj Andrzej, mam do ciebie taką sprawę. Wiesz, że trzeba zmodernizować policję i inne służby, bo sam wiesz, jak jest. Nie wszystko działa tam jak powinno, nie mają nowoczesnego sprzętu, który im jest potrzebny. Na to są potrzebne pieniądze, na remonty. (…) Pieniądze muszą się znaleźć, a ja mam problem, bo w rządzie mi mówią, że nie ma i nie chcą mi dać. Ale wiesz, wymyśliłem taki program modernizacji. Opracowaliśmy go już, przygotowaliśmy. No tylko nie mogę tego zrealizować. Jakbyś tak na tym Święcie Policji powiedział, że będzie taki program modernizacji, bo jak powiesz to już będzie musiał być. No i ja rzeczywiście powiedziałem. No i jest – wyjaśnił prezydent.
    :)))
    za stefczykiem
  • christoph napisal(a):
    Rozgadany
    a może tak samo (z)robił MM zanim został PMM? ")
  • Wymuszenie
    Eleganckie jednak
  • Dziś PO przedstawiło nowe hasło wyborcze:
    Jutro może być lepsze.
    A jutro...
    W Lublinie odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowany zostanie program wyborczy partii. Ma być to kolejny element kampanii i domknięcie tego, co zostało rozpoczęte konwencją w Katowicach.


    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano September 2019
    AnnaE napisal(a):
    Jutro może być lepsze.
    .


    Nie nie, Fezet już informował, że w haśle jest błąd ortograficzny. Prawdziwe brzmienie to:
    Jutro morze być lepsze.
  • edytowano September 2019
    AnnaE napisal(a):
    Dziś PO przedstawiło nowe hasło wyborcze:
    Jutro może być lepsze.
    A jutro...
    W Lublinie odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowany zostanie program wyborczy partii. Ma być to kolejny element kampanii i domknięcie tego, co zostało rozpoczęte konwencją w Katowicach.


    Ale mają tajming :D
  • Właśnie :D

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @aw_rzepka

    M. Stuhr pytany przez "Newsweek" o niemoc opozycji błysnął cytatem z "Szewców" Witkacego, że "przyrost intelektu odbiera odwagę czynu".

    Mówi to prok. Scurvy.

    W sztuce jest na to odpowiedź Księżnej: "To, co pan mówi, to są frazesy społecznego impotenta bez istotnych przekonań".
  • edytowano November 2019
    wyznał Leszek Miller. " PZPR (...) "było kuźnią kadr dla wszystkich formacji politycznych".
    https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prezydenckie-2020-leszek-miller-komplementuje-adriana-zandberga-6449825883260545a
  • Nu nu! Januszek był w SD!!!1
  • Greater PZPR
  • edytowano November 2019

    Zbigniew Herbert, najlepszy polski poeta, a ty i tak znasz tylko jego piosenki miłosne. pic.twitter.com/qYvkdZyiAU

  • Uwaga: Ten profil może zawierać nieodpowiednie treści
    To ostrzeżenie oznacza, że Tweety pochodzące z tego profilu mogą zawierać nieodpowiedni język lub obrazy. Czy na pewno chcesz zobaczyć ten profil?

    Tak, pokaż profil
  • edytowano September 2020
    Wiktor Orban,
    premier Węgier, wypowiedź w Radiu Kossuth, piątek 4. września 2020; źródło PAP:

    Europa Środkowa jest w bardzo dobrej kondycji i patrząc na liczby oraz polskie wyniki gospodarcze zaryzykuję strategiczne twierdzenie, że za 10 lat Polska będzie nowymi Niemcami Europy.
  • Oby.
    Chyba że do władzy dojdzie totalna.
    Wtedy nie.
  • Andrzej Pilipiuk:

    "Konfederacja? - z ruskiej mąki nie będzie polskiego chleba... "
  • dziś w GW, wt nr 246, w sumie dwie szpalty o śp. Wojciechu Pszoniaku

    więc "cytaty o Polsce" z różnych wywiadów aktora, acz wszystkie z GW
    Jarosław Kaczyński ma wokół siebie żołnierzy, miernoty. Z Jarosława Kaczyńskiego bije straszna nienawiść, którą musi skanalizować. (z Jackiem Szczerbą)
    Kiedy Duda atakował wizerunek Polski za prezydenta Komorowskiego, udzielałem akurat wywiadu "Wyborczej". Powiedziałem, poczekajmy jaki będzie wizerunek Polski zs Dudy. No i mamy. (z Dorotą Wodecką)
    Potrzeba nam dziś nowej generacji Michników, Modzelewskich i Kuroniów. (z Agnieszką Kublik)
    Seweryn aktor też nawiązał we wspomnieniach do polityki:
    Myślę też o tym, że był obywatelem tego kraju, który miał odwagę zsbierać głos w sprawach publicznych. Myślę o tym, jak bardzo żałował tego, co się dzisiaj dzieje w Polsce.


  • edytowano October 2020
    Potrzeba nam dziś nowej generacji Michników, Modzelewskich i Kuroniów.
    Ach jakie to słodkie.
    image
  • Ale czyż ten szef młodych PiSu, co teraz jest młodym doradcą samego PJK, nie jest tą nową generacją wymarzoną przez śp.? Jest o nim wątek obok.
  • Nu. Moskal jest Michnikiem Kuroniem i Modzelewskim razem wziętymi. A jakie ma eleganckie nazwisko!
  • .
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Potrzeba nam dziś nowej generacji Michników, Modzelewskich i Kuroniów.
    Ach jakie to słodkie.
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    raczej to:
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.