Skip to content

Cytat dnia

1568101159

Komentarz

  • Rafał napisal(a):

    Kłerde, pamiętam heroiczne czasy Placformy i jakoś tam rozumiem że ktoś mógłby na nią głosiować. Ale .N? Wali ustawką od samego początku i to pod hasłem ochrony banksterów. Nie ogarniam, nie ogarniam. To jest partia dla milionerów i niedoszłych milionerów.


    No właśnie dlatego. Lemingi z marginesu moralnego gwałtownie poszukują sprawnego złodzieja pod którego mogłyby się podłączyć. To że jest prymitywny i niedouczony to plus, bo podobny do nich. To że jest nieszczery i chciwy też. Liczą, że wygra bo już wygrywa w sondażach i merdiach, znaczy że jest popierany przez duże pieniądze, a o to chodzi.

    Stwierdzam tu jakieś takie dziwne połączenie amerykańskiego mitu, że każdy jest w zasadzie milionerem, tylko chwilowo gotówki mu brakuje z mitem KLD-owskim, że pierwszy milion trzeba i tak ukraść.

    Skutek: Masowy elektorat, którego marzeniem jest pierwszy milion ukraść.
  • No na szczęście nie taki masowy, a przynajmniej nie większościowy. Są jednak takie okolice w dużych miastach, szczególnie w pięknej naszej stolicy, gdzie taki elektorat przeważa. Może moje spojrzenie jest skrzywione poprzez częste wizyty w przeszklonych wieżowcach mieszczących biura korporacji, głównie prawniczych, doradczych i pokrewnych, zaludnione przez MWzWM pod okiem ich podstarzałych mentorów. Z metryki jestem starszy niż większość tych mentorów, a z ducha i zachowania znacznie młodszy niż owi młodzieńcy i pannice. Tam słychać płacz i zgrzytanie zębów, a Rychu na Rubikoniu jest ostatnią nadzieją na dalszą błyskotliwą karierę i apanaże wystarczające na życie na poziomie cywilizowanych białych ludzi w kraju dzikim i nieprzyjaznym.
  • los napisal(a):
    Jedna rzecz nie pasuje mi do układanki. Peedzcie - dlaczego w takiej razie Rysio ekonomii też nie zna?
    No właśnie, nawet doktoratu nie ma.
  • los napisal(a):
    Jedna rzecz nie pasuje mi do układanki. Peedzcie - dlaczego w takiej razie Rysio ekonomii też nie zna?
    Zna bardzo dobrze tą praktyczną ekonomię. Po wuj mu teoria??
    http://www.fakt.pl/politycy/ryszard-petru-w-ciagu-dwoch-miesiecy-zarobil-milion-zlotych-,artykuly,630705.html
  • los napisal(a):
    Jedna rzecz nie pasuje mi do układanki. Peedzcie - dlaczego w takiej razie Rysio ekonomii też nie zna?
    A skąd w ogóle pomysł, że... miałby znać?
    Że niby z samego zasiadania w licznych radach ma to wynikać?
    Misiu Rysiu ukończył co prawda SGH, ale bynajmniej nie na kierunku ekonomicznym. A na... mieżdunarodnych otnoszenijach...
    o czym w oficjalnych biografiach z wiki włącznie cicho sza, no ale w Sejmasie nie dało się nie przyznać...
    Z życia rysu Misia Rysia wynika też, że warszawska SGH nie była jego pierwszą uczelnią. Był jeszcze jakiś incydent we Wrocku. Zakończony bardzo szybko, a z kontekstu można się domyślać, że zamaszystym kopem w zadek po pierwszym roku...

  • nie gawarił dawno: otnaszenie?
  • edytowano May 2016
    romeck napisal(a):
    nie gawarił dawno: otnaszenie?
    O nieakcentowane czytamy jak a.
    Akcent pada na e, więc otnoszenija - jako odpowiednik rosyjskiego pisanego, zaś atnaszenija jako odpowiednik rosyjskiego mówionego.
    A żeby sprawę do końca wyjaśnić: chodzi o stosunki międzynarodowe.
    Misiu Rysiu je ukończył na SGH. Można się domyślać, że niczego ambitniejszego (tzn. wymagającego logiki, myślenia, liczenia) ukończyć nie był w stanie, a stosunki metodą 4z się dało zaliczyć.
  • edytowano May 2016
    aaa, "odniesienia"!
    Po/aniał! :) (Z czytania miałem szóstki, znam akcenty i o/a-y).
    =

    Czyli w szkole handlowej uczył się jak dogadywać się przy stole (rokowań). :)
  • krzychol66 napisal(a):
    romeck napisal(a):
    nie gawarił dawno: otnaszenie?
    O nieakcentowane czytamy jak a.
    Akcent pada na e, więc otnoszenija - jako odpowiednik rosyjskiego pisanego, zaś atnaszenija jako odpowiednik rosyjskiego mówionego.
    A żeby sprawę do końca wyjaśnić: chodzi o stosunki międzynarodowe.
    Misiu Rysiu je ukończył na SGH. Można się domyślać, że niczego ambitniejszego (tzn. wymagającego logiki, myślenia, liczenia) ukończyć nie był w stanie, a stosunki metodą 4z się dało zaliczyć.
    Ciekawe, a temat jego pracy magisterskiej to podobnież "Determinanty oszczędności w krajach Azji Wschodniej".
  • ZTCW to filozofia na UWr.
  • alcor napisal(a):
    ZTCW to filozofia na UWr.
    Wiki podaje (ale źródłem jest sam Petru) "Przez rok studiował na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej[5], następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie ukończył Szkołę Główną Handlową[3][6]."
  • Znaczy się nie dał rady z matematyką i fizyką?
  • Czy leci z nami admin? Zróbcie coś z tym szambem.
  • Pozostali admini kiedyś Edenowi darowali, więc się nie wtrącam.
  • edytowano May 2016
    //admin romeck: od teraz pozwolę sobie na "wchodzenie" w post-z-osobistą-przysrywką, ale tu to za sprawą kol. qiza, podpowiem; poproszę o autocenzurę, nie będę kasował.//
    przemk0 napisal(a):
    Czy leci z nami admin? Zróbcie coś z tym szambem.
    los napisal(a):
    Pozostali admini kiedyś Edenowi darowali, więc się nie wtrącam.
  • Dziękuję Kol. romeck za obiektywizm, naprawdę bardzo dziękuję, bo już traciłem nadzieję.
    A zarówno mój wpis, jak i kol. qiza proszę o skasowanie
  • #:-S

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano May 2016
    G. Sroczyński:
    Ustąpcie w sprawie Trybunału. Wasz elektorat zawyje, ale coś wymyślicie
    R. Aleksander Ziemkiewicz:
    Rozsądne
  • Pamiętacie ten "iwent"? w wykonaniu Muchy?
    image
  • Mania napisal(a):
    Pamiętacie ten "iwent"? w wykonaniu Muchy?
    image
    Jak to w ogóle jest możliwe? Czyźby ajencja iwentowa skroiła 1/3 ceny biletów w ramach prowizji?
  • Na to wygląda, że agencja tyle dostała. To w zwięzły sposób wyjaśnia dlaczego tak wielu "ludzi kultury, sztuki i mediów" "walczy" w szeregach KOD z Dobrą Zmianą i przeklina ją jako podłą zmianę.
  • edytowano May 2016
  • edytowano May 2016
    image

    Nie wiem, na ile dane z powyższej mapy są aktualne.
  • Wczoraj słyszałem w radiu, że Brytole uznali Polskę za jeden z 10 najbezpieczniejszych krajów na urlop dla swych obywateli.
  • zapraszam do hoteli w śródmieściu Warszawy. od jakichś 2-3 lat każdy weekend w sezonie od kwietnia do września oznacza dosłowny najazd anglików i skandynawów w różnym wieku i o różnej zasobności portfela. oni widzą że u nas można się zabawić lub odpocząć na luzie, a nie za płotem jak na oktoberfescie.
  • przemk0 napisal(a):
    Wczoraj słyszałem w radiu, że Brytole uznali Polskę za jeden z 10 najbezpieczniejszych krajów na urlop dla swych obywateli.
    Ciekawe1, czy przyznaliby się, jaką rolę w tej ocenie odgrywa skład etniczny tut. ludności.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    zapraszam do hoteli w śródmieściu Warszawy. od jakichś 2-3 lat każdy weekend w sezonie od kwietnia do września oznacza dosłowny najazd anglików i skandynawów w różnym wieku i o różnej zasobności portfela. oni widzą że u nas można się zabawić lub odpocząć na luzie, a nie za płotem jak na oktoberfescie.
    Oktoberfest jest tak paskudną imprezą, że ambicją każdego uczestnika jest jak najszybciej wyłączyć świadomość.
  • los napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    zapraszam do hoteli w śródmieściu Warszawy. od jakichś 2-3 lat każdy weekend w sezonie od kwietnia do września oznacza dosłowny najazd anglików i skandynawów w różnym wieku i o różnej zasobności portfela. oni widzą że u nas można się zabawić lub odpocząć na luzie, a nie za płotem jak na oktoberfescie.
    Oktoberfest jest tak paskudną imprezą, że ambicją każdego uczestnika jest jak najszybciej wyłączyć świadomość.
    To ciekawe, gdyż czytałem iż średnią ilością spożytego napoju energetycznego jest na tymże feście 1 liter.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.