Skip to content

Czy ktokolwiek, za cokolwiek, kiedykolwiek

1356

Komentarz

  • TVinci napisal(a):
    celnik.mateusz napisal(a):
    Czyli mówi Kolega nie da się, bo nie ma legitki z pieczątką? Znaczy impotencja u Kolegi jeszcze większa niż w złym PiSie. To po co te nerwy?
    dokladnie, musi byc pieczatka , legitka, tatuaz pod pacha itp itd, jak kolega chce odp. amatorke to lepiej juz by bylo dla kolegi, zeby ciepla wodke pil i Michala Bajora sluchal
    Winc sam Kulega widzi, że mogą zaistnieć przeszkody zewnętrzne, choćby w postaci braku pieczątki. Owóż rzeczpospolita tym się różni od autokracji, że nikt nie ma władzy absolutnej. Mamy nieustanną próbę sił różnych instytucji. PiS nie wszystko może (nawet jeśli mógłby) i bardzo dobrze.
  • Mania napisal(a):
    TecumSeh napisal(a):
    A to fakt.
    Największa wada PiSu - że są miętkie faje.
    Rozumiałbym gdyby klimat był inny, ale klimat jest taki że lud chce igrzysk.
    Tymczasem PiS tak się trzęsie o kolejną kadencję, że w rezultacie mogą jej nie wygrać - ze strachu.
    PiS dobrze o tym wie, dlatego sporo prominentnych złodziei znajdzie się w kryminale. Mam jednak wątpliwości czy będzie to HGW i mam pewność, że nie będzie to Donald Tusk.
    Ja też mam obawy że ani HGW ani Tusk ani przede wszystkim Komorowski ani nikt z tej ligi nie beknie.
    A te sporo prominentnych złodziei to kto dokładnie? Bez przekąsu pytam, nie wiem po prostu.
    extraneus napisal(a):
    Mnie się wydaje, że moment rozliczeniowy u Polaka już minął. PiS musi czarować w nie swoim stylu do wyborów, bo się inaczej rozjedzie z oczekiwaniami Polaka. Żelazny elektorat się nie liczy, demokracja na tym polega, że wszyscy zabiegają o roszczeniowego Konsumenta. Jakieś tam płotki, jacyś nikomu nie znani adwokaci, rzeczoznawcy i urzędnicy pójdą pod nóż, nikt więcej. Zresztą, grube fisze polityczne i milicyjne mają przecież immunitet zagranicy.
    Kolega się myli całkowicie.
    Lud CHCE rozliczeń i to tak mocno żem sam zdziwiony. Ja myślałem że przynajmniej pewne środowiska są tak zdemoralizowane że nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa - otóż nie.
    Ludzi wkurzają niskie wyroki, bezkarność, oczekiwanie na karę bo przepełnione więzienia, spieprzanie na pomidory jako forma ucieczki przed więzieniem, itp.

    A pokazowe wsadzenie polityka to byłby creme de la creme. O ile mam jednak wątpliwości, czy lud nie potraktowałby wsadzenia Tuska jako zemstę polityczną, to taką HGW nie ma jak bronić. To już Polańskiego łatwiej bo znany i lubiany - bufetowa jest znana i nielubiana.

    Komorowskiego lud też bronił nie będzie - lemingi tak naprawdę go nie lubią, bo burak, brzydki, obciachowy i ma katastrofalną żonę. Ponadto WSI, wyprowadzanie kasy i tak dalej źle się kojarzy - podobnie jak działki HGW. Z Tuskiem ten kłopot że nie zrobił nic co ludowi en masse działa na wyobraźnię. Ponadto jest bezpośrednim konkurentem JarKacza i będzie go broniła UE i Makrela osobiście. I dlatego co do możliwości ukarania Tuska jestem pesymistą, ale HGW a przede wszystkim Komorowskiego przymknąć trzeba i należy bezwzględnie.

  • extraneus napisal(a):
    Też bym chciał.
    I co z tego....
    Jak zamieściłem zdjęcie:
    image to duża część tut. Forumowiczów stwierdziła, że to myślenie życzeniowe i tak nie można.
    A ja się pytam - gdzie konsekwencje za:
    1) "katarskiego inwestora" w polskich stoczniach
    2) aferę hazardową Mira, Zbycha i Rycha
    3) wylewanie betonu na lotnisku w Modlinie
    4) oszukanie państw Wyszehradu w sprawie uchodźców
    To tyle na tyle, znalazłoby się więcej, ale te przykłady są najbardziej wymowne.

  • TecumSeh napisal(a):
    Kolega się myli całkowicie.
    Lud CHCE rozliczeń i to tak mocno żem sam zdziwiony. Ja myślałem że przynajmniej pewne środowiska są tak zdemoralizowane że nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa - otóż nie.
    Ludzi wkurzają niskie wyroki, bezkarność, oczekiwanie na karę bo przepełnione więzienia, spieprzanie na pomidory jako forma ucieczki przed więzieniem, itp.

    A pokazowe wsadzenie polityka to byłby creme de la creme. O ile mam jednak wątpliwości, czy lud nie potraktowałby wsadzenia Tuska jako zemstę polityczną, to taką HGW nie ma jak bronić. To już Polańskiego łatwiej bo znany i lubiany - bufetowa jest znana i nielubiana.

    Komorowskiego lud też bronił nie będzie - lemingi tak naprawdę go nie lubią, bo burak, brzydki, obciachowy i ma katastrofalną żonę. Ponadto WSI, wyprowadzanie kasy i tak dalej źle się kojarzy - podobnie jak działki HGW. Z Tuskiem ten kłopot że nie zrobił nic co ludowi en masse działa na wyobraźnię. Ponadto jest bezpośrednim konkurentem JarKacza i będzie go broniła UE i Makrela osobiście. I dlatego co do możliwości ukarania Tuska jestem pesymistą, ale HGW a przede wszystkim Komorowskiego przymknąć trzeba i należy bezwzględnie.

    No tak.... Jak już w 2009 roku okazało się, że Szeremietiew niewinny, to należało Komorova zgnoić. Dziwię się, że PiS w kampanii prezydenckiej KaczJara unikał jak ognia afery marszałkowej, odcinał się od Szeremietiewa (tak wiem, KaczJar był "na proszkach", a kampanię wyborczą prowadzili sabotażyści w rodzaju Kluzicy, Poncyla i Migala, ale nie zmienia to faktu, że był "zakon PC" z Lipińskim, Perukarzem-Katarzynem Wielkim i tym wąsaczem co siedzi za KaczJarem w Sejmie. I onże "zakon" powinien będącemu "na proszkach" KaczJarowi wytłumaczyć, że szansą na wygranie wyborów jest poruszenie afery marszałkowej - chyba, że.... PiS nie chciał wygrać.).

  • Zakon uformował się samoistnie z ludzi którzy opanowali w stopniu doskonałym odczytywanie woli prezesa z najmniejszych drgnień jego warg. W on czas Prezes był na proszkach, dlatego zakon miał problem i nie wiedział "szto dielat' ", a Kluzikowa - miast jak pozostali czytać z warg Manitou - poszła wpieriod wedle własnych (durnych - nie bójmy się tego słowa) pomysłów, za co spotkała ją zasłużona kara i miano kretynki (r.ż. od "kret").
  • Mam poważne obawy o jego zdrowie. Również o to aby do jego celi nie zapukał seryjny samobójca.
  • Od czegoś trzeba zacząć.
  • To nie jest płotka, to gruba ryba.
  • Zapewne grubsza od niejednego POlitycznego celebryty.
  • Może, ale fundacja tak mało ważna, że wpis o niej usunęli z Wikipedii, jako zbędny.
  • los napisal(a):
    =))
    Kolega się śmieszkuje, a mi tak z gęstą miną odpisał danej Wikipedyjej redaktor-szyszkownik.
  • A propos Skoku Wołomin - tu jest fajne podsumowanie tego przekrętu, genialnie zaplanowany i póki co przeprowadzany w dalszym ciągu zgodnie z planem, ten przekręt cały czas trwa.
    http://www.polskieradio.pl/130/5561/Artykul/1755130,SKOK-Wolomin-afera-finansowa-nowe-fakty
  • edytowano May 2017
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    =))
    Kolega się śmieszkuje, a mi tak z gęstą miną odpisał danej Wikipedyjej redaktor-szyszkownik.
    Redachtur miał pełne prawo do LOLowania, jako że sam jest z resortu.

  • Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ustanowiła w środę (25 maja 2016) zarządcę komisarycznego w Twojej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Kędzierzynie-Koźlu (Twojej SKOK), zakomunikowała KNF. Na zarządcę komisarycznego w Twojej SKOK został powołany Tomasz Łopianiak. Jest to osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe do sprawowania tej funkcji - czytamy w komunikacie KNF. Zarządca komisaryczny został zobowiązany do sporządzenia sprawozdania finansowego Twojej SKOK i poddania tego sprawozdania badaniu przez biegłego rewidenta. Zarządca komisaryczny ma również wypracować koncepcję restrukturyzacji kasy lub opracować i uzgodnić z KNF program postępowania naprawczego, którego realizacja służyć będzie możliwie najbardziej efektywnemu zabezpieczeniu interesów członków spółdzielczej kasy. Zarządca komisaryczny będzie kierować procesem restrukturyzacji oraz informować KNF, Kasę Krajową i radę nadzorczą spółdzielczej kasy o efektach prowadzonych działań naprawczych. reklama Od debetu na koncie do 64530 zł miesięcznie: niezwykła historia Dominika Od debetu na koncie do 64530 zł miesięcznie: niezwykła historia Dominika Straciłam na wadze nie wychodząc z domu! 23 kg w 14 dni! Zapiszcie przepis... Straciłam na wadze nie wychodząc z domu! 23 kg w 14 dni! Zapiszcie przepis... KNF przypomina, że zgodnie z prawem decyzja o ustanowieniu zarządcy nie wpływa na sposób obsługi członków SKOK. Spółdzielcza kasa nadal będzie świadczyć usługi w pełnym dotychczasowym zakresie. W mocy pozostają stosunki umowne łączące SKOK z jej członkami będącymi jednocześnie współwłaścicielami kasy. Nadal obowiązują również umowy z pracownikami i kontrahentami SKOK. Z dniem ustanowienia zarządcy komisarycznego, dotychczasowi członkowie zarządu SKOK zostają odwołani z mocy prawa, a udzielone wcześniej prokury i pełnomocnictwa wygasają. Kompetencje innych organów kasy ulegają zawieszeniu. Na zarządcę komisarycznego przechodzi prawo podejmowania decyzji we wszystkich sprawach dotyczących spółdzielczej kasy, z wyjątkiem wprowadzania zmian w statucie. Depozyty zgromadzone w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Szczegółowe informacje na temat systemu gwarantowania depozytów są dostępne w serwisie internetowym BFG. Klienci SKOK-u „Arka” odzyskają oszczędności, ale muszą dalej spłacać kredyty i pożyczki Ulokowane w tym SKOK-u oszczędności klientom wypłaca Bank Pekao. Placówki zawieszonej „Arki” znajdowały się także na Opolszczyźnie. Po tym jak 11 maja Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej „Arka” w Dąbrowie Górniczej oraz wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej spółdzielczej kasy, uruchomiono procedurę wypłaty pieniędzy zgromadzonych przez klientów na kontach tego SKOK-u z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. To instytucja, która wykłada pieniądze wpłacane wcześniej obowiązkowo przez banki, właśnie w takich sytuacjach. Wypłatami dla członków „Arki” zajmuje się od 20 maja Bank Pekao (ten z żubrem). W sumie powinien on wypłacić 98,8 mln zł należących do 19,3 tysiąca członków. Zgodnie z prawem BFG wypłaci depozyty łącznie do równowartości w złotych 100 tysięcy euro (wg kursu z 11 maja to tj. 442.410 zł), niezależnie od liczby rachunków posiadanych przez klienta w danej kasie. Jeśli posiadaczami rachunku jest więcej osób, to każdemu z nich przysługuje ten limit gwarantowanych do wypłaty pieniędzy. Kto chce wypłacić pieniądze zgromadzone na koncie „Arki”, powinien przyjść z dokumentem tożsamości do placówce banku Pekao, a jeśli chce, aby pieniądze trafily na inne konto, musi mieć numer tego konta. W całym kraju ta kasa miała placówki w 13 miejscowościach, w tym dwie w Praszce na Opolszczyźnie . Na ich zamkniętych na głucho drzwiach pojawił się komunikat Komisji Nadzoru Finansowego. Wynika z niego m.in., że „Arka” nie może już przyjmować nowych członków, nie dokonuje zwrotu wpłat na udziały członkowskie ani nie przyjmuje wpłat na rachunki bieżące. KNF ustaliła wcześniej, że SKOK „Arka” był pod kreską finansową, a jego dług na 31 marca br. wynosił na 30,7 mln zł. Już w sierpniu 2015 r. jego długi sięgały niemal 22 mln zł. Tak zadłużonej „Arki” nie zdecydowała się wesprzeć finansowo Kasa Krajowa SKOK-ów, która nie zaakceptowała programu postępowania naprawczego dla tego SKOK-u i zarządcy komisarycznego. Nie zdecydował się na to także żaden z banków. Ogłoszenie plajty Arki to nie pierwszy taki przypadek. Tylko w tym roku taka sama sytuacja miala miejsce ze SKOK-iem Polska i SKOK-iem Jowisz, a niedawno KNF ustanowiła zarządcę komisarycznego dla Wielkopolskiej SKOK. KNF sprawuje nadzór na SKOK-ami od 2012 roku. Na koniec III kw. 2015. r. było 49 kas.

    Czytaj więcej: http://www.nto.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/knf-zarzadca-komisaryczny-w-twojej-skok-w-kedzierzyniekozlu,10160308/

    to jakaś choroba z tymi skokami
    dr Reiffeisen i ks Wawrzyniak za głowy się chwytają
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    =))
    Kolega się śmieszkuje, a mi tak z gęstą miną odpisał danej Wikipedyjej redaktor-szyszkownik.
    No to na co czekamy?
    Robimy burzę w netach - portale prawostronne i strony na fejsie chętnie się tym zajmą.
    Kolega jakiś screen mi prześle? Zajmę się tym. Poważnie.
  • TecumSeh napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    =))
    Kolega się śmieszkuje, a mi tak z gęstą miną odpisał danej Wikipedyjej redaktor-szyszkownik.
    No to na co czekamy?
    Robimy burzę w netach - portale prawostronne i strony na fejsie chętnie się tym zajmą.
    Kolega jakiś screen mi prześle? Zajmę się tym. Poważnie.
    Poważnie to tych kilku redaktorów wikipedii ma obecnie większą władzę niż Agora. Kto by przypuszczał kilkanaście lat temu, gdy powstawała wikipedia.

  • Dobra dobra - kiedyś usunęli notkę o Grzegorzu Michniewiczu, blogerzy podnieśli raban i wróciła.
    A zresztą - możemy sprawdzić. Czekam na info od kol Szturmowca.
  • Jaki serwis hostingowy Kolega poleca? A może emailem podesłać?
  • zdecydowanie mailem
    tecum.seh a dalej to takie zwierzę i gmx a potem dotcom:)
  • czyly już wytypowali yednego co ma siedzieć? bo siem gubie...
  • ok, czyli już wiemy co wyczyniała ruska dzicz zwana dla zmyłki patomorfologami, są kwity, że w procederze udawania, że nic się nie stało uczestniczyło trzydzieści ministerstw i szefostwo w osobie reptylianki Kopacz min., stoi tedy pusta bramka a 2m przed nią piłka...
    jak państwo myślą czy ktokolwiek za cokolwiek kiedykolwiek w związku z powyższym pójdzie do kicia?
    obstawiam oczywista babcie co ukradla bułkę w Lidlu, ale bedziemy bacznie patrzeć jak wygląda PRAWO y SPRAWIEDLIWOŚĆ w krainie pohukiwań i miesięcznic w związku z niemożnością robienia konnowiczowskiego Nietzchego przy większości parlamentarnej i obsadzie wszystkich kluczowych stanowisk
  • Najwyraźniej sprawy wyglądają prosto z perspektywy Plymouth.
  • I. Prawo łaski, jako uprawnienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej określone w art. 139 zdanie pierwsze Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, może być realizowane wyłącznie wobec osób, których winę stwierdzono prawomocnym wyrokiem sądu (osób skazanych). Tylko przy takim ujęciu zakresu tego prawa nie dochodzi do naruszenia zasad wyrażonych w treści art. 10 w zw. z art. 7, art. 42 ust. 3, art. 45 ust. 1, art. 175 ust. 1 i art. 177 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
    II. Zastosowanie prawa łaski przed datą prawomocności wyroku nie wywołuje skutków procesowych.
    Sapienti sat
  • Rafał napisal(a):
    Najwyraźniej sprawy wyglądają prosto z perspektywy Plymouth.
    prawo i sprawiedliwość na wszystkich szerokościach geo, wyglądają tak samo, tylko w pseudopaństwach, państwach niepoważnych, kultach cargo, republikach kobiet w ciąży, dzieci i ryb, pojęcia te pozostają nieznanymi
  • I Kolega znalazł takie państwo w Plymouth? Czy też Kolega jest tam z innego powodu?
  • Rafał napisal(a):
    I Kolega znalazł takie państwo w Plymouth? Czy też Kolega jest tam z innego powodu?
    jak kolega chce sie ze mna zaprzyjaznic to na priva niech pisze, temczasem wiemy juz ,ze w trumnie generala znaleziono co znaleziono, ruscy bandyci pod osłoną Kopaczki i paru ynnych minsterstw zbeszcześcili zwłoki obywateli polskich, jak nikt nie pójdzie siedzieć to proszę zaorać ziemię pszodków i posadzić dzięcielinę pałą
  • edytowano June 2017
    W cywilizowanych państwach dzięcielinę pałuje się mechanicznie i w odpowiednich terminach agrotechnicznych. Ale jak Kolega chce koniecznie ręcznie i na-ten-tychmiast, to niech przyjeżdża i pałuje. Ja ze swej strony mogę co najwyżej Koledze znaleźć i wypożyczyć cep.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.