Skip to content

Czy ktokolwiek, za cokolwiek, kiedykolwiek

1235

Komentarz

  • los napisal(a):
    Prosz http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-06-13/wyrok-w-procesie-o-handel-kobietami-konrad-d-skazany-na-65-roku/
    Interesujący detal:

    Wśród 15 oskarżonych w wieku od 24 do 67 lat znajdowało się dziewięć kobiet.
  • I co w tym dziwnego, że handlarze niewolników mają ciemną karnację i kędzierzawe czupryny?
  • Nie no jednak kobiety handlujące kobietami to większy kaliber niż czarnoskóry handlarz niewolników.
  • loslos
    edytowano June 2017
    Że co, że istnieje jakaś solidarność pciowa?

    Zakładanie związków poziomych to błąd wszelkich egalitarystów. "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!" Istnieją związki pionowe oparte na nierówności - dzieci z rodzicami, żołnierzy z dowódcami, przełożonych z podwładnymi. Związki poziome są dużo słabsze i wtórne do związków pionowych - miłość rodzeństwa jest pochodną miłości rodziców, solidarność żołnierzy wynika z ich związków z dowódcą. Samo podobieństwo nie tworzy związków, jeśli nie ma pionowego łącznika, nie ma poziomej solidarności. Proletariusze wszystkich krajów się nie łączą, jedna baba nie będzie dbać o drugą.
  • Ależ nie. Sutenerki i handlarze niewolnikami jednako gardzą swoim towarem i nie uważają go za ludzi. Są gorsze i gorsi od zwierząt b te raczej chronią osobniki swojego gatunku i potrafią je odróżnić od innych gatunków. To są bestie. Bestie można zamykać w klatkach, ale raczej na zawsze, a nie na jakiś czas.
  • Przemko napisal(a):
    Nie no jednak kobiety handlujące kobietami to większy kaliber niż czarnoskóry handlarz niewolników.
    A weź pan:)
    http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/seksafera-joanna-b-i-danuta-b-corka-i-zona-borysewicza-skazane-za-sutenerstwo_317599.html

    przykład pierwszy z brzegu i to z naszego podwórka:)
  • edytowano June 2017
    .
  • Ja jestem prostym człowiekiem. Beło tysiąc afer i był Smoleńsk.
    Tak czy nie?
    Jeżeli tak to za afery idzie sie siedziec, a za smierć prezydenta , sztabu generalnego, szefa NBP, 30 parlamentarzystów, i nawet paru stewardess idzie sie siedziec na długo.
    Gdy opowiadam o tym w Anglii kolegom oni nie moga mi uwierzyć, że takie cuś sie wydarzyło. Musza sprawdzać na guglu.
    I wtedy mowią: nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeesamowiteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Ale na ich twarzy maluje się całkowity brak dotarcia danych do systemu dowodzenia czapą.
    Więc, albo był Smoleńsk albo nam się śnił.
    Albo były te afery albo były przewidzeniem. Fatamorganą.
    Więc albo jest prawo i sprawiedliwośc albo nie jest.
    Na moje NIE JEST.
    Z tego zaś prosta droga do wniosku, że Polska jest śmieszna. I my jesteśmy śmieszni.
  • Niech się Kolega jeszcze trochę pobiczuje jeśli to Koledze dobrze robi. Mnie nie więc nie będę Koledze towarzyszył. W wolnej chwili niech Kolega zaduma się nad śmiercią generała Sikorskiego i brytyjskimi archiwami co to nie chcą jakoś ujawnić dokumentów z katastrofy gibraltarskiej. Czy to jest śmieszne? Czy to Polska jest śmieszna czy może Wielka Brytania? Może śmieszna i straszna? Czemu Polska nie może wymusić ujawnienia tej dokumentacji ? Może dlatego że jest na to za słaba? Czy to znaczy że Polska albo my jesteśmy śmieszni? Co jest śmiesznego w cudzej zbrodni na naszych bliskich czy rodakach? A nawet gdybyśmy byli silni to jak mielibyśmy zmusić Brytyjczyków do otwarcia tych archiwów? Napaść na nich ? Zaskarżyć do trybunału ? Jakiego ? Jaki trybunał mógłby ich do tego zmusić? To Kolega ma śmieszne i nierealistyczne oczekiwania wobec Polski i jej rządu.
  • edytowano June 2017
    TVinci napisal(a):
    Beło tysiąc afer i był Smoleńsk.
    Tak czy nie?
    No to weźmy np. aferę Amber Gold:

    "Pani poseł, co do tej pory udało się komisji ustalić przez te trzy miesiące? Udałoby się tak w trzech zdaniach zmieścić te dokonania czy nie?

    O, to będzie bardzo ciężko. Udało nam się przejść przez kilka instytucji. Niektóre z nich oceniamy pozytywnie, niektóre oceniamy negatywnie, a niektóre oceniamy skrajnie negatywnie, co będzie miało swój wyraz zarówno w raporcie końcowym, jak i we wnioskach do prokuratury, a oczywiście na końcu powstaje jeszcze kwestia ewentualnego Trybunału Stanu."

    http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmowa/news-malgorzata-wassermann-im-blizej-przesluchania-tuskow-tym-wie,nId,2398802

    Taka jest normalna droga. Nikt Koledze nie broni uskuteczniać drogi latarnianej, ale tego na forum się nie robi.
    TVinci napisal(a):
    Ja jestem prostym człowiekiem.
    Nie, Kolega jest zwykły troll. Człowiek prosty ma minimum pokory wobec rzeczywistości, która go otacza. Ignac ok.
  • Ignatz na prezedęta!
  • Rafał napisal(a):
    Niech się Kolega jeszcze trochę pobiczuje jeśli to Koledze dobrze robi. Mnie nie więc nie będę Koledze towarzyszył. W wolnej chwili niech Kolega zaduma się nad śmiercią generała Sikorskiego i brytyjskimi archiwami co to nie chcą jakoś ujawnić dokumentów z katastrofy gibraltarskiej. Czy to jest śmieszne? Czy to Polska jest śmieszna czy może Wielka Brytania? Może śmieszna i straszna? Czemu Polska nie może wymusić ujawnienia tej dokumentacji ? Może dlatego że jest na to za słaba? Czy to znaczy że Polska albo my jesteśmy śmieszni? Co jest śmiesznego w cudzej zbrodni na naszych bliskich czy rodakach? A nawet gdybyśmy byli silni to jak mielibyśmy zmusić Brytyjczyków do otwarcia tych archiwów? Napaść na nich ? Zaskarżyć do trybunału ? Jakiego ? Jaki trybunał mógłby ich do tego zmusić? To Kolega ma śmieszne i nierealistyczne oczekiwania wobec Polski i jej rządu.
    Brytyjskie archiwa sa brytyjskie i kropka. Jak komus tam sie bedzie chcialo cos ujawnic to ujawni. Interesujące sa bardziej polskie archiwa, do których klucze ma prezes. To są nasze archiwa więc nie ma potrzeby prosić królowej by łaskawie dala klucz do szuflady. Prezes ma wiekszosc w parlamencie i kontroluje rząd. Ujawniane zaś są tylko śmieci. O Smolensku nic nie wiemy. Nie ma amerykanskich zdjec satelitarnych. Turowski łazi po ulicy pod rękę z Janickim i nic się nie dzieje. Na mięsięcznicach jęki jakby Komorowski wciąż rządził. Nie poszla siedzieć jedna osoba. Jakbym miał trzynaście lat to może bym jeszcze wierzył niestety widziałem tyle przekrętów, że każdemu będę patrzył na łapy chociażby się ogłaszał największym patriotą. Koniec ciuciubabki. Konkrety prosimy.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Spierdalaj.
    Piję zdrowie kolegi.
  • Trollujesz.
  • Mania napisal(a):
    Trollujesz.
    na moje trolling jest chamówą, w której troll nie prezentuje swoich poglądów a po prostu drażni lud, ja droga Pani przedstawiam swoje prywatne poglady, wynikające z konkretnych doświadczeń,
    nie ma tu żadnego czarowania, po 10 kwietnia zgłosiłem się do PISu i mnie nie przyjęli,
    bo? .... wpisz co uważasz
    nie przyjęli także 100tys innych ludzi takich jak ja,
    w 2014 opuściłem kray przodków z zamiarem nie wracania NIGDY,
    teraz, z perspektywy wyspy oglądam ten cały syf i rzygać mi się chce,
    dlatego nie będzie odpuszczenia, na żadne pierd. udawanko nigdy się już nikt nie nabierze,
    śmieszą mnie te miesięcznice, z ich całym lamentem, kolesie trzymają całą Polskę za ryj a udają jakby Komorowski wciąż siedział w Belwederze,
    prezes rządzi ale gada jakby nic nie mógł zrobić,
    wnioski z tego płyną smutne,
    ale nie będę teraz się wywnętrzał, wątek jest o tym ilu zostało ukaranych za to, że 6 milionów Polaków musiało wypierdalać z tej mafijnej dziury,
    co gorsza, Polacy wciąż uciekają, ale to nie interesuje Cicikowów rezydujacych po powiatach,
    wazne żeby k. mieć dobry nastrój i żeby cash się zgadzał,
    cash, a ilu tam bedzie ukaranych....? kogo to obchodzi?!
    Wassermanowa się ośmiesza w jakiejś komisji gdzie raz dane znikają, raz się pojawiają.
    O! Cudownie odnaleziono dyski! Brawo! Trzydzieści razy przegrywane czarne skrzynki! No problemo.
    Kto w ten syf wierzy? Pytam się kto?
  • TVinci napisal(a):
    ...w 2014 opuściłem kray przodków z zamiarem nie wracania NIGDY,...
    Forum Ex Cathedra JEST kawałkiem tego kraju.

  • edytowano June 2017
    Aha więc rozumiem !
    Kolega jest urażony, że nie przyjęli go do PiS. To przykre i zapewne niesprawiedliwe. Ja nie starałem się, ale może i mnie by odrzucili. Dlaczego ? Bo trwa wojna domowa, wojna ideologiczna z elementami krwawymi i spiskami i PiS nie może lub nie mógł wówczas zbytnio eksperymentować i nie ma możliwości sprawdzić każdego kto się zgłasza.To z ostrożności. To oczywiście ma też swoje negatywne konsekwencje w postaci atmosfery nieufności, marnowania okazji kadrowych i tolerowania pewnej liczby miernych karierowiczów i słabeuszy u siebie. To jednak nie jest żaden powód do opuszczania Polski. Ja jej ie opuściłem nawet w stanie wojennym (znaczy przed, a potem ewentualnie mógł to zrobić mój ojciec i ja gdybym się z nim zabrał), a mogłem. Może to Kolega jest śmiesznym słabeuszem.

    Koleżeństwo zaś znowu pochopnie wali oskarżeniem o trolling. To nie jest troll tylko zagubiony neurotyk. Trzeba z nim rozmawiać to stopniowo się uspokoi i odzyska trzeźwy osąd.
  • edytowano June 2017
    @TVinci - przepraszam że pytam, ale kolega jest urodzony w 1986 lub później, prawda?
    Nie, nie wypominam Koledze młodego wieku, to nie o to chodzi. Jeśli nawet Kolega jest z 1985 to znaczy że się mylę całkowicie.
  • Schnepf ujawnił esemesy od Waszczykowskiego. Ciekawa lektura.
  • TecumSeh napisal(a):
    @TVinci - przepraszam że pytam, ale kolega jest urodzony w 1986 lub później, prawda?
    Nie, nie wypominam Koledze młodego wieku, to nie o to chodzi. Jeśli nawet Kolega jest z 1985 to znaczy że się mylę całkowicie.
    Czarnobyl czy gimnazjum?
  • Nie chcę żeby to tak zabrzmiało, ale reforma edukacji poczyniła olbrzymie szkody.
    U nas nie było testów, a jeśli to bardzo sporadycznie. Nie było łatwych rozwiązań, nic nie było na już, zaraz, natychmiast, bez wnikania w szczegóły.
    Stąd - o ile się nie mylę oczywiście - w ogóle się nie dziwię kol TVinci że tak to widzi. To nie jego wina.
  • Kol Tvinci przyznaje się do posiadania dyplomu. Jeśli to prawda, to jest bardzo wyraźną egzemplifikacją szkód poczynionych przez reformę edukacji.
  • extraneus napisal(a):
    Schnepf ujawnił esemesy od Waszczykowskiego. Ciekawa lektura.
    Dawaj!
  • Przemko napisal(a):
    extraneus napisal(a):
    Schnepf ujawnił esemesy od Waszczykowskiego. Ciekawa lektura.
    Dawaj!
    cytat dnia
  • A jak Koleżeństwo obstawia - czy wizyta Trumpa i udzielone rządowi polskiemu poparcie (zakładam roboczo, że tak się stanie) wpłynie w zauważalny sposób na radykalniejsze działania przeciwko różnym antypolskim elementom?
  • Ale czyje działania?
  • Przemko napisal(a):
    Ale czyje działania?
    Władz. Bo zakładam, że na razie działania są delikatne ze względu na niepewną sytuację międzynarodową. Ale poparcie USA mogłoby trochę zmienić sytuację. Choć oczywiście należy też brać pod uwagę to, że Trump też ma spore problemy u siebie.
  • edytowano June 2017
    A po co ? Radykalne działania nie są potrzebne jako reakcja na brednie, w które wierzy coraz mniej wyborców. Same się ośmieszają i działają na korzyść rządu i większości parlamentarnej. Co innego reakcja na czynną agresję jak w przypadku miesięcznic. Tutaj powinny być stosowane środki coraz bardziej radykalne i są. Musi być to stopniowane. Nie należy zaczynać od ładowania do suk i walenia pałą. To ostateczność, ale opozycja totalna musi mieć czas zrozumieć że te środki zostaną zastosowane bez żadnej wątpliwości jeśli okaże się to konieczne. A opinia publiczna musi być na to przygotowana najlepiej tak aby tego zastosowania oczekiwać i zażądać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.