Skip to content

Krótko i na temat

124»

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie ma żadnego zakwaszania. To jest fejk nius.
    Proszę nie dezinformować ludności tylko sobie żywą kroplę krwi zbadać ,czy jak to się tam nazywa.
  • A dzie take badania robio?
  • edytowano June 2018
    Mania napisal(a):
    Napropo rosołu, którym - zdaniem Krajskiego - powinno się karmić chorych i rekonwalescentów: rosół gotowany na kościach z mięsem zakwasza organizm. A zakwaszanie jest no good.
    Jak napisali koledzy:


    qiz napisal(a):
    Zakwaszenie jest bardzo dobre, proszę tu nie uprawiać alkalicznej propagandy. A od tych wszystkich IPP to się ludzie wrzodów nabawiają. Ja się octem jabłkowym wyleczyłem!
    Alkaliści do kwasu!
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nie ma żadnego zakwaszania. To jest fejk nius.
    to jest urban-food-mit!
    = = = =

    SigmundvonBurak napisal(a):
    Proszę nie dezinformować ludności tylko sobie żywą kroplę krwi zbadać ,czy jak to się tam nazywa.
    To że krew ma swoje pH (zakres) to inna bajka.

    Ale to co zakwasza organizm/krew to przede wszystkim... CUKIER !!! A potem biała mąką (białe pieczywo), kawa, mięso czerwone. I te rzeczy w nadmiarze rzeczywiście nie są zdrowe. Jednak nie wynik ato z ich "kwasowości".

    Stany chorobowe (zakwaszenia organizmu) to są wywołane nadmiarem leków (nawet przecwbólowych!) i alkoholu,

    W sumie - kwasowość czy zasadowość produktów/dań nie wpływa na pH organizmu. (wahania, widełki są czymś normalnym). Działa to również w drugą stronę - zasadowość produktów nie wpływa ozdrowieńczo na organizm (chodzi o samo pH).

    Koronnym przykładem obalającem mit "zakwaszania organizmu" jest cytryna, której Ph wynosi 4, a jest... alkalizująca!

    hasło na dziś: BUFOR. Organizm jest ukladem buforowym i nie ma szans, by nawet przy niezdrowej diecie, pH krwi spadło poniżej 7,35 (zakres 7,35 - 7,45).
    Pomija się bogactwo minerałów, fitoskładników w organiźmie oraz buforów organizmu (wodorowęglanowy, białczanowy, hemoglobinianowy, fosforanowy w płynie pozakomórkowym - w zupełności wystarczą do neutralizacji takiego nadmiaru kwasów organicznych powstałych w procesach metabolicznych).



    =
    znachor romeck :)
  • loslos
    edytowano June 2018
    Czy ktoś powiedział alkohol? Bardzo dobry pomysł. Krótko i na temat.
  • loslos
    edytowano June 2018
    A piąteczek nie da się? Jak nie da to czwarteczek.
  • Ta niechaj i piąteczek beńdzi! Byle pogoda dopisawszy.
  • Jagby co są dachy.
  • Niby tak, ale jakie to życie, pod dachem
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A dzie take badania robio?
    Wszędzie. Aczkolwiek praktyczniej banknotami przeznaczonym na badanie podpalić cygaro. Oszczędność czasu ,efekt ten sam:)
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    Proszę(...) sobie żywą kroplę krwi zbadać ,czy jak to się tam nazywa.
    SigmundvonBurak napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A dzie take badania robio?
    Wszędzie. Aczkolwiek praktyczniej banknotami przeznaczonym na badanie podpalić cygaro. Oszczędność czasu ,efekt ten sam:)
    Nosz, a ja zrobiłem dwa miesiące temu, aż trzy fiolki mi pobrano!
    Ale boje sie do lekarza po analizę wyników....
  • trza czytać fora dla turbokatoli ;-)
  • Badanie kropli żywej krwi to to, gdzie we krwi wykrywa się żywe larwy, kryształy kwasu moczowego i grzyby?
    To już wolę zasilić Totalizator Sportowy :D
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Ta niechaj i piąteczek beńdzi! Byle pogoda dopisawszy.
    Zostawcie sobie bufor (hehe) na wakacje, co?
  • edytowano June 2018
    qiz napisal(a):
    Mania napisal(a):
    Napropo rosołu, którym - zdaniem Krajskiego - powinno się karmić chorych i rekonwalescentów: rosół gotowany na kościach z mięsem zakwasza organizm. A zakwaszanie jest no good.
    Zakwaszenie jest bardzo dobre, proszę tu nie uprawiać alkalicznej propagandy. A od tych wszystkich IPP to się ludzie wrzodów nabawiają. Ja się octem jabłkowym wyleczyłem!

    Alkaliści do kwasu!
    bo ocet jabłkowy i np. cytryna nie zakwaszają, wbrew pozorom...

    Edit; nie zauważyłam wpisu Romecka :-D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.