Skip to content

Byłem w Rio byłem w Bajo...

Niniejszym otwieram wuntex z okazji rozpoczynających się igrzysk olimpijskich. Wpisujcie Kochani tutaj swoje typy polskie (a jak ktoś chce to również zagraniczne) na medal, szanse medalowe, największe zaskoczenia i niespodzianki oraz rozczarowania.
Start!
«134

Komentarz

  • Tutaj ważne terminy dla kibiców biało-czerwonych:


    5/6 sierpnia (godziny wg czasu warszawskiego):
    0.15 ceremonia otwarcia

    6/7 sierpnia:
    Kolarstwo szosowe
    14.30 wyścig ze startu wspólnego mężczyzn – Bodnar, Gołaś, Kwiatkowski, Majka
    17.15 wyścig ze startu wspólnego kobiet – Jasińska, Niewiadoma, Plichta

    Piłka ręczna, mężczyźni
    Grupa B: 21.40 Polska – Brazylia

    Siatkówka, mężczyźni
    Grupa B: 20.00 Polska – Egipt

    8/9 sierpnia:
    Piłka ręczna, mężczyźni
    16.30 Niemcy – Polska

    Siatkówka, mężczyźni
    Grupa B: 22.05 Polska – Iran

    10/11 sierpnia:
    Kolarstwo
    13.30 Jazda indywidualna na czas kobiet
    15.00 Jazda indywidualna na czas mężczyzn

    Wioślarstwo
    15.20 Czwórka podwójna mężczyzn, finał
    15.40 Czwórka podwójna kobiet, finał

    11/12 sierpnia:
    Piłka ręczna, mężczyźni
    Grupa B: 16.30 Polska – Egipt

    Pływanie
    3.26 - 200 m st. Grzbietowym mężczyzn, finał – ew. Radosław Kawęcki

    Siatkówka, mężczyźni
    Grupa B: 20.00 Polska – Argentyna

    12/13 sierpnia:
    Pływanie
    3.12 - 100 m st. Motylkowym mężczyzn, finał – ew. Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski

    Tenis
    17.00 gra podwójna mężczyzn, finał

    13/14 sierpnia:
    Lekkoatletyka
    15.50 Dysk mężczyzn, finał
    – ew. Piotr Małachowski, Robert Urbanek

    Piłka ręczna, mężczyźni
    Grupa B: 00.50 Szwecja ­ Polska

    Pływanie
    3.11 - 1500 m st. Dowolnym mężczyzn, finał
    – ew. Mateusz Sawrymowicz, Wojciech Wojdak

    4.04 - 4x100 m st. Zmiennym mężczyzn, finał

    Podnoszenie ciężarów
    0.00 - 94 kg mężczyzn – Adrian i Tomasz Zielińscy

    Siatkówka, mężczyźni
    Grupa B: 20.00 Polska ­ Rosja

    Tenis
    17.00 gra pojedyncza kobiet, finał

    14/15 sierpnia:
    Tenis
    17.00 Gra pojedyncza mężczyzn, finał
    17.00 gra podwójna kobiet, finał

    Żeglarstwo
    18.00 Rs: x mężczyzn, wyścig medalowy – ew. Piotr Myszka

    15/16 sierpnia:
    Lekkoatletyka
    15.40 Młot kobiet, finał – ew. Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow

    1.35 Tyczka mężczyzn, finał
    – ew. Robert Sobera, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski

    3.25 - 800 m mężczyzn, finał – ew. Adam Kszczot, Marcin Lewandowski

    Piłka ręczna, mężczyźni
    Grupa B: 14.30 Polska – Słowenia

    Podnoszenie ciężarów
    0.00 - 105 kg mężczyźni – Bartłomiej Bonk, Arkadiusz Michalski

    Siatkówka, mężczyźni
    Grupa B: 22.05 Polska – Kuba

    16/17 sierpnia:
    Lekkoatletyka
    14.50 Trójskok mężczyzn, finał – ew. Karol Hoffmann

    3.30 - 1500 m kobiet, finał
    – ew. Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui

    17/18 sierpnia:
    Piłka ręczna, mężczyźni
    Od 15.00 ćwierćfinały

    Siatkówka, mężczyźni
    Od 15.00 ćwierćfinały

    Siatkówka plażowa
    4.30 Kobiety, finał – ew. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek

    18/19 sierpnia:
    Lekkoatletyka
    1.30 Kula mężczyzn, finał
    – ew. Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Tomasz Majewski

    Siatkówka plażowa
    5.00 Mężczyźni, finał
    – ew. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak

    19/20 sierpnia:
    Lekkoatletyka
    2.05 Młot mężczyzn, finał
    – ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki

    3.15 - 4x100 m kobiet, finał

    Piłka ręczna, mężczyźni
    20.30 półfinał

    Siatkówka, mężczyźni
    18.00 półfinały

    20/21 sierpnia:
    Kolarstwo górskie
    17.30 kobiety – Maja Włoszczowska

    Lekkoatletyka
    1.30 Wzwyż kobiet, finał
    – ew. Kamila Lićwinko

    2.15 - 800 m kobiet, finał
    – ew. Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik

    3.00 - 4x400 m kobiet, finał

    3.35 - 4x400 m mężczyzn, finał

    21/22 sierpnia:
    Lekkoatletyka
    14.30
    Maraton mężczyzn, finał – Artur Kozłowski, Yared Shegumo, Henryk Szost

    Piłka ręczna, mężczyźni
    15.30 o brązowy medal, 19.00 finał

    Siatkówka, mężczyźni
    14.30 o brązowy medal, 18.15 finał

    0.15 ceremonia zamknięcia
  • to w kajakarstwie w tym roku nie planujemy medali????
  • qiz napisal(a):
    to w kajakarstwie w tym roku nie planujemy medali????
    Kolega żartuje. Pisoski reżim zrujnował przecież ostatecznie kajakarstwo i wioślarstwo (Olo "Wycieraczka Brąka" Doba musiał zrezygnować z przepłynięcia Atlantyku, minister sportu Korol został po wyborach nie-ministrem).
  • Zapasów również nie widzę, a kiedyś byliśmy mocni w nich
  • o boksie nie wspominając
  • peterman napisal(a):
    qiz napisal(a):
    to w kajakarstwie w tym roku nie planujemy medali????
    Kolega żartuje. Pisoski reżim zrujnował przecież ostatecznie kajakarstwo i wioślarstwo (Olo "Wycieraczka Brąka" Doba musiał zrezygnować z przepłynięcia Atlantyku, minister sportu Korol został po wyborach nie-ministrem).
    A co Bronek zrobił biednemu emerytowi, któren pirszy w historii od kontynentu do kontynentu zawiosłował????
  • qiz napisal(a):
    peterman napisal(a):
    qiz napisal(a):
    to w kajakarstwie w tym roku nie planujemy medali????
    Kolega żartuje. Pisoski reżim zrujnował przecież ostatecznie kajakarstwo i wioślarstwo (Olo "Wycieraczka Brąka" Doba musiał zrezygnować z przepłynięcia Atlantyku, minister sportu Korol został po wyborach nie-ministrem).
    A co Bronek zrobił biednemu emerytowi, któren pirszy w historii od kontynentu do kontynentu zawiosłował????

  • No i za karę o mało co go PiSiory nie utopiły u ujścia rzeki Hudson...
    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1627086,Blad-nawigacyjny-zakonczyl-wyprawe-Aleksandra-Doby
  • Kraksa dwóch z ucieczki. Rafał Majka jedzie sam do mety!
  • Ignac włączaj dwójkę. Majka jedzie po złoto!
  • Dajesz Majka!
  • Brąz! Szkoda, było tak blisko złota
  • Ale po co skoro wszystko ch...?
  • A czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć, kto jest faworytem biegu na 100 m ? Tak bez googlania i szukania ? Nie ? Kiedyś byśmy wiedzieli. Kiedyś dużo więcej wiedzieliśmy, dziś olimpiada to kibicowanie wyłącznie naszym.
  • JORGE napisal(a):
    A czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć, kto jest faworytem biegu na 100 m ? Tak bez googlania i szukania ? Nie ? Kiedyś byśmy wiedzieli. Kiedyś dużo więcej wiedzieliśmy, dziś olimpiada to kibicowanie wyłącznie naszym.
    Ba teraz nawet wybory prezydenckie w Peru czy Wenezueli to wyłącznie kibicowanie naszym!
  • JORGE napisal(a):
    A czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć, kto jest faworytem biegu na 100 m ?
    A nie Bolt?
  • Gładko 3:0 w pierwszym meczu nasi siatkarze pogonili Egipt. Pierwszy krok po medal zrobiony (tak Horche, poważnie, żadne trolololo. W naszych siatkarzy to akurat wierzę)
  • alcor napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    A czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć, kto jest faworytem biegu na 100 m ?
    A nie Bolt?
    Nie wiem !
  • JORGE napisal(a):
    A czy ktoś z was jest mi w stanie powiedzieć, kto jest faworytem biegu na 100 m ? Tak bez googlania i szukania ? Nie ? Kiedyś byśmy wiedzieli. Kiedyś dużo więcej wiedzieliśmy, dziś olimpiada to kibicowanie wyłącznie naszym.
    Ja nie wiedziałem kiedyś ani dziś. Natomiast faktem jest, że przejście z formatu "telewizja" (dla mnie od razu dodam: telewizja kilkanaście lat temu) do formatu "internet" powoduje, że mamy mniej wiedzy na nieinteresujące nas tematy. I więcej na interesujące. Mnie np. bieganie nie interesuje, ale kiedyś oglądając wiadomości sportowe (bo LA na olimpiadzie raczej nie oglądałem w ogóle) mógłbym się przypadkiem dowiedzieć. A teraz niby skąd? Stron o sporcie innym niż interesujący nie mam nawet zamiaru otwierać.
  • Cicho kurwa. Nasi toczą heroiczny bój z Brasil w szczypiorniaka a wy o dupie Maryny tutaj gadacie
  • Źle to wygląda. Brasil nas młóci na razie
  • rozum.von.keikobad napisal(a):

    Ja nie wiedziałem kiedyś ani dziś. Natomiast faktem jest, że przejście z formatu "telewizja" (dla mnie od razu dodam: telewizja kilkanaście lat temu) do formatu "internet" powoduje, że mamy mniej wiedzy na nieinteresujące nas tematy. I więcej na interesujące. Mnie np. bieganie nie interesuje, ale kiedyś oglądając wiadomości sportowe (bo LA na olimpiadzie raczej nie oglądałem w ogóle) mógłbym się przypadkiem dowiedzieć. A teraz niby skąd? Stron o sporcie innym niż interesujący nie mam nawet zamiaru otwierać.
    Olimpiada jest ciekawa dopiero kiedy ogarnia się, chociaż w kilku dyscyplinach, kto jest kto. Za komuny w Przeglądzie Sportowym były podawane regularnie wyniki mitingów lekkoatletycznych, było też trochę transmisji, można było złapać o co kaman. Świadomość kibiców była dużo większa, no i naprawdę dużo się działo. Pytam się o 100 m, bo to była dyscyplina najbardziej rozpoznawalna, Carl Lewis, Ben Johnson, kto ich nie znał ?

    Dziś ludzie pasjonują się naszymi jeżdżącymi na wrotkach, mnie to wali. Akurat w przypadku olimpiad nie o to chodzi, chociaż klasyfikacja medalowa jest istotna, no i naszym się kibicuje. Ale bez przesady.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):

    Ja nie wiedziałem kiedyś ani dziś. Natomiast faktem jest, że przejście z formatu "telewizja" (dla mnie od razu dodam: telewizja kilkanaście lat temu) do formatu "internet" powoduje, że mamy mniej wiedzy na nieinteresujące nas tematy.
    A ja chyba ponownie kupię telewizor. Bo trafiasz w sedno, internet poprzez personalizację po prostu ogranicza. Wybiera się tylko to co czym się człowiek interesuje, tracąc mnóstwo ciekawych spraw poza własnymi upodobaniami. Albo przykład ŚDM, mnie ta impreza ominęła, miałem zdawkowe info z portali, gdybym miał pudło bym oglądał. Trzeba iść ze stadem, tak było, jest i będzie.

  • Kurwa właśnie patrzę w telepatrzydło i na TVP2 trwa niebywały bój naszych z Brasil w ręczną
  • Niestety nasze chłopaki przegrały z Brasil 32:34. We wtorek gramy z hitlerowcami. Musimy ich srogo pogonić, już nie ma wyjścia teraz
  • To akurat jest na internetach dobrze zorganizowane:

    http://www.sport.tvp.pl/rio
  • JORGE napisal(a):
    rozum.von.keikobad napisal(a):

    Ja nie wiedziałem kiedyś ani dziś. Natomiast faktem jest, że przejście z formatu "telewizja" (dla mnie od razu dodam: telewizja kilkanaście lat temu) do formatu "internet" powoduje, że mamy mniej wiedzy na nieinteresujące nas tematy.
    A ja chyba ponownie kupię telewizor. Bo trafiasz w sedno, internet poprzez personalizację po prostu ogranicza. Wybiera się tylko to co czym się człowiek interesuje, tracąc mnóstwo ciekawych spraw poza własnymi upodobaniami. Albo przykład ŚDM, mnie ta impreza ominęła, miałem zdawkowe info z portali, gdybym miał pudło bym oglądał. Trzeba iść ze stadem, tak było, jest i będzie.

    Oj nie, ja tam wolę świat, w którym ludzie są mniej zglajszachtowani. Zresztą przed czasami mediów elektronicznych raczej nie byli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.