Skip to content

Jest odbicie demograficzne- dane styczeń-wrzesień- efekt 500+

1242526272830»

Komentarz

  • Jeśli dłużej to nie lepiej.

  • edytowano December 2023

    @KazioToJa powiedział(a):
    mamy jeszcze, pewnie przez chwilę, instytut badający te sprawy (Instytut Pokolenia). Nie widzę na ich stronie szczególnie ciekawych konkluzji, za to ich szef ma dużo ciekawego do powiedzenia w temacie. Szef nazywa się Michał Kot i tu jest wywiad z nim Pospieszalskiego. Tytuł wywiadu klikbajtowy, najciekawsza jest odpowiedź na pytanie - czemu Czesi mają wyższy przyrost niż Polacy.

    Mogłabym streścić własnymi słowami, ale pewnie lepiej u źródła.

    Ale przecież cytowaliśmy badania Czechów, u nich ponad 2x więcej młodych ludzi odpowiada "tak" na pytanie, czy posiadanie dzieci to obowiązek obywatelski, niż w Polsce.

  • Dziedzictwo Mikkego. Na słowo "obowiązek" Polak a zwłaszcza prawicowy Polak reaguje podskokiem, obojętne jaki, a niech to będzie nawet taki duperel jak noszenie maseczki. Nikt nie będzie mnie ograniczał...

  • @Przemko powiedział(a):

    @KazioToJa powiedział(a):
    mamy jeszcze, pewnie przez chwilę, instytut badający te sprawy (Instytut Pokolenia). Nie widzę na ich stronie szczególnie ciekawych konkluzji, za to ich szef ma dużo ciekawego do powiedzenia w temacie. Szef nazywa się Michał Kot i tu jest wywiad z nim Pospieszalskiego. Tytuł wywiadu klikbajtowy, najciekawsza jest odpowiedź na pytanie - czemu Czesi mają wyższy przyrost niż Polacy.

    Mogłabym streścić własnymi słowami, ale pewnie lepiej u źródła.

    Ale przecież cytowaliśmy badania Czechów, u nich ponad 2x więcej młodych ludzi odpowiada "tak" na pytanie, czy posiadanie dzieci to obowiązek obywatelski, niż w Polsce.

    przesłuchałeś?

    Stałość systemu zasiłków dla matek upewnia kobiety, że normą jest model szkoła(uczelnia) - praca - podchowanie dzieci - powrót do pracy. Normą, bo tak samo żyły ich matki i pewnie nawet babki, i dla wszystkich to norma i nikt nie traktuje tych mam pracujących przy swoich małych dzieciach roszczeniową biedotą. W takim układzie ma znaczenie poczucie obowiązku. Co więcej - jest finansowa zachęta do szybkiego urodzenia kolejnego dziecka.

  • @los powiedział(a):
    Dziedzictwo Mikkego. Na słowo "obowiązek" Polak a zwłaszcza prawicowy Polak reaguje podskokiem, obojętne jaki, a niech to będzie nawet taki duperel jak noszenie maseczki. Nikt nie będzie mnie ograniczał...

    robi unik, szczególnie wtedy, gdy niepodjęcie zobowiązania jest motywowane finansowo.

  • Michał był i pisał na FF, nie wiem czy szedł dalej z forumkami.

  • Warto zauważyć sukces demograficzny Izraela i jego przyczyny - edukacja młodzieży (przede wszystkim dziewczyn) że od niej zależy przyszłość ich narodu.

    Ciekawy artykuł G. Górnego.

    https://wpolityce.pl/swiat/429262-demograficzny-sukces-zydow-w-izraelu-w-czym-tkwi-sekret

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.