Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1363739414291

Komentarz

  • Club Méditerranée : w zasadzie sieć excluzywnych hoteli nad morzem śródziemnym.

    Prześmiewczo: Grecja, Cypr, Włochy, Francja, Hiszpania i honorowo Belgia. Bankruci z południa Europy. To w większości nasi „Przyjaciele Spójności”. https://www.euractiv.pl/section/polityka-wewnetrzna-ue/news/przyjaciele-spojnosci-zablokuja-budzet-na-obronnosc/
  • Grzegorz Siemionczyk
    @GSiemionczyk
    "Według @OxfordEconomics
    , spośród państw zaliczanych do rynków wschodzących najlepiej na wzrost inflacji zareagowały banki centralne Czech, Polski i Chile. To teoretycznie powinno czynić te kraje atrakcyjnymi dla inwestorów. Ale atrakcyjność PL ogranicza ryzyko geopolityczne."
    image
  • Ciekawe, że jak na pudle są Czechy, Polska i Chile, to pan redaktor referuje tak: "Na czele Czechici a Chile".
  • Czechy zaliczane do rynków wschodzących? PKB powyżej Hiszpanii, niewiele poniżej Włoch. We Wolimbrodzie nie zauważyli ostatnich 30 lat. Analiza bez wartości.
  • Dziwne, wzięli różne metryki, zmapowali je na liczby od 1 do 10, a potem zsumowali. Trochę wygląda jak dodawanie kilogramów do metrów, ale nic poza wklejonym obrazkiem nie widziałem, może jest za tym jakaś mądrość.
  • Wszelkie wykresy z inflacją w temacie mają walor najwyżej estetyczny.
  • We WNET produkuje się właśnie jakiś Cezary 'Czarek' Głuch alias Trader21. Wszystko wiedział i wszystko przewidział, no co za człowiek, co za człowiek! Gupi PiS, nie zapytał.
  • If you are so smart young man, why aren't you rich?
  • los napisal(a):
    If you are so smart young man, why aren't you rich?
    Wrzucę linka gdy WNET zapoda podcast na swojej stronie, bo zagotowałem się w czasie tego wywiadu.
  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    If you are so smart young man, why aren't you rich?
    Wrzucę linka gdy WNET zapoda podcast na swojej stronie, bo zagotowałem się w czasie tego wywiadu.
    Słusznie. Kiedy wdepnie się w kupsko, należy koniecznie wnieść je do salonu.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    If you are so smart young man, why aren't you rich?
    Wrzucę linka gdy WNET zapoda podcast na swojej stronie, bo zagotowałem się w czasie tego wywiadu.
    Słusznie. Kiedy wdepnie się w kupsko, należy koniecznie wnieść je do salonu.

    Tylko ten jeden raz, obiecujem.

    Może zresztą sami sie zorientują i toto schowają...
  • edytowano July 2022
    Już jest na yt.
    Z wezwaniem o wpłaty na Zrzutka. Pl
    Jak to we Wnecie
  • christoph napisal(a):
    Już jest na yt.
    Z wezwaniem o wpłaty na Zrzutka. Pl
    Jak to we Wnecie
    Ano. Przepraszam zatem.


  • Ale w wielu sprawach on ma rację.
  • los napisal(a):
    Ale w wielu sprawach on ma rację.
    Co do NBP też? Bo jeśli tak, to i Glapa należy do spisku globalistów...
  • Trader regularnie jest gościem, mlzna posłuchać co mówił 2-3 lata temu.
  • Przemko napisal(a):
    Trader regularnie jest gościem, mlzna posłuchać co mówił 2-3 lata temu.
    No tak. Dla mnie nowość, bo słucham WNETa dopiero od wojny.
  • peterman napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Trader regularnie jest gościem, mlzna posłuchać co mówił 2-3 lata temu.
    No tak. Dla mnie nowość, bo słucham WNETa dopiero od wojny.
    Wnet skończył się wraz z kowidem, prawdę mówiąc. Ale i tak warto.
  • peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    Ale w wielu sprawach on ma rację.
    Co do NBP też? Bo jeśli tak, to i Glapa należy do spisku globalistów...
    To jest robota Kopciuszka - b w jednym zdaniu potrafi zawrzeć trzy oczywistości i dwie bzdury. A omnipotencja Glapy jest nieco przesadzana, tak generalnie to w kwestii inflacji może się on skichać i tyle.
  • los napisal(a):
    If you are so smart young man, why aren't you rich?
    No podobnież un jest jednak ricz
  • Ale nie z inwestycji tylko pogaduszek. Powiem wam, jak się wzbogacić - najlepiej to znaleźć kilka jeleni, które zapłacą za pogaduszki o tym, jak się wzbogacić.
  • ad Losum
    image
    tak to wygląda pono na świętej Lance
  • Dokładnie.
    Zaorski go za to dojeżdża ciągle- czemu nie pokazujesz swoich inwestycji w czasie rzeczywistym? Czemu żyjesz ze szkoleń a nie z rynku?
    Ja szanuję Zaorskiego choć to specyficzny człek. Ale uczciwie mówi o swoich zyskach, stratach, bankructwach, oraz w co inwestuje i dlaczego. I że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne naśladowanie go.
    Nie występuje też za kasę I nie prowadzi szkoleń.
  • christoph napisal(a):
    ad Losum
    image
    tak to wygląda pono na świętej Lance
    No nie pono, zbankrutowała w 3 miesiące. https://michaelshellenberger.substack.com/p/green-dogma-behind-fall-of-sri-lanka
  • na boku:
    los napisal(a):
    Powiem wam, jak się wzbogacić - najlepiej to znaleźć kilka jeleni, które zapłacą za pogaduszki o tym, jak się wzbogacić.
    Oł, jes!
    (Poznałem ten/ taki system.)
  • los napisal(a):
    Wszelkie wykresy z inflacją w temacie mają walor najwyżej estetyczny.
    Mimo to NBP mógłby wewnętrznie uzgodnić prognozy:

    https://tvp.info/61238243/gosc-wiadomosci-wiceprezes-nbp-prof-marta-kightley-o-prognozach-dot-inflacji-i-oprocentowaniu-depozytow-wideo
  • Im więcej prognoz tym lepiej.
  • van.den.budenmayer napisal(a):
    "średnia rata hipoteki" to chyba najdurniejszy wskaźnik, jakim posługują się dzbannikarze. Przemawia do wyobraźni, ale jest łatwy do zmanipulowania (główne parametry: długość kredytu, algorytm spłat, opłaty dodatkowe takie jak prowizje i ubezpieczenia).
    Proponuję lepszy: średni miesięczny koszt kredytu metra kwadratowego kwadratu. Nie przemawia do wyobraźni, ale za to ma sens.
    Taki wskaźnik wymyślono ponad sto lat temu, nazywa się on rentowność https://en.wikipedia.org/wiki/Yield_(finance)

    Finansiści go znakomicie znają ale publicznie się nim nie posługują, bo nie chcą wyjaśniać tylko zaciemniać. Dzbannikarze się nim nie posługują, bo są za głupi.
  • los napisal(a):
    Ale nie z inwestycji tylko pogaduszek. Powiem wam, jak się wzbogacić - najlepiej to znaleźć kilka jeleni, które zapłacą za pogaduszki o tym, jak się wzbogacić.
    Zrobić elitarne szkolenie za 1000 Zeta dla tysiąca osób i melijon wpada! :-B
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.