Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1353638404191

Komentarz

  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    peterman napisal(a):
    los napisal(a):
    Też to znam. PiS bardzo nie lubi, jak kto popiera PiS.
    Chyba jednak nie PiS go wtedy wyrzucał.
    nie szkodzi. PiS nie tylko wyrzuca swoich, ale także popiera ich wyrzucanie, gdy robią to inni. Stosuje znaną technikę "pozwól wrogowi decydować o twoich kadrach". Znany fakt.

    A to prawda.
  • edytowano June 2022
    .
  • .Co do zaś pensji nauczycieli - jak to bardzo dawno temu ujęła moja była dziewczyna germanistka (ale nic się nie zmieniło jak widać): nauczyciel to jest posada dla żon w których mąż utrzymuje rodzinę, a babka ma coś w rodzaju hobby, żeby się nie nudzić.

    Jaki młody facet będzie chciał zostać nauczycielem? żeby potem ledwo wiązać koniec z końcem, albo być na utrzymaniu żony?

    A potem płacz że zanikają męskie postawy, że środowisko nauczycielskie lewackie (przypominam że lewacka ideologia przoduje wśród kobiet, jako tych bardziej naiwnych i łatwiejszych do zmanipulowania, oraz wrażliwszych na pieski, kotki i prześladowanych ludzi alfabetu*).

    *Panie na forum mam nadzieję wiedzą że nie dotyczy to wszystkich kobiet, ale statystycznej większości - a ja dla rozsądnych kobiet mam szczególne uznanie, właśnie z uwagi na powyższe.
  • Nie żeby się nie nudziła tylko żeby miała czas ogarnąć dom i dzieci. ;)
  • Jakby nie pracowała w ogóle, to by miała więcej czasu, więc chyba nie o to:)
  • edytowano June 2022
    image
    image
  • pantelej napisal(a):
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Czyli nieludzki PiS doprowadził do tego, że wszyscy muszą harować, żeby związać koniec z końcem.

  • Harują żeby było na socjal dla nierobów!
  • No a jak? przecież te pińćsetplusy żyją z MOICH podatków!
    Przez socjal jest taka inflacja, i takie ceny benzyny.
    Jakby nie PiS - wszyscy by zarabiali powyżej średniej krajowej.

  • TecumSeh napisal(a):
    Jakby nie PiS - wszyscy by zarabiali powyżej średniej krajowej.

    Dodajmy, że wszyscy, którzy powinni, a nie jakiś motłoch.
  • krzywa rośnie, a ludzi żyja dostatniej !
    file:///C:/Users/UserHP12/Downloads/wyposazenie_mieszkan_i_budynkow_w_instalacje_i_urzadzenia_techniczne_wyniki_wstepne_nsp_2021.pdf
  • christoph napisal(a):
    krzywa rośnie, a ludzi żyja dostatniej !
    file:///C:/Users/UserHP12/Downloads/wyposazenie_mieszkan_i_budynkow_w_instalacje_i_urzadzenia_techniczne_wyniki_wstepne_nsp_2021.pdf
    W moim c:/users nie ma folderu UserHP12, a w downloads nie ma takiego pdfa ;)
  • TecumSeh napisal(a):
    christoph napisal(a):
    krzywa rośnie, a ludzi żyja dostatniej !
    file:///C:/Users/UserHP12/Downloads/wyposazenie_mieszkan_i_budynkow_w_instalacje_i_urzadzenia_techniczne_wyniki_wstepne_nsp_2021.pdf
    W moim c:/users nie ma folderu UserHP12, a w downloads nie ma takiego pdfa ;)
    Tu :)https://stat.gov.pl/spisy-powszechne/nsp-2021/nsp-2021-wyniki-wstepne/wyposazenie-mieszkan-i-budynkow-w-instalacje-i-urzadzenia-techniczne-wyniki-wstepne-nsp-2021,3,1.html
  • dzięki Przemko!
  • Rola kamieni milowych już została opisana? Nie będzie żadnego KPO.
    PiS zgadzając się na kamienie milowe zalegalizował UE. Taka refleksja się rodzi.
  • TecumSeh napisal(a):
    .Co do zaś pensji nauczycieli - jak to bardzo dawno temu ujęła moja była dziewczyna germanistka (ale nic się nie zmieniło jak widać): nauczyciel to jest posada dla żon w których mąż utrzymuje rodzinę, a babka ma coś w rodzaju hobby, żeby się nie nudzić.

    Jaki młody facet będzie chciał zostać nauczycielem? żeby potem ledwo wiązać koniec z końcem, albo być na utrzymaniu żony?

    A potem płacz że zanikają męskie postawy, że środowisko nauczycielskie lewackie (przypominam że lewacka ideologia przoduje wśród kobiet, jako tych bardziej naiwnych i łatwiejszych do zmanipulowania, oraz wrażliwszych na pieski, kotki i prześladowanych ludzi alfabetu*).

    *Panie na forum mam nadzieję wiedzą że nie dotyczy to wszystkich kobiet, ale statystycznej większości - a ja dla rozsądnych kobiet mam szczególne uznanie, właśnie z uwagi na powyższe.
    Lewacka postawa nie przoduje u kobiet. Nie wiem skąd ten pomysł. Kobiety z racji choćby biologii stanowią raczej konserwatywną grupę, nie łączy się to w żadnym razie z wrażliwością co do kotków i piesków.
    By być opiekunką w przedszkolu, trzeba mieć skończone studia. By zajmować się kolejnymi pedagogicznymi specjalnościami, zawsze trzeba mieć studia podyplomowe tej właśnie specjalności. Skoro ludzie takie studia kończą, to widać nie wiedzieli jakie są możliwości rozwoju i zarabiania na etacie lub oddali się pasji i jest im wszystko jedno. Inna sprawa, że studenci często o tym nie myślą, co będzie potem.
  • Nudzą mnie rytualne zaklęcia, więc gdyby PiS miał odwagę, to trzeba przedyskutować:
    - czy krótka recesja (np. taka jak za Tuska w 2008) czy dłużej trwająca inflacja, główny wątek, to ile w obecnej inflacji jest przyczyn wewnętrznych (wtedy recesja), a ile zewnętrznych (wtedy ochrona gospodarki nawet kosztem inflacji), to nie jest stan zerojedynkowy, a przestrzeń stanów, z wagami ryzyk
    - jak zmniejszyć zależność Polski od niemieckiego obszaru wytwórczego, bo grozi mu gigantyczny kryzys
  • Tak jak Chińczycy. Latami robili cudze i ni z tego z ni z owego nagle własne. Ten co robi zawsze wygra z tym, co nakleja etykiety.
  • Odnośnie inflacji w Niemczech, to jak dodamy nasze stopy % (czyli aktywna walka z inflacją) do ich obecnej bazy, to ile otrzymamy?
    Widać jeszcze nie dorośliśmy do tego, aby w przestrzeni publicznej napisać, że EBC prowadzi debilną politykę.
  • Nie do końca, bo podniesienie stóp to koniec Południa Europy wliczając Francę i Belgię.
  • los napisal(a):
    Nie do końca, bo podniesienie stóp to koniec Południa Europy wliczając Francę i Belgię.
    Czyli podatkiem inflacyjnym społeczeństwa 'skąpców' utrzymują nieświadomie 'utracjuszy'. Omawialiśmy to na piwie.
    Mnie tylko chodzi o:
    - uświadomienie, że różnica inflacji w Polsce i Niemczech wynika głównie z tej różnicy,
    - pokazanie, że EBC kieruje się interesami politycznymi, a nie jest 'niezależnym strażnikiem pieniądza'

  • I znowu Niemcy przegrali z Francuzami... A tak dobrze się zaczynało.
  • los napisal(a):
    I znowu Niemcy przegrali z Francuzami... A tak dobrze się zaczynało.
    Wytrzymają długo pudrowanie tego trupa?
  • Tak
  • Przegrali? Francja chyba w równie złej sytuacji?
  • W złej ale poprawia ją sobie kosztem Niemiec.
  • edytowano July 2022
    Przemko napisal(a):
    Przegrali? Francja chyba w równie złej sytuacji?
    Hitlersyny przegrali z Francuzami walkę o to jaka politykę ma prowadzić ebc.

    Polityka wygodna upudrowanym nazisynom to podnoszenie stóp procentowych celem dlawienia inflacji.

    Bankruci z Club Med przeciwnie, potrzebują niskich stóp by tanio pożyczać i by wysoka inflacja zjadła ich długi.
  • Club Med?
  • Przemko napisal(a):
    Club Med?
    Śródziemnomorcy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.