Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1323335373891

Komentarz

  • Generalnie bardziej się opłaca pożyczać pod carry trade niż klientom. Więc robi się zabawny paradoks, że obniżanie stóp pobudza gospodarkę ale nie własną tylko państwa z wyższymi stopami. Dlatego Reagan i Thatcher podnosili stopy, aby wywołać koniunkturę.

    Jeśli ja to wiem, dlaczego nie wie tego zarząd EBC?
  • los napisal(a):
    Generalnie bardziej się opłaca pożyczać pod carry trade niż klientom. Więc robi się zabawny paradoks, że obniżanie stóp pobudza gospodarkę ale nie własną tylko państwa z wyższymi stopami. Dlatego Reagan i Thatcher podnosili stopy, aby wywołać koniunkturę.

    Jeśli ja to wiem, dlaczego nie wie tego zarząd EBC?
    Musi tam być wielką korupcja, tak sądzę.
  • edytowano June 2022
    Sarmata1.2 napisal(a):>Musi tam być wielką korupcja, tak sądzę.
    A może SIMSY:
    - możliwości zabawy duże, odpowiedzialność żadna, więc For Fun, w końcu jesteśmy geniuszami demiurgami ;)

  • los napisal(a):
    Generalnie bardziej się opłaca pożyczać pod carry trade niż klientom. Więc robi się zabawny paradoks, że obniżanie stóp pobudza gospodarkę ale nie własną tylko państwa z wyższymi stopami. Dlatego Reagan i Thatcher podnosili stopy, aby wywołać koniunkturę.

    Jeśli ja to wiem, dlaczego nie wie tego zarząd EBC?
    może czas zakończyć ten projekt tylko trzeba do tego wszystkich przekonać? Niemcy mają wydrukowane marki w magazynach.
  • Pieniądz papierowy to dziś jakiś 1% obrotu.
  • edytowano June 2022
    los napisal(a):
    Generalnie bardziej się opłaca pożyczać pod carry trade niż klientom. Więc robi się zabawny paradoks, że obniżanie stóp pobudza gospodarkę ale nie własną tylko państwa z wyższymi stopami. Dlatego Reagan i Thatcher podnosili stopy, aby wywołać koniunkturę.

    Jeśli ja to wiem, dlaczego nie wie tego zarząd EBC?
    Ale żeby Niency i ich ojrozona tak nagle zapragneła wspierać PiS? Chyba ktoś wajchę nie ruszaną od stuleci tam przestawił :D
  • ms.wygnaniec napisal(a):Obstawiam, że za chwilę, ci co obecnie drą szaty rządu z powodu inflacji będą to robić z powodu spowolnienia wzrostu.
    Wiadomix, przecież PiS rozpieprza polską gospodarkę.
  • edytowano June 2022
    los napisal(a):
    Generalnie bardziej się opłaca pożyczać pod carry trade niż klientom. Więc robi się zabawny paradoks, że obniżanie stóp pobudza gospodarkę ale nie własną tylko państwa z wyższymi stopami. Dlatego Reagan i Thatcher podnosili stopy, aby wywołać koniunkturę.

    Jeśli ja to wiem, dlaczego nie wie tego zarząd EBC?
    W internecie dają odwrotny przykład, to znaczy, że Turcja miała wysokie stopy, więc Turcy brali kredyty w USD i Ojro. Gdy się lira osłabiła, to tym bardziej od niej uciekali, bo te kredyty, i się nakręciło. I teraz mają inflację kolosa, wywołaną zbyt wysokimi stopami (sic).
  • Carry trade to nie jest branie kredytów w obcej walucie.
  • edytowano June 2022
    To znaczy, to nie miał być przykład przeczący temu co tu o carry trade było napisane, tylko na to, że i tak źle i tak niedobrze, z nadzieją, że kulega odpisze jak byłoby dobrze
  • loslos
    edytowano June 2022
    Carry trade to krótkoterminowe (najczęściej jednodniowe) pożyczki na rynki międzybankowym w płynnych walutach Turecka lira nie jest płynna, jest nawet jakoś urzędowo regulowana, tureckie banki mają śmieciowe ratingi i pewnie samodzielnie nie mają dostępu do poważniejszych rynków, kredyt nigdy nie jest jednodniowy. Po prostu - gdzie Rzym, gdzie Krym?
  • No nie tak do końca losie, bo można zrobić manewr w stylu Unicredito ;)
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    No nie tak do końca losie, bo można zrobić manewr w stylu Unicredito ;)
    Czyyyyli?
  • W czasie gdy PEKAO należało do nich, miały miejsce tz transfery weekendowe, czyli oszczędności z Polski były transferowane 'na weksel' o zerowym oprocentowaniu w piątek wieczorem do centrali, a wracały w niedzielę wieczorem. Pracując w opisany sposób. Myk polegał na tym, że ów 'weksel' nie był do końca legalny w Polsce.
    No z tym, że piszę to po wielu latach, więc jest to zwykłe pomówienie!
  • Słusznie, w końcu po to są forumki żeby sobie z wieczora popomawiać rzetelnych banksterów.
  • Panie, to znowu inna bajka. Gdzie carry trade a gdzie zwykła kradzież...
  • A co to jest to curry trade? Ostatnio zetknąłem się z tym chyba na bazarze w Marakeszu.
  • los napisal(a):
    Panie, to znowu inna bajka. Gdzie carry trade a gdzie zwykła kradzież...
    We Włoszech był ;) i to w opcji 0-6-3! Z ryzykiem przerzuconym na stronę trzecią, czyli bajka.

  • image
    → portal morski, 8.06.2022

    W południowo-koreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries wydokowano pierwszy z gazowców LNG norweskiego armatora Knutsen OAS Shipping, które eksploatowane będą w czarterze długoterminowym przez PGNiG.

    Statek o pojemności ładunkowej 174 000 m³ zwodowano 4 czerwca - ujawniono w mediach społecznościowych francuskiego oddziału Knutsen odpowiedzialnego za armatorski nadzór nad budową w stoczni koreańskiej i w przyszłości także prawdopodobnie za zarząd techniczno-eksploatacyjny gazowca.

    PGNiG wcześniej zapowiadało wejście do eksploatacji pierwszego gazowca czarterowanego od Knutsen OAS Shipping na początku 2023 roku, jednak stocznia prawdopodobnie przekaże zbiornikowiec Lech Kaczynski przed końcem bieżącego roku. W przyszłym roku wprowadzony zostanie do eksploatacji, w czarterze PGNiG, przynajmniej jeszcze drugi gazowiec Knutsena - Grazyna Gesicka. Takie właśnie będą - bez polskich znaków - oficjalne i formalne nazwy statków (nie Grażyna Gęsicka i Lech Kaczyński).
  • Ale czemu Marsylia a nie Monrowia?
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A co to jest to curry trade? Ostatnio zetknąłem się z tym chyba na bazarze w Marakeszu.
    Carry trade to krótkoterminowe (najczęściej jednodniowe) pożyczki na rynki międzybankowym w płynnych walutach. Pożycza się walutę o niskich stopach i lokuje w walucie o stopach wyższych.
  • Czyli może to osłabić Euro? Mniemce chyba będą zadowolone, przecież siedzą na eksporcie?
  • Sze zobaczi
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A co to jest to curry trade? Ostatnio zetknąłem się z tym chyba na bazarze w Marakeszu.
    Mówi się - na suku.
  • Kurde, na Dżami el Fna, koło zaklinacza węży.
  • edytowano June 2022
    Słyszałem że to dlatego że największe ryzyko. :)

    No ale dlaczego tak jest, regulacje bankowe? Przecież nie wolny rynek.
  • Nie, tym razem to akurat nie PiS winien. Winni wszyscy inni, którzy doprowadzili do wyniesienia banksterów nad prostaczków. Najbardziej winna kasta wstrzymująca się z serwowaniem wyroków śmierci kwalifikowanej na banksterów za opcje i kredyty franciszkowe.
  • I KNF nic nie może?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.