Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1313234363791

Komentarz

  • Przed wyborami nie. A potem sze zobaczi.
  • los napisal(a):
    Przed wyborami nie. A potem sze zobaczi.
    To co?
    Zapraszamy trzeźwych przyjaciół z eurozony na azyl?
  • los napisal(a):
    JORGE napisal(a):
    Właściwie co trzeba robić podczas dużej inflacji ? I chodzi mi nas, ludzików, jakie działania są racjonalne ?
    Pozbywać się gotówki. Inwestować, konsumować, działać.
    Obligacje będą dobrym kierunkiem wyzbywania się pieniądza?
  • los napisal(a):
    wojtek napisal(a):
    A czy są jakieś przewidywania dające nadzieje dla złotówkozony?
    Carry trade zabierze płynność z ojro i da ją funtom, dolarom i złotówkom też. W tę grę wygramy ale jest też kilka innych.
    Dziękuję za wlanie nadzieji :)
  • To dziwne, że doświadczenie Japonii nikogo w EBC nic nie nauczyło. Zerowe stopy procentowe to straszna rzecz - jeśli inni mają ciut wyższe.
  • edytowano June 2022
    los napisal(a):
    To dziwne, że doświadczenie Japonii nikogo w EBC nic nie nauczyło. Zerowe stopy procentowe to straszna rzecz - jeśli inni mają ciut wyższe.
    1. Ponuro przypomniały mi się czasy, gdy Frania i Freddi popadli w straszne tarapaty.
    2. Z obserwacji świata medialnego wynika, że czas globalizacji się skończył, więc może by zbudować dolinę krzemową ale nawet tych elementów podstawowych.
    3. KPO zaczyna wyglądać tak, że państwa 'Nowej Unii' maja się złożyć na pieniądze dla Włoch, Hiszpanii i Grecji, a same dostać ochłapy, o ile będą posłuszne. Czyli Polska będzie musiała zapłacić niewspółmiernie dużo w stosunku do potencjalnych korzyści. Manewry z Grecją po 2008 niczego elit w Polsce nie nauczyły.

  • CPK będzie testem, czy USA realnie stawia na Polskę, a przy okazji będzie to ładnie pokazywać, która część opozycji stawia na blok kontynentalny, a który na oceaniczny.
    To co mnie rozbawiło, to PiS realizuje postulat Mikkego z lat dziewięćdziesiątych.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    CPK będzie testem, czy USA realnie stawia na Polskę, a przy okazji będzie to ładnie pokazywać, która część opozycji stawia na blok kontynentalny, a który na oceaniczny.
    To co mnie rozbawiło, to PiS realizuje postulat Mikkego z lat dziewięćdziesiątych.
    Lean management poległ.
    Trza mieć spiżarnię i stodołę. Zapasy.
    Nie liczyć na sklepy.
    Zanim gruby schodnie, to chudego już nie będzie.

    Inna opcja to Mad Max, i Raubritterzy
  • loslos
    edytowano June 2022
    ms.wygnaniec napisal(a):
    KPO zaczyna wyglądać tak, że państwa 'Nowej Unii' maja się złożyć na pieniądze dla Włoch, Hiszpanii i Grecji, a same dostać ochłapy, o ile będą posłuszne. Czyli Polska będzie musiała zapłacić niewspółmiernie dużo w stosunku do potencjalnych korzyści. Manewry z Grecją po 2008 niczego elit w Polsce nie nauczyły.
    Ale to znaczy, że UE-bis Johnsona ma sens. Nic się nie zmienia w historii - argumentem ostatecznym pozostaje armata. No dobrze, dobrze puryści: haubica.

  • los napisal(a):
    Ale to znaczy, że UE-bis Johnsona ma sens. Nic się nie zmienia w historii - argumentem ostatecznym pozostaje armata. No dobrze, dobrze puryści: haubica.
    Ta unia ma sens przy bloku:
    GB-Polska-Rumunia-Słowacja-Ukraina
    jak dołączą się Czechy i Węgry, to Niemiecki Obszar Wytwórczy może zmienić nazwę ;)

  • Dla mnie lajkonika wygląda to tak, że albo oni nas albo my ich. Tamci do tego doprowadzili, ale czy nasi będą mieć nabiał?
  • Z opozycji to bardziej bym się spodziewał głosu rozsądku po Lewicy niż Konfederacji, choć i tak daje max 20% szans na otrzeźwienie po wyborach.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    CPK będzie testem, czy USA realnie stawia na Polskę, a przy okazji będzie to ładnie pokazywać, która część opozycji stawia na blok kontynentalny, a który na oceaniczny.
    Trochę nie rozumiem, jaki związek CPK ma z USA. Wg mojej orientacji to raczej test, czy Korea realnie stawia na Polskę.
    To co mnie rozbawiło, to PiS realizuje postulat Mikkego z lat dziewięćdziesiątych.
    Zechce Kolega rozwinąć tę śmiałą myśl? Mnie się Januszek i lotnisko kojarzą głównie z jakimś nieudacznym remontem, który miał ten działacz rzekomo prowadzić na Okęciu w ów czas.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    CPK będzie testem, czy USA realnie stawia na Polskę, a przy okazji będzie to ładnie pokazywać, która część opozycji stawia na blok kontynentalny, a który na oceaniczny.
    Trochę nie rozumiem, jaki związek CPK ma z USA. Wg mojej orientacji to raczej test, czy Korea realnie stawia na Polskę.
    Coś tam jakiś oficjel USA bałakał, że CPK jest ważne na wypadek wojny z rosją, że łatwo będzie wojska przemieszczać, cycuś.
  • Nu, jak kupią bilety, to na pewno!
  • panowie spójrz my na mapę
    przy sprawnej Żelaznej Kopule to ma sens
  • edytowano June 2022
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Nu, jak kupią bilety, to na pewno!
    A jak masz dobrze skomunikowana infrastrukturę kolejową, to chyba łatwiej obsłużyć dowolny kierunek niż z takiej Jasionki, co?
    A płycie lotniska jest wszystko jedno czy go dotykają cywilne czy wojskowe koła, bo niby jak działa Okęcie? ba jak się planuje od nowa, to i można se pomocniczą bocznicę w tunelu zmachać.

  • Podstępność, z jaką PiS rozwala polską gospodarkę robi wrażenie!

    https://en.wikipedia.org/wiki/Shrinkflation

    Czekolada 90 gram, masło 225 gram. Bochen chleba 400 gram. Tylko litr mleka twardo się broni.
  • No i pinta piwa zmalała do pół litra.

    Też jestem za.
  • christoph napisal(a):
    panowie spójrz my na mapę
    przy sprawnej Żelaznej Kopule to ma sens
    a czemu tylko Izrael ma Żelazną Kopułę? Bo ktoś inny im kupuje amunicję - to niewiarygodnie kosztowne rozwiązanie.
  • edytowano June 2022
    Pewnie kupuje im ten. co utrzymuje Izrael m.in. poprzez innowacyjne instrumenty finansowe w rodzaju bezzwrotnych pożyczek
  • KazioToJa napisal(a):
    christoph napisal(a):
    panowie spójrz my na mapę
    przy sprawnej Żelaznej Kopule to ma sens
    a czemu tylko Izrael ma Żelazną Kopułę? Bo ktoś inny im kupuje amunicję - to niewiarygodnie kosztowne rozwiązanie.
    Tem niemniej Żydowie, kerowani swoją legendarną kiepełe, już ogłosili że przezbroją ową kopułę na lampeczki, których salwa będzie kosztować dosłownie parę szekiel.
  • los napisal(a):
    Kredyty na stałą stopę są w Polsce bandycko drogie.
    Noji, prosz, jakie skutki!

    image
  • Ale ten spadek jest akurat wyczekiwany aby obniżyć inflację.
    To pokłosie podniesienia stóp procentowych, co spowodowało ograniczenie zdolności kredytowych. Wolnych mocy produkcyjnych też specjalnie nie ma, więc lekkie wyhamowanie wzrostu gospodarczego nie jest groźne.
    Obstawiam, że za chwilę, ci co obecnie drą szaty rządu z powodu inflacji będą to robić z powodu spowolnienia wzrostu.
  • JORGE napisal(a):
    /..../
    Oglądałem program na yutubie Republiki gdzie taka zawsze przytomna blondynka rozmawia z Ziemkiewiczem. No i Ziemkiewicz się zapluwał, że ściema, że będą grillować i tak, że te kamienie milowe (ponad 100) to tylko haki, że bez sensu cały pomysł, np. na kupowanie elektroaut. Na to ta blondyna - Rafał, ale spójrz na to pod kątem wyborów za rok, przecież PiS by był grilowany non stop, narracja PO że my się dogadamy z UE a PiS nie właśnie legła w gruzach. Tak mniej więcej powiedziała, bo to dużo zgrabniej jej wyszło niż ja opisuję.

    Nic dodać nic ująć. Strata władzy nie wchodzi w grę
    Trochę drogo wychodzi ta operacja wyborcza.
    2. Sytuacja jest ponoć rozwojowa:

    W każdym bądź razie nudni są

  • Jak już napisałem w tamtym wątku twitterowym - Otokieł trochę za dobrze się bawi puszczając takie teksty. Ziemniaque też.
  • tylko żeby nie było stagflacj
  • los napisal(a):
    Ale jest jeszcze rynek międzybankowy i operacja carry trade. Niedobrze być tą walutą o niższych stopach a zdaje się taki los EBC zafundował ojro.
    A co się w związku spożywczym stanie? Bo z jednej strony EUR powinno puchnąć, bo stopy niższe, a z drugiej to carry trade - o ile dobrze rozumiem - powinno EUR osłabiać. Więc nie wiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.