Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1282931333491

Komentarz

  • Aniemówiłam...
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Aniemówiłam...
    Widziałem co wywróżyłaś zanim popełniłem wpis. Będę do znudzenia powtarzał, bo chyba większość niekoniecznie poważnie traktuje moje wpisy w tym temacie - polski mały i średni biznes ma fatalną strukturę zarządczą i jest bardziej zjawiskiem degenerującym niż dodającym wartość.
  • Amerykanie i Anglicy też popełniają błędy ale faktem jest, że na tle Polaków, Francuzów, Włochów i Niemców popełniają ich stosunkowo mało. Acha, od Francuzów i Niemców Polacy są lepsi, o Włochach za mało wiem, by oceniać.
  • Lepsi w zarządzaniu? Przecież tam jest więcej dużych firm?
  • I plączą się we własnych sznurowadłach. Francuzi to przypadek beznadziejny, nie są już w stanie funkcjonować, a Niemcy jadą na tym, że kiedyś mieli zdolnych ludzi.
  • Apropo Niemiec gdzieś czytałem, że dziadersi ufortyfikowali się na stanowiskach i nie oddają stanowisk. Zamiast powoli ustępować i uczyć młodsze pokolenia to siedzą do usranej śmierci. Więc może jest coś na rzeczy.
  • janosik napisal(a):
    Apropo Niemiec gdzieś czytałem, że dziadersi ufortyfikowali się na stanowiskach i nie oddają stanowisk. Zamiast powoli ustępować i uczyć młodsze pokolenia to siedzą do usranej śmierci. Więc może jest coś na rzeczy.
    Młode pokolenia nie pytają - biorą co chcą. Jeżeli nie dają rady to znaczy, że są słabe.
  • los napisal(a):
    Amerykanie i Anglicy też popełniają błędy ale faktem jest, że na tle Polaków, Francuzów, Włochów i Niemców popełniają ich stosunkowo mało. Acha, od Francuzów i Niemców Polacy są lepsi, o Włochach za mało wiem, by oceniać.
    Nie znam małych i średnich firm zachodnich. Jeżeli jest tak jak piszesz to po prostu oznacza, że mały biznes jest dysfunkcyjny. Nie jest dostosowany do dzisiejszych oczekiwań rynku i tyle.

    Osobna sprawa to mentalność. Jest parę czynników, stanowiących o naszej tożsamości, które uniemożliwiają podążanie drogą amerykańską. Cenię sobie swoją tożsamość, dlatego wolę przegrać niż ją stracić. A najlepiej to pójść własną drogą.

  • edytowano May 2022
    los napisal(a):
    Acha, od Francuzów i Niemców Polacy są lepsi, o Włochach za mało wiem, by oceniać.
    1. Niemcy w latach dziewięćdziesiątych byli lata świetlne przed nami, teraz nas opóźniają, bo mają kult 'autoryteta' a nie skuteczności.
    2. Francuzi to mistrzowie korpogierek, organizacyjnie i technologicznie są baaaardzo słabi.
    3. Włosi - a którzy, bo północ i południe to kompletnie różne państwa

  • Jasne że Północ, Południe to Afryka.
  • los napisal(a):
    Jasne że Północ, Południe to Afryka.
    Połączenie niemieckiej rutyny z polską fantazją i anglosaskim fault tolerance, choć technologicznie zapóźnieni.

  • za posłem Tarczyńskim: BUM!

    image
  • edytowano May 2022
    Czechy mnie dziwią, dlaczego są pod kreską?
    Polska nie dziwi, wystarczy mi obserwować jak hula mój zakład.
  • edytowano May 2022
    dyzio napisal(a):
    Czechy mnie dziwią, dlaczego są pod kreską?
    Polska nie dziwi, wystarczy mi obserwować jak hula mój zakład.
    Na właśnie, znaczny wzrost gospodarczy i niska stopa bezrobocia to podstawa, a wielu wkoło - również po naszej stronie - ciągle ględzi tylko o inflacji, która przecież jest ogólnoświatowa
  • dyzio napisal(a):
    Czechy mnie dziwią, dlaczego są pod kreską?
    Polska nie dziwi, wystarczy mi obserwować jak hula mój zakład.
    Branża motoryzacyjna może?
  • MarianoX napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Czechy mnie dziwią, dlaczego są pod kreską?
    Polska nie dziwi, wystarczy mi obserwować jak hula mój zakład.
    Na właśnie, znaczny wzrost gospodarczy i niska stopa bezrobocia to podstawa, a wielu wkoło - również po naszej stronie - ciągle ględzi tylko o inflacji, która przecież jest ogólnoświatowa
    Jaka ogólnoświatowa ? A Szwecja z 4.8 % ( z pamięci ) . Panie to rozdawnictwo socjalne PiS nas wykończy. No bo przecież Szwedzi .. a nie wróć.
  • SigmundvonBurak napisal(a):
    MarianoX napisal(a):
    dyzio napisal(a):
    Czechy mnie dziwią, dlaczego są pod kreską?
    Polska nie dziwi, wystarczy mi obserwować jak hula mój zakład.
    Na właśnie, znaczny wzrost gospodarczy i niska stopa bezrobocia to podstawa, a wielu wkoło - również po naszej stronie - ciągle ględzi tylko o inflacji, która przecież jest ogólnoświatowa
    Jaka ogólnoświatowa ? A Szwecja z 4.8 % ( z pamięci ) . Panie to rozdawnictwo socjalne PiS nas wykończy. No bo przecież Szwedzi .. a nie wróć.

    Podrzucam obowiązującą modyfikację:

    To nie rozdawnictwo samo w sobie, a to z drukowanych piniędzy. Wiadomo wszak, że piniądz to bank not. Dać Glapie i kaczorowi drukarki to drukują aż furczy, do czerwoności drukarek. Wiem, bo ludzie obrabiający sprawy finansowe mówią mi.

    A Szwecja, jak rozumiem, rozdaje bo ma z czego, a nie z drukowanego.
  • Telewizja to straszna rzecz.
  • los napisal(a):
    Telewizja to straszna rzecz.
    Czyli nic się nie zmienia od lat, ciekawe na jakim mechaniźmie neurochemicznm to funkcjonuje bo ludzi stale przyciąga.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    los napisal(a):
    Telewizja to straszna rzecz.
    Czyli nic się nie zmienia od lat, ciekawe na jakim mechaniźmie neurochemicznm to funkcjonuje bo ludzi stale przyciąga.
    Psycholog dziecięcy będzie wiedział.
  • "Sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła w ujęciu realnym o imponujące 19% r/r wobec 9,6% r/r w marcu."
  • Ukraina.
  • Prawie wszystkie zakłady samochodowe w Rosji produkują samochody pod zagraniczną marką lub z wykorzystaniem zagranicznych komponentów. W rezultacie w kwietniu działały tylko dwie w pełni funkcjonujące montownie samochodów. Pozostałe albo przestawiły się na pracę w niepełnym wymiarze godzin, albo przestały działać.

    Inflacja gwałtownie rośnie. Tylko w marcu 2022 r. wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł o 7,6 proc. w porównaniu z lutym. Ankietowani przez Centralny Bank Rosji eksperci przewidują, że inflacja pod koniec 2022 r. wyniesie 20 proc.

    Centralny Bank Federacji Rosyjskiej przewiduje również, że gospodarka zacznie naprawdę odczuwać skutki sankcji pod koniec drugiego kwartału i w trzecim kwartale bieżącego roku. Prezes banku Elwira Nabiullina powiedziała w kwietniu, że od tego momentu rosyjska gospodarka może tymczasowo funkcjonować, opierając się na rezerwach, ale te w końcu się wyczerpią, a wtedy rozpoczną się przekształcenia strukturalne i "poszukiwanie nowych modeli biznesowych". Co to oznacza, nikt jeszcze nie potrafi powiedzieć. Wiele zależy od sytuacji militarnej w Ukrainie.
    Wpływ na społeczeństwo

    Według oficjalnych danych za pierwszy kwartał 2022 r. realne dochody ludności spadły o 1,2 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r. W międzyczasie rząd rosyjski zaprzestał publikowania miesięcznych danych o realnych dochodach

    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sankcje-na-rosje-rosyjska-gospodarka-inflacja-analiza-eksperta/1bwp3gj,79cfc278
  • Co Koleżeństwo sądzi o kpo tudzież milowych kamnieniach? Mnie to na niezłą kupę wygląda, chociaż zieloną.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    Co Koleżeństwo sądzi o kpo tudzież milowych kamnieniach? Mnie to na niezłą kupę wygląda, chociaż zieloną.
    O! Bo same nazwy to marketing jak pozytywnie sprzedać program ludożerce. Ale co w środku to sam bym się dowiedział.
  • edytowano June 2022
    Generalnie w biznesie liczą się relacje międzyludzkie.
    Sarmata1.2 napisal(a):
    Co Koleżeństwo sądzi o kpo tudzież milowych kamnieniach? Mnie to na niezłą kupę wygląda, chociaż zieloną.
    Oglądałem program na yutubie Republiki gdzie taka zawsze przytomna blondynka rozmawia z Ziemkiewiczem. No i Ziemkiewicz się zapluwał, że ściema, że będą grillować i tak, że te kamienie milowe (ponad 100) to tylko haki, że bez sensu cały pomysł, np. na kupowanie elektroaut. Na to ta blondyna - Rafał, ale spójrz na to pod kątem wyborów za rok, przecież PiS by był grilowany non stop, narracja PO że my się dogadamy z UE a PiS nie właśnie legła w gruzach. Tak mniej więcej powiedziała, bo to dużo zgrabniej jej wyszło niż ja opisuję.

    Nic dodać nic ująć. Strata władzy nie wchodzi w grę
  • edytowano June 2022
    JORGE napisal(a):
    Generalnie w biznesie liczą się relacje międzyludzkie.

    ...
    Na to ta blondyna - Rafał, ale spójrz na to pod kątem wyborów za rok, przecież PiS by był grilowany non stop, narracja PO że my się dogadamy z UE a PiS nie właśnie legła w gruzach. Tak mniej więcej powiedziała, bo to dużo zgrabniej jej wyszło niż ja opisuję.

    Nic dodać nic ująć. Strata władzy nie wchodzi w grę
    No właśnie! Bo sama Urszula przybywa do Polski w poselstwie Unii, by ogłosić "przyklepanie" KPO! A mogła tylko pieczątkę na e-papierku do Tamtenkraju via email wysłać.

    Marketing!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.