Skip to content

PiS rozpieprza polską gospodarkę

1545557596088

Komentarz

  • Znaczy z tej listy państw to najwięcej obywateli mieszkających poza państwem ma Bahrain czy Niemcy?
  • Znaczy jest to listwa państw, gdzie najlepiej się żyje jako wykształcony obcy.
  • Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że pozycja rosji to chyba jeszcze na bazie danych przedwojennych :P
  • edytowano March 2023
    image
    image
  • Nie kupuję, że Irlandia była prawie trzy razy bogatsza od Polski.
  • I skąd niby Norwegia taka bogata?
  • Mnie frapowała Norwegia,, gdzie podobno bida była do lat 60?
  • Takie historyczne zestawienia mają co najwyżej wartość literacką.
  • Ciekawe1, ile to by byo w debilarach bieżących, gdzie dwa debilary dziennie to jakaś tam granica nędzy ze szczególnym okrucięstwem.
  • Ciężko się takie rzeczy liczy w gospodarce naturalnej a w całej Europie było jej sporo. W Polsce to nawet całkiem zamożni ziemianie żyli latami bez kontaktu z pieniędzmi.
  • Kuba_ napisal(a):
    Znaczy jest to listwa państw, gdzie najlepiej się żyje jako wykształcony obcy.
    Byłem wykształconym ekspatem w Niemcach. Żyło mi się całkiem nieźle i chyba lepiej niż w Jukeju, nie wiem, czym bracia Niemcy ankieterom podpadli.
  • los napisal(a):
    Kuba_ napisal(a):
    Znaczy jest to listwa państw, gdzie najlepiej się żyje jako wykształcony obcy.
    Byłem wykształconym ekspatem w Niemcach. Żyło mi się całkiem nieźle i chyba lepiej niż w Jukeju, nie wiem, czym bracia Niemcy ankieterom podpadli.
    U niemieckiego pracodawcy czy niekoniecznie? Oni w niemieckich firmach jednak imigrantów często traktują jak podludzi, nawet "imigrantów" z DDR. A UK wydaje się w paru elementach nieznośny dla każdego, kto tam mieszka (np. stolica na granicy komunikacyjnej wydolności vs. zadupie, gdzie nie dojedża zbiorkom).
  • Pracodawca teoretycznie był włoski ale menedżment niemiecki.
  • Mieszkałem w Kolonii w dzielnicy ulubionej przez tzw. Obere-mittelschicht. Obcokrajowców jak na lekarstwo. Autochtoni uprzejmi ale raczej hermetyczni. Sądzę, że gdybym wybrał drogę pracownika najemnego to nie udałoby mi się awansować do ich poziomu.
    Ostatnie miejsce w tabelce należy się Miemcom jak psu buda.
    Zrozumiałem to dość szybko i założyłem firmę :)

    PS: wysokokwalifikowani specjaliści w międzynarodowych korpo to trochę inna bajka. Wjeżdżają tam "z zewnątrz". Trochę jak artyści albo sportowcy.

  • Niby tak, ale gdyby któryś chciał np. pobić rekord Bundesligi, to by napisali w gazetce, że nie wypada przybłędzie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Niby tak, ale gdyby któryś chciał np. pobić rekord Bundesligi, to by napisali w gazetce, że nie wypada przybłędzie.
    w kazdym kraju poza imperjalnym, bo tam condo tjerzy zawsze byli
  • Nie ważne co piszo albo w telewizorze gadajo bo to rzadko się pokrywa z tym co im w mrocznej hitlersyńskiej duszy gra.
  • Na TVN24 podali właśnie informację, że inflacja spadła w porównaniu z lutym, ale dodali, żeby widzowie się nie martwili, bo 16,2% to nadal dużo
  • Jak rosło np z 11% na 12.4% to był duży skok albo gigantyczny wzrost teraz nieznaczna korekta w dół...
  • trep napisal(a):
    Na TVN24 podali właśnie informację, że inflacja spadła w porównaniu z lutym, ale dodali, żeby widzowie się nie martwili, bo 16,2% to nadal dużo
    Przecież w tvp info podają to samo i tak samo...
  • W tvp into też mówią, żeby się nie martwić spadkiem inflacji?
  • Tak mnie najszło pytanie, czy gdyby publiczna służba zdrowia działała poprawnie to skąd by się brały dodatkowe dochody z prywatnych praktyk?
    Dla kolegi pytam.
  • A jeśli istnieje unia personalna między jedną a drugą to czy nie występuje tu mechanizm "szklarz Charlie+brzdąc"?
  • Dopóki nie będziecie wewnątrz tzw. służby zdrowia nie zdołacie zdiagnozować problemów ją nękających.
  • Jednym z problemów jest zrzucenie większości obowiązków na SORy (stąd przeciążenie ich) poprzez zlikwidowanie opieki ambulatoryjnej, dyżurów itd w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.
  • Żadna służba zdrowia na Ziemi nie działa sprawnie. I tak być musi, bo zadanie lekarza jest niemożliwe - ma on sprawić, byśmy w zdrowiu i szczęściu żyli wiecznie, a tak jakoś jest, że jednak wszyscy chorujemy i potem umieramy.
  • trep napisal(a):
    Dopóki nie będziecie wewnątrz tzw. służby zdrowia nie zdołacie zdiagnozować problemów ją nękających.
    Czy żona wystarczy? (bo o rodzinie nie będę wspominał, przypominam, że żona to nie rodzina, bo gdyby była to by z nią dzieciów mieć nie wolno)

  • W dużej mierze.
  • trep napisal(a):
    W tvp into też mówią, żeby się nie martwić spadkiem inflacji?
    Aaaaa! ;)
  • los napisal(a):
    Żadna służba zdrowia na Ziemi nie działa sprawnie. I tak być musi, bo zadanie lekarza jest niemożliwe - ma on sprawić, byśmy w zdrowiu i szczęściu żyli wiecznie, a tak jakoś jest, że jednak wszyscy chorujemy i potem umieramy.
    ktoś zbliżył się do względnej sprawności?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.