Skip to content

Amerykańskie wojska w Polsce

2456

Komentarz

  • Co wy pieprzycie o tym Jedwabnym Szlaku?

    Którędy on będzie przebiegał? Mostem nad morzami? Przez góry Pakistanu?

    Albo południowa Rosja, albo nic.
  • mmaria napisal(a):
    Z jakim Zachodem? Z tą zdegenerowaną, gnijącą i na własne życzenie oddającą pole islamowi Europą? Raczej nie. Z Ameryką? To już prędzej, chociaż dzielą nas tysiące kilometrów, co może obecnie mniej się liczy, gorzej że Bananie udało się w osiem lat zredukować potencjał USA na niespotykaną wcześniej skalę, a ponadto skutecznie rozszerzyć zgniliznę moralną. Nie zapominajmy, że w bezpośrednim starciu to Hilaria wygrała.
    Nie mam pojęcia, jakimi środkami Trump będzie odbudowywał wielkość Ameryki. Nie mam żadnych złudzeń, co do jego moralności i zasad.

    Projekt "America great again" jest wielką niewiadomą.
    USA do tej pory dzieliły się na wschodnie wybrzeże, zachodnie i nic-nie-warte-coś po środku. To coś pomiędzy nazywało się "fly-over states".
    Teraz nazywa się inaczej. "Trump states".

    I wielką niewiadomą jest, jak ekonomicznie Trump wciągnie te pomijane stany w globalną ekonomię. Ale to Amerykanie, oni na pewno mają na to jakiś plan.

  • edytowano January 2017
    Tak się mówi ale te mapki chyba fajniej pokazują o co chodzi. Mordor vs Shire.

    image

    image
  • jaka piękna kolorystyka - zielony vs czerwony alarmowy rozgrzany aż do białości

  • KAnia napisal(a):
    jaka piękna kolorystyka - zielony vs czerwony alarmowy rozgrzany aż do białości

    Oraz że Clinton Archipelago jest bardziej zaludniony niż Trump Land!
  • i ona miała parę milionów głosów więcej- siła wysp (miast)
  • dyzio napisal(a):
    i ona miała parę milionów głosów więcej- siła wysp (miast)
    nosz przeca piszę:
    Clinton Archipelago jest bardziej zaludniony niż Trump Land!
    :)
  • MON wspomina o możliwości zakupu 96 F-16 (starszych wersji). Gdyby USA traktowały nas poważnie (jak chociażby Izrael), jako zabezpieczenie przed Rosją, to co najmniej połowę dostalibyśmy za darmo. Nawet Niemcy przekazały nam za darmo brygadę pancerną.
  • To prawda...
  • A mi się przypomina stare powiedzonko: Jak nie urok, to przemarsz armii amerykańskiej(kiedyś było: radzieckiej)
  • Ano - ja rozumiem, ze Braun wuj i tak dalej, ale jego stwierdzeniu "kto chce wzmacniać wschodnią flankę NATO niech wzmacnia wojsko polskie" - nie można odmówić racji. W domyśle - USA na tym NIE zależy.
  • A dlaczego ma zależeć? Nie przeszkadzają nam też w tym i to jest ważne. W ogóle co wynika z takiego pieprzenia, że "usa nie zależy"?
  • TecumSeh napisal(a):
    Ano - ja rozumiem, ze Braun wuj i tak dalej, ale jego stwierdzeniu "kto chce wzmacniać wschodnią flankę NATO niech wzmacnia wojsko polskie" - nie można odmówić racji. W domyśle - USA na tym NIE zależy.
    Po dzisiejszym dniu czekam na ustawkę Brauna ze Szczerbą. Polish Wars Episode 24. Sorki, Braun to nie tyle wuj co trochę głupek po prostu. Erudyta, oczytany, fajnie nauczył (podkreślam - nauczył) się mówić, ale pod kopułą to zbyt dużo nie ma.

    Naprawdę mamy dyskutować co to oznacza kiedy na terytorium Polski są instalacje i wojska amerykańskie ? W kontekście wjazdu Ruskich ? Przecież tu nie chodzi o ilość nawet.
  • Jorge
    +10
  • Braun wypełni pustkę po Mikke, będzie hodował pokolenie półdebili, tyle że katolików. No, ćwierćkatolików.
  • Dajcie spokój, Braun przestawił wektory i optykę narracji o kościele, Polsce, racji stanu...

    Przypominam- dzięki Braunowi i Mańkowi w kampanii prezydenckiej to Palikot wyglądał na kosmitę z innej bajki.
    Jeszcze parę lat temu byłoby tak, że gdyby u kandydata Dudy znaleziono w kieszeni różaniec, to oznaczałoby natychmiastową nagonkę i kompromitację. A teraz to nawet Petru ze Schetyną gotowi zdrowaśki odmawiać, tak się wajha przestawiła.
  • @Przemko: "A dlaczego ma zależeć? Nie przeszkadzają nam też w tym i to jest ważne. W ogóle co wynika z takiego pieprzenia, że "usa nie zależy"? "

    Ano to, że zdaje się spora grupa ludzi (w tym decyzyjnych) w Polsce ma dziwne mniemanie że ktoś (w domyśle USA, bo kto inny) obroni, tudzież zapewni bezpieczeństwo.

    Z tego pieprzenia wynika to, żebyśmy pamiętali, że żadna obecność, podpisany papier, tarcza i tak dalej - nie zapewni nam niepodległości.

    "Przyszłość macie wielką i świetną, ale ufajcie tylko samym sobie i budujcie tylko na własnej sile" - to powiedział Jan Henryk Dąbrowski ponad 200 lat temu.

    A wojska mogą być, proszę bardzo, byle by nie rozleniwiały tutejszych decydentów - np nie modernizujemy wojska "bo są Ameryaknie".
  • edytowano January 2017
    @qiz: "Dajcie spokój, Braun przestawił wektory i optykę narracji o kościele, Polsce, racji stanu.."

    O to to. Mówi też rzeczy których PiSowi mówić nie wypada. I przypominam że przy całej jego krytyce wobec PiSu wyraźnie rozróżnia "obóz zdrady narodowej" od "obozu patriotów". I to bez cienia ironii nawet jeśli obozowi patriotów to i owo wypomina - zresztą często nie bez racji.
  • edytowano January 2017
    Przestawił i chwała mu, do niego zarzutów generalnie nie mam - mam do jego kuców. Kto jest obóz zdrady narodowej? Ano wszyscy, bo jedni zdradzają z ruskimi, drudzy z niemcami, trzeci z amerykanami.
  • I ja nawet przyznać muszę, że zmieniłem zdanie na plus o Braunie.
  • To niebanalny facet, jego obecność na razie przyniosła więcej pożytku niż szkód. Przyszłość za to wygląda źle, ale może przesadzam z jego mocą wpływu na kuców.
  • edytowano January 2017
    @Przemko: "do niego zarzutów generalnie nie mam - mam do jego kuców."

    O to to.
    Dużo tam zwolenników "bratniej słowiańskiej Rosji". Co ciekawe Braun mówił że to "nie jego bajka" ale im to nie przeszkadza.

    @Przemko: "Kto jest obóz zdrady narodowej? Ano wszyscy, bo jedni zdradzają z ruskimi, drudzy z niemcami, trzeci z amerykanami."

    Nie.
    Braun nazywa PO, Petru, SLD et consortes "obozem zdrady narodowej" a PiS "obozem patriotów". Ma zarzuty do obozu patriotów, ale nigdy nie wyśmiewał ani nie podważał dobrych intencji tychże.

    Nawet krytykując orientację na USA zaznaczył "domyślam się jakie rozumowanie doprowadziło do takich wniosków", dalej tłumacząc dlaczego się z nim nie zgadza.

    Także sam Braun (nie mówię o jego zwolennikach) jest co najmniej wart wysłuchania - a imho ma ciekawe przemyślenia i mnóstwo informacji do przekazania. Oczywiście nie będziemy się z nim w 100% zgadzać (a z kim się zgadzamy w 100%?).
  • nie chodzi o zgadzanie się, ale lepiej uważać - i starać się nie mieć Brauna za plecami

    a że może się przydać? cóż, każdy może się przydać, tak jak nie przymierzając, aktualnie nawet Cookies:
    http://wgospodarce.pl/informacje/32551-pawel-kukiz-zada-kar-finansowych-dla-poslow-blokujacych-mownice-sejmowa
  • Kukiz oczywiście że może, zwłaszcza do miękkiego przejmowania lemingów - znam takich co rozczarowani burakiem (Bronkiem) zagłosowali na Kukiza w wyborach prezydenckich.
    Duda jako nominant PiSu był oczywiscie nie do pomyślenia.
  • Tecumseh, Braun rzeczywiście odróżnia obozy - ale jego kuce nie. Dla nich armia USA w Polsce to to samo co Armia Czerwona.
  • Przemko napisal(a):
    Tecumseh, Braun rzeczywiście odróżnia obozy - ale jego kuce nie. Dla nich armia USA w Polsce to to samo co Armia Czerwona.
    Nie sądzisz, że jazda Brauna po PiSie na nutę eskimoską dobrze PiSowi zrobi? Nazwałbym to takim "pożytecznym dyscyplinowaniem" ;)
    No i też uważa MM za diabelskiego posłańca...
  • Nie wiem czy dobrze zrobi, moim zdaniem to w ogóle nie jest zagadnienie, tzn Polska nie ma problemu z eskimosami. Chyba że źle oceniam szejtana MM i on jest ich poslancem.
  • @Przemko: "Tecumseh, Braun rzeczywiście odróżnia obozy - ale jego kuce nie. Dla nich armia USA w Polsce to to samo co Armia Czerwona. "

    No dobra, ale co mnie jego kuce obchodzą?

    @Przemko: "Nie wiem czy dobrze zrobi, moim zdaniem to w ogóle nie jest zagadnienie, tzn Polska nie ma problemu z eskimosami. Chyba że źle oceniam szejtana MM i on jest ich poslancem. "

    Ma problem z eskimosami i to spory, niezależnie od MM.

  • Ale jaki problem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.