Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1169170172174175674

Komentarz

  • Szczelam - w maju kolejne spotkanie?
  • 30 św. Februarego
  • Dostałem zwrot nadpłaty podatku po 12 dniach. To rekord wszechczasów, czyli od początku istnienia PIT w obecnej formule.
  • Słyszę że kwota wolna zwiększona dwukrotnie, a podatek pierwszego progu dochodowego zmniejszony do 17%. Jest to uzupełnienie "piątki Kaczyńskiego" oprócz 500+ na pierwsze dziecko, 13tej emerytury i odbudowy siatki połączeń PKS.
  • Świetnie, ale nie jestem pewien czy wszystko jest policzone. To jednak duże kwoty szczególnie razem z resztą piątki.

    Nie wiem czy ludzie to kupią, znaczy czy na to zagłosują. Może pomyślą ze skoro już uchwalone to po co głosować na PiS skoro POKO takie europejskie i kulturalne. A POKO zrobi im kuku jak Trzaskowski warszawiakom.
  • Brzost napisal(a):
    Dostałem zwrot nadpłaty podatku po 12 dniach. To rekord wszechczasów, czyli od początku istnienia PIT w obecnej formule.
    Ja to się mocno pozytywnie zdziwiłem że miałem wszystko dotyczące naszych z żoną PITów dostępne bez żadnych problemów w sieci. Rozliczenie było gotowe, wniosłem tylko małe poprawki, enter i gotowe. Ponieważ się mocno leniłem rozliczenie wysłałem dopiero wczoraj.
  • A mnie się nie udało dogadać z tym "gotowym" bo nie rozgryzłem jak tam prawidłowo wpisać wszystkie darowizny. Wypełniłem więc "po staremu" przez program e-deklaracje i poszło.
  • edytowano March 2019
    Darowizny właśnie dopisywałem i można było wyedytować w pozycji.... eeee nie pamietam nazwy... trzecią od góry była.
  • marniok napisal(a):
    Słyszę że kwota wolna zwiększona dwukrotnie, a podatek pierwszego progu dochodowego zmniejszony do 17%. Jest to uzupełnienie "piątki Kaczyńskiego" oprócz 500+ na pierwsze dziecko, 13tej emerytury i odbudowy siatki połączeń PKS.
    to narazie "kiełbasa", po wyborach zobaczymy...
  • Rafał napisal(a):
    Świetnie, ale nie jestem pewien czy wszystko jest policzone. To jednak duże kwoty szczególnie razem z resztą piątki.

    Nie wiem czy ludzie to kupią, znaczy czy na to zagłosują. Może pomyślą
    ze skoro już uchwalone
    to po co głosować na PiS skoro POKO takie europejskie i kulturalne. A POKO zrobi im kuku jak Trzaskowski warszawiakom.
    Co jest uchwalone?

    tylko 500+, bo zmienia się treść rozporządzenie - dziś TAKŻE jest "na pierwsze dziecko" POD WARUNKIEM bycia pod progiem finansowym. Podnosi sie próg.

  • Brzost napisal(a):
    Dostałem zwrot nadpłaty podatku po 12 dniach. To rekord wszechczasów, czyli od początku istnienia PIT w obecnej formule.
    Potwierdzam.
    Zwrot w niecałe 2 tyg.
    Rozliczenie e-deklaracjami i co ciekawe zostało to odnotowane w e-picie, który sprawdzałem 15 lutego. Działa elegancko.
  • romeck napisal(a):
    marniok napisal(a):
    Słyszę że kwota wolna zwiększona dwukrotnie, a podatek pierwszego progu dochodowego zmniejszony do 17%. Jest to uzupełnienie "piątki Kaczyńskiego" oprócz 500+ na pierwsze dziecko, 13tej emerytury i odbudowy siatki połączeń PKS.
    to narazie "kiełbasa", po wyborach zobaczymy...
    Wątpię by sobie pozwolili niedotrzymać tej obietnicy. Jedynie ich przegrana może być powodem - w ów czas - "niedotrzymania" tej obietnicy.
  • Hostele dla pedałów ( tych pokrzywdzonych ?) w Wawce.
  • przymiarka do wyników PE

    Okręg wyborczy PiS KE Wiosna Kukiz'15 Razem w okręgu
    pomorskie 1 2 1 4
    kujawsko-pomorskie 1 1 2
    podlaskie i warmińsko-mazurskie 1 1 2
    Warszawa 2 3 ! 6
    mazowieckie 1 1 2
    łódzkie 2 1 3
    wielkopolskie 1 2 1 4
    lubelskie 2 1 3
    podkarpackie 2 1 3
    małopolskie i świętokrzyskie 4 2 1 1 8
    śląskie 2 3 1 1 7
    dolnośląskie i opolskie 2 2 1 1 6
    zachodniopomorskie i lubuskie 1 1 2

    Kukiz zbiera tylko na południu
  • W sensie, wszyscy na pedała pójdą głosować?
  • Część obywateli Indii pracujących w Uber Eats studiuje w Polsce na prywatnych uczelniach, płacąc czesne w wysokości kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Niektórzy zadłużają się jeszcze przed przyjazdem, żeby opłacić studia. Ale już po rozpoczęciu studiów Hindusi jakość otrzymywanej edukacji oceniają bardzo negatywnie.

    Ale dzięki studiom otrzymują wizę studencką i mogą legalnie pracować.

    "Jak ocenić uczelnię, która rekrutuje studentów - później dostawców Uber Eats - w Indiach? Nie wymaga od nich obecności na zajęciach, na egzaminach pozwala korzystać z pomocy naukowych - czytamy w komunikacie RPO - W związku z opisanymi w reportażu nieprawidłowościami, do jakich ma dochodzić w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie oraz w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I, oddział w Warszawie, rzecznik zwrócił się do wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina”.

    sporo ich studiuje na pierwszych latach po ościennych politechnikach, ilu zostaje na drugi? tego nie chcą uczelnie podać,
  • christoph napisal(a):
    ...sporo ich studiuje na pierwszych latach po ościennych politechnikach,

    ilu zostaje na drugi? tego nie chcą uczelnie podać,

    zapytać w firmie Selectivv!

    z wątku
  • Jeśli PiS zdobędzie większość konstytucyjną - nowa ustawa samorządowa będzie niestety jedną z najpilniejszych spraw.

    https://wpolityce.pl/m/polityka/436947-dulkiewicz-atakuje-rzad-i-zapowiada-przyjecie-uchodzcow
  • peterman napisal(a):
    Jeśli PiS zdobędzie większość konstytucyjną - nowa ustawa samorządowa będzie niestety jedną z najpilniejszych spraw.
    Nic z tych rzeczy.

    Będzie dobrze jeśli uda się zachować samodzielne rządy bez koalicjanta (którego brak). Premii z d'Hondta już nie będzie, łajdactwo odrobiło lekcję i będą szli wszędzie koalicją. Pederasta ma zbierać elektorat nieglosujacy na koalicję. Koncept marny ale coś w nim słuszności jest.
  • W nazwie linku "gigantyczne ilości", w treści "dwa niewielkie złoża".
  • Specjalność dzisiejszego ziewnikarstawa. Szczytem rzetelności jest, jeśli na koniec pytajnik dadzą.
  • marniok napisal(a):
    https://m.gospodarkamorska.pl/Administracja,Prawo/gigantyczne-ilosci-bursztynu-podczas-budowy-przekopu-mierzei.html

    Będzie za co zbudować "dwie wieże"....
    O, biedaszyby wyemigrują z Wałbrzycha na Mierzeję
  • uhrr napisal(a):
    O, biedaszyby wyemigrują z Wałbrzycha na Mierzeję
    Myślę, że gdańscy bursztynnicy mają te sprawy ogarnięte, nie wiem po co ludzie musieliby aż z Wałbrzycha dygać.
  • racja
  • W Wałbrzychu i okolicach złoty pociąg dalej nie odkryty...
    Ciekawe kto teraz zgłosi się po bursztyn?
  • Na Mierzei problem nielegalnego wydobycia bursztynu istnieje od dawna

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.