Skip to content

Aktualności, newsy, krótkie wiadomości tekstowe

1650651653655656669

Komentarz

  • Podobno właśnie dzwonił do Atlee, żeby pogratulować zwycięstwa w wyborach

  • Najśmieszniejsze jest to, że ciągle nie zmieili.

  • @los powiedział(a):
    Najśmieszniejsze jest to, że ciągle nie zmieili.

    Bo to jest bardziej skomplikowane, na co siedzący za szafą Kożuszek zwracał uwagę. (zbierane fundusze, rola żony i progenitury itp)

  • Tego Krakowa nie zmienili.

  • @los powiedział(a):
    Tego Krakowa nie zmienili.

    Mnie chodziło o dziadka Joe. Kraków jest OK w tym kontekście.

  • Nagroda pocieszenia

  • @los powiedział(a):
    Nagroda pocieszenia

    Mnie dręczy kontekstowe pytanie, czy o istnieniu Krakowa dziadek Joe w ogóle wie?

  • Ważne by go nie mylił z Moskwą.

  • Podobno właśnie dzwonił do Atlee, żeby pogratulować zwycięstwa w wyborach

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Podobno właśnie dzwonił do Atlee, żeby pogratulować zwycięstwa w wyborach

    Był taki profetyczny film 'Hibernatus' ;)

  • I dziadek Jadwigi Dowmuntówny z "Nad Niemnem", który Janka nazywał Jerzym a Witolda Andrzejem bo mu się o pokolenie wszystko przestawiło. A winny był Pacenko.

  • I uraz głowy podczas powstania.

  • Ważne że powstanie a nie jest ważne które. W ogóle my się tak czepiamy jakby chodziło o coś ważnego a przecież cały czas jest tak samo i jedno pokolenie w tę czy wewte nie robi żadnej różnicy.

  • @7my powiedział(a):
    Nie znam się na Małopolsce, ale internety piszą, że tego nieszczęsnego Kmitę pchał na posadę Terlecki, a grupie oporu patronowała Beatka i były minister od dróg Adamczyk.

    Pani Wasserman nie jest członkiem partii PiS, więc raczej jej zdanie się nie liczy.

    Poświęciłem sporo czasu i uruchomiłem stare OZI, próbując zrozumieć o co chodzi i mam uczucia mocno mieszane.
    Bo albo chodzi o jakąś głęboko ukrytą przez publiką fundamentalną różnice poglądów czy wizji, albo, za przeproszeniem infantylne zagrania. Z obu stron.
    Bo jedna strona pamięta Kmnicie, że po objęciu teki wojewody przeprowadził bardzo energiczną akcję deBeatyzacji Urzędu Wojewódzkiego, co zresztą było elementem szerszej akcji, czy jak ktoś woli "sporu kompetencyjnego.
    Z kolei dla drugiej strony sporu zakwestionowanie decyzji władz PiS, zwłaszcza w obecnej sytuacji, uznano za niebezpieczny precedens i cos w rodzaju "buntu w okopach".
    Osobiście doskonale rozumiem racje obu stron, ale ni hu hu nie mogę pojąć, czemu musiano zrobić z tego taki duży show..

  • jedno jest pewne - zemsty nie należy zapowiadać

  • @allium powiedział(a):
    Osobiście doskonale rozumiem racje obu stron, ale ni hu hu nie mogę pojąć, czemu musiano zrobić z tego taki duży show...

    Bo są Polakami i jak to u Polaków w zwyczaju widzą tylko to, co jest w zasięgu rąk.

  • "Jakby wycisnąć esencję i opowiedzieć jednym zdaniem, czego by chciał wyborca koalicji rządzącej - jakiej renty za zwycięstwo - to on chciałby dostać rok wolnizny. Rok zwolnienia z ZUS-u i z podatków, żeby jego netto było brutto - z prezesem IBRIS-u Marcinem Dumą o najnowszych badaniach nastrojów rozmawia Grzegorz Sroczyński."

    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,31123115,zeby-moje-netto-bylo-brutto-wyborcy-koalicji-chca-wszysto.html

  • Ale której koalicji rządzącej?

  • Tej co rządzi

  • Bezczelne niemiaszki!

    "Koniec bojkotu TV Republika. Kaufland wraca z reklamami"

    https://dorzeczy.pl/kraj/607617/siec-kaufland-wraca-z-reklamami-do-tv-republika.html

  • BTW widzimy się dzisiaj?

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    BTW widzimy się dzisiaj?

    Dzie? Nad Królową Polskich Rzek?

  • Na demonstrancji! Podobno jakaś jest.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    BTW widzimy się dzisiaj?

    Dzie? Nad Królową Polskich Rzek?

    Tutej:

    Dziś, we wtorek 9 lipca, o godzinie 17:40 przed Sejmem RP odbędzie się protest w obronie torturowanego księdza Michała Olszewskiego! Na manifestację zaprasza m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ponadto na stronie uwolnicksiedzamichala.pl można podpisać specjalną petycję.

    Przykładowe źródło

  • Czy Radio Profeto to jakaś część Funfacji o tej samej nazwie ks.Olszewskiego?

  • Leokadia w akcji. Btw, gdybym była czynną reporterką napisałabym o niej reportaż.
    https://x.com/ASztaproy/status/1811418569101758784

  • "Mam oto przed sobą czasopismo Gazeta Wrocławska, wydanie piątek 12.07.2024, a w niej, na 8 stronie nekrolog informujący o śmierci Jerzego Stuhra przedstawiający go (cytuję): "Prof. Aktor, reżyser, nauczyciel, rektor, społecznik, inteligent, syn Mitteleuropy. Mąż, ojciec, dziadek." (koniec cytatu)

    Wglądam ja sobie do krynicy wiedzy poprawnej, czyli do Wikipedii, a tam w haśle Mitteleuropa tak określono cele owej koncepcji wobec Polski (cytat): "Niemiecki plan Mitteleuropy podczas I wojny światowej przewidywał znaczną aneksję terytorium Polski (tzw. polskiego pasa granicznego) i wypędzenie z tych terytoriów Polaków oraz Żydów, zastępowanych stopniowo kolonistami niemieckimi[5]. Sama Polska miała być stopniowo germanizowana, także poprzez zmniejszenie populacji polskiej na skutek klęsk głodu[7][8]."

    Zadumałem się nad tym synowstwem Mitteleuropy ...

    Nekrolog podpisali (cytat): Żona, Córka, Syn, Synowa, Zięć, Wnuki i Rodzina - bez wątpienia inteligenci z inteligentów.

    Cóż ja mogę w obliczu tej straty poza: Sit terra Poloniae levis."

  • Niech s...ją.

  • A ja dla pewności bym pierdolnął jakąś ciężką płytą nagrobną.

  • Dziennikarz faktu by napisał:
    "A ja bym pierdolną ..."

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.