Skip to content

Le Pen - Macron

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Oglądałam debatę :-D I wiecie co? Nie sądziłam, że Macron jest aż tak beznadziejny. Jeśli ktoś kupi jego demagogię, to chyba tylko idiota. Język jak z GW "pani sieje nienawiść, dzieli pani ludzi"...
Le Pen ma wizję Francji niezależnej od Niemiec, Macron nie widzi nic złego w niemieckiej supremacji.
Marine wygrała zdecydowanie - była konkretna.
Dziennikarze nie reagowali na zachowanie Macrona, który przerywał, chwilami było jak w maglu.
Amerykańskie i polskie debaty - zdecydowanie lepsze.
«1345

Komentarz

  • Podobno powiedziała na koniec, że niezależnie kto wygra i tak będzie rządzić kobieta ☺
  • janosik napisal(a):
    Podobno powiedziała na koniec, że niezależnie kto wygra i tak będzie rządzić kobieta ☺
    "...ja albo Merkel"
    :)
  • Gwardia Republikańska na pewno trzyma ciężarne zakonnice pod kluczem w tej Francji.
  • Mania napisal(a):
    Nie sądziłam, że Macron jest aż tak beznadziejny. Jeśli ktoś kupi jego demagogię, to chyba tylko idiota.
    No nie, 90% w wyborach to nie zbierze.

  • edytowano May 2017
    romeck napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Podobno powiedziała na koniec, że niezależnie kto wygra i tak będzie rządzić kobieta ☺
    "...ja albo Merkel"
    :)
    A więc jednak nie kontrkandydat. Ale nie przysiągłbym, że nie było tu zawoalowanego sexizmu wobec trzeciej płci.
  • Mikron - 24%
    Le Pen - 22%

    Exit poll z południa.
    Frekwencja - 28%
  • No i Makaron wygrał podobnież.
  • loslos
    edytowano May 2017
    Pochylmy się z troską nad nieszczęsną ofiarą pedofilii.
  • na Niezależnej piszą że to Ekonomista...
  • Taki sam jak pan Mateusz.
  • Najstarsza córa Koryntu nie zasługuje na więcej.
  • No wygrał. Pewnie okaże się, jeśli nie było fałszerstw, że nieco mnie niż wynika z exit pools. Francuzi są pod takim ostrzałem medialnym, ze wielu nie przyzna się że głosowali na Le Pen. Teraz, do wyborów parlamentarnych, będzie się licytował z Frontem Narodowym na nacjonalizm. Tym samym będzie dalej rozwalał UE i samą Francję. Nie odważy się na żadne posunięcia zwiększające jej konkurencyjność. Będzie podlizywał się Niemcom i KE, aby ich doić i doić resztę UE, bezkarnie obrażał Polskę i kraje nowej UE, promował protekcjonizm poprzez instrumenty prawne i pozataryfowe, a w tym akurat Francuzi zawsze byli dobrzy itd itp.
  • diabeł wygrał...Nieszczęsna Francja. Chociaż jeszcze o tym nie wie...
  • Jest pytanie - czy Lepenówna byłaby lepsza z punktu widzenia Polski? Szczerze to nie wiem, ale wątpię.
  • Zazu napisal(a):
    diabeł wygrał...Nieszczęsna Francja. Chociaż jeszcze o tym nie wie...
    A my to nie? Wybrali go Europie.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano May 2017
    Król Europy cały szczęśliwy. Napisał, że Francuzi wybrali wolność zamiast tyranii. Te słowa zabrzmiały jak kpina. Facet ma nieźle narąbane w głowie. Ciekawa wolność - ze stanem wyjątkowym w tle, atakami terrorystycznymi, dżunglą, terrorem leniwych muslimów i systematyczne przejmowanie przez nich przestrzeni życiowej Francuzów. Tragedia. Lewactwo założyło klapki na oczy i nie ma problemu, jest wolność.
  • Pemta, jeśli pani Maryna utrzyma 35 wolt do wyborów parlamentarnych, to będzie w Wujni szoczek i niedowierzanko.

    Ja zaś dostałem szoczku i niedowierzanka, jak się dowiedziałem że komisarze KE jawnie popierali jednego kandydata p-ko drugiemu!!! Noż kurdens, no!
    Wie Kommissionspräsident Juncker setze ich mich deshalb für eine Wahl von Emmanuel Macron ein.

    Marine Le Pen wird nicht gewählt werden. Die Frage ist, wie deutlich der Sieg von Emmanuel Macron sein wird. Ich hoffe für Frankreich, Europa und die Welt, dass er sehr hoch ausfallen wird. Würde Le Pen mehr als 40% der Stimmen bekommen, würde das grosse Unzufriedenheit und eine starke Abneigung gegen Europa anzeigen. Ich hoffe, die Leute werden sagen «Stopp dem Populismus in Frankreich!»
    https://www.nzz.ch/wirtschaft/interview-mit-pierre-moscovici-es-wird-ein-sehr-ambitioeser-vorschlag-ld.1289018
  • edytowano May 2017
    Dla ścisłości: zamiast tyranii fake news-ów, tak napisał.
  • Jesli nalozy sankcje i beda one powazne, to zaogni sytuacje w Polsce. Albo dojdzie do czegos... niekonstytucyjnego.

    Jesli nie nalozy, to bedzie oczekiwal spelnienia pewnych warunkow, najpewniej czegos z Trybunalem, wpuszczenia uchodzcow, przywrocenia reklam w pewnej gazecie.

    I co teraz?
  • Co to za złowroga mapka?
  • Chyba mapa Zjednoczonej Ojropy z lat 1941-43.
  • Przepraszam, wziąłem to od kogoś, kogo uważam za sensownego, ale teraz on sam nie wie, o co chodzi i czy to nie fejk. Niniejszym unieważniam swój wpis wyżej ;)
  • extraneus napisal(a):
    Przepraszam, wziąłem to od kogoś, kogo uważam za sensownego, ale teraz on sam nie wie, o co chodzi i czy to nie fejk. Niniejszym unieważniam swój wpis wyżej ;)
    3 lata temu taka mapka byla zamieszczona w Brygidzie, gazetka dla pan, w numerze wakacyjnym - podrozujemy po Europie.
    dalam wtedy cynk Karnowskim, znaczy sie przez maila podanego na ich stronie "Wpolityce" bo innego nie zaposiadam.
    0 odp. 0 reakcji.
  • "pani sieje nienawiść, dzieli pani ludzi"... - bardzo wyraźnie widać, że tą są wspólne kalki propagandowe, opracowywane w tej samej centrali dla różnych En Marche, Platform pseudo-obywatelskich, Nowoczesnych itp. formacji deklarujących się jako "partie miłości i jedności".
  • TecumSeh napisal(a):
    Jest pytanie - czy Lepenówna byłaby lepsza z punktu widzenia Polski? Szczerze to nie wiem, ale wątpię.
    Też w to wątpię. Gdybym była z Francji, głosowałabym na Le Pen. Natomiast z perspektywy Polski sama nie wiem, co gorsze. Bankster z sankcjami czy Marie le Putin? Zresztą ws. przenoszenia fabryki Le Pen wypowiadała się w podobnym tonie, co Macron.
  • dokładnie
  • janosik napisal(a):
    Co to za złowroga mapka?
    Ta mapka wisi w Shoah Memorial w Paryżu (albo w muzeum w Drancy) I pokazuje którędy bydlęce wagony wiozly ludzi do gazu z Drancy do Niemieckiego obozu w Auschwitz.
  • 7dmy napisal(a):
    gdyby z urny wyszła Le Pen to byłaby ogólna rozpierducha we Francji i UE a więc dla Polski bardzo dobrze, odczepili się towarzysze od nas i zajęli własnymi problemami, a tak jest niebezpieczeństwo że siły podstępu się skonsolidują.
    Może to być, tylko nie wiem czy akurat to tak dobrze dla Polski.
    Przypomnę że Putin też gra na rozwalenie UE.

    Co do konsolidacji sił postępu - przypomnę że i teraz mają własne problemy. Jak nie Brexit to zamach, finansowo tez daleko od Eldorado.
    Klucz to wpółpraca V4, wciągnięcie Austrii, Rumunii, Bułgarii - taki sojusz wewnątrz UE byłby nie do ruszenia. A i bez tego sądzę że pogróżki Makarona to wyłącznie element kampanii wyborczej obliczony na poklask co głupszego (czyli większościowego) elektoratu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.