Skip to content

Na Zachodzie bez zmian, czyli incydenty

1131416181933

Komentarz

  • w połowie drogi między Panna Maria i San Antonio

    Bestialski atak na kościół w Sutherland Springs. Mieszkańcy nie czekali na policję
    26-letni Devin Patrick Kelley mordował z zimną krwią ludzi w kościele. Mieszkańcy, nie czekając na służby, wzięli sprawy w swoje ręce. Znane są szczegóły pościgu.
    Zginęło co najmniej 26 osób

    Devin Patrick Kelley najpierw ostrzelał kościół z zewnątrz. Do kościoła wtargnął w pełnym wyposażeniu bojowym tuż po niedzielnej mszy ok. godz. 11.20 czasu miejscowego (18.20 czasu polskiego). Oddał co najmniej 20 strzałów.

    Władze podkreślają, że był doskonale przygotowany do tego ataku. Miał kamizelkę z zapasem amunicji.

    Strzały usłyszał uzbrojony mieszkaniec pobliskiego domu. Gdy Kelley wyszedł z Kościoła, ten zaczął do niego strzelać. Napastnikowi jednak udało się wsiąść do samochodu i odjechać. Mężczyzna wraz z innymi sąsiadami ruszyli wówczas za nim w pościg. Jeden z nich przez cały czas był na linii z policją, która również ścigała napastnika.
  • Kaliber sprawy jest dużo mniejszy, ale sytuacja podobna. To było już ponad 10 lat temu w Polsce, znaczy w III RP. Nakryłem włamywaczy do mojego domu w budowie prawie na gorącym uczynku.Zdążyli wyłamać okno, ale nie zdążyli wejść i niczego nie wynieśli. To byli młodziacy w furgonetce ucharakteryzowani na ekipę budowlaną (drelichy, jakiś kask). Puściłem się za nimi w pościg autem po mieście i skontaktowałem się telefonicznie z policją. Jeździłem za nimi prawie godzinę. To była sobota rano, ulice jeszcze dość pustawe. No niestety nie udało im się radiowozu przez godzinę zorganizować. Ja z pościgu zrezygnowałem jak oni zaczęli przejeżdżać na czerwonym 90 km na godzinę bo jednak moje wybite okno uznałem za mniej warte niż życie przechodniów. Jak wróciłem do domu to nadjechał radiowóz i spytał gdzie byłem bo oni już są. Oględziny domu i zeznania zabrały mi ze 4 godziny. Włam był, moim zdaniem, dziełem zorganizowanej grupy bo poprzedniego dnia kupiłem kuchnię elektryczna do zainstalowania i firma transportowa ją przywiozła do budowanego domu. W sposób oczywisty ze sklepu AGD lub firmy transportowej szajka złodziei dostawała cynk. Myśleli ze budowa nie jest pilnowana i mieli zamówienie na kuchnię więc przyjechali jak po swoje. Nie muszę chyba dodawać że niczego policja nie wykryła i sprawę umorzno. To zdarzenie pokazuje różnice w zachowaniach policji i możliwościach obrony obywatela przed przestępcami w Polsce i USA. Ja niestety nie miałem giwery, a jakbym miał to nawet strzelając w powietrze zapewne naraziłbym się na długotrwały proces i wyrok co najmniej w zawieszeniu.
  • Różnice w zachowaniu policji zapewne są, ale jakby kolega zadzwonił i powiedział, ze zastrzelili 15 osób w kościele i jeszcze inni by podobne rzeczy zgłaszali, to myślę, że nawet i w Polsce by się radiowóz znałazł.
  • edytowano November 2017
    No możliwe.Obawiam się że straszna masakra by była bo policja nie umie strzelać i co najważniejsze boi się.
    Rozumiem że Kolega mnie pociesza, ze jak mnie ktoś zastrzeli na ulicy albo w kościele to policja jednak będzie się starała go złapać.
    PS: Proszę wziąć pod uwagę też i tę okoliczność że włamu dokonali młodzi ludzie z blokowisk co mieli trudne dzieciństwo.Włamali się zaś do "luksusowej rezydencji" w budowie należącej do managera w zagranicznej korporacji wyzyskującej mieszkańców polskich blokowisk.
  • we Fryburgu toczy się proces o gwałt i mord na 19letniej studentce, oskarżony Husein K. twierdzi, że miał wtedy 17 lat. to uchodźca bez papierów.
    dwie expertyzy wykazały, że ma co najmniej 22 lata i będzie odpowiadał jako dorosły, nie jako małolat.
    http://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/kriminalitaet/hussein-k-angeklagter-ist-laut-gutachterin-25-jahre-alt-15281409.html
  • los napisal(a):
    Piłkarze. Nie działacze.
    Nie ma piłkarzy bez działaczy. To tak jakby bank składał się z kasjerów bez dyrekcji.
  • Nie no proste. Bez dyrekcji nie byłoby niczego.
  • loslos
    edytowano November 2017
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    los napisal(a):
    Piłkarze. Nie działacze.
    Nie ma piłkarzy bez działaczy. To tak jakby bank składał się z kasjerów bez dyrekcji.
    Nuale do biegania za obszytym skórą balonem to się chyba działacze nie posuwają, c'nie? Bo o to szło w tym przedpotopowym oftopiku.
  • Policja w mieście Zurichu przestaje podawać narodowość sprawców. w tym roku jest więcej rabunkówi przestępst internetowych, ale wzrasta też ilośc przemocy domowej.
    policja w kantonie Zurich nadal będzie podawać wiek i narodowość tak ofiary jak i sprawcy.
    https://www.nzz.ch/zuerich/aktuell/fuenf-fakten-zum-wolff-entscheid-nationalitaeten-von-taetern-nicht-mehr-zu-nennen-ld.1327021
    w Szwajcarii jest sporo muzułmanów z BiH i Kosowa, sporo też Rosjan, ale na innych zasadach
    stara emigracja np. z Iranu jest dobrze zintegrowana
  • "Państwo powinno zabronić modłów na ulicy" - z takimi okrzykami setka mieszkańców podparyskiego Clichy-la-Garenne próbowała przeszkodzić muzułmanom w piątkowych modłach na ulicy. Zdarzenie, wg AP, było rezultatem problemu, jakim jest mała liczba meczetów we Francji.

    Protestujący nacierali, śpiewając Marsyliankę

    Wydarzenia rozegrały się na placu targowym 60-tysięcznego Clichy: doszło do przepychanek między muzułmańskimi mieszkańcami a protestującymi. Mer miejscowości, Republikanin Remi Muzeau, przyprowadził około sto osób, które niosły transparent "Stop nielegalnym ulicznym modłom."

    - Minister spraw wewnętrznych powinien wreszcie zakazać ulicznych modłów! - oświadczył w rozmowie z dziennikarzami. Protestujący nacierali, śpiewając Marsyliankę i starając się wypchnąć muzułmanów z placyku, a ci ostatni nie przestawali wołać "Allahu akbar" (Bóg jest wielki). Wznosili też okrzyki "Zjednoczeni na rzecz wielkiego meczetu w Clichy".
    Interweniowała policja z tarczami, tworząc rodzaj żywej barykady między obu grupami ludzi.

    Od wielu miesięcy, jak napisał obecny na miejscu wydarzeń korespondent amerykańskiej agencji AP, muzułmańscy mieszkańcy miejscowości modlą się tu w każdy piątek na placyku targowym, protestując przeciwko zamknięciu w marcu przez lokalne władze ich prowizorycznej sali modlitw.

    Przewodniczący Stowarzyszenia Muzułmanów w Clichy, Hamid Kazed, który przewodził modlącym się, oświadczył: "Będziemy działali nadal, aż dojdzie do dialogu w celu znalezienia rozwiązania dla tej sytuacji".

    https://wiadomosci.wp.pl/przepychanki-mieszkancow-z-muzulmanami-we-francji-6186461675919489a
  • Akademia policyjna Berlin cd
    prowadzący zajęcia skarżą się na turecki nacjonalizm w starszych rocznikach, widoczny szczególnie przy demonstracjach Kurdów, na brak punktualności i na powiązania słuchaczy z klanami arabskimi
    jakby nie wiedzieli, że urzędy i politycy się zmieniają, ale rodzina zostaje
    https://www.welt.de/politik/video170519208/Ausbilder-kritisieren-die-Qualitaet-der-Absolventen.html
  • Dziwne to. Krzyży przecież potrafią zakazywać.
  • muzułmańskie modły, paraliżujące ruch na ulicach, są dozwolone w "laickiej Francji", ale krzyż na pomniku - o, co to to nie!
    Orwell by nie podołał, żeby opisać ten poziom obłudy i zakłamania
  • Nieprawdopodobne doniesienia dziennika „Berliner Morgenpost”. Gazeta informuje o 23-letnim Syryjczyku, który w Berlinie, w mini zoo w Görlitzer Park zgwałcił… kucyka.

    Jedna z kobiet, która anonimowo rozmawiała o sprawie z dziennikiem podkreśliła, że wydarzenie było szczególnie traumatyzujące dla dziecka.

    Gwałt udało się sfotografować świadkowi. Kilka godzin po zawiadomieniu policji gwałciciel zwierzęcia został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

    Pracownicy zoo informowali, że mężczyzna przestał gwałcić zwierzę dopiero w chwili gdy zorientował się, że obserwują go dzieci. Wtedy też uciekł. Ma obecnie dożywotni zakaz wstępu do mini zoo.

    Grozi mu też kara za złamanie ustawy dot. ochrony zwierząt oraz za wywołanie publicznego zgorszenia. Najprawdopodobniej skończy się na grzywnie, jednak za zgorszenie grozi do roku pozbawienia wolności, za zaatakowanie zwierzęcia – aż 3 lata.
    http://www.fronda.pl/a/szok-berlin-uchodzca-zgwalcil-kucyka-w-zoo,102413.html

    nawet zwierzęta nie ryćkają się międzygatunkowo...
  • szkielet napisal(a):
    nawet zwierzęta nie ryćkają się międzygatunkowo...
    Niezupełnie. Głuszce z cietrzewiami na przykład, zazwyczaj kogut cietrzewia z samica głuszca. Skrzekoty, czyli mieszańce powstałe z takiego związku są jednak zazwyczaj niepłodne.
  • edytowano November 2017
    Brzost napisal(a):
    szkielet napisal(a):
    nawet zwierzęta nie ryćkają się międzygatunkowo...
    Niezupełnie. Głuszce z cietrzewiami na przykład, zazwyczaj kogut cietrzewia z samica głuszca. Skrzekoty, czyli mieszańce powstałe z takiego związku są jednak zazwyczaj niepłodne.
    Tak, prawda. Konie z osłami tysz. Niemniej jednak to czysta zoofilia. W Rzeszy to chyba jest nie bardzo legalne, chociaż mogę się mylić. Co na to powiedzą obrońcy zwierząt? Poza tym potomstwa z tego nie będzie. Nawet niepłodnego :D
  • za zgorszenie grozi do roku pozbawienia wolności, za zaatakowanie zwierzęcia – aż 3 lata.
    A za zgwałcenie 11-latki we Francji - nic. Bo wyglądała jak 15-latka.
  • Chyba umknęło w tym wywłątku zdemolowanie Brukselki przez rozradowanych kiboli z Maroka, z których żadnego nie zatrzymano.
  • Brzost napisal(a):
    Chyba umknęło w tym wywłątku zdemolowanie Brukselki przez rozradowanych kiboli z Maroka, z których żadnego nie zatrzymano.
    To byłby dopiero faszyz i naziz, gdyby kogoś zatrzymano.
  • peterman napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Chyba umknęło w tym wywłątku zdemolowanie Brukselki przez rozradowanych kiboli z Maroka, z których żadnego nie zatrzymano.
    To byłby dopiero faszyz i naziz, gdyby kogoś zatrzymano.
    Nu, piszą, że policja intensywnie pracuje nad zidentyfikowaniem sprawców. A mnie się skojarzyło z demolką Rzymu przez Wandalów.
  • "To byli normalnie Wandale, panie centurionie!"
  • edytowano November 2017
    tja Wandale poszli dali, się ochrzcili i ucywilizowali

    a co z tego pasztetu wyjdzie, jeszcze nie znamy

    Tunezja i Siciljia
  • Wandale stali wyzej, bo dostrzegli i poddali sie urokowi. A to tam jest defekujacym slepym bydlem, przy calym szacunku do krow zywicielek.
  • Wandale jak plądrowali Rzym - to byli już Arianami.
  • No to się zgadza - bo muslimy to też unitarianie.

    PS. Przeczytałem Adrianami.
  • edytowano November 2017
    sekretarz szwajcarskiej konferencji episkopów i opatów mówi, żeby uznać muslimów za religię uznaną w Szwajcarii i pozwolić im na udział w podatku "koscielnym" ma to spowodować uccywilizowanie organizacji, pozwolić na katechizację i opiekę we więźniach poprzez immammów.
    spowoduje to też mniejszy udział w podatku od osób prawnych dla kościoła katolickiego

    https://www.tagesanzeiger.ch/zeitungen/man-muesste-wissen-woher-das-geld-kommt/story/25614957
    image
    modlitwy w Bern, Szwajcarski Dom Religii
  • Nałożyć na muzułmanów odpowiednio wysoką dżizję - to bardzo słuszny krok.

    Popieram.
  • Dżizja to by była jakby oni płacili wyższy podatek i on by szedł na potrzeby chrześcijan. Z ich strony nie przewiduje przeszkód. Oni są do tego przyzwyczajeni. Niestety liberałowie i poprawniacy politycznie nie są w stanie tego zaakceptować i wprowadzić.No może gdyby to szło na społeczeństwo otwarte, albo bezpośrednio na masonów to by się zastanowili.
  • Nie zastanowiliby się bo tamci i tak mają a biedni muzułmanie jeszcze by się źle poczuli.
    Nie zastanawiają się jak gwałciciele Europejek dostają kary typu prace społeczne a ofiary popełniają samobójstwa - nie sądzę zatem by pomysł podatku na najsłuszniejsze z ich punktu widzenia cele zmieniłby cokolwiek.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.