Skip to content

Na Zachodzie bez zmian, czyli incydenty

1101113151633

Komentarz

  • edytowano September 2017
    Brzost napisal(a):
    starybelf napisal(a):
    Natomiast na Węgrzech jest wielki szacunek dla Dynastii Habsburskiej. W każdym kościele katolickim, który odwiedziłem jest ołtarz lub popiersie lub portret poświęcony błogosławionemu Karolowi Habsburg-Lotaryńskiemu, Apostolskiemu Królowi Węgier.

    To zupełnie jak w Krakowie i okolicach. Myślałem że padnę trupem, gdy mi beskidzki leśnik powiedział z dumą: "Od nas bliżej do Wiednia niż do Warszawy!"
    W kościołach Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zatora wizerunków bł. Karola nie zauważyłem, a w Budapeszcie, Szkesfehervar, Tihany (naturalnie) i Siofoku owszem.
    Ponadto, gdyby ów leśnik pojechał do współczesnego Wiednia, pewnie bardzo by się zdziwił, bo trafiłby do Kairu czy inszego Rabatu.

  • pono na Madeirze takoż
    tłumy pielgrzymów w kaplicy, gdzie trumna gotowa do powrotu do Ojczyzny stoi
    węgierskich, zeby nie było
  • a co do tego leśnika z Beskidu, to skłamał?
  • edytowano September 2017
    Patrząc na Gógla, wychodzi że skłamał. Do Warszawy ze Starego Sącza pokazuje 100 km bliżej.
  • christoph napisal(a):
    pono na Madeirze takoż
    tłumy pielgrzymów w kaplicy, gdzie trumna gotowa do powrotu do Ojczyzny stoi
    węgierskich, zeby nie było
    Grób bł. Karola w Funchal na Maderze. Szarfy madziarskie:
    image
  • uo jaCie!
    zacnie!
  • Brzost napisal(a):
    Patrząc na Gógla, wychodzi że skłamał. Do Warszawy ze Starego Sącza pokazuje 100 km bliżej.
    może mentalnie jemu bliżej do Cysorza niż do Warszawy?
  • To tam pielgrzymował Richard?
  • los napisal(a):
    To tam pielgrzymował Richard?
    Nie tylko. Dziadek Ziuk i Churchill też.

  • nie wiem z kim Chur Chill, ale pozostali z młodszymi i nawet łądnymi
  • Brzost napisal(a):
    ...
    To zupełnie jak w Krakowie i okolicach. Myślałem że padnę trupem, gdy mi beskidzki leśnik powiedział z dumą: "Od nas bliżej do Wiednia niż do Warszawy!"
    christoph napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    Patrząc na Gógla, wychodzi że skłamał. Do Warszawy ze Starego Sącza pokazuje 100 km bliżej.
    może mentalnie jemu bliżej do Cysorza niż do Warszawy?
    Też bym się do tego skłaniał, może on Brzoście powiedział "Nam...." ? A to z kolei że względu na Habsburgów żywieckich?
  • Gdyby był z Beskidu Żywieckiego to może byłby to właściwy trop. Ale to był Beskid Sądecki.
  • edytowano September 2017
    No tak bielmo mi na oko spadło, sorki....ale zywiecczyzna to prawie okolice Krakowa, c'nie? :D
  • A co tu tak cicho o pękającym reaktorze w Belgii (czy coś przeoczyłem) ? Żryjcie jod, my wam go damy. Coś mi tu śmierdzi okrutnie.
  • zarządzanie kryzysowe w AAchen wydaje jod w tabletkach mieszkańcom, mówi, że nie ma powodu do paniki, ale mogą nie zdążyć, jakbypieprznęłło
    podobno jeszcze nie pieprznęłło

    byłą wypowiedź wice burmiszcza w ZDF czyli w niemieckiej dwójce tv (ale nie mają takiego prezesa)
  • Choć to bardziej psychiatryk...
    Policja (brytyjska) wszczęła śledztwo w sprawie "mowy nienawiści" za plakat z hasłem:

    "Chroń dzieci. Walcz z bandami pastuchów (kóz)."

    image
  • Powinno być " .....gwałcicieli kóz"
  • Pewnie chodzi o znieważenie flagi, wrzucona w jakiś taki dziwny kształt, jakby rogi miała pourywane :)
  • kulawy_greg napisal(a):
    Pewnie chodzi o znieważenie flagi, wrzucona w jakiś taki dziwny kształt, jakby rogi miała pourywane :)
    Hehehe, na pewno nie... (Flaga w sercu jest).
  • pohańce takie wrażliwe to w sumie cały Union Jack to zniewaga dla muzułmanów, i to potrójna, bo trzy krzyże :)
  • kobieta i dwoje dzieci nie zyja zastrzeleni na stacji kolejowej.
  • balbina napisal(a):
    kobieta i dwoje dzieci nie zyja zastrzeleni na stacji kolejowej.
    A to podobno mąż tego dokonał. I nie wiadomo z jakiego kręgu kulturowego...
  • edytowano September 2017
    .
  • adaho napisal(a):
    balbina napisal(a):
    kobieta i dwoje dzieci nie zyja zastrzeleni na stacji kolejowej.
    A to podobno mąż tego dokonał. I nie wiadomo z jakiego kręgu kulturowego...
    Ełłehu ekber!
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    adaho napisal(a):
    balbina napisal(a):
    kobieta i dwoje dzieci nie zyja zastrzeleni na stacji kolejowej.
    A to podobno mąż tego dokonał. I nie wiadomo z jakiego kręgu kulturowego...
    Ełłehu ekber!

    Nie sądzę. W tamtym kręgu zabicie zony czy dzieci to jest zwykle wymierzenie sprawiedliwości i powód do dumy i chwały. To nie powinno wywołac stresu i poczucia winy skłaniającego do samobójstwa.
  • Nawet dalej. Z tego co mi wiadomo, to w kulturze islamu dzieci i żona (żony) to po prostu żywy inwentarz. Personalizm tam nie dotarł.
  • http://m.faz.net/aktuell/gesellschaft/kriminalitaet/afghanischer-christ-in-berlin-verpruegelt-15194831.html

    23 Letni afganski chrześcijanin został pobity i pocięty na stacji metra w Berlinie NeuKöln. Podeszło do niego dwóch i spytało dlaczego sie ochrzcił. Zerwali mu krzyż z szyi. Jeden trzymał a drugi bil i zadał dwa ciecia. Ichnie ABW zajmuje sie z tytułu waśni religijnych
  • loslos
    edytowano September 2017
    Jeśli zapłacił dżizję, to nie mieli prawa bić. Tako rzeką hadisy.

    Zara, to był konwertyta z islamu? To musieli być mało gorliwi muzułmanie, przecież mieli obowiązek zabić.
  • tak , konwertyta
  • Prześladować ludzi za wypełnianie zasad religii? I to powściągliwe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.