Skip to content

Na Zachodzie bez zmian, czyli incydenty

18911131433

Komentarz

  • Julian Cadman, zamordowany w Barcelonie
    image
  • Zima napisal(a):
    Tak mię naszło że po zamachu w Nicei nie było w merdiach głównego nurtu żadnych zdjęć pomordowanych (nawet takich "paszportowych"), żadnych rozmów z rodzinami. Zginęli, to zginęli. Po co drążyć temat.



    Co mnie dziwi w erze mediów społecznościowych.... jak to jest że nie kojarzę żadnego wizerunku osoby zabitej w Nicei?
    Wizerunku tez nie kojarzę ale zginęły dwie siostry z okolic Myślenic pod Krakowem. Pamiętam bo to były córki kuzyna koleżanki z pracy.
  • Premier Włoch powiedział, między innymi:

    "Gentiloni wyraził satysfakcję ze słów przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera, który stwierdził, że w kryzysie migracyjnym „Włochy uratowały honor UE”.

    Następnie premier podkreślił, że jego gabinet opracował również zasady postępowania statków organizacji pozarządowych na Morzu Śródziemnym, a także podejmuje starania na rzecz stabilizacji sytuacji w Libii, skąd odpływają migranci.

    Odpowiedzią na zjawisko migracji i nielegalną imigrację nie może być „wykluczanie ani negowanie rzeczywistości” - stwierdził szef rządu.

    Nie są one gwarancją bezpieczeństwa kraju, ale jej braku

    — ocenił Gentiloni.

    Ostrzegł też, że kto w kwestii imigracji „sieje nienawiść i proponuje łatwe rozwiązania, nie zbierze dobrych owoców w dłuższej perspektywie”."

    To urywki, nie znam pełnego tekstu, trudno się zorientować o co mu chodzi, ale z pewnością część tych wypowiedzi jest niebezpieczna i błędna:
    - W jaki sposób Włochy ratują honor UE? Czy podejmowanie młodych imigrantów ekonomicznych płci męskiej, pochodzących np z Senegalu, Nigerii czy Mali - muzułmanów ze statków w pobliżu wybrzeża Libii ratuje czyjś honor? Co ma wspólnego z honorem masowe przywożenie silnych i młodych emigrantów ekonomicznych, którzy wydrenowali swoje rodziny z gotówki dla przemytników ludzi i zostawili te rodziny bez swojego wsparcia? W większości tych krajów nie ma wojny i głodu.
    - Włochy podobno opracowały zasady postępowania statków NGO czyli kumpli przemytników. Co to za zasady i czy są stosowane, a szczególnie czy Włochy opracowały i wdrożyły jakieś zasady egzekwowania tych zasad? Przy całym współczuciu dla Włoch, które są na pierwszej linii tego najazdu, tempo z jakim włoski rząd zareagował w tej sprawie nie poraża. Zajęło im to ponad półtora roku! I ten rząd tym się chwali i jest podziwiany przez UE. W Polsce to niemożliwe. W Polsce opozycja chce obalać rząd za to że zareagował na huragany dopiero po ośmiu godzinach.
    - Podobnie szybko włoski rząd zajął się stabilizacją sytuacji w Libii. Kto jak kto, ale Włochy powinny unikać chwalenia się swoja rola w Libii. Destabilizują ten kraj i eksploatują już co najmniej 100 lat. Wspierają wszystkie kolejne reżimy.
    - Nie bardzo wiadomo o jakim wykluczaniu i kogo wspomina włoski Premier. Chce aby nie wykluczać terrorystów, przemytników czy młodych byczków uciekających od odpowiedzialności za swoje rodziny i kraj na socjal do UE? Zaraz potem mówi o negowaniu rzeczywistości. Czy siebie ma na myśli?
    - A o co chodzi z tym sianiem nienawiści? Wiemy że należy miłować nieprzyjaciół, ale nawet Pismo nie zachęca do tego aby ich zapraszać do zabijania nas. To ich pobratymcy mieszkający już w UE oraz ich przywódcy duchowi tam i w krajach pochodzenia sieja nienawiść do Europejczyków, w tym Włochów.
    - Premier Włoch nie chce łatwych rozwiązań. A jakie trudne proponuje?
  • Rafał, zagubieni ludzie bredzą. Nie ma sensu pochylać się nad ich argumentacją, nie ma w niej logiki. No, może jakieś krótkofalowe interesy, paroletnie kalkulacje.

    Dawno temu, oj, chyba gdzieś na początku mojej pisaniny na FF, miałem taką fazę, że właściwie to mam na wszystko wywalone. Kupię sobie domek na wsi i będę patrzył jak cały świat wokół mnie płonie. Bardzo pesymistycznie byłem nastawiony do rozwoju wypadków i u nas i na świecie. Co się zmieniło ? Właściwie nic, ale i wszystko. Domek na wsi już mam. Ale nie będę widział pożaru z bliska. Bo mój Dom, Polska, jest na kursie i ścieżce. A na resztę mam wyjebane, niech płonie ...
  • Skoro honorem UE jest zajebać Watykan, to rząd Włoch zachowuje się jak trzeba.
  • Ja się interesuje Włochami właśnie z tych powodów:
    - bo tam jest Watykan
    - bo tam jest Rzym
    - bo Włochy są na froncie - po drugiej stronie wody islam i najeźdźcy
    - bo Włosi są nam mentalnie i kulturowo bliżsi niż np Niemcy - katolicyzm, kultura, królowa Bona, "z ziemi włoskiej do Polski" itd.
    i niestety ulegają już od bardzo dawna lewactwu nawet bohater ich zjednoczenia Garibaldi to mocno podejrzany gość i również, może niechcący, założyciel mafii.
  • Coś mi ta Italia przypomina bohaterów "Don Camilla". Naiwno cwani, chaotyczni, niezbyt rozgarnięci, łatwi do przekonania byle czym do byle czego, no i najgorsze - skłonni do dziwacznego lewicowania.
  • Bruksela
    image
  • Mężczyzna uzbrojony w maczetę, który zaatakował i ranił dwóch żołnierzy z patrolu wojskowego w centrum Brukseli, został zastrzelony.
  • Londyn, pałac Buckingham,
    zaatakowany - policjant
    http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/horror-buckingham-palace-man-armed-11056092
    Man 'armed with sword attacks police officer' outside Buckingham Palace in front of shocked tourists
  • edytowano August 2017
    Posłuchajcie co ma do powiedzenia ten człowiek o Rosji pod kątem islamu. Szoczek trochę. Politpoprawność wobec islamu tam też jest !


  • JORGE napisal(a):
    Posłuchajcie co ma do powiedzenia ten człowiek o Rosji pod kątem islamu. Szoczek trochę. Politpoprawność wobec islamu tam też jest !

    imageObrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    To też, ale najciekawsze - o Ukrainie. Bo dotychczas czytałam opinie, że Ukraina zachowuje się nieracjonalnie. A po jego wyjaśnieniach puzzle się układają.
  • edytowano August 2017
    Dzięki Jorge za ten materiał.

    Ja może powiem o swoim znikomym doświadczeniu z Ukraińcami.

    Moja opinia o ukraińcach jest raczej negatywna ale..
    Ci Ukraińcy z którymi mam obecnie kontakt - sprzątaczka + dwóch pracowników hali produkcyjnej, kulawo ale po Polsku dają radę i są w porzadku i da się z nimi dogadać (sprzątaczka jest bardzo gadatliwa mimo, że najgorzej sobie z Polskim radzi ), nie mam im nic do zarzucenia.

    I może jeszcze takie małe info:

    Ktoś ze znajomych ma żone ukrainkę i na tej ukraińskiej wsi z której ona pochodzi wszyscy czekają aż Putin wejdzie i zrobi porzadek.
  • 26.08.2017
    Marsylia - atak nożownika, trzy osoby ranne
  • Plaża w Rimini

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • https://wpolityce.pl/swiat/354915-imigranci-z-polnocnej-afryki-zgwalcili-polke-na-wloskiej-plazy-jej-maz-zostal-dotkliwie-pobity-przez-oprawcow?strona=2
    a miejscowi się oburzają - bo taka antyreklama nie przejdzie bez echa
    nie będzie już żadnych turystów z Polski, a nawet i z ogłupionej Europy też może być ich znacznie mniej
  • Telewizyjna rekonstrukcja incydentu w Rimini...
    image
  • Dziwne. Wszyscy biali, na wszelki wypadek? Forma rasizmu.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano August 2017
    Po artykule we wPolityce mnie tknęło. Faktycznie, Włochy sobie poradzą. Jak swego czasu Bułgaria, gdzie tamtejsze kurorty były jednymi z najbezpieczniejszych w Europie. A dlaczego ? Bo interesem hotelarskim trzęsła mafia. We Włoszech ponoć jest podobnie i nadciąga wkurw tamtejszych mafioźników, bo kaska przestaje się zgadzać. Szykujmy się na parę efektownych samosądów.
  • Zobaczymy Jorge który interes wygra, mafia podobno zarabia na przewózce imigrantów w tej chwili.
  • Przemko napisal(a):
    Zobaczymy Jorge który interes wygra, mafia podobno zarabia na przewózce imigrantów w tej chwili.
    Potrzebne będą duże liczydła...
  • Przemko napisal(a):
    Zobaczymy Jorge który interes wygra, mafia podobno zarabia na przewózce imigrantów w tej chwili.
    To proste, oba. Czyli zostaną wyczyszczone kurorty i centra historyczne.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Zobaczymy Jorge który interes wygra, mafia podobno zarabia na przewózce imigrantów w tej chwili.
    To proste, oba. Czyli zostaną wyczyszczone kurorty i centra historyczne.
    źródło gówniane, ale jest punkt zaczepienia www.anonymousnews.ru/2017/08/26/italien-fluechtlinge-fuehren-blutigen-krieg-gegen-militaer-und-polizei-mafia-liquidiert-120-afrikaner/

    Tu piszą, że uchodźcy prowadzą wojnę z wojskiem i policją. W Neapolu do akcji wkroczyła Camorra która strzałem w głowę wyeliminowała już 120 uchodźców.
  • JORGE napisal(a):
    Po artykule we wPolityce mnie tknęło. Faktycznie, Włochy sobie poradzą. Jak swego czasu Bułgaria, gdzie tamtejsze kurorty były jednymi z najbezpieczniejszych w Europie. A dlaczego ? Bo interesem hotelarskim trzęsła mafia. We Włoszech ponoć jest podobnie i nadciąga wkurw tamtejszych mafioźników, bo kaska przestaje się zgadzać. Szykujmy się na parę efektownych samosądów.
    A wiesz dlaczego tam było tak bezpiecznie już w l. 70-tych? Bułgaria była w czołówce jeśli chodzi o gwałty, więc wprowadzono tam (roku nie pomnę) karę śmierci za gwałt. Urwali jaja jednym ciosem.
  • edytowano August 2017
    Gadowski mówi, że w Kalabrii sprawę już załatwili. jakiś czas temu. Plaże bezpieczne, parę łbów, o oliwkowej cerze, spadło za "niestosowane zachowanie". Problem jest w górę od Neapolu.
  • edytowano August 2017
    JORGE napisal(a):
    Gadowski mówi, że w Kalabrii sprawę już załatwili. jakiś czas temu. Plaże bezpieczne, parę łbów, o oliwkowej cerze, spadło za "niestosowane zachowanie". Problem jest w górę od Neapolu.
    Mój dobry kolega, którego Mama mieszka od kilkunastu lat w południowych Włoszech twierdzi, że tamtejsza Cosa Nostra (i inne podobne organizacje pożytku publicznego) bardzo delikatnie mówiąc nie popierają pewnych zachowań nachodżców.

    Chwała ludziom dobrej woli.

  • Archera wczoraj na chwilę za to zbanowali na FB:


    „Staram się unikać wiadomości docierających z Europy, bo z oczywistych względów mam dość nerwów na co dzień, ale zwykle gdy dochodzi do jakiegoś ataku, moja skrzynka zapełnia się wiadomościami od Was zawierającymi linki do tych informacji. Niestety czasami nie mogę się oprzeć.

    Tak było i tym razem gdy dowiedziałem się o zbiorowym gwałcie dokonanym przez Afrykańczyków na Polce w obecności jego partnera, który wcześniej został przez nich pobity. I to w uważanej za bardzo bezpieczna miejscowości Rimini we Włoszech do której co roku udaje się dziesiątki tysięcy osób.


    W piątek doszło do aż trzech ataków terrorystycznych w rożnych miastach Europy.

    Jednego dnia.

    Parę dni wcześniej Barcelona.


    Oczywiście, następnego dnia w Barcelonie przeszła manifestacja „lewicy”, domagająca się przyjmowania jeszcze większej liczby uchodźców! Nawet nie mam słów, żeby opisać zbydlęcenie i zdemoralizowanie tych liberalnych debili, wiec się wstrzymam, bo jak bym zaczął to bym nie skończył. Łatwo odłożyć latte i iść pajacować na ulice, gdy nie ma się bladego pojęcia skąd cześć tych uchodźców ogólne bierze.

    Zapraszam wszystkich aktywistów do mnie na front w Raqqa, żeby sobie pooglądali kogo miedzy innymi tak żywiołowo zapraszają do swoich domów. Morderców, gwałcicieli, pedofilów, najgorszych z najgorszych „ludzi”. Zasłaniających się dziećmi i kobietami i zmuszających ich do zamachów samobójczych. Chorych psychicznie ekstremistów, których JEDYNYM CELEM w życiu jest Was wszystkich pozabijać. Ci wszyscy manifestujący maja krew na rekach do pary z zidiociałymi politykami.

    W tym samym czasie w Danii wystartował program „Przytul Dżihadystę” mający na celu zadbanie o wracających z Syrii i Iraku terrorystów.

    Kurwa.

    Sorry, ale gdybym spotkał kiedyś człowieka odpowiedzialnego za tą akcję społeczną, to bym go na noszach wysłał do szpitala. Pieniądze na odszkodowanie mam odłożone.

    (…) społeczeństwa Europejskie nie są bez winy. Owszem, to rządy dopuściły się pośrednio tych zbrodni. Ale gdzie byli wtedy obywatele? Już dawno ulice Paryża, Brukseli i Berlina powinny być zapełnione wkurwionymi ludźmi, obrzucającymi budynki rządowe koktajlami Mołotowa. Za to piekło, które im zgotowali. A tu nic. No skoro nie ma reakcji to jest i będzie tylko gorzej. To Wam obiecuję.

    Wiem, ilu terrorystom udaje się zbiec przed sprawiedliwością w Syrii. Wiem jak banalnie prosto jest się w cywilnych ciuchach wydostać z oblężonego przez nas miasta. I wiem jak z palcem w nosie ci terroryści transportują się następnie do Europy.

    Myślicie, że kupią domek z ogródkiem w południowej Francji i będą sobie korzystać z życia na wolności? Nie. Są zmotywowani do zabijania bardziej niż kiedykolwiek, bo ich wielkie marzenie, wielki sen o Państwie Islamskim, o Kalifacie właśnie dobiega końca.

    Będą się mścili. Ale nie na mnie i nie na wojsku. Bo nas się boja, a to są tchórze. Będą się mścili na was, bo wiedzą, że się nie obronicie, wiedzą, że dziecko czy kobieta ich nie powstrzyma. Wybierają łatwe, cywilne cele.

    A przybędzie ich do końca października tysiące. Politycy Wam tego nie powiedzą, ale ja mam swoje źródła, które mówią, że nie da się nic zrobić, by powstrzymać ich napływ. Nic. Nie ma żadnej rzetelnej weryfikacji. Do Anglii przybywają 25-latkowie z brodami do pasa z paszportami 15 latków. I co im zrobicie? Nic. Przyjmuje się ich. Tak to wygląda. Zresztą założę się, że codziennie macie takie informacje docierające z internetu.

    Waszym zadaniem jest nigdy, przenigdy nie dopuścić oszołomów zachęcających do przyjmowania niezweryfikowanych uchodźców do Polski. Nie będą nazywał po imieniu, ale wiecie o kogo chodzi. Tyle możecie zrobić.

    Nie należę do ludzi gołosłownych. Nie jestem jakimś rasistą, islamofobem czy faszystą. Walczę z Arabami przeciwko Arabom, wyrywam muzułmanka ludność cywilną ze szponów islamskiego terroru. Ci ludzie ich nienawidzą dużo bardziej niż Wy. Oni zniszczyli dla nich wszystko. Nie krzyczę ‚zdelegalizować islam’ czy ‚zabić wszystkich Muzułmanów’. Bo wiem, ze większość z tych ludzi jest dobra i wartościowa. Niejednokrotnie lokalni sunnici dokarmiali nas podczas bitwy o Tabqa, gdy to dniami byliśmy odcięci od wody i pożywienia. Walczymy tu nie tylko za Was, ale też za nich.

    Ten dość emocjonalny tekst nie jest napisany przez jakiegoś pełnego nienawiści faszystę, który mędrkuje sobie w internecie miedzy drugim, a trzecim browarem.

    Po prostu dla mnie liczą się czyny, nie słowa.

    Ja i inni postanowiliśmy dopaść tych drani na ich ziemi, zanim uda im się dotrzeć do Europy i terroryzować nasze społeczeństwa. Robimy co możemy. Naprawdę. Ale nie wszystkich uda nam się wysłać do piachu.

    Pilnujcie się kochani. Z rozsądkiem wybierajcie lokalizacje swoich wypoczynków.

    I gotujcie się, bo po wyzwoleniu Raqqa, Europa będzie płonąć żywym ogniem”.
  • polmisiek napisal(a):
    Zapraszam wszystkich aktywistów do mnie na front w Raqqa, żeby sobie pooglądali
    Co to za kolo? Mniej więcej potwierdzone, że nie bajarz w rodzaju Ciekawego1?

    Swoją drogą, zabawne, że w Europie dozwolone jest w zasadzie wszystko, za wyjątkiem obrony ludności tubylczej. Nawet bany na fejsiku dają z kłapanie paszczą w takiej sprawie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.