Skip to content

Spargelnzeit

24

Komentarz

  • edytowano June 2022
    Ja jak dzwonię do jakejś firmy omówić ich ofertę, to zastrzegam:
    - Wiem, że państwo mają te wszystkie ceny z dziewiątkami na kącu, ale wnioskuję o używanie w tej rozmowie cen wyrażonych kwotami okrągłymi a w przypadku, gdy państwo będą te dziewiątki uparcie powtarzać mogę się rozłączyć przez uprzedniego uprzedzenia.

    Dlatego też pisałem wyżej, że w dino szparagi na 7 złoty paczka.
  • A te szpagaty to co to w ogóle jest?
  • @ Trep

    Szparagowa - zacna.

    Niemniej jednak bulion zrobiłam warzywny (zamiast z wielgiego gara) dodając obierki i kącówfffki ze szpagatów, już wywar był szpagatowy w smaku.
  • Ja gotuję ledwie od paru lat, ale już zdążyłem dojś do wniosku, że wszystkie te przepisy można dowolnie zmieniać. No, może z wyjątkiem przepisu na pasztet sztrasburski.
  • trep napisal(a):
    Ja gotuję ledwie od paru lat, ale już zdążyłem dojś do wniosku, że wszystkie te przepisy można dowolnie zmieniać. No, może z wyjątkiem przepisu na pasztet sztrasburski.
    koham!
  • trep napisal(a):
    Ja gotuję ledwie od paru lat, ale już zdążyłem dojś do wniosku, że wszystkie te przepisy można dowolnie zmieniać. No, może z wyjątkiem przepisu na pasztet sztrasburski.
    A tu psia mać wszyscy się uparli, by ten akurat przepis modyfikować!

    PS. Ma kolega tę humoreskę? Bo wszędzie szukam i znaleźć nie mogę.
  • Tylko w głowie, po lekturze na tutejszym forumku.
  • edytowano June 2022
    trep napisal(a):
    Ja gotuję ledwie od paru lat, ale już zdążyłem dojś do wniosku, że wszystkie te przepisy można dowolnie zmieniać. No, może z wyjątkiem przepisu na pasztet sztrasburski.
    Oczywiście można przyrządzić strogonowa z indyka, ale wówczas nie wolno tej potrawy nazwać strogonowem.
  • U mnie w rodzinie mówiło się ostronogow.
  • Gulaju
  • edytowano June 2022
    Gulasz od wołowego pochodzi
  • A gulasz z indyka — od indykowego, logiczne.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A gulasz z indyka — od indykowego, logiczne.
    Koham
  • Nazwa pochodzi od pasterzy, którzy wypasali od wiosny do jesieni bydło na nizinach. Bydło nazywano gulya, a pasterza, który je wypasał – gulyás [wym. gujasz]. Danie pasterskie, które sobie przyrządzali, nazwano więc gulaszem. Dopiero później przejęto z języka ludowego wyraz pörkölt.
  • Próbował kto gulyasa ze szparagów?
  • szparagi jakoś dobrze się komponują z wołowiną, może być dobry.
  • A ja myślę, że szparagi lepiej komponują się z delikatniejszym mięsem, np. drobiem.
  • Do gotowanych szparagów doskonały jest sos holenderski. Trochę z nim zachodu, ale warto.
  • Bresaola, suszone mięsa w cienkich pladterkach
    Ale najlepsze z trudkawkami/orzechami i sosem z sera pleśniowego.
    Albo po polsku, z bułką tarta na maśle
  • Teresa napisal(a):
    Do gotowanych szparagów doskonały jest sos holenderski. Trochę z nim zachodu, ale warto.
    Idziesz do Biedronki i masz ;)
    Ale z winem czy z sokiem z cytryny?

  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Teresa napisal(a):
    Do gotowanych szparagów doskonały jest sos holenderski. Trochę z nim zachodu, ale warto.
    Idziesz do Biedronki i masz ;)
    Ale z winem czy z sokiem z cytryny?

    Zawsze, z winem!
    Riesling najlepszy!
  • Teresa napisal(a):
    A ja myślę, że szparagi lepiej komponują się z delikatniejszym mięsem, np. drobiem.
    spróbuj, miłe zaskoczenie
  • W szparagach jest jakiś zajzajer, od którego rdzewiały noże, więc może i wołowinę zmiękczy.
  • i po sezonie
  • I nowy się zaczą. Pyszna zupka już zjedzona.

  • Po 17.oo u nasz.

  • Zielone ok

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.