Skip to content

WYBORY 2023

1222325272865

Komentarz

  • W tak spektakularny sposób zakończyłem kampanię wyborczą:
    Problem najważniejszy jest taki, że nie bardzo jest do uwierzenia szczerość powyższych uwag. Tj. jest to wciskanie ordynarnych fejków licząc na nie wiem co. I to wprowadzanie świadomie nieprawdziwych elementów, o których się wie, że są nie prawdą. Dalej: nie ma piosenki: nie pucz kiedy odjadę. Dalej: nie ma wezwania do pałowania totalsów zgodnie ze standardami europejskimi. Dalej: nie został podkreślony fakt śpiewanie przez kaczystów antyunijnych piosenek: lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń!
    Dalej: o ile w 2015 mogliście mieć jakieś złudzenia, że nieuchronny tryumf zwycięskiego Kaczora był przypadkowy: SLD TRUP Zielony nie wszedł, KORVIN nie wszedł i się tak to fortunnie ułożyło. O tyle w 2019 roku już było wszystko wiadome, kwilenie konstytucyjne wybrzmiało, ciamajdan przebrzmiał i Kaczor wygrał 2x Sejm. Więc widoczne się stało, że ta taktyka nie działa i trzeba coś zmienić. Bo ludzie nie wierzą w te ściemy w sposób wystarczający, żeby nie przeszły.
    Trzeba było zrobić rytuał demokratyczny: powiedzieć: wyborcy, owszem, popełniliśmy błędy, ale teraz jest nowe kierownictwo, partia ta sama ale nie taka sama i mamy nowe propozycje.
    Dalej: konstytucja jest nieaktualna od półtora roku a aktualne jest prawo unijne i jego nadrzędność.
    Dalej: pragnienie odsunięcia Kaczora nie jest rzeczywiste. Gdyby miało się wiązać z Hołownią jako prezydentem, Platformą poza sejmem i koalicją Lewica-3D przy korycie to nie. Niech już ten Kaczor będzie.
    Dalej: Normalny człowiek by zdywersyfikował ofertę: 3D dla bardziej konserwatywnych, Lewica dla radykałów a PO dla środka. Tusk się skoncentrował jednak na 1 liście, z której bekę toczył nawet Galopujący Major.
    Dalej: Taktyka Tuska obliczona na wykończenie Hołowni, wzięcie PSL na swoją listę. Lewicy też. Okazała się ta taktyka chybioną i katastrofalną. 1 lista to miała być nie jakaś lista opozycyjna tylko lista PO, którą zarządzałby Tusk. Paru gości by wziął na niebiorące miejsca od tych i owych i tyle.
    Dalej: Morskie opowieści Tuska skierowane najpierw do radykałów lewicy, potem do tych, potem do tamtych. Objawienie faszyzmu, że silni ludzie będą wyprowadzać pisowców itp. Wszystko to pierniczył w kampanii i Schetyna coś przebąkuje, że kampania była jednoosobowa i się będzie ją rozliczać.

    Dalej: tekst powyższy jest niepotrzebnie rozwleczony, wystarczyło wziąć i przekleić manifesty Bloku Demokratycznego z 1947 roku i następnych: że zapluty karzeł demokracji, że demokraci z tow. Bierutem, ze Stalinem itp. Wszystko jest gotowe. Przemówienia Gomułki w obronie demokracji czekają.

    Podsumowując: Podobne manifesty trzeba było smażyć w 2019 roku po wyborach a nie teraz, bo za późno jest. Wtedy do PO trzeba było lamentować, żeby się ogarnęli.

    Widać wyraźnie zatem sens głosu na Kaczora. Dzięki niemu za 4 lata będzie można czytać podobne marudzenie. Ale Konfa to tez fajoskie ugrupowanie.
    Dopóki nie powstanie opozycyjne ugrupowanie, które stwierdzi że morskie opowieści o praworządności i innych to są brednie, a oni występują przeciw kaczystom z pozycji normalnych, mają program, lepsze propozycje dla ludzi i z nimi idą na wybory to czarno widzę. Że nie podnieśli akolici Tuska Fit For 55 w kampanii - tego nie rozumiem.

  • A ten Komornicki to ok czy nie ok?

  • Nie wiem, ale jedno jest pewne akcja tych dwóch generałów wpisuje się w bieżącą politykę, więc nie najlepiej o nich świadczy.

  • Byłem wczoraj rano na rynku w moim mieście gminnym - 10k mieszkańców. Godzina 8. Na parking wjeżdża nowy czarny transit ze szczekaczką i agituje za partią naszej koleżanki. Skąd do panienki niezbyt ciężkich obyczajów, do tego niebogatej, świeżo powstała część kanapowa ma kasię na to, żeby na rynek w 10k mieście wysyłać nowego transita ze szczekaczkami? Wiecie wiele takich szczekaczek musiało być w całej Polsce i wiele mogło to kosztować? Dla mnie wszystko jest jasne.

  • @trep powiedział(a):
    Byłem wczoraj rano na rynku w moim mieście gminnym - 10k mieszkańców. Godzina 8. Na parking wjeżdża nowy czarny transit ze szczekaczką i agituje za partią naszej koleżanki. Skąd do panienki niezbyt ciężkich obyczajów, do tego niebogatej, świeżo powstała część kanapowa ma kasię na to, żeby na rynek w 10k mieście wysyłać nowego transita ze szczekaczkami? Wiecie wiele takich szczekaczek musiało być w całej Polsce i wiele mogło to kosztować? Dla mnie wszystko jest jasne.

    Przecież mogła być tylko taka i ta jedna. (Np. ktoś blisko sztabu taką szczeko-trucka zapisiadywał.)

  • edytowano October 2023

    Tak, o tym nie pomyślałem. Była tylko jedna. I ta jedna była w moim miasteczku. Nie w 700k miasteczku 15 minut dalej.

    A tatuś przesłał w kilka dni 500k na dużą pitcę.

  • edytowano October 2023

    Ale co to jest?
    Ponieważ filmik jest wrzucony na X w sobotę o godz. 21:51, lecz ciemno na dworze już było o 18-ej. Czyli jest z czegoś innego, niż wybory (zresztą - 16-o godzinna nocna kolejka do urn?)

    Dwa: wojownicy mają "swoją" PJJ. Ich lider (wojowników) jest antypisowcem (antypandemowcem kowidowym).

  • Ja mam dzisiaj Chrzest ósmej Wnuczki Eli więc poczułem się zwolniony z innych obowiązków

  • Osiem!!!!!!!

  • edytowano October 2023

    Tak. A najzabawniejsze jest to że wśród ośmiorga wnucząt (z trzech par rodzicielskich) są same dziewczyny :-)

  • To nie będzie wojny Brzoście, jak same baby się rodzą.

  • U mnie i u 2 sióstr odwrotnie: 8 chłopaków i tylko 3 dziewczyny.

  • U nas trzech chłopaków, u siostry jedna dziewczyna. Sąsiad na piętrze czterech chłopaków, statystycznie w populacji wychodzi chyba 51% kobiet?

  • Azali ja jeden in universo mam portfel zrównoważony?

  • A u mnie....
    w lokalu znaczy -
    porażająca mnie ilość wyborców odmawiających wzięcia karty referendalnej! I większość czyni ostetntacyjnie; niektórzy tak, że mała żonka chyba słyszy w domu!

  • Wiecie, co chcę napisać. :) Bóg z nami.

  • Z połowa tych anty-referendarców wyszli z kościoła (z mszy do lokalu)... Takżetak.

  • @romeck powiedział(a):
    Z połowa tych anty-referendarców wyszli z kościoła (z mszy do lokalu)... Takżetak.

    Powtórka z 2007...

  • @Brzost powiedział(a):
    Ja mam dzisiaj Chrzest ósmej Wnuczki Eli więc poczułem się zwolniony z innych obowiązków

    Jej imienniczka a moja Żona ma dziś urodziny 18+VAT+ coś tam niedużo...😉

  • u mnie, po mszy, na kilkadziesiąt osób jedynie 2 odmówiły karty referendalnej.

  • @romeck powiedział(a):
    A u mnie....
    w lokalu znaczy -
    porażająca mnie ilość wyborców odmawiających wzięcia karty referendalnej! I większość czyni ostetntacyjnie; niektórzy tak, że mała żonka chyba słyszy w domu!

    Ale wiesz o tym, że NIE WOLNO pytać czy ktoś chce karty referendalnej?

    Należy wydawać WSZYSTKIE karty, bez pytania. I jeśli ktoś oddaje kartę referendalną - przyjąć ją.

  • U mnie wydawano wszystko bez pytań, ludzi więcej niż kiedykolwiek.

  • edytowano October 2023

    U mnie 2 spostrzeżenia:
    -pytają czy chce karte referendalna, tak jakby wiekszosc nie brala (a wg PKW powinni nie pytac , tylko nie wydawac jesli ktos sam odmowi),
    -bardzo duza frekwencja albo wolniejsza obsluga, w kazdym razie duza kolejka do lokalu, a nigdy tam takiej nie widzialem.

    Przy okazji smaczki takie jak ludzie z psami i tatuażami , kiedys tez tego nie widywalem. To w centrum Krakowa, moze tu juz nie ma normalnych ludzi tylko same dziwaki.

  • @kulawy_greg powiedział(a):
    ludzie z psami

    A wolno wpuszczać psy do lokalu? Ktoś może nie lubić, przestraszyć się albo ma alergię.

  • Zaraz piętnasta. Może warto się pomodlić.

  • @Tomek powiedział(a):

    @kulawy_greg powiedział(a):
    ludzie z psami

    A wolno wpuszczać psy do lokalu? Ktoś może nie lubić, przestraszyć się albo ma alergię.

    No właśnie dziwne mi się to wydawało. A z koniem też można przyjść w takim razie?
    Mam wrażenie, że dużo ludzi przy okazji spaceru z psem chciało to obskoczyć, może to ludzie którzy wcześniej nie chodzili do wyborów?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.