Skip to content

WYBORY 2023

1252628303165

Komentarz

  • @Tomek powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Może by do hejtparku?

    Kolega ma zamiar obrażać pomidory?

    Ich się nie da obrazić.

  • edytowano October 2023

    @trep powiedział(a):
    Wygląda na to, że po wszystkim.

    Nie byłbym taki pewien. Mamy sytuację otwartą, raczej nie zakładam, że wysoka frekwencja napędzi wyłącznie opozycję. Może tak, ale może i nie.

  • edytowano October 2023

    @JORGE powiedział(a):

    A duża frekwencja to dobrze, czy źle ? Ktoś to jest w stanie rozkminić ?

    Jak pisał Trep, zależy kto głosuje. Natomiast zważcie na dwie rzeczy, jedna to mocno wyśrubowana już we wcześniejszych wyborach frekwencja w duzych miastach. Jeśli są gdzieś rezerwuary, to na prowincji. Druga to partie (a w zasadzie jedna) gdzie ludzi z dostępem do synekur jest prawie tyle co wyborców, oni nie zagłosują 2 razy, więc bardzo wysoka frekwencja to dla nich problem.

  • Natomiast od dawna mnie niepokoi fakt, że Ziemkiewicz jest przekonany, że PiS dalej będzie rządził ...

  • edytowano October 2023

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Druga to partie (a w zasadzie jedna) gdzie ludzi z dostępem do synekur jest prawie tyle co wyborców, oni nie zagłosują 2 razy, więc bardzo wysoka frekwencja to dla nich problem.

    Nie rozumiem. PSL zabije duża frekwencja ?

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    @JORGE powiedział(a):

    A duża frekwencja to dobrze, czy źle ? Ktoś to jest w stanie rozkminić ?

    oni nie zagłosują 2 razy

    Na pewno nie?

  • Matko jakie emocje.

  • Skoro w prezydenckich było niemal po połowie, to tu PiS i nielubiący PiSu (bezpartyjni i konfa) ma połowę, a nienawidzący PiSu (i Polski) też połowę. Odrobili lekcję z dHondta, a sytuację ratowałby 3 albo 4 wynik konfy...

  • @robert.gorgon powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    @JORGE powiedział(a):

    A duża frekwencja to dobrze, czy źle ? Ktoś to jest w stanie rozkminić ?

    oni nie zagłosują 2 razy

    Na pewno nie?

    Podwójne głosowanie to karkołomna metoda fałszowania, po tym zostają ślady, po unieważnianiu głosów nie.

    @JORGE,
    Tak PSL może mieć z tym problem. Po to jest im m. in. Hołownia, żeby to wyrównać.

  • @JORGE powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Druga to partie (a w zasadzie jedna) gdzie ludzi z dostępem do synekur jest prawie tyle co wyborców, oni nie zagłosują 2 razy, więc bardzo wysoka frekwencja to dla nich problem.

    Nie rozumiem. PSL zabije duża frekwencja ?

    Nieprawda. Mieli 12 proc w rejonach wiejskich, to dołożyli 10 w miejskich i wyjdzie 11.

  • Będzie dziś na Narodowym ***** *** ?

  • A ja poszłam (bez psa ale z rowerem) "Na Jorgego" czyli oddać głosy na ugrupowanie bez jakiś tam grubych rozmyślań.
    Głos zaś oddałam na kolegę z dawnej pracy pracy, strażaka, z którym spędziliśmy dużo czasu na rozmowach o rzeczach ważnych, patrząc z balkoniku na południe i paląc fajki. Jakby w innym życiu.
    A potem pocięłam z pedała ode wsi dode wsi.
    Miły dzień.

  • Palade pisze że frekwencja może być 70-75%.

  • @Przemko powiedział(a):
    Palade pisze że frekwencja może być 70-75%.

    :o

  • edytowano October 2023

    A kilka dni temu pisał, że 70% to bzdura. Czy to nie było przy sondażu ipsos?

  • To co kluczowe po godz. 21 to informacja jaki był procent odmów odpowiedzi w exit poll. Jeśli wysoki (np. 10%-20%) to wyniki predykcji mogą sporo różnić się od wyników podanych przez PKW.

    — Marcin Palade (@MarcinPalade) October 15, 2023
  • @trep powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):

    @Brzost powiedział(a):
    Ja mam dzisiaj Chrzest ósmej Wnuczki Eli więc poczułem się zwolniony z innych obowiązków

    Jej imienniczka a moja Żona ma dziś urodziny 18+VAT+ coś tam niedużo...😉

    Przekaż, proszę, nasze ukłony, życzenia wszelkiej pomyślności, czyli Bożego Błogosławieństwa.

    Przekazane i Żona oddaje podziękowania dla Was.
    Dobry to był dzień. Msza, po niej Różaniec i Anioł Pański.
    Z kościoła na wybory - ludzi dużo.
    Głosowaliśmy poza miejscem zamieszkania (z UM wzięlim zaświadczenie z którym można głosować w dowolnej komisji). Na miejscu wpisali nas do spisu wyborców po weryfikacji z d.o., wszystko ręcznie i na piechotę.

    Potem wspólna obiadokolacja a wcześniej spacer po ogrodach pszczyńskich.
    Jeszcze żeby pisiorki uzyskały 230+1 byłoby już mega.
    Jeszcze minuta, dwie...

  • Polacy to jednak straszni debile. Kiedyś postawiłem takie pytanie: Dlaczego PiS nie ma żadnej oferty dla kretynów?

  • @los powiedział(a):
    Polacy to jednak straszni debile.

    Ale że co?

  • Cholera, bez czwórki z przodu, to ja czarno widzę

  • Żeby referendum było ważne 69 % głosujących (przy podanej frekwencji 72,9%) winno było odebrać karty referendalne.

    Było tak?

  • Niby słabo ale poczekamy zobaczymy.

  • Mecz z Mołdawią jak na razie oddaje sytuację w kraju.

  • @Zima powiedział(a):
    Żeby referendum było ważne 69 % głosujących (przy podanej frekwencji 72,9%) winno było odebrać karty referendalne.

    Było tak?

    Na pewno nie.

  • Referendum - udział 40%.
    Niestety.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • PiS - tylko 200 posłów.
    Tragedia.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • @los powiedział(a):
    Polacy to jednak straszni debile. Kiedyś postawiłem takie pytanie: Dlaczego PiS nie ma żadnej oferty dla kretynów?

    Los ma rację.
    Nie zaznaczę "lubię to", bo jak to mam lubić? To tragedia.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Ale wzgledem tego co takie politico prognozowalo od miesiecy, to w sumie sie dużo potwierdziło, tylko KO troszkę nadgryzła konfę, ale czy to w ostatecznym rozegraniu duzo zmienia? https://www.politico.eu/europe-poll-of-polls/poland/

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.