Skip to content

WYBORY 2023

1272830323365

Komentarz

  • Rodacy spadli na łeb na swoją uporczywą prośbę. Nic ich nie usprawiedliwia.

  • Przecież czekam tylko na wpisy Rozuma. Nara

  • @los powiedział(a):
    Rodacy spadli na łeb na swoją uporczywą prośbę. Nic ich nie usprawiedliwia.

    Szkoda tylko, że my też ich rodacy.. ech.

  • Też jesteśmy winni. Byliśmy dobrzy.

  • @los powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów

    Naprawdę kolega uważa, że tych rozsądnych ludzi by wystarczyło na wszystkie posady? Obstawiam, że dobre zdane kolegi o Polakach nie ma wiele pokrycia w faktach. Oczywiście - piszę o działaniu. Buźki Polacy mają przepastne.

    To jest powód aby ich wywalić w ogóle?
    Nastaną mroczne czasy Imperium faszyzująco-czekistowskiego, które ma realne zobowiązania: nie tylko musi rozkręcić mafie vatowskie i przemyt benzyny, ale zrekompensować im 8 lat postu.
    Podobny układ polityczny istniał u nas po pakcie Ribbentrop=Mołotow.
    Odpuszczenie sobie przez PiS propagandy demokratycznej było wywołane czym?

  • edytowano October 2023

    Teoretycznie możliwa jest jeszcze koalicja z Lewicą.

  • Kolego, dane mi było poznać całkiem sporo pisowców z taaakimi jadaczkami i odsunięcie ich od wpływu na cokolwiek było bardzo szczęśliwym posunięciem. Niestety nie wykopano wszystkich, np. nie wykopano pana Czarnka. Buźkę ma on jak półmisek ale w dziedzinie konkretów jest skoncentrowanym nieszczęściem.

    Dlatego tak bardzo się tymi wyborami nie martwię. Nie będzie Czarnka.

  • @posix powiedział(a):
    Matko jakie emocje.

    Napijmy się!

  • @Rzchanym powiedział(a):
    PiS zebrał dziś skutki wieloletniej konsekwentnie durnej polityki. Tylko nieudolność opozycji i Boża Opatrzność sprawiały, że porażka przyszła tak późno. Przypomina się dowcip o niby pobożnym powodzianinie.
    Po pierwsze, arogancja, pogarda dla własnego elektoratu, ograniczenie się do głupiego picowania i nierobienie niczego, co mogłoby doprowadzić do trwałej zmiany, co poskutkowało demobilizacją i emigracją wewnętrzną swojego zaplecza, połączone z aktywnymi działaniami na rzecz pogłębienia tego zjawiska
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów, co też zrażało jednych ludzi i zapobiegało pozyskiwaniu innych, a do tego wyjawiało samą partię, a co gorsza też środowiska ją otaczające,
    Po trzecia, samobójcza polityka wszczynania burz w szklance wody, awantur o nic w rodzaju "lex TVN", które nic nie zmieniały i nie miały zmieniać, za to skutecznie mobilizowały i cementowały zaplecze opozycji totalnej.
    Po czwarte, ciągłe granie na duopol, które wzmocniło Tuska i Platformę.

    Ale to jest pierdolenie. PiS zrobił więcej niż mógł. A te potknięcia nie miały żadnego znaczenia. Prawo i Sprawiedliwość przegrało z Niemcami. Jeszcze jesteśmy za słabi.

  • @los powiedział(a):
    A moim zdaniem my sobie nawet nie wyobrażamy ogromu niegodziwości, który teraz nastąpi. Krew zdecydowanie popłynie. Co wy sobie wyobrażacie, że polityka to pieszczoty a tamci się przed czymkolwiek cofną? Tylko my jesteśmy zdechlakami, oni chcą żyć.

    Przecież ostatnio też popłynęła. Teoretycznie tym razem Ameryka to już na pewno na drugi Smoleńsk nie pozwoli, no ale… dobrze przynajmniej, że kontrakty na Abramsy, Patrioty, HIMARSy, Apacze i atomówki (elektrownie) podpisane.

  • edytowano October 2023

    @JORGE powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    PiS zebrał dziś skutki wieloletniej konsekwentnie durnej polityki. Tylko nieudolność opozycji i Boża Opatrzność sprawiały, że porażka przyszła tak późno. Przypomina się dowcip o niby pobożnym powodzianinie.
    Po pierwsze, arogancja, pogarda dla własnego elektoratu, ograniczenie się do głupiego picowania i nierobienie niczego, co mogłoby doprowadzić do trwałej zmiany, co poskutkowało demobilizacją i emigracją wewnętrzną swojego zaplecza, połączone z aktywnymi działaniami na rzecz pogłębienia tego zjawiska
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów, co też zrażało jednych ludzi i zapobiegało pozyskiwaniu innych, a do tego wyjawiało samą partię, a co gorsza też środowiska ją otaczające,
    Po trzecia, samobójcza polityka wszczynania burz w szklance wody, awantur o nic w rodzaju "lex TVN", które nic nie zmieniały i nie miały zmieniać, za to skutecznie mobilizowały i cementowały zaplecze opozycji totalnej.
    Po czwarte, ciągłe granie na duopol, które wzmocniło Tuska i Platformę.

    Ale to jest pierdolenie. PiS zrobił więcej niż mógł. A te potknięcia nie miały żadnego znaczenia. Prawo i Sprawiedliwość przegrało z Niemcami. Jeszcze jesteśmy za słabi.

    Podobno było 20% odmów udzielenia odpowiedzi w exitpolsach.

    "Scena polityczna w Polsce zmierza od lat do układu dwupartyjnego (być może z trzecią małą partią jako języczkiem u wagi), jaki jest we wszystkich rozwiniętych demokracjach (i wysokiej frekwencji). Oba zjawiska są pozytywne.
    Ale to znaczy, że czas grania na procentach d'Hondta się kończy i trzeba zacząć naprawdę walczyć o środek, kształtować jego nastroje.
    I tu ogromną rolę odgrywa obszar (znowu) edukacji i kultury, ale mając z tyłu głowy fundamentalną zasadę: młody człowiek zawsze wybierze odwrotnie, niż to, czego jawnie i oficjalnie wciska mu się w szkole. Dlatego ideologizacja szkoły odbija się zawsze czkawką ideologom."

    http://pressmania.pl/scena-polityczna-w-polsce-zmierza-od-lat-do-ukladu-dwupartyjnego/

  • edytowano October 2023

    @los powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów

    Naprawdę kolega uważa, że tych rozsądnych ludzi by wystarczyło na wszystkie posady? Obstawiam, że dobre zdane kolegi o Polakach nie ma wiele pokrycia w faktach. Oczywiście - piszę o działaniu. Buźki Polacy mają przepastne.

    Wbrew pozorom trochę ich jest. Nawet w samym rządzie kilku było: Szydło, Macierewicz, Szyszko, Naimski, Tchórzewski, Zalewska. Wszyscy wymienieni polecieli. U mnie w terenie wycięto wszystkich ideowych działaczy. Zresztą, to, co Kolega pisze, jest skrajnie nielogiczne. Skoro sensownych ludzi jest tak mało, to tym bardziej trzeba na nich chuchać i dmuchać, a nie wycinać.

  • Ja nie za bardzo wiem, czego pragnie Ameryka. Może amerykański system polityczny już się rozsypał, państwo istnieje, bo ciągle jest ekonomiczną potęgą a wrogów w tej samej kategorii wagowej Ameryka nie ma, ale być może każdy ośrodek wpływu realizuje własną politykę. Np. Mark Brzezinski jest ewidentnym gazownikiem ale Joe Biden chciałby, by Polska wspierała Amerykę w Europie. Każdy robi swoje i nie przeszkadza im, że są w konflikcie.

  • @JORGE powiedział(a):

    /..../

    Ale to jest pierdolenie. PiS zrobił więcej niż mógł. A te potknięcia nie miały żadnego znaczenia. Prawo i Sprawiedliwość przegrało z Niemcami. Jeszcze jesteśmy za słabi.

    Ale weź.
    Kto im kazał robić 5 dla zwierząt i cepionki?

  • @Przemko powiedział(a):
    Ale to znaczy, że czas grania na procentach d'Hondta się kończy i trzeba zacząć naprawdę walczyć o środek, kształtować jego nastroje.
    I tu ogromną rolę odgrywa obszar (znowu) edukacji i kultury, ale mając z tyłu głowy fundamentalną zasadę: młody człowiek zawsze wybierze odwrotnie, niż to, czego jawnie i oficjalnie wciska mu się w szkole. Dlatego ideologizacja szkoły odbija się zawsze czkawką ideologom."

    Co za bzdury! To gdzie ta konserwatywna antypedalska młodzież z niemiec cholandji i reszty EU?

  • @Rzchanym powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów

    Naprawdę kolega uważa, że tych rozsądnych ludzi by wystarczyło na wszystkie posady? Obstawiam, że dobre zdane kolegi o Polakach nie ma wiele pokrycia w faktach. Oczywiście - piszę o działaniu. Buźki Polacy mają przepastne.

    Wbrew pozorom trochę ich jest. Nawet w samym rządzie kilku było: Szydło, Macierewicz, Szyszko, Naimski

    Naimski opóźnił o rok budowę elektrowni atomowych i chciał wybrać ofertę francuską. Dziwna definicja "rozsądku".

  • @Rzchanym powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @Rzchanym powiedział(a):
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów

    Naprawdę kolega uważa, że tych rozsądnych ludzi by wystarczyło na wszystkie posady? Obstawiam, że dobre zdane kolegi o Polakach nie ma wiele pokrycia w faktach. Oczywiście - piszę o działaniu. Buźki Polacy mają przepastne.

    Wbrew pozorom trochę ich jest. Nawet w samym rządzie kilku było: Szydło, Macierewicz, Szyszko, Naimski, Tchórzewski, Zalewska. Wszyscy wymienieni polecieli. U mnie w terenie wycięto wszystkich ideowych działaczy. Zresztą, to, co Kolega pisze, jest skrajnie nielogiczne. Skoro sensownych ludzi jest tak mało, to tym bardziej trzeba na nich chuchać i dmuchać, a nie wycinać.

    Szałamacha, Jackiewicz, Ardanowicz. Ba, nawet Orion Jędrysek od Ziobry...

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):

    Ale weź.
    Kto im kazał robić 5 dla zwierząt i cepionki?

    Naprawdę uważasz, że ktokolwiek pamiętał o 5 dla zwierząt ? Naprawdę wierzycie, to miało jakiekolwiek znaczenie ?
    Szczepionki ? Tylko idiota by zrobił inaczej. Konfederaci - pizdy w krótkich spodenkach, o nich porozmawiajmy.

    Problem jest właśnie w prawicy. PiS ma pół miliona głosów więcej niż w ostatnich wyborach. Około 10% dla Konfederacji by mogło dać większość. Inaczej się nie da, nie ma w Polsce jeszcze systemu dwupartyjnego, to że PiS miał dwa razy samodzielną większość to był raz - fart, a za drugim razem wykonali gigantyczną robotę, ciężką do powtórzenia.

  • @Tomek powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Polacy to jednak straszni debile.

    Ale że co?

    Że kilka stron wątku wcześniej...

  • @Zima powiedział(a):
    Żeby referendum było ważne 69 % głosujących (przy podanej frekwencji 72,9%) winno było odebrać karty referendalne.
    Było tak?

    U mnie ok. połowa odmwawiała wzięcia. (1032 uprawnionych, frekwencja z 85 %.)

  • edytowano October 2023

    @los powiedział(a):
    Rodacy spadli na łeb na swoją uporczywą prośbę. Nic ich nie usprawiedliwia.

    Przepraszam bardzo, zobacz na tabelkę rozkładu w województwach. Ja mieszkam w Polsce, między Polakami, chociaż ruską 5 kolumnę mamy. Jeżeli Zachód chce do Niemiec to może nie mamy ze sobą nic wspólnego poza językiem ?

    https://www.onet.pl/?utm_source=przegladsportowy&utm_campaign=belka_gorna&utm_medium=desktop

  • edytowano October 2023

    Ja nie sądzę jak Kol. Los że nasza pisowska krew będzie się lała teraz na ulicach. Przewiduje oczywiście próby zawrócenia kursu i żeglowania pod prąd jedynie słusznej dla Polski polityki ale będą one w dłuższej perspektywie nieskuteczne.
    Oczywiście opóźni to wiele spraw, przyhamuje pewne szanse,

    Ale to będzie tylko jałowy wysiłek i skończy się dryfem. Bieg międzynarodowych zależności, oczywiste interesy geopolityczne będą pchały Polskę i żaden Tusk z Hołownia tego nie zatrzyma.
    Tak było wcześniej- tak tez będzie teraz.

  • Elektorat wiejski zraził się 5 dla zwierząt i nie musi o niej pamiętać. Dalej jest zrażony.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Elektorat wiejski zraził się 5 dla zwierząt i nie musi o niej pamiętać. Dalej jest zrażony.

    Co oczywiście potwierdzają dane ze wsi ... Błagam. PSL z Hujownią mają 12%, z czego ile PSL, po połowie ?

  • @dyzio powiedział(a):
    Ja nie sądzę jak Kol. Los że nasza pisowska krew będzie się lała teraz na ulicach. Przewiduje oczywiście próby zawrócenia kursu i żeglowania pod prąd jedynie słusznej dla Polski polityki ale będą one w dłuższej perspektywie nieskuteczne.
    Oczywiście opóźni to wiele spraw, przyhamuje pewne szanse,

    Ale to będzie tylko jałowy wysiłek i skończy się dryfem. Bieg międzynarodowych zależności, oczywiste interesy geopolityczne będą pchały Polskę i żaden Tusk z Hołownia tego nie zatrzyma.
    Tak było wcześniej- tak tez będzie teraz.

    Ale oni też wiedzą, że tak to się może skończyć, więc muszą myśleć realnie o 2027 roku. Czyli trzeba rezać ...

  • @JORGE powiedział(a):

    @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Elektorat wiejski zraził się 5 dla zwierząt i nie musi o niej pamiętać. Dalej jest zrażony.

    Co oczywiście potwierdzają dane ze wsi ... Błagam. PSL z Hujownią mają 12%, z czego ile PSL, po połowie ?

    Tak, po połowie. W miastach H ma 10 a PSL 2, a na wsi odwrotnie.

  • @los powiedział(a):
    Ja nie za bardzo wiem, czego pragnie Ameryka. Może amerykański system polityczny już się rozsypał, państwo istnieje, bo ciągle jest ekonomiczną potęgą a wrogów w tej samej kategorii wagowej Ameryka nie ma, ale być może każdy ośrodek wpływu realizuje własną politykę. Np. Mark Brzezinski jest ewidentnym gazownikiem ale Joe Biden chciałby, by Polska wspierała Amerykę w Europie. Każdy robi swoje i nie przeszkadza im, że są w konflikcie.

    Wg mnie między Polakami a Amerykanami panuje wzajemne niezrozumienie. Polacy mają pretensje do Amerykanów o nielojalność, brak myślenia w nieco dalszej perspektywie i tak dalej. Ekspertem nie jestem, ale poznałem trochę Amerykanów na wyższych stanowiskach. I stawiam taką hipotezę, że po prostu oni rzeczywistość oceniają za pomocą pieniędzy. I to takich tu i teraz pieniędzy. Widziałem piramidalne głupoty robione na poziomie CEO firmy wartej ok. miliard USD (czy niedużo jak na USA), bo tak im mówił balance szit. Rzeczy, które musiały się wywalić, w 100% do przewidzenia, ale tak im nakazał ich wewnętrzny zmysł podążania za dolarem. Spokojnie jestem w stanie sobie wyobrazić, że taki Dziobajden gdy tylko ma jakiś problem z podjęciem decyzji geopolitycznej, przede wszystkim pyta o radę księgowego.
    Tłumaczyłoby to wszystko stawanie murem za TVN i kilka innych spraw. Być może bardzo konkretna kasa za zbrojenia i atomówki coś zmieni.

  • @JORGE powiedział(a):

    @dyzio powiedział(a):
    Ja nie sądzę jak Kol. Los że nasza pisowska krew będzie się lała teraz na ulicach. Przewiduje oczywiście próby zawrócenia kursu i żeglowania pod prąd jedynie słusznej dla Polski polityki ale będą one w dłuższej perspektywie nieskuteczne.
    Oczywiście opóźni to wiele spraw, przyhamuje pewne szanse,

    Ale to będzie tylko jałowy wysiłek i skończy się dryfem. Bieg międzynarodowych zależności, oczywiste interesy geopolityczne będą pchały Polskę i żaden Tusk z Hołownia tego nie zatrzyma.
    Tak było wcześniej- tak tez będzie teraz.

    Ale oni też wiedzą, że tak to się może skończyć, więc muszą myśleć realnie o 2027 roku. Czyli trzeba rezać ...

    To "rezanie" czyli co?
    Figura retoryczna czy naprawdę sadzicie , ze bądą zabijać pisowców?
    Musieliby zacząć od Prezydenta.

  • edytowano October 2023

    @dyzio powiedział(a):

    To "rezanie" czyli co?
    Figura retoryczna czy naprawdę sadzicie , ze bądą zabijać pisowców?
    Musieliby zacząć od Prezydenta.

    Będą stawiane zarzuty, aresztowania, niszczenie ludzi. Nie sądzę, że będą konsekwentni, w końcu im się znudzi, zajmą się dzieleniem, a później walką o frukta. Zobaczymy jaką rolę odegra Unia i Niemcy. Natomiast tak, docelowo oni polegną, kierunku zasadniczo nie są w stanie zmienić, powstrzymają tylko nas trochę.

    Ale to nie o to. Za to zrobiła opozycja, nie będę się rozpisywał, wszyscy wiemy - nie będzie żadnej zgody między nami.. Zarówno oni, jak i ich elektorat to jest mój wróg nr 1.

  • Ja jestem z natury czarnowidzem i zapewne dlatego widzę tu podobieństwo z 2007. Też władze PiS prezentowały wtedy spory optymizm, że w sumie bardzo dobry wynik, więcej wyborców niż w 2005, no a co do rządu to czasem się zyskuje, czasem traci.

    Wiadomo, jak się skończyło.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.