Skip to content

WYBORY 2023

1303133353665

Komentarz

  • Jakubiak to bardzo niepewny gość z nieciekawą przeszłością. Cóż...

  • Pora wyciągnąć artykuł, który wrzucałem o nieudolności PiS

  • Puściłem trochę liniowych ekstrapolacji (bez uwzględniania specyfiki okręgów jeszcze nieprzeliczonych, bez zaglądania w historię wyborów) na podstawie danych spływających (skokowo co 5 od 15% do 35% komisji). Trend pesymistyczny to zrównanie się wyniku PiS i KO przy 90% komisji i finalnie wygrana KO. Trend optymistyczny to wynik 38% do 28% dla PiS. Trend średni - 36% do 30% dla PiS.

  • @posix powiedział(a):
    Trochę przesadzacie z tym misternym planem. Co ma ryży zrobić, powiedzieć?

    "Wiecie co gówno zrobimy bo nawet jak wygramy jakimś cudem, a się nie zapowiada, to nam duda wszystko zawetuje."

    Jak będzie żył

  • Póki co, przynajmniej gołym okiem, optymistyczny wydaje się mało realny - PiSowi z każdą aktualizacją spada, a folksdojczom rośnie :/

  • Andrzej Duda nie wygląda i nigdy nie wyglądał na kogoś, kto będzie cokolwiek vetował - nie PiSom.

  • @trep powiedział(a):
    Andrzej Duda nie wygląda i nigdy nie wyglądał na kogoś, kto będzie cokolwiek vetował - nie PiSom.

    no i paczpan jak to pozory mylą - zawetował pisom i to niejedno

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Andrzej Duda nie wygląda i nigdy nie wyglądał na kogoś, kto będzie cokolwiek vetował - nie PiSom.

    no i paczpan jak to pozory mylą - zawetował pisom i to niejedno

    Zawetował najważniejsze, w sumie.

  • Dziś słuchałem Bosaka, zionie nienawiścią do PiS. Chyba uważa, że na scenie może pozostać tylko jedna partia prawicowa.

  • edytowano October 2023

    A dane z 13.25;
    dają PiS+K=229
    A KO+TD+L=230

    Będzie na żyletki...

  • Chyba jednak nie, bo niestety PiS powinno spadać.

  • edytowano October 2023

    @KazioToJa powiedział(a):

    @trep powiedział(a):
    Andrzej Duda nie wygląda i nigdy nie wyglądał na kogoś, kto będzie cokolwiek vetował - nie PiSom.

    no i paczpan jak to pozory mylą - zawetował pisom i to niejedno

    Tak napisałem. PiSom tak, zawetował. Nie PiSom nie będzie wetował. Krypteja.

  • Przekonuje to was?

  • @marniok powiedział(a):
    A dane z 13.25;
    dają PiS+K=229
    A KO+TD+L=230

    Będzie na żyletki...

    Zwłaszcza, że wcale nie można być pewnym układu PiS+K - jednak w K postawa ośmiogwiazdkowa jest mocna, i może przeważyć.

  • A ja spokojnie cały czas się cieszę na widowisko, jak się będą sklejały apetyty tych 11 ugrupowań. I kiedy zaczną na siebie warczeć, kto jest nieodpowiedzialny, że chce aż tyle, a kto jeszcze bardziej nieodpowiedzialny.

    Antypisizm był dobry na marsze, ale tego tortu nie da się z marszu podzielić. Ktoś tam się jeszcze zatnie przy krojeniu.

  • edytowano October 2023

    @adamstan powiedział(a):

    @marniok powiedział(a):
    A dane z 13.25;
    dają PiS+K=229
    A KO+TD+L=230

    Będzie na żyletki...

    Zwłaszcza, że wcale nie można być pewnym układu PiS+K - jednak w K postawa ośmiogwiazdkowa jest mocna, i może przeważyć.

    Oprą się szansie na przytulenie stanowisk i kasiorki?

  • edytowano October 2023

    Our ships must sail in the same direction.

    Licio Luchcesi.

  • edytowano October 2023

    idzie to w słabym kierunku ale poczekamy zobaczymy.

    Moim zdaniem Szymek jest najbardziej konfliktowy z tego towarzystwa, tylko wątpię aby jego ludzie z łapanki stanęli za nim murem.

  • A kolega Budyń pisze tak:

    "Kilka razy zaczynałem pisać ten komentarz i nie kończyłem, spróbuje jeszcze raz. PiS nie przegrał (przegrał w sensie niezdobycia samodzielnej większości, bo wynik wciąż jest, po dwóch kadencjach bardzo porządny) przez żadną z tych spraw, które teraz będą publicyści podawać za główną przyczynę - a każdy ma jakąś swoją ulubioną, od wyroku TK u symetrystów do Ukrainy i maseczek u tych najbardziej w prawo. PiS wpadł w kłopoty przez to, co na 99% miało mu na ostatniej prostej najbardziej pomóc - przez "Zieloną granicę". Zamiast bowiem podejść do tego filmu tak, jak przez lat 8 podchodził do kolejnych deklaracji Jandy i manifestów Ostaszewskiej, potraktował rzecz jakby były to niemieckie samoloty nad Wieluniem - śmiertelnie poważnie. W efekcie stało się to, o czym liberalna opozycja marzyła od czasu głosowania nad KPO - "prezes wskoczył na mównicę i zaczął krzyczeć" - PiS wpadł w retorykę, która wykańczała prawicę w latach 90-tych, narrację przygniatającej swym ciężarem diagnozy (nie ma znaczenia, jak bardzo słusznej) bez podparcia w postaci przekazu pozytywnego. ten nagle zniknął, w efekcie partia idąca po wygraną sama wykreowała sobie wizerunek zagonionej w kozi róg przegrywającej ostatniej reduty. I wyszło, jak wyszło."

  • @Tomek powiedział(a):
    A ja spokojnie cały czas się cieszę na widowisko, jak się będą sklejały apetyty tych 11 ugrupowań. I kiedy zaczną na siebie warczeć, kto jest nieodpowiedzialny, że chce aż tyle, a kto jeszcze bardziej nieodpowiedzialny.

    Antypisizm był dobry na marsze, ale tego tortu nie da się z marszu podzielić. Ktoś tam się jeszcze zatnie przy krojeniu.

    PSL już nie ten sam co za Pawlaka, ale pamiętamy jak w 2007 na pytanie kto wygra odpowiedział "Nasi koalicjanci!".

  • Na godz. 14:00 jest 57,2 % obwodów, lecz np. okręg 31 (Katowice + piekary śl i inne) to 43 % w tym Piekary Śl. 0 (zero) %. A ten region to peowski jest.

    Pisowi będzie maleć....
    Idę spać. Wstanę może o 19ej.

  • Jeśli PiS przegrał, to dlatego, że nie potrafił sobie poradzić z tvn. Bagatelizowano to, a propaganda robiła swoje.

  • Pisałem już wszędzie, więc i tu napiszę: PiS nie jest nic winny Polakom. To Polacy powinni stawać na (.;.), by PiS wygrał.

  • To PiS walczy o koryto i powinien się starać. Tu przypominam:
    https://medium.com/@przeszpieg/pis-przegrał-312f1777b27e

  • loslos
    edytowano October 2023

    Dokładnie, PiS nic nie jest winien Polakom. Polactwo już nie może się chować za niewiedza lub głupota. Chcą dostać w dupe? Proszę bardzo, sam wykonam te usługę i postaram się, by krew sikała.

  • Chcą zmian? Będą mieć zmiany.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.