Skip to content

WYBORY 2023

1262729313265

Komentarz

  • edytowano October 2023

    Oby było lepiej to może będzie PiS PSL.

  • Uczyliśmy się w prl dwóch języków - rosyjskiego i niemieckiego. Czas na powrtó tej sytuacji.
    A i pytanie dodatkowe, to od przyszłego roku płacimy w ojro?
    A i już sie wylogowuję, bo przecież od słynnej "piątki dla zwierząt" pozostaję na emigracji wewntrznej (co nie znaczy, że nie brałem udziału w wyborach i referendum).
    ps.
    Mołdawia go! Go! Go! Go!

  • @posix powiedział(a):
    Oby było lepiej to może będzie PiS PSL.

    Nie będzie, nigdy nie będzie.

  • edytowano October 2023

    @AnnaE powiedział(a):
    PiS - tylko 200 posłów.
    Tragedia.

    To jeszcze nie są wyniki, ale to co ludzie gadali ankieterom w dużych miastach.

    Po drugie, nawet jakby co, to zobaczymy jak te trzy koalicje, same polepione, będą lepić rząd. Antypisizm był dobry jako lepiszcze w kampanii, ale teraz będzie dzielenie posad i tu można obiecać więcej.

  • Tusk ma zobowiazania względem lewych cystern

  • edytowano October 2023

    @qiz powiedział(a):

    @posix powiedział(a):
    Oby było lepiej to może będzie PiS PSL.

    Nie będzie, nigdy nie będzie.

    A co może PSLowi zaoferować lewica + PO + hołownia ?

  • Kasę i posady?

  • @posix powiedział

    A co może PSLowi zaoferować lewica + PO + hołownia ?

    To, co PSL lubi i do czego służy- bezkarnie "dokonywać zmiany stanu posiadania ”.

  • Kaczor powiedział na koniec przemówienia - spodziewajcie się państwo ciekawych rzeczy.

  • PSL nie szedł z PiS przez 2 kadencje a tera pójdzie. Jak poczuli krew. Aczkolwiek pamiętacie, że Wałęsa wieczorem był prezydentem?

  • I PiS nie może tego przebić ?

  • @starybelf powiedział(a):
    Uczyliśmy się w prl dwóch języków - rosyjskiego i niemieckiego. Czas na powrtó tej sytuacji.
    A i pytanie dodatkowe, to od przyszłego roku płacimy w ojro?
    A i już sie wylogowuję, bo przecież od słynnej "piątki dla zwierząt" pozostaję na emigracji wewntrznej (co nie znaczy, że nie brałem udziału w wyborach i referendum).
    ps.
    Mołdawia go! Go! Go! Go!

    O, powitać i pożegnać! 😊

    A skórokopów zaiste maczetami.

  • Nie może bo PSL już poczuł krew. Ale 5 dla zwierząt, cepionki i polityka wdzięcznosciowa doprowadziły do tego

  • No, po wyniku Konfederacji, która grzała te tematy tego nie widać

  • edytowano October 2023

    Gdyby tam byłą konsolidacja to by szli razem, 8 lat głodu było, a chętnych do podziału wielu.

    Na razie konfederacja jest największym przegranym.
    Szczerze to mentzen mógł więcej ugrać ale takie gówniarskie wybryki w stylu chlanie na spotkaniu z wyborcami ?
    + Korwin
    Widać zrobiło swoje.

    Szkoda, mogli platformie wyrwać głosujących trochę.

  • Czyli:

    • 13 i 14 emerytura znika,
    • 500+ zostaje znowelizowane, czyli znika,
    • ORLEN do parcelacji i prywatyzacji, bo przyniesie straty,
    • koniec z pomocą Ukrainie,
    • przyjmujemy nachodźców,
    • przodem i tyłem do LGBT,
    • banki do prywatyzacji,
    • armia do zwijania,
  • @posix powiedział(a):
    Gdyby tam byłą konsolidacja to by szli razem, 8 lat głodu było, a chętnych do podziału wielu.

    Na razie konfederacja jest największym przegranym.
    Szczerze to mentzen mógł więcej ugrać ale takie gówniarskie wybryki w stylu chlanie na spotkaniu z wyborcami ?

    Nie mógł, ta partia ma tyle elektoratu po prostu.

  • edytowano October 2023

    Prowincja nawaliła
    Frekwencja wzrastała w ciągu dnia na korzyść miast.

    https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/frekwencja/pl

  • edytowano October 2023

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Czyli:

    • 13 i 14 emerytura znika,
    • 500+ zostaje znowelizowane, czyli znika,
    • ORLEN do parcelacji i prywatyzacji, bo przyniesie straty,
    • koniec z pomocą Ukrainie,
    • przyjmujemy nachodźców,
    • przodem i tyłem do LGBT,
    • banki do prywatyzacji,
    • armia do zwijania,
    • złoto wyprowadzić do bezpiecznych banków zachodnich (niemieckich ofc.)
    • CPK zamknąć. Lotnisko jest w Berlinie.
    • Rozbudowę infrastruktury gazowej zatrzymać.
    • ... rozbudowę dróg też.
    • ... katolików upiłować.
  • loslos
    edytowano October 2023

    @dyzio powiedział(a):
    No, po wyniku Konfederacji, która grzała te tematy tego nie widać

    Dokładnie. Są maniacy, którzy dostają kompletnego świra na hasło "maseczka." Metabolizm takich obiektów jest dla mnie niezrozumiały, bo wszyscy normalni ludzie traktują maseczki jak krawaty: Każą nosić coś niewygodnego, ma to sens albo nie ma, ale niedogodność jest naprawdę niewielka. Podporządkuję się władzy i będę się cieszyć, jeśli tylko takich rzeczy będzie ode mnie wymagać.

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Czyli:

    • 13 i 14 emerytura znika,
    • 500+ zostaje znowelizowane, czyli znika,
    • ORLEN do parcelacji i prywatyzacji, bo przyniesie straty,
    • koniec z pomocą Ukrainie,
    • przyjmujemy nachodźców,
    • przodem i tyłem do LGBT,
    • banki do prywatyzacji,
    • armia do zwijania,

    Spokojnie. Nie jest łatwo przestawić kurs.
    Platforma i PSL przez osiem lat zwijała Polskę ale i tak im się nie udało bo trudno płynąć pod prąd koniunktury.

    Wtedy wyszedł im najwyżej dryf i teraz też tak będzie.

  • edytowano October 2023

    PiS zebrał dziś skutki wieloletniej konsekwentnie durnej polityki. Tylko nieudolność opozycji i Boża Opatrzność sprawiały, że porażka przyszła tak późno. Przypomina się dowcip o niby pobożnym powodzianinie.
    Po pierwsze, arogancja, pogarda dla własnego elektoratu, ograniczenie się do głupiego picowania i nierobienie niczego, co mogłoby doprowadzić do trwałej zmiany, co poskutkowało demobilizacją i emigracją wewnętrzną swojego zaplecza, połączone z aktywnymi działaniami na rzecz pogłębienia tego zjawiska
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów, co też zrażało jednych ludzi i zapobiegało pozyskiwaniu innych, a do tego wyjawiało samą partię, a co gorsza też środowiska ją otaczające,
    Po trzecia, samobójcza polityka wszczynania burz w szklance wody, awantur o nic w rodzaju "lex TVN", które nic nie zmieniały i nie miały zmieniać, za to skutecznie mobilizowały i cementowały zaplecze opozycji totalnej.
    Po czwarte, ciągłe granie na duopol, które wzmocniło Tuska i Platformę.

  • Budyń napisał: "Podobno PiS bez większości i tak pół miliona głosów więcej niż poprzednio. Za to Lewica 20 mandatów mniej (mnie to akurat nie cieszy). Mówiłem w piątek w pracy, że Konfa będzie miała tylko koło, ale szarża na Banasia wzmocni Hołownię, choć obiektywnie to bez sensu. I żeby zaraz na moje jednak nie wyszło. Teraz miesiąc do pierwszego posiedzenia sejmu, dwa tygodnie na stworzenie rządu dla pierwszej partii z nadania prezydenta, potem dwa z nadania parlamentu. No marsz niepodległości jeszcze za PiS będzie, ale już na pożegnanie, organizatorzy pokłóceni i pewnie mocno zawiedzeni, może być dziwnie. Zresztą i tak będzie."

  • edytowano October 2023

    Ja mam takie odczucie, że poza 5 dla zwierząt to nie mogę nic PiSowi zarzucić w tej kadencji. Było ciężko, wojna na ukr, covid, granica i moim zdaniem dobrze sobie poradził. Mimo mojej złej opinii o Morawieckim to na koniec mogę go pochwalić.
    Ostatecznie najdalej we wtorek się wszystko rozstrzygnie.

  • We wtorek to się wynik rozstrzygnie, i wtedy się zacznie liczenie głosów.

  • @peterman powiedział(a):

    @starybelf powiedział(a):
    Uczyliśmy się w prl dwóch języków - rosyjskiego i niemieckiego. Czas na powrtó tej sytuacji.
    A i pytanie dodatkowe, to od przyszłego roku płacimy w ojro?
    A i już sie wylogowuję, bo przecież od słynnej "piątki dla zwierząt" pozostaję na emigracji wewntrznej (co nie znaczy, że nie brałem udziału w wyborach i referendum).
    ps.
    Mołdawia go! Go! Go! Go!

    O, powitać i pożegnać! 😊

    A skórokopów zaiste maczetami.

    Tak, powitać i pożegnać. Po co mam się wypowiadać, skoro Koledzy ms.wygnaniec i Rzchanym zrobili to dużo lepiej ode mnie.
    Ja tylko dopowiem, że w Berlinie odtwierają już sekty, a w Moskwie sowietskoje igristoje.
    Teraz czekam na impiczment Andrzeja Dudy.
    I powiem więcej. Teraz nie będzie polemik. Teraz pójdzie na ostro. Nachodźcy, ojro, homo"małżeństwa", gender w szkole i zielona energia.
    Ciekawe, czy Danka Dunin-Holecka pójdzie na emeryturę, czy wywalą ją dyscyplinarnie z roboty. Pół biedy z Danką, ale ci młodsi będą mieli problem. Problem będziemy mieli wszyscy, a szczególnie młodzi. I to oni staną się ofiarami własnej głupoty i internetu, kontrolowanego przez lewokorporacje.
    Czy Polska przetrwa, jako punkt na mapie pewnie tak, choć i tego pewni być nie możemy.
    No i teraz to już dziękuję i do widzenia.

  • @Rzchanym powiedział(a):
    Po drugie, fatalna polityka kadrowa, wycinanie rozsądnych ludzi i promowanie miernot i karierowiczów

    Naprawdę kolega uważa, że tych rozsądnych ludzi by wystarczyło na wszystkie posady? Obstawiam, że dobre zdane kolegi o Polakach nie ma wiele pokrycia w faktach. Oczywiście - piszę o działaniu. Buźki Polacy mają przepastne.

    @posix powiedział(a):
    Ja mam takie odczucie, że poza 5 dla zwierząt to nie mogę nic PiSowi zarzucić w tej kadencji.

    Dokładnie. 5 dla zwierząt to było strzelenie sobie nie w stopę ale we wszystkie kończyny i to ze sporego kalibru. Aż mi oczy wyszły na słupkach, że może zrobić coś aż tak głupiego człowiek, którego uznawałem za inteligentnego.

  • gorsza w tym wszystkim gorszość, że referendum to klapa. Witajcie kochani przybysze z Afryki. Witajcie pasożyty i agenci z Białorosji, żegnajcie pomoce dla rodzin i dzieci. A emeryci z powrotem zęby w ścianę.
    Kamyszo-Hołownia rzekł, że skończyło się rozdawnictwo. Ale zapomniał dodać, że zacznie się zabieractwo. Rodacy spadli na łeb - i nie chodzi tu o partie, ale na przyzwolenie zabicia referendum. Niemiecki diabeł ugrał swoje.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.