Skip to content

Goldfinger zrobił bum!

13

Komentarz

  • 7my7my
    edytowano December 2023

    @JORGE powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    Ale to jest polemika czy przytakiwanie?

    Tak, oglądają TVN, bo tak wybrali. Tak, jak zaczną zamiast tego oglądać TVP (tego z Adamczykiem i Holecką, żeby nie było wątpliwości), to zdania na istotne tematy nie zmienią - zresztą z tego samego powodu w ogóle nie zaczną oglądać TVP.

    Problem w tym, że to jest sprzeczne z tym, co piszesz wyżej, że "jakby dostali inny materiał, to by popierali PiS".

    Generalnie chodzi o to, że oba elektoraty, w przypadku nabierania i krystalizowania poglądów, są bardzo podobne. Przebiegają te same procesy myślowe, tylko na podstawie innych danych. Wg mnie to jest bardzo ważna konstatacja, z którą nie zgodzi się 90% forum. Czy tak jest, wg ciebie ?

    Wczoraj na twitterze przeczytałem, że Antoni Dudek, który w poprzednich latach był ostrym i moim zdaniem, na podstawie tego co zapamiętałem, czasem głupim krytykiem PiSu (utkwiły mi w pamięci 1 lub 2 jego występy) teraz zaczął krytykować D. Tuska za akcje w TVP, powiedział na przykład że ten człowiek nie zasługuje na bycie polskim premierem etc.

    Oczywiście pod tą informację kilkadziesiąt wpisów zwolenników PISu, najłagodniejsze były o tym, że teraz to sobie Dudku wsadź w du..e to krytykowanie Tuska, trzeba było przejrzeć na oczy wcześniej etc.

    To są mechanizmy sekciarskie, zarówno po naszej, jak i ich stronie.

    Być może Pan Dudek jest najgorszym człowiekiem na świecie, a może z jego perspektywy świat tak wyglądał, bo ma niemądre ultraliberalne poglądy gospodarcze, bo obserwował geniusz Pana Czarnka jako ministra nauki etc.

  • Antoni Dudek akurat wiedzę o polskiej polityce ma bardzo dużą, może są jakieś gimby, co wczoraj zaczęły oglądać obrady Sejmu i nic nie wiedzą o III RP, ale nie on.

  • loslos
    edytowano December 2023

    Co ty kufa chcesz udowodnić, 7my? Że nie wszystkich pisowców jedynie sufit chroni przed natychmiastowym wniebowstąpieniem? To mógłbyś sobie odpuścić wywalanie z wielkim rozmachem tych drzwi, których nie ma, bo w tej sprawie nikt by ci nie zaprzeczył.

    PS. Antoni Dudek jest fanatycznym kapeenowcem, oddanym duszą i ciałem Leszkowi Moczulskiemu. KPN został już nieco zapomniany ale jako, że kapeenowcy w latach 80-tych mieli lat kilkanaście, to ciągle jeszcze żyją i są w dobrej formie. Charakteryzują się wściekłą i szaloną nienawiścią do PiSu ale tym się różnią od platfusów, że komuny też nie lubią i chyba są w jakimś stopniu polskimi patriotami. Jeśli chcesz pisać o sekciarzach, to nie znajdziesz lepszego niż Antoni Dudek, no może jeszcze Maciej Gawlikowski.

  • Gawlikowski niedawno natknął się w sieci na jakąś moją wypowiedź i obrzucił stekiem wyzwisk.

  • 7my7my
    edytowano December 2023

    @los powiedział(a):
    Co ty kufa chcesz udowodnić, 7my? Że nie wszystkich pisowców jedynie sufit chroni przed natychmiastowym wniebowstąpieniem? To mógłbyś sobie odpuścić wywalanie z wielkim rozmachem tych drzwi, których nie ma, bo w tej sprawie nikt by ci nie zaprzeczył.

    PS. Antoni Dudek jest fanatycznym kapeenowcem, oddanym duszą i ciałem Leszkowi Moczulskiemu. KPN został już nieco zapomniany ale jako, że kapeenowcy w latach 80-tych mieli lat kilkanaście, to ciągle jeszcze żyją i są w dobrej formie. Charakteryzują się wściekłą i szaloną nienawiścią do PiSu ale tym się różnią od platfusów, że komuny też nie lubią i chyba są w jakimś stopniu polskimi patriotami. Jeśli chcesz pisać o sekciarzach, to nie znajdziesz lepszego niż Antoni Dudek, no może jeszcze Maciej Gawlikowski.

    Że był KPNowce to nie wiedziałem, to dużo tłumaczy,

    a nie chodziło mi o obrażenie kogoś, a o mechanizm, któremu większość z nas ulega.

  • @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Antoni Dudek akurat wiedzę o polskiej polityce ma bardzo dużą, może są jakieś gimby, co wczoraj zaczęły oglądać obrady Sejmu i nic nie wiedzą o III RP, ale nie on.

    Widziałem jakąś dyskusję z nim na tematy bieżące, zeszło na inflację, "rozdawnictwo" etc. poza "balcerowiczowskie" hasełka nie wychodził, Duża wiedza o mechanizmach polityki i historii to jedno. A że ma głowę umeblowaną w określony sposób to drugie.

  • A jakiemu mechanizmowi ty sam ulegasz? Co ci każe osądzać ludzi z takim poczuciem wyższości i z takim lekceważeniem wszystkiego, co do tej pory napisali? My od bardzo długiego czasu próbujemy zrozumieć to, co się dzieje w Polsce, i na ten temat napisaliśmy wiele rzeczy. Być może były mądre, być może były one głupie, ale niektórym wydawałoby się stosowne najpierw zapoznać się z tym, czemu później odmówimy wszelkiej wartości. Co sądzisz o takim podejściu?

  • @los powiedział(a):
    A jakiemu mechanizmowi ty sam ulegasz? Co ci każe osądzać ludzi z takim poczuciem wyższości i z takim lekceważeniem wszystkiego, co do tej pory napisali? My od bardzo długiego czasu próbujemy zrozumieć to, co się dzieje w Polsce, i na ten temat napisaliśmy wiele rzeczy. Być może były mądre, być może były one głupie, ale niektórym wydawałoby się stosowne najpierw zapoznać się z tym, czemu później odmówimy wszelkiej wartości. Co sądzisz o takim podejściu?

    większość rzeczy, jakie tutaj czytam jest dla mnie interesujące i jest źródłem inspiracji, a jeżeli kogoś osądzam to głównie samego siebie.

  • Nie. Bo zarzucasz nam sekciarstwo a to nie jest twój przypadek. Chyba, że mówimy o sekcie nieumiarkowanie umiarkowanych ekstremistów sprawy środka.

  • 7my7my
    edytowano December 2023

    @los powiedział(a):
    Nie. Bo zarzucasz nam sekciarstwo a to nie jest twój przypadek. Chyba, że mówimy o sekcie nieumiarkowanie umiarkowanych ekstremistów sprawy środka.

    sekciarstwo to jest mój przypadek i próbuje się z niego wyzwolić.

    Zacząłem po sprawie Trumpa, kiedy odkryłem, że ten człowiek tak bardzo zmanipulował ludzi (w tym również w stopniu w jakim to śledziłem mnie) prymitywnymi kłamstwami (konsekwencją były ofiary śmiertelne za sprawę marną dość).

    Potem na swoją miarę, wraz z rozwojem dyskusji na sąsiednim forum o UE, odkryłem w jak wielu sprawach Rząd PIS, Morawiecki i inni mnie okłamywali, jak wiele było z ich strony po prostu złej woli i kierowania się krajowymi wręcz wewnętrznymi rozgrywkami, które przekładali nad interes kraju.
    Naprawdę długo wierzyłem, że tam w Komisji Europejskiej etc siedzą jakieś diabły, które chcą nas zniszczyć (zresztą nie twierdzę, że nie siedzą, czy że tam nie było złych intencji, w tym intencji doprowadzenia do tego co teraz w Polsce mamy), a im więcej się dowiadywałem tym więcej widziałem winy po naszej stronie.

  • No tak, to jest sekciarstwo, mówię oczywiście o groźnej sekcie nieumiarkowanie umiarkowanych ekstremistów sprawy środka. Odstępować od własnej sprawy tylko dlatego, że się znalazło po swojej stronie kogoś, komu natychmiastowe wniebowstąpienie nie grozi i może spokojnie przebywać na otwartych przestrzeniach...

  • X (nazwisko zmienione) twierdzi, że 2+2=4 i twierdzi, że Y (nazwisko zmienione) kłamie, mówiąc iż 2+2=5

    Y (nazwisko zmienione) twierdzi, że 2+2=5 i twierdzi, że X (nazwisko zmienione) kłamie, mówiąc iż 2+2=4

    X (nazwisko zmienione) i Y (nazwisko zmienione) są podobni, gdyż obaj twierdzą, że oni mają rację i że ten drugi kłamie.

  • @los powiedział(a):
    Co ty kufa chcesz udowodnić, 7my? Że nie wszystkich pisowców jedynie sufit chroni przed natychmiastowym wniebowstąpieniem? To mógłbyś sobie odpuścić wywalanie z wielkim rozmachem tych drzwi, których nie ma, bo w tej sprawie nikt by ci nie zaprzeczył.

    PS. Antoni Dudek jest fanatycznym kapeenowcem, oddanym duszą i ciałem Leszkowi Moczulskiemu. KPN został już nieco zapomniany ale jako, że kapeenowcy w latach 80-tych mieli lat kilkanaście, to ciągle jeszcze żyją i są w dobrej formie. Charakteryzują się wściekłą i szaloną nienawiścią do PiSu ale tym się różnią od platfusów, że komuny też nie lubią i chyba są w jakimś stopniu polskimi patriotami. Jeśli chcesz pisać o sekciarzach, to nie znajdziesz lepszego niż Antoni Dudek, no może jeszcze Maciej Gawlikowski.

    Przy czym nie chcą wciąż przyjąć do wiadomości, że liderzy ich ugrupowania to płatni zdrajcy, pachołki rosji.

  • A kol. 7my prowadził bardzo osobliwą działalnoś po sąsiedzku i gdy miał już wszystkich (chyba tylko z wyj. Przemka) przeciwko sobie, wyklamkował a po czasie przeniósł się tutaj. Ponieważ tutaj tzw. stalking ścigany jest z urzędu i poważniej niż gdzie indziej, żeby się powstrzymać, dałem plonka - jest to pierwszy plonk na 4F, jaki kiedykolwiek klikłem, ale w cycatach widzę. Działalności się nie dziwię. Nie odbiega wiele od tamtej. No, jesteśmy po wyborach, sytuacja jest nieco inna, to i przekaz odrobinę się różni.

  • edytowano December 2023

    Czyli Rozum, jeżeli nie wejdziemy na poziom rozłożenia na czynnik, który ja proponuję to właściwie nie możemy nic powiedzieć na temat powodów głosowania. A więc cała dyskusja o dwóch narodach (dziś) nie ma sensu, gdyż nie ma żadnych wiarygodnych danych. Statystyka, sondaże nie oddadzą tego, nie ma takiego badania.

  • 7my7my
    edytowano December 2023

    ....

    Skasował bo faktycznie może to być męczące dla osób postronnych.

  • @7my powiedział(a):

    Co było w Vegas to powinno zostać w Vegas,

    Też tak uważam. Mnie problemy tamtego forum kompletnie nie interesują. A wręcz irytują.

  • No, owdp to przyznawałeś tam, że przejąłeś już poglądy unijne i inaczej nie potrafisz, czy jakoś tak. Ja głównie zapamiętałem gloryfikację niemiec i niemców i deprecjację Polski i Polaków, ale na pewno coś źle zrozumiałem.

  • edytowano December 2023

    Jeżeli szukacie różnic to dla mnie oni nie są spójni. To już nawet nie chodzi o to, że ktoś twierdzi, że 2+2 jest 5, ale, że nie ma najmniejszego problemu na przeskoczenie, że 2+2 jest = 4. I wszystko spoko, nie ma nawet cienia refleksji, że był jakiś błąd rozumowania. Za chwile to może być równie dobrze 6. Dzisiaj Kaczyński rusofob, jutro człowiek Putina etc.

  • @7my powiedział(a):

    @JORGE powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):

    Ale to jest polemika czy przytakiwanie?

    Tak, oglądają TVN, bo tak wybrali. Tak, jak zaczną zamiast tego oglądać TVP (tego z Adamczykiem i Holecką, żeby nie było wątpliwości), to zdania na istotne tematy nie zmienią - zresztą z tego samego powodu w ogóle nie zaczną oglądać TVP.

    Problem w tym, że to jest sprzeczne z tym, co piszesz wyżej, że "jakby dostali inny materiał, to by popierali PiS".

    Generalnie chodzi o to, że oba elektoraty, w przypadku nabierania i krystalizowania poglądów, są bardzo podobne. Przebiegają te same procesy myślowe, tylko na podstawie innych danych. Wg mnie to jest bardzo ważna konstatacja, z którą nie zgodzi się 90% forum. Czy tak jest, wg ciebie ?

    Wczoraj na twitterze przeczytałem, że Antoni Dudek, który w poprzednich latach był ostrym i moim zdaniem, na podstawie tego co zapamiętałem, czasem głupim krytykiem PiSu (utkwiły mi w pamięci 1 lub 2 jego występy) teraz zaczął krytykować D. Tuska za akcje w TVP, powiedział na przykład że ten człowiek nie zasługuje na bycie polskim premierem etc.

    Oczywiście pod tą informację kilkadziesiąt wpisów zwolenników PISu, najłagodniejsze były o tym, że teraz to sobie Dudku wsadź w du..e to krytykowanie Tuska, trzeba było przejrzeć na oczy wcześniej etc.

    To są mechanizmy sekciarskie, zarówno po naszej, jak i ich stronie.

    Być może Pan Dudek jest najgorszym człowiekiem na świecie, a może z jego perspektywy świat tak wyglądał, bo ma niemądre ultraliberalne poglądy gospodarcze, bo obserwował geniusz Pana Czarnka jako ministra nauki etc.

    to nie są mechanizmy sekciarskie. To kwestia odpowiedzialności za słowa i dorosłości - wybierasz z tego co jest.

  • loslos
    edytowano December 2023

    Nieumiarkowanie umiarkowany ekstremista sprawy środka uprze sie przy wyniku 4,5. I będzie wyzywać tych, którzy twierdzą, że 2*2=4.

  • @los powiedział(a):
    Nieumiarkowanie umiarkowany ekstremista sprawy środka uprze sie przy wyniku 4,5. I będzie wyzywać tych, którzy twierdzą, że 2*2=4.

    Jeżeli radykalizm ma polegać na tym,
    trzymając się przykładu amerykańskiego,
    że jakiś stary dziad swoimi kłamstwami i manipulacjami będzie mnie szczuł na szturmowanie jakiegoś Kapitolu,

    to ja już wolę być umiarkowany.

  • Ale w umiarkowaniu jest największe nieumiarkowanie.

  • @los powiedział(a):
    Ale w umiarkowaniu jest największe nieumiarkowanie.

    Akurat ja w swoim umiarkowaniu jestem umiarkowany.

  • @7my powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Ale w umiarkowaniu jest największe nieumiarkowanie.

    Akurat ja w swoim umiarkowaniu jestem umiarkowany.

    Sfanatyzowany radykał!

  • edytowano December 2023

    To tak jak w anegdocie:

    Prawdziwy artysta przegrywu staje przed potężnym dylematem startując w Mistrzostwach Świata Przegrywów: które miejsce na mecie wypadałoby zająć?

  • To był dowcip z Blackadder, jak Baldrick startował na wioskowego głupka, ale się pojawił na konkursie i przegrał.

  • @7my powiedział(a):

    @los powiedział(a):
    Nieumiarkowanie umiarkowany ekstremista sprawy środka uprze sie przy wyniku 4,5. I będzie wyzywać tych, którzy twierdzą, że 2*2=4.

    Jeżeli radykalizm ma polegać na tym,
    trzymając się przykładu amerykańskiego,
    że jakiś stary dziad swoimi kłamstwami i manipulacjami będzie mnie szczuł na szturmowanie jakiegoś Kapitolu,

    to ja już wolę być umiarkowany.

    No ale że co, nawet jak stary dziad będzie cię szczuł? A młoda baba, hehe? Jesteś podatny na takie wypady?
    Sekta, srekta - nie masz swojego zdania, czy jak?
    Kazio ci napisała.

    👣

    🐾
    🐾

  • @7my powiedział(a):

    @rozum.von.keikobad powiedział(a):
    Antoni Dudek akurat wiedzę o polskiej polityce ma bardzo dużą, może są jakieś gimby, co wczoraj zaczęły oglądać obrady Sejmu i nic nie wiedzą o III RP, ale nie on.

    Widziałem jakąś dyskusję z nim na tematy bieżące, zeszło na inflację, "rozdawnictwo" etc. poza "balcerowiczowskie" hasełka nie wychodził, Duża wiedza o mechanizmach polityki i historii to jedno. A że ma głowę umeblowaną w określony sposób to drugie.

    Dziwne, przecież w publikacjach o początkach lat 90. jest krytyczny wobec Balcerowicza (jak i zresztą było wtedy KPN).
    Nie mówię, że nie widziałeś takiej dyskusji, tyle że do "starego" Dudka mi to w ogóle nie pasuje. A jeśli faktycznie występuje, to pytanie czy czasem nie jest skutkiem niechęci do PiS, a nie jej przyczyną.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.