Skip to content

Przyjdzie GLOBCIO i nas zje

11516182021

Komentarz

  • Też lubię jak jest ciepło, ale uważam, że wody do podlewania nie można marnować. Tyle w temacie.

  • Gitowo!

    Na kajak zawsze można się cieplej ubrać, ale bez wody nie popływamy :/

  • Rower też OK

  • @Kuba_ powiedział(a):

    Gitowo!

    Na kajak zawsze można się cieplej ubrać, ale bez wody nie popływamy :/

    Jedyną stycznoś z dużą ilością wody mam w morzu. Nie przekonałeś mnie.

    Poza tym wracamy do małpki kilka(naście) postów wyżej.

    Wydaje mi się też, że nie rozumiecie, co się dzieje w Chinach. Byłem tam chyba z 50 razy w większej liczbie miast niż w Polsce, chyba w pięciu prowincjach, i nigdy nie widziałem nieba.

  • Interesy szły źle?

  • edytowano November 2023

    Na to nie można było narzekać.

    Wszystko, co sprzedaje się w Europie, jest tam produkowane. My byliśmy importerem (wiele różnych linii produktowych) ale nasza największa konkurencja, w wielu liniach, mieniąca się producentem, de facto również wszystko importowała, ale u siebie na zakładzie wykonywała tylko jedną czynność.

    Już o tym było pisane niejednokrotnie, że w Hamburku wokół portu są takie hangary, gdzie bierze się towary, które dopiero co przypłynęły z PRoC, zdejmuje się metki "made in china" i dokleja (doczepia, doszywa) nowe "made in germany".

    Drobne zmiany w strefie Euro nie są w oczywisty sposób zmienić sprawy GLOBALNEGO przecież ocieplenia (o ile oczywiście te same zmiany na całym świecie by mogły, co też chyba nie jest udowodnione?).

  • To dlaczego z nosem na kwintę?

  • Tam jest taki smok (zachmurzenie + zanieczyszczenie powietrza). Oczywiście po górach tam nie chodziłem.

  • Polska gospodarka wodna zależy jednak od Polaków.

  • Obejrzałem dziś konkurs skoków w Lillehammer na Eurosporcie i zauważyłem że jeden z komentatorów pozwolił sobie na zażartowanie z Globcia przy okazji stwierdzenia że w Norwegii jest teraz siarczysty mróz. Ciekawe1 czy zostanie za to skarcony przez pracodawcę.

  • W Krakowie śnieg wywołał kataklizm bo sobie chyba władze brak zimy zalożyły.
    Nie tylko zresztą władze.

    Zdumiał mnie wszak fakt, dziewczyny spacerującej z odzianym w gustowna kurteczkę/ czapeczek psem (żeby nie było że szydzę to kamingałtuję że sama odziewam) skarżącą się marznące nogi w sportowym skórzanym obuwiu typu snickers. Nie kupiło sobie dziewczę walonków bo myślało, że zimy nie będzie. Więc ją pytam skąd wiedziała, żeby pieskowi nabyć szubkę a o na na to, że wszyscy ubierają i nie chciała by myśleli, że nie dba o zwierzę.

    Taka historia zza trybun stadionu KS Korona.

  • loslos
    edytowano December 2023

    Samolot, którym miał lecieć deputacja do Dubaju deliberować o ociepleniu klimatu, przymarł do lotniska i nie wystartował

  • Fajne oziębienie wizerunku warmingowców, ale z Dubajem ma ta Cessna tyle wspólnego, co Kissinger z czytaniem piłkarskich raportów otrzymywanych z niemieckiego MSZ.

  • Tu piszą że nie przymarzł, tylko ciężar śniegu go przechylił.
    https://simpleflying.com/cessna-citation-munich-snowstorm-closures/

  • Los przecież nie pisał, że przymarzł, tylko że przymarł. Od ciężaru śniegu przymarł. Ten samolot.

  • A kto go tam wie od czego.

  • Rozdział "Szymon Malinowski", ciekawa rozmowa. Profesor przypomina że rośliny mają optymalną temperaturę fotosyntezy. Jak się zrobi zbyt ciepło to z roślin zostaną nam trawy, rośliny fotosyntezy typu C4.

  • edytowano December 2023

    Tak mi się wydaje, że skoro są obszary, na których jest mocno za zimno, nieco za zimno, w sam raz, nieco za ciepło, mocno za ciepło, to jak się ogrzeje, to na mocno za zimno zrobi się nieco za zimno, na nieco za zimno zrobi się w sam raz.

    Pewnie też nie na każdym obszarze rosną te same rośliny.

  • Tak bez związku:

    Eksperci z Uniwersytetu w Goeteborgu przestrzegają przed toksynami, jakie mogą znajdywać się w plastikach uzyskanych z recyklingu. W próbkach zebranych w 13 krajach Europy Wschodniej, Azji, Afryki i Ameryki Południowej wykryli setki trujących chemikaliów. Wcześniej podobne wnioski na temat plastikowych butelek z recyklingu wysnuli naukowcy z Wlk. Brytanii.

    Źródło
    Poza tym, to już nie GLOBCIO, a niestabilność klimatu nam zagraża.
    Co do miast w Chnach to tak, tam mają gigantyczną katastrofę ekologiczną ale w Europie też tak było w latach mocniej minionych. Tylko to nie globcio, a polutions. Tamiza się odrodziła.

  • Przyroda odradza się wręcz błyskawicznie. Jak byliśmy na wycieczce w Pelplinie, to pan przewodnik mówił, iż do lokalnej rzeki miejscowe zakłady spuszczały syf z malarią ale jak zakłady zamkli, to Wierzyca szybko stała się najczystszą rzeką na świecie.

    Zresztą, mieszkam na wsi. Wystarczy, że zostawimy jakiś kawałek odłogiem na tydzień a już zielone tak mocno atakuje, że potem trzeba dużo wysiłku, żeby sobie z tym poradzić.

    Tak że żadne tego typu zanieczyszczenie nie zostawi trwałych śladów.

    Plastiki to najlepiej byłoby spalać. One są wysokoenergetyczne i niewiele z nich po spaleniu zostaje.

  • @trep powiedział(a):

    Plastiki to najlepiej byłoby spalać. One są wysokoenergetyczne i niewiele z nich po spaleniu zostaje.

    Palenie plastików:

    • plastiki dzielimy na te, które można spalać w dzień i ten który trzeba spalać w nocy
    • plastyk, który spalamy w nocy dzielimy na ten, który można spalać normalnie i ten który trzeba spalać szybko.
  • We Wiedniu jest taki ładny pobudynek, wygląda jak galeria sztuki. I tam się pali śmiećmi właśnie. Tylko on ma jakeś take szprytne filtry, że można i w dzień i w nocy śmiećmi palić.

  • @trep powiedział(a):
    We Wiedniu jest taki ładny pobudynek, wygląda jak galeria sztuki. I tam się pali śmiećmi właśnie. Tylko on ma jakeś take szprytne filtry, że można i w dzień i w nocy śmiećmi palić.

    Prund - 40 GWh en elektr i 470 GWh ciepła dla 60 000 gospodarstw domowych

    https://de.wikipedia.org/wiki/Müllverbrennungsanlage_Spittelau

    Insgesamt werden so etwa 40.000 MWh Strom und 470.000 MWh Fernwärme produziert[4]. Mit dieser Wärmemenge werden jährlich mehr als 60.000 Haushalte in Wien beheizt.

  • Silne zjawisko fenowe 💨🌡️ występuje obecnie w Szkocji, gdzie padł dziś absolutny rekord ciepła w styczniu dla Wielkiej Brytanii 🇬🇧.
    Poprzedni rekord wynosił "tylko" 18.3°C - taką wartość notowano w latach 1958, 1971 i 2003.
    ℹ️ Temperatura zdecydowanie powyżej 10°C może wystąpić w Polsce w drugiej części nadchodzącego tygodnia.

    https://www.facebook.com/lowcyburz/posts/pfbid02b4oCAeX75V6xJuZ3m6V7rZ7tuXvfow8MBgYirGC6B3NPh6GDFZJ2oB1aDLHSNPmJl

  • Temperatura zdecydowanie powyżej 10°C może wystąpić w Polsce w drugiej części nadchodzącego tygodnia.

    Hosanna!

  • Bym wolał na Wielkanoc.

  • @trep powiedział(a):

    Temperatura zdecydowanie powyżej 10°C może wystąpić w Polsce w drugiej części nadchodzącego tygodnia.

    Hosanna!

    Warszawskie ferie skończone, to może i być ciepło.

  • Połączcie w logiczną całość likwidację atomu w Niemczech z budową elektrowni w Polsce.

  • @Smok_Eustachy powiedział(a):
    Połączcie w logiczną całość likwidację atomu w Niemczech z budową elektrowni w Polsce.

    Panie, ja to nie potrafię w logiczną całość połączyć samej likwidacji atomówek u Szwaba.

  • Na pozór z GLOBCIO to związku nie ma, ale kiedyś Big Bang to był prawdziwy fundament.
    Tymczasem teleskop Webba odkrywa takie galaktyki, które oddalają się z tak zawrotną prędkością, że musiały powstać ponad 13 miliardów lat temu. Jednocześnie są tak ukształtowane, że kładą wszystkie dotychczasowe teorie o wieku Wszechświata.
    Nie żebym chciał wyjść na płasko Ziemca albo global-warming denialiste, ale pewnie i tu pojawi się parę nowych odkryć, no ja w każdym razie takie płonne nadzieje mam.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.