Skip to content

Wątek o Rosji

14243454748

Komentarz

  • @Przemko powiedział(a):
    "Ogólny współczynnik umieralności ludności Rosji w 2023 roku spadł o 7%, to najlepszy wskaźnik od czasu pandemii koronaawirusa, – wiceminister zdrowia Federacji Rosyjskiej Jewgienij Kamkin."

    Chyba się domyślam dlaczego. ;) Z tego samego powodu bezrobocie mają najniższe w historii.

    Zaginieni nie wliczają się do tej statystyki. Taki hint.

  • 1993, Petersburg, Sobczak i Putin, tak to spodnie dresowe do marynarki.

  • znaczy nie trzeba być dandy by zostać ruskim wodzuniem?

  • I jeszcze po damsku zapięci.

  • @los powiedział(a):
    I jeszcze po damsku zapięci.

    Dostali od chabad Lubawicz
    Oni zapinają się właśnie tak

  • @los powiedział(a):
    I jeszcze po damsku zapięci.

    To zdjęcie to chyba lustrzane odbicie, bo jest też takie:

  • edytowano 21 March

    Jest też zdjęcie (czarno-białe), na którym są to spodnie do garnituru. Bardziej prawdopodobna wydaje mi się więc wersja, że fotomontażyście łatwiej było dodać dresowe spodnie niż ortalionową kurtkę, ALE nie dałbym sobie niczego za to uciąć. Putin chodził w tamtych latach również w ortalionowych kurtkach, więc kto tam wie.

    Nie umiem tu wstawiać zdjęcia (albo nie chce mi się nauczyć), więc link do zdjęcia: https://bez-makiyazha.ru/wp-content/uploads/2019/03/znakcom-152096-600x685.jpg

    Co to za strona (ruska!), nie wiem, nie mam pojęcia, szukałem przez gugla (opcja wyszukiwania obrazem).

  • Jest dużo zdjęć Putina z przełomu lat 80/90i albo jest w dresie (wypoczynek) albo ubrany normalnie, takie jak to widziałem tylko jedno więc to wskazuje że to raczej fotomontaż. Dziwne też że to zdjęcie w wersji z dresami występuje tylko w kolorze a w wersji ze spodniami garniturowymi - tylko czarnobiałe.

    https://m.joyreactor.cc/post/3270007

  • Tak mnie najszło, bardzo spekulacyjnie, że ten zamach to może być wiadomość putina do USA w stylu 'jak mnie pokonacie, to wygrają na tym islamiści' coś że 'jak ja skończę jak Kadafii, to rosja skończy jak Libia, na prawdę tego chcecie?'
    Taki rodzaj poprawy pozycji podczas negocjacji.
    Założenia:
    1. Wrzutka FT, o potencjalnych skutkach chaosu.
    2. Służby USA (co samo w sobie jest ciekawe, że uprzedzają kraj z którym toczą wojnę) ostrzegają ruskich, a oni dość słabo reagują.
    3. Zamach o dość marginalnym znaczeniu (ani ważni ludzie ani ważna infrastruktura (brzmi dla zabitych okrutnie, wiem)
    4. Generałowie toczą zawsze wczorajsze bitwy.

    Teza, a nawet dwie:

    • tezę o korzyściach putina względem świata zewnętrznego już napisałem powyżej
    • do wewnątrz ma analogię z wysadzaniem bloków Bujnaksku, Moskwie i Wołgodońsku w 1999, z tym, że może być to interpretowane dwojako, czyli albo putin użyje tego do pełnoskalowej mobilizacji (ramując Ukrainę z ISIS jako 'zagrożenia') albo to gambit na wymianę zużytego putina przez kogoś z zaplecza, który 'zakończy' wojnę z Ukrainą oraz odnawiając sojusz z 'Zachodem' ruszy do ponownej 'krucjaty' przeciw ISIS.

    Dowodów brak, bo to spekulacja.
    (Oczywiście 'putin' to pewna personifikacja, a nie tylko człowiek)

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Tak mnie najszło, bardzo spekulacyjnie, że ten zamach to może być wiadomość putina do USA w stylu 'jak mnie pokonacie, to wygrają na tym islamiści' coś że 'jak ja skończę jak Kadafii, to rosja skończy jak Libia, na prawdę tego chcecie?'
    Taki rodzaj poprawy pozycji podczas negocjacji.

    Brzmi rozsądnie ale z drugiej strony to krzyk rozpaczy, świadectwo ostatecznej desperacji.

  • edytowano 24 March

    Czekamy na wpis Maćka Pietraszczyka, jutro rano powinien być, on od początku wojny niemal pisał o napięciach z islamem na Kaukazie, tam już jakieś starcia nawet były rok temu, a parę miesięcy temu łatwo ich podburzono do ataku na samolot z Izraela pamiętacie. Wygląda rzeczywiście na rozpaczliwą próbę zwrócenia uwagi że islamiści mogą wywrócić Rosję i będzie problem.

  • @los powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Tak mnie najszło, bardzo spekulacyjnie, że ten zamach to może być wiadomość putina do USA w stylu 'jak mnie pokonacie, to wygrają na tym islamiści' coś że 'jak ja skończę jak Kadafii, to rosja skończy jak Libia, na prawdę tego chcecie?'
    Taki rodzaj poprawy pozycji podczas negocjacji.

    Brzmi rozsądnie ale z drugiej strony to krzyk rozpaczy, świadectwo ostatecznej desperacji.

    Jeżeli Kremlinka podaje prawdę, to sytuacja putina jest rozpaczliwa, pomimo zaklęć o niedziałających sankcjach. Może to tez wyglądać, na element negocjacji 'nowotworu' putina, to jest bardzo wielowarstwowe i może być różnie wykorzystywane, a co najzabawniejsze, nie ma już znaczenia kto to zrobił, bo liczy się tylko sposób wykorzystana sytuacji.

  • To teraz USA będą zbroić Rosję w walce z islamizmem?

  • @Przemko powiedział(a):
    To teraz USA będą zbroić Rosję w walce z islamizmem?

    'ruskie' położyły taki wariant na stół

  • edytowano 24 March

    A ogólnie cała ta historia może być też rozgrywką wewnętrzną służb, wiedzieli ale nie powstrzymali, mieli zwalić na Ukraińców a pokierowali sprawę tak żeby skompromitować Putina (auta na białoruskich blachach z Tadżykami w środku uciekają w stronę granicy z Ukrainą? A władze Tadżykistanu podają że podejrzany nie opuszczał kraju, straszna lipa).

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):

    @los powiedział(a):

    @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Tak mnie najszło, bardzo spekulacyjnie, że ten zamach to może być wiadomość putina do USA w stylu 'jak mnie pokonacie, to wygrają na tym islamiści' coś że 'jak ja skończę jak Kadafii, to rosja skończy jak Libia, na prawdę tego chcecie?'
    Taki rodzaj poprawy pozycji podczas negocjacji.

    Brzmi rozsądnie ale z drugiej strony to krzyk rozpaczy, świadectwo ostatecznej desperacji.

    Jeżeli Kremlinka podaje prawdę, to sytuacja putina jest rozpaczliwa, pomimo zaklęć o niedziałających sankcjach. Może to tez wyglądać, na element negocjacji 'nowotworu' putina, to jest bardzo wielowarstwowe i może być różnie wykorzystywane, a co najzabawniejsze, nie ma już znaczenia kto to zrobił, bo liczy się tylko sposób wykorzystana sytuacji.

    Po wpierdolu 1905 (50 000 strat) car omal się nie przewrócił, po wpierdolu 1917 carska rodzina dołączyła do 1 500 000 rosyjskich ofiar wojny i cała Rosja została wywalona na nice. W tej wojnie moskiewskie straty przekraczają 200 000, więc zagrożenie anarchią istnieje. A zdaje się anarchii w Rosji Amerykanie boją się bardziej niż Putina.

  • Wydaje mi się, że USA na równi z anarchią obawiają się 'schyłkowego Jelcyna', a obecna sytuacja zmierza w tym kierunku. Chyba opcja 'putin ma nowotwór' i potrzeba nowego przywódcy może być kierunkową decyzją.
    Wszyscy będą zadowoleni, no może poza Ukraińcami, bo to będzie kosztem ich terytoriów ale to inny temat.

  • edytowano 25 March

    Dlaczego islamiści mają powody by atakować Rosję, pierwsze 3 minuty wystarczą.

  • Chodzi o tych patronów?

  • edytowano 25 March

    ...zamiast Trzeciego Rzymu będzie Trzeci Kalifat?

    Rosja państwo słabe wewnętrznie, nieszczelne, zasobne, z bronią atomową, i z tradycją finansowania Wyznawców Proroka (z tytułu jarłyka = "już kiedyś była nasza"), łakomy kąsek dla dżihadystów

    ps. z długim, nieprzerwanym dorobkiem prześladowania Islamu - dodatkowa motywacja

  • @trep powiedział(a):
    Chodzi o tych patronów?

    1:50-5:50

  • Dlaczego?

    1:50-5:50 dobrze gada, trudno polemizować

    Da'esz ma za złe ruskim Syrię, Mali, współpracę z Talibami z Afganistanie itp.

    Nie pierwszy zamach na ruskich ze strony Da'esz Chorasan - był już na ambasadę

  • "Putiniści przywieźli na okupowany Krym kości Suworowa, wydobyte z grobu na rozkaz Szojgu, aby „oświecić światłem” zgromadzonych wokół nich oficerów. „Oficerowie” zostali uderzeni przez Siły Zbrojne Ukrainy. Poinformowano, że Suworow nie odniósł obrażeń, ponieważ kości były chronione specjalną „pudłem pancernym”.

    Pomyślcie tylko o otchłani szaleństwa, w którą pogrążyła się Putinowska Rosja."

  • A było to pancerne pudło choć przezroczyste? Bo inaczej, to nawet jeśli kości świeciły światłem, to nikt tego nie zobaczył.

  • Były już ruskie przyrządy do świecenia

  • Btw
    Militaria i ezoteryka
    Ciekawy temat
    Zabobony i praktyki magiczne we wojsku

  • @christoph powiedział(a):
    Btw
    Militaria i ezoteryka
    Ciekawy temat
    Zabobony i praktyki magiczne we wojsku

    Na początku wojny Szojgu z Putinem jakieś rytuały z niedźwiedziem i orłem odprawiali, w Tuwie.

  • Taka ciekawostka:

    Poważny incydent na moskiewskim lotnisko Domodiedowo. Airbus A380 Emirates uległ uszkodzeniu po zderzeniu z cysterną, która miała na celu uzupełnienie zbiorników w maszynie. W efekcie rozerwany został kadłub na długość kilku metrów. Do zdarzenia miało dojść z powodu udaru mózgu kierowcy pojazdu.

    Źródło.
    Ciekawa informacja jest taka, że będzie trzeba ta maszynę naprawić a ruskie są objęte embargiem na dostawę części zamiennych. Robi się śmiesznie.

  • Mam nadzieję, że za most w Baltimore Moskale poważnie zapłacą.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.