Skip to content

Wątek o Rosji

1404143454648

Komentarz

  • edytowano August 2023

    Świecił, nawet jakąś płytę główną do tego wprowadzili na rynek, słabo ale świecił. Oni nie mają gdzie tego produkować, z powodu że sankcje, produkował im to TSMC na Tajwanie.

  • Rosstat: w pierwszej połowie 2023 roku 38% Rosjan miało dochody poniżej 27 tysięcy rubli miesięcznie.

    Nawet 27 tys. to całkowita bieda. A 38% Rosjan ma mniej.

  • Bardzo istotny podcast Andromedy:

    Ojciec poszedł ginąc w Czeczenii ale zdążył spłodzić syna, syn poszedł ginąc w Ukrainie ale już nikogo nie zdążył spłodzić.
    To jest ta perspektywa.

  • Mignęły mi już ze 3 takie historie, niesamowity kraj. Ta szczególna bo ani ojciec nie widział syna ani syn ojca.

  • "Rosyjskie media podają, że firma Adidas wraca na rynek rosyjski, a 25 listopada rozpocznie się sprzedaż jej produktów na terytorium Rosji. Dostawy hurtowe będą realizowane na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich we współpracy z niemieckim biurem Adidasa."

  • edytowano November 2023

    ** adihit

  • Imię zobowiązuje.

  • Kremlinka opisała problemy z jajkami kurzymi w rosji i zażartowali, że Indie mogą wdrożyć program 'Jaja za ropę'

  • "No cóż, po prostu nagranie za nagraniem! Putin i jego gang obiecali powrót Rosji do „wielkiej przeszłości” i wygląda na to, że już to nastąpiło – wskaźnik urodzeń w Federacji Rosyjskiej spadł do najniższego poziomu od ponad 200 lat."

  • Mówcie co chcecie ale wygląda jak by naprawdę Pan Bóg się na nich uwziął, bardzo dużo takich anomalii zwłaszcza pogodowych spotyka Rosję w ostatnich 2 latach.

    "To po prostu niesamowite - w Rosji pogoda jest dwa, a nawet trzy razy chłodniejsza niż u sąsiadów znajdujących się na prawie tej samej szerokości geograficznej.

    Wydaje się, że przyroda włącza się do walki z reżimem Putina i stopniowo zamraża pozostałości sowieckiej infrastruktury, która popadała w ruinę, ale nie została wymieniona na skutek kradzieży i przygotowań do wojny."

  • @trep powiedział(a):
    Ciekawe, co to znaczy "pogoda dwa a nawet trzy razy chłodniejsza". Ile to jest jeden raz chłodniejsza?

    -30 albo -20 zamiast -10?

  • edytowano 17 January

    A jak zastosować skalę Farhenheita? Albo Kelvina?

  • To proporcje będą inne ;)

  • "W Rosji zaczęto sprzedawać benzynę na raty. Usługę taką uruchomiła jedna z rosyjskich sieci stacji benzynowych. W momencie tankowania klient musi zapłacić tylko 25% kosztu, resztę w trzech równych ratach co dwa tygodnie."

  • "Po prawosławnym Bożym Narodzeniu rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po raz kolejny opublikowało przybliżoną liczbę uczestników świątecznych nabożeństw, co nieoczekiwanie wywołało gorącą dyskusję w sieciach społecznościowych. Okazało się, że wzięło w nich udział zaledwie 1,4 miliona obywateli – dokładnie 1 proc. populacji Rosji."

    https://belsat.eu/pl/news/24-01-2024-jeden-procent-prawoslawnych-czy-rosje-mozna-jeszcze-uznac-za-kraj-wierzacy

  • loslos
    edytowano 25 January

    Jeszcze? Moskale są ateistami od stu lat. Pierwszą religią w Moskowii jest islam, było o tym.

  • edytowano 25 January

    Pojawiają się obecnie różne wrzutki o inwigilowaniu przez FBI katolików w USA, co jest tzw. półprawdą, gdyż FBI a także DEA, ATF, NSA etc. z zasady w jakiejś formie inwigilują wszystkich.

    Czy słyszał ktoś o inwigilowaniu katolików w Rosji? Polskie media prawdziwieprawicowe o tym milczą, zatem pewnie katolicyzm w Rosji kwitnie.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Pojawiają się obecnie różne wrzutki o inwigilowaniu przez FBI katolików w USA, co jest tzw. półprawdą, gdyż FBI a także DEA, ATF, NSA etc. z zasady w jakiejś formie inwigilują wszystkich.

    Czy słyszał ktoś o inwigilowaniu katolików w Rosji? Polskie media prawdziwieprawicowe o tym milczą, zatem pewnie katolicyzm w Rosji kwitnie.

    Ja "wrzucałem" taką "wrzutkę" i był tam nawet cytowany przez konkresmena dokument a z nieco cycat.

  • @trep powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    Pojawiają się obecnie różne wrzutki o inwigilowaniu przez FBI katolików w USA, co jest tzw. półprawdą, gdyż FBI a także DEA, ATF, NSA etc. z zasady w jakiejś formie inwigilują wszystkich.

    Czy słyszał ktoś o inwigilowaniu katolików w Rosji? Polskie media prawdziwieprawicowe o tym milczą, zatem pewnie katolicyzm w Rosji kwitnie.

    Ja "wrzucałem" taką "wrzutkę" i był tam nawet cytowany przez konkresmena dokument a z nieco cycat.

    Ja nie "piłem" akurat do kolegowego anonsu gdyż o takich działaniach kilkakrotnie słyszałem na AntyPCh24.

    Są one niewątpliwe, ale tamtejsi "służbowi" inwigilują bardzo wiele osób z załozenia, a katolicy w USA to 1/4 populacji.

  • Tu chodziło o tradycyjnych katolików (to może nie groźba ekstermizmu, ale ponadprzeciętna korelacja z prorosyjskimi sympatiami zapewne występuje) oraz katolików kupujących książki katolickie ;)

  • Mój ulubieniec Igor Girkin dostał 4 lata łagru,

    Jak to nie warto przeginać z entuzjazmem jednak.

  • @7my powiedział(a):
    Mój ulubieniec Igor Girkin dostał 4 lata łagru,

    Jak to nie warto przeginać z entuzjazmem jednak.

    Ciekawe co na to dawni znajomi.

  • @los powiedział(a):
    To proporcje będą inne ;)

    Mniej niż zero-absolutne! ;)

  • @trep powiedział(a):
    A jak zastosować skalę Farhenheita? Albo Kelvina?

    A po co nam jakieś skale?
    Język polski już dawno to ogarnął.
    .
    .
    image
    .
    .
    Wychodzi się za próg bierze się parę oddechów nosem zważając czy gluty zamarzają, robi się "Huuuuuuuu" notując intensywność pary wodnej w wydechu, na koniec strzyka się śliną na jakieś żelastwo, np. słupek od płotu obserwując jak daleko spłynie siłą grawitacji zanim zamarznie i dzięki tym naukowym eksperymentom mruczy się pod nosem adekwatną ocenę temperatury poczem się ucieka do ciepłej chałupy.

    👣

    🐾
    🐾

  • @7my powiedział(a):
    Mój ulubieniec Igor Girkin dostał 4 lata łagru,

    Jak to nie warto przeginać z entuzjazmem jednak.

    za zestrzelenie tego cywilnego samolotu nad Ukrainą?

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @7my powiedział(a):
    Mój ulubieniec Igor Girkin dostał 4 lata łagru,

    Jak to nie warto przeginać z entuzjazmem jednak.

    za zestrzelenie tego cywilnego samolotu nad Ukrainą?

    Nie no, tym razem za niewinność. Podburzanie do ekstremizmu.

  • @KazioToJa powiedział(a):

    @7my powiedział(a):
    Mój ulubieniec Igor Girkin dostał 4 lata łagru,

    Jak to nie warto przeginać z entuzjazmem jednak.

    za zestrzelenie tego cywilnego samolotu nad Ukrainą?

    Za samolot dostał dożywocie, zaocznie. Teraz może pojechać na Ukrainę pracować gdzieś na zapleczu,raczej mu nie dadzą zginąć bo mówi to co wszyscy myślą, a Ukraińcy zaczną polowanie.

  • Fajny reportaż o chińskich inwestycjach w Rosji, rabunkowej gospodarce, korupcji i życiu na prowincji

  • Czyli co, Kitajce jednak podbili Syberię? I to bez jednego wystrzału.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.