Skip to content

Wątek o Rosji

1373840424348

Komentarz

  • Wiara w słowa jest straszna.

  • edytowano April 2023

    Czego nie rozumiesz?
    Jak Prawda napisała, że prawda to prawda to Rzepa przedrukowali.

  • edytowano April 2023

    Gospodarka Rzeszy też w/g ichnich hitlerowskich oficjalnych danych hulała i banglała do ok. połowy '44 poczem padła na pysk, a PancerKampWageny stawali z braku wachy i patronów, zaś Landknechci biegali s pustymi magazynkami.

    Takbędzie i tą razą.

  • @MarianoX powiedział(a):
    Gospodarka Rzeszy też w/g ichnich hitlerowskich oficjalnych danych hulała i banglała do ok. połowy '44 poczem padła na pysk, a PancerKampWageny stawali z braku wachy i patronów, zaś Landknechci biegali s pustymi magazynkami.

    Takbędzie i tą razą.

    W to chętnie uwierzę.

    Chciałbym wszelako wierzyć, że parszywieńki Zachód będzie bezsprzecznie wspierał Ukrainę do tego '44 roku i dalej.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Dzisiej w Rzepie czytam ja, że hovienne sankcje p-ko Rosji nic nie dajo, że ichnia gospodarność rozwija się w takiem samem szybkim tempie jak polska, a zaś JE Pan Prezydent może -- przy zachowaniu obecnego tempa -- prowadzić tę wojnę jeszcze przez wiele lat.

    Nu, zawalił się mi światopogląd. Gdyż myślałem, że jest odwrotnie, a teraz to już sam ja nie wiem!!!!!!!!!!!

    Daj pan linka, sprawdzimy co za bęcwał tak napisał. Przy zachowaniu obecnego tempa finanse Rosji zawalą się w połowie tego roku, gospodarka jakoś się zaadaptuje, ludzie też, ale bez pomocy Scholza, Macrona i przede wszystkim Puchatka nic z tego nie będzie, na dłuższą metę.

  • edytowano April 2023

    W ramach Schadenfreude poprosimy w pakiecie turbulencje gospodarcze u tzw. Bratanków.

    Ja osobiście w tamach bojkotu odmawiam spożycia gulaszu, papryki i kurtoszy, a wszelkie Wągry wyciskam.

  • @MarianoX powiedział(a):
    W ramach Schadenfreude poprosimy w pakiecie turbulencje gospodarcze u tzw. Bratanków.

    Ja osobiście w tamach bojkotu odmawiam spożycia gulaszu, papryki i kurtoszy, a wszelkie Wągry wyciskam.

    Osobiście w ramach sankcji zrezygnowałem z kupna i koncumpcji przecieru pomidorowego "Złoty bażant", któren najlepszym dla mnie był. W zamian na stole jest narodowo-radykalny Hektor.

  • @peterman powiedział(a):
    Osobiście w ramach sankcji zrezygnowałem z kupna i koncumpcji przecieru pomidorowego "Złoty bażant",

    Myślałem, że to słowackie piwo, które nie podlega sankcjom.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):
    Osobiście w ramach sankcji zrezygnowałem z kupna i koncumpcji przecieru pomidorowego "Złoty bażant",

    Myślałem, że to słowackie piwo, które nie podlega sankcjom.

    A jednak!

    https://allegro.pl/oferta/sf-zloty-bazant-koncentrat-pomidorowy-4550g-6625362795

  • Osoba autorska tak się wstydziłx, że nie podpisałx.

  • loslos
    edytowano April 2023

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):
    Osobiście w ramach sankcji zrezygnowałem z kupna i koncumpcji przecieru pomidorowego "Złoty bażant",

    Myślałem, że to słowackie piwo, które nie podlega sankcjom.

    To ciekawe1 piwo: z Górnych Węgier ale dolnej fermentacji. Piwo to magiczny napój i nie poddaje się logice, może też być czarne piwo białe:

  • Te domki to może rekwizyty do filmu np. wojennego lub typu Terminator VI? Tank lub cyborg przechodi przez murowane solidne domy jak przez karton-gips...
    ;)

  • @natenczas powiedział(a):

    Osoba autorska tak się wstydziłx, że nie podpisałx.

    Jędrzej Bielecki jest napisane u góry.
    No więc witki opadają jak się czyta takie pierdolety, znaczy faktem jest że Amerykanie są niezadowoleni że sankcje słabo banglają, my też jesteśmy niezadowoleni i tak samo jak Amerykanie wiemy, dlaczego one nie działają - z powodu że Niemcy i Francja. Departament Skarbu USA bierze się za sprawdzanie które firmy obchodzą sankcje i będą pałować.

    Natomiast takie głodne kawałki, że Rosja rozwija się 0,7% tak samo jak Polska... jak można z miedzianym czołem wypisywać takie rzeczy, gospodarka Rosji w tej chwili skupiona jest na produkcji dla wojska, na papierze jest to jakieś PKB, w praktyce to PKB jest transportowane na Ukrainę gdzie w ciągu miesiąca staje się kupą spalonego żelastwa.

  • Taysze radzieccy cheba zsynchronizowali swoją gospodarkę z indyjską, gdyż rubel równy jest rupii do kilku miejsc poprze cinku.

    1 RUB = 1.00035 INR

    1 INR = 0.999650 RUB

    https://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=3300000&From=RUB&To=INR

  • rupiel

  • @peterman powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    W ramach Schadenfreude poprosimy w pakiecie turbulencje gospodarcze u tzw. Bratanków.

    Ja osobiście w tamach bojkotu odmawiam spożycia gulaszu, papryki i kurtoszy, a wszelkie Wągry wyciskam.

    Osobiście w ramach sankcji zrezygnowałem z kupna i koncumpcji przecieru pomidorowego "Złoty bażant", któren najlepszym dla mnie był. W zamian na stole jest narodowo-radykalny Hektor.

    Z drugiej strony Węgrzy byli z Hitlerem a pomagali Polakom za okupacji. Dobrze mieć kogoś po tamtej stronie.

  • @los powiedział(a):

    @peterman powiedział(a):

    @MarianoX powiedział(a):
    W ramach Schadenfreude poprosimy w pakiecie turbulencje gospodarcze u tzw. Bratanków.

    Ja osobiście w tamach bojkotu odmawiam spożycia gulaszu, papryki i kurtoszy, a wszelkie Wągry wyciskam.

    Osobiście w ramach sankcji zrezygnowałem z kupna i koncumpcji przecieru pomidorowego "Złoty bażant", któren najlepszym dla mnie był. W zamian na stole jest narodowo-radykalny Hektor.

    Z drugiej strony Węgrzy byli z Hitlerem a pomagali Polakom za okupacji. Dobrze mieć kogoś po tamtej stronie.

    Dlatego właśnie wino zdrowotne "Bycza krew" kupuję nadal.

  • Rzepa jest teraz kodziarska więc kłamie.

  • @romeck powiedział(a):
    Te domki to może rekwizyty do filmu np. wojennego lub typu Terminator VI? Tank lub cyborg przechodi przez murowane solidne domy jak przez karton-gips...
    ;)

    Możliwe

  • No i świzdu-gwizdu. I wylądował!

    👣

    🐾
    🐾

  • image

    👣

    🐾
    🐾

  • edytowano April 2023

    .

  • "Dochody budżetu federalnego z ropy i gazu wyniosły w kwietniu 647,5 mld rubli, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez Ministerstwo Finansów. To prawie trzykrotnie mniej (minus 64%) smuteczek 😪) niż w kwietniu ub.r. (1,798 bln rubli) iaż 6% mniej niż w w słabym marcu br. (688,2 mld rubli).

    W marcu według Ministerstwa Finansów ropa Urals kosztowała średnio zaledwie 47,85 USD za baryłkę (najniżej od listopada 2020 r.). Rok wcześniej, w marcu 2022 r. rosyjska ropa kosztowała prawie dwa razy więcej – 89,05 USD za baryłkę."

    https://ekonomiarosji.pl/2023/05/05/rosyjska-prasa-do-☕-05-05-23/

  • Wczoraj na live u Jeżewskiego padło, że przed kowidem Rosja pchała do Europy z Turcja 180 miliardow metrów gazu po cenie 350 dolarów za tysiąc metrów. Ma 2023 zakontraktowane ma do sprzedania 30 miliardów po cenie 35 dolarów. Od początku 2023 redukują produkcję gazu po 15% miesiecznie.

  • @Przemko powiedział(a):
    Wczoraj na live u Jeżewskiego padło, że przed kowidem Rosja pchała do Europy z Turcja 180 miliardow metrów gazu po cenie 350 dolarów za tysiąc metrów. Ma 2023 zakontraktowane ma do sprzedania 30 miliardów po cenie 35 dolarów. Od początku 2023 redukują produkcję gazu po 15% miesiecznie.

    A może im by tam pierdyknęły pod ziemią od takiego ściśnięcia te gazy?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.