Skip to content

Wątek o Rosji

1383941434448

Komentarz

  • Jakby była jeszcze kukła Kaczyńskiego, to całkiem jak parada karnawałowa w Nadrenii.

  • edytowano May 2023

    Jerzy Lubach:

    Więc czytam dalej: Markiza de Custine „Listy z Rosji”, Alaina Besançona „Świętą Ruś”, prof. Ewy Thompson „Zrozumieć Rosję. Święte szaleństwo w kulturze rosyjskiej” i z wielu celnych odpowiedzi wyłania się nowe pytanie: skoro w istocie dusza rosyjska nie jest bynajmniej powabna, to dlaczego w niektórych – co charakterystyczne, nie sąsiadujących z Rosją – krajach nadal się cieszy estymą, a niekiedy wręcz miłością? Besançon w odniesieniu do Francuzów potrafi to przekonująco objaśnić:

    „Francja napiła się krwi w czasie rewolucji i nie straciła na nią apetytu. Duch rewolucyjny przetrwał w nagiej postaci wśród ograniczonej, ale wciąż żywej części społeczeństwa. Szczególnie wśród „intelektualistów”. Ta część opinii publicznej nie popierała komunizmu mimo masakr, ale właśnie z ich powodu. Rosja, a następnie Chiny, Wietnam, Kuba, Kambodża były w ich oczach miejscami świętymi ze względu na przelaną krew. Tak właśnie Francja wyobraża sobie Rosję. Podziwia ją to rozumowo, to na sposób religijny; Rosja ją pociąga, gdy widzi w niej wzór cywilizacji, ale jeszcze bardziej, gdy marzy się jej „zdziczenie”. Rosja lubi tę grę i ją podtrzymuje, na przemian jawiąc się jako święta, „scytyjska”, konserwatywna, rewolucyjna. Francuskie pasje nie pozwalają ujrzeć jej taką, jaka jest.”

    https://www.facebook.com/yureklubach/posts/pfbid0298HEvSW7w7YNEcFcvPLdY8EFQrBP3dZyMGSsWFfBCopYxjyRzBsFWFitwkCymE2Ul

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Dzisiej w Rzepie czytam ja, że hovienne sankcje p-ko Rosji nic nie dajo, że ichnia gospodarność rozwija się w takiem samem szybkim tempie jak polska, a zaś JE Pan Prezydent może -- przy zachowaniu obecnego tempa -- prowadzić tę wojnę jeszcze przez wiele lat.

    Nu, zawalił się mi światopogląd. Gdyż myślałem, że jest odwrotnie, a teraz to już sam ja nie wiem!!!!!!!!!!!

    1. Autarkia Korei Północnej jest mocno skorelowana z Chinami, tak więc tytuł artykułu sugeruje, że oto Chiny na Wielkim Stepie, rękami Ukraińców ponownie wasalizują Moskwę. No i z taka teorią, to ja się mogę zgodzić.
    2. Napiszę językiem fizyki, że parametry gospodarki, podawane przez ruskich, są obarczone trudno weryfikowalnym błędem paralaksy ;) W świecie fizyki doświadczalnej, na takie wyniki, mawiano że są zdupywzięte, lub męskim członkiem mierzone (tu chodzi o zmienność rozmiaru 'linijki').
    3. Analizy poważne wskazują, że z racji wielkości/rozległości/ilości, myk z autarkią błyskawicznie skutkuje albo Wielką Smutą albo wręcz rozpadem.
    4. Obecnie ruskie mają spore zapasy rupii, bo za zakupowaną ropę Hindusi im tak płacili, ale sami sprzedawali w dolarach albo juanach (nie pamiętam już dokładnie)
  • edytowano May 2023

    Rosjanie przyznają że mają 20 miliardów dolarów w rupiach i nie bardzo mają co z tym zrobić, dodatkowo Hindusi wiszą im kilka miliardów za sprzęt wojskowy i też chcą zapłacić w rupiach, trwaj negocjacje aby to było w juanie przynajmniej. Wymiana w juanie w 2022 zwiększyła się 74x, Rosjanie sami się uzależniają od chińskiej waluty a to dopiero początek.

  • "Rosja i Uganda podpisały wspólne oświadczenie, że nie będą pierwszymi, którzy umieści broń w przestrzeni kosmicznej.

    Kronika geopolitycznych zwycięstw (kosmicznych supermocarstw) republik bananowych."

  • Jest takie przedsiębiorstwo - Nowosybirska Fabryka Włókien Sztucznych (NZIV). Produkuje broń, w szczególności głowice bojowe Iskanderów.
    W 2017 roku ówczesny dyrektor generalny NZIV Pietrow został aresztowany za przyjmowanie łapówek i malwersacje.
    Jego miejsce zajął Rustam Ismailov. Który miał wtedy 33 lata. I który nie miał doświadczenia w przemyśle obronnym.
    A wczoraj sam Rustam Ismailov został skazany. A także za łapówki i malwersacje.
    A Ismailov wręczał łapówki najwyższemu kierownikowi korporacji państwowej Rostec. Który obejmuje prawie cały rosyjski kompleks wojskowo-przemysłowy.
    A ten top manager, Alla Laletina, również został aresztowany. A także za łapówki i malwersacje.

    A teraz proste pytanie: jakim trzeba być kretynem, żeby wierzyć, że ten system Putina jest w stanie stworzyć i wyprodukować broń, która nie ma sobie równych?"

  • Zwłaszcza będąc w samym jego sercu.

  • @Przemko powiedział(a):
    "Rosja i Uganda podpisały wspólne oświadczenie, że nie będą pierwszymi, którzy umieści broń w przestrzeni kosmicznej.

    Kronika geopolitycznych zwycięstw (kosmicznych supermocarstw) republik bananowych."

    Byłoby ciekawie, gdyby Uganda nie wywiązała się z tego zobowiązania

  • edytowano May 2023

    @polmisiek powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    "Rosja i Uganda podpisały wspólne oświadczenie, że nie będą pierwszymi, którzy umieści broń w przestrzeni kosmicznej.

    Kronika geopolitycznych zwycięstw (kosmicznych supermocarstw) republik bananowych."

    Byłoby ciekawie, gdyby Uganda nie wywiązała się z tego zobowiązania

  • @trep powiedział(a):

    @polmisiek powiedział(a):

    @Przemko powiedział(a):
    "Rosja i Uganda podpisały wspólne oświadczenie, że nie będą pierwszymi, którzy umieści broń w przestrzeni kosmicznej.

    Kronika geopolitycznych zwycięstw (kosmicznych supermocarstw) republik bananowych."

    Byłoby ciekawie, gdyby Uganda nie wywiązała się z tego zobowiązania

    Może tajsze rosyjscy myśleli, że podpisują układ z Wakandą?

  • A w rosyjskiej TV otwarta rozmowa na temat odejścia Putina od władzy.

    https://www.tysol.pl/a104913-musimy-wybrac-kogos-innego-niz-putin-zaskakujace-slowa-w-rosyjskiej-telewizji-video

    Ciekawe jak długo pożyje pan Gieraszczenko?

  • Po pierwsze primo to nie pan Gieraszczenko, ukraiński patriota, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy ale opozycjonista Borys Nadieżdin powinien rozważać tera dwie propozycje:

    image

    Po drugie primo to nie wiadomo co tam knują. Przecież wiadomka, że jak coś puszczą w ruskiej telewizji to nie przez przypadek. I nawet jak powiedzą "OOPS! cuś nam się wymkło" a cały świat sika po nogach z wrażenia, bo tego jeszcze nie było, to my musiem wiedzieć, że ktuś kto pociąga za sznurki może dawać sygnał, że przygotowują "pełne gracji" odejście Putina. Wydaje się, że ten ktuś ma już dość tracenia kasiorki i nie może pozwolić, by ten syf trwał dalej. Może to być też sygnał dla Wowy, że ma dwie propozycje nie do odrzucenia: albo spierdala albo herbatka, hehe.

    👣

    🐾
    🐾

  • @Inż powiedział(a):
    A w rosyjskiej TV otwarta rozmowa na temat odejścia Putina od władzy.

    https://www.tysol.pl/a104913-musimy-wybrac-kogos-innego-niz-putin-zaskakujace-slowa-w-rosyjskiej-telewizji-video

    Ciekawe jak długo pożyje pan Gieraszczenko?

    Wraz z Chruszczowem skończyła się epoka wymiany pierwszego sekretarza poprzez śmierć, Rosjanie byli bardzo dumni że udało im się to osiągnąć, ale Putin i patrioci tak chętnie odnoszą się do epoki Stalina że kto wie co z zasadą.

  • "W kwietniu 2023 roku w Rosji urodziło się 95 tysięcy dzieci.
    To już o 14% mniej niż w kwietniu 2021 r.
    Tak małej liczby urodzeń w miesiącu nie widziano od 25 lat.

    Młodzi ludzie uciekają z kraju.
    Dzieci są wywożone z kraju.
    Spadek liczby ludności w ciągu ostatnich 3 lat wynosi ponad 2 miliony osób."

  • edytowano June 2023

    @Mordechlaj_Mashke przetłumaczył:
    image
    albo spierdala albo herbatka

    Podoba mięsię tłumaczenie słowa window. ;)

  • W pierwszym wypadku jest cień szansy na kupę gnoju.

  • @Brzost powiedział(a):
    W pierwszym wypadku jest cień szansy na kupę gnoju.

    Na pewno nie w perspektywie Fit for 55.

  • Tak mnie wątpliwością naszło, że może putin podjął racjonalną decyzję, mając świadomość, że lepsze jutro było wczoraj, gdyż za kilka lat więcej sprzętu mu zardzewieje i się rozkradnie, więcej rezerwistów zejdzie z linii z powodów biologicznych, a nowe pokolenie i nowe wytwory przemysłu, to maszyny do krojenia jabłek na ćwiartki.
    Czyli dekadencko Zachód gnije i się cofa, Chiny łapią demograficzno-produkcyjną zadyszkę, ale rosja ma to samo tylko bardziej i szybciej, więc albo coś jeszcze ugramy, albo kolejna smuta...

  • edytowano June 2023

    A propos - kolejny bardzo udany wczorajszy stream Jeżowskiego i PanZena.

    https://www.youtube.com/live/EjD_M_6OytY

  • @ms.wygnaniec powiedział(a):
    Tak mnie wątpliwością naszło, że może putin podjął racjonalną decyzję, mając świadomość, że lepsze jutro było wczoraj, gdyż za kilka lat więcej sprzętu mu zardzewieje i się rozkradnie, więcej rezerwistów zejdzie z linii z powodów biologicznych, a nowe pokolenie i nowe wytwory przemysłu, to maszyny do krojenia jabłek na ćwiartki.
    Czyli dekadencko Zachód gnije i się cofa, Chiny łapią demograficzno-produkcyjną zadyszkę, ale rosja ma to samo tylko bardziej i szybciej, więc albo coś jeszcze ugramy, albo kolejna smuta...

    Powinien poczekać do certyfikacji drugiej nitki Nord Strima.

  • EJ to prawda, że rosjanie uwielbiają kwaszone pomidory? Czy to Ukraińcy?
    Ktoś mi mówił, ze u ruskich kwaszony pomidor to jest ojejku.

    Mnie smakowo - odrzuciło.

  • Nie. Ukraińcy lubią ogórki z miodem.

  • Pomidory kiszone też lubią.

  • @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Nie. Ukraińcy lubią ogórki z miodem.

    To jest w ogóle popularne w kuchni kresowej. Moi wileńscy przodkowie też tak jedli.

  • Ukraińcy lubią kiszone pomidory.

    Oraz trzeba pamiętać, że większość Ukraińców jest rosyjskojęzyczna (ci w Polsce tak samo) i że czują się Ukraińcami bardziej dopiero od 24. lutego 2022.

  • edytowano June 2023

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Nie. Ukraińcy lubią ogórki z miodem.

    Ja też kiszone najchętniej z masłem z miodem gryczanym. Masło może być z czosnkiem.

  • Mnie nauczono jeść z miodem świeże ogórki.

  • @Przemko powiedział(a):
    Pomidory kiszone też lubią.

    Tudzież kiszone arbuzy

  • Zbójecki kraj, zbójeckie obyczaje.

  • @Pani_Łyżeczka powiedział(a):

    @Szturmowiec.Rzplitej powiedział(a):
    Nie. Ukraińcy lubią ogórki z miodem.

    Ja też kiszone najchętniej z masłem z miodem gryczanym. Masło może być z czosnkiem.

    koham!

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.