Skip to content

jak Kolestwo parzy kawę?

1246

Komentarz

  • edytowano February 2023
    * 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej"
    A miao byc o kawie (:
  • Znam tę historię:

    Spotykają się prezes browaru Chimay, prezes browaru Stella Artois i prezes browaru Heineken i idą do pubu. Prezes browaru Stella Artois zamawia Stella Artois, prezes browaru Heineken zamawia Heinekena a prezes browaru Chimay prosi o cappuccino. Nie zamawiasz piwa? - pytają go dwaj pozostali. - Skoro wy nie zamawiacie...
  • edytowano February 2023
    padłę!

    ps.
    poczytałem kiedyś o kawach rozpuszczalnych (są trzy rodzaje wg technologii produkcji)
    i uważamRZE
    lepsza dobrej jakości rozpuszczalna niż tania ziarnista...
  • Najlepsza kawa jest w gościnie u życzliwych nam ludzi.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Najlepsza kawa jest w gościnie u życzliwych nam ludzi.
    Zapraszam! :)
  • Zaproszenie przyjęte!
  • edytowano February 2023
    Jaja kobyły użyszkodnik expresu kolbowego, gdy ten zepsuł się ze starości po 10 latach, tymczasowo (jak wówczas myślałem) przesiadłem się na kawiarkę, która stała w szafie odziedziczona po mamie..

    I tak już zostałem i jestem tego urządzenia idolem.

    image
  • I ja i ja
    A jak odpowiednio szybko się to to z kuchenki ściągnąć zdąży (nim ta taka wodna ni to piana ni brązowawa woda lecieć zacznie) to wychodzi motzna y pyszna że u znajomych testowane ekspresy małe i duże startu nie majo o stosunku cena/jakość nie wspominawszy
  • MarianoX napisal(a):
    Jaja kobyły użyszkodnik expresu kolbowego, gdy ten zepsuł się ze starości po 10 latach, tymczasowo (jak wówczas myślałem) przesiadłem się na kawiarkę, która stała w szafie odziedziczona po mamie..

    I tak już zostałem i jestem tego urządzenia idolem.

    image
    Koham!
    Też tak mam!
  • MarianoX napisal(a):
    Jaja kobyły użyszkodnik expresu kolbowego, gdy ten zepsuł się ze starości po 10 latach, tymczasowo (jak wówczas myślałem) przesiadłem się na kawiarkę, która stała w szafie odziedziczona po mamie..

    I tak już zostałem i jestem tego urządzenia idolem.

    image
    Ale myć się tego nie chce! (Rozbieranie, rozkręcanie...) ;)
  • To jak z fajką.
    Choć można i palić papierosy
  • Ekspres z kolei należy regularnie odkamienisć
  • Raz na pół roku a przy każdym użyciu to jednak jest różnica.
  • u mnie ekspres kolbowy lub aeropress, bardzo wygodne bo samo się czyści.
  • trep napisal(a):
    Raz na pół roku a przy każdym użyciu to jednak jest różnica.
    Fakt, ale umycie kawiarki trwa praktycznie tyle samo co dwóch filiżanek, pozatem mamy pewność, że żadna grzałka ani inny mikroprofesor się nie zepsuje.
  • Jest to fakt i nie zamierzam nikogo przekonywać, że nie. Można nawet czerpać przyjemnoś z czyszczenia kawiarki i ja to rozumiem. Jednak jeśli nie jest to dla kogoś przyjemnoś i trwa to ileś, to codzienne kilkakrotne (piję jakieś 5-6 kaw dziennie) mycie kawiarki razy pół roku podzielone przez arbitralnie ustaloną stawkę godzinową pozwala na kupowanie nowego ekspresu co pół roku.
  • trep napisal(a):
    Jest to fakt i nie zamierzam nikogo przekonywać, że nie. Można nawet czerpać przyjemnoś z czyszczenia kawiarki i ja to rozumiem. Jednak jeśli nie jest to dla kogoś przyjemnoś i trwa to ileś, to codzienne kilkakrotne (piję jakieś 5-6 kaw dziennie) mycie kawiarki razy pół roku podzielone przez arbitralnie ustaloną stawkę godzinową pozwala na kupowanie nowego ekspresu co pół roku.
    koham!
  • trep napisal(a):
    Raz na pół roku a przy każdym użyciu to jednak jest różnica.
    Raczej raz na miesiąc.
  • Jednak tutaj bardziej pasuje prośba o polecanko expresy kawowego.
    Żeby mielił, spełniał mleko i różne kawy mi robił.
    Maże se kupić.
    Jakieś sugestie?
  • Octavarium napisal(a):
    trep napisal(a):
    Raz na pół roku a przy każdym użyciu to jednak jest różnica.
    Raczej raz na miesiąc.
    Jak często należy odkamieniać ekspres Nespresso?

    Wszystkie omówione powyżej powody czynią regularne odkamienianie absolutną koniecznością. Możesz teraz zastanawiać się, jak często należy to robić. Niektóre z ekspresów Nespresso wyposażone są w specjalne diody, które powiadomią cię o konieczności odkamienienia urządzenia. Jeśli twój ekspres nie posiada tej funkcji, powinieneś odkamieniać go raz na okres od 3 do 6 miesięcy. Rekomendowana częstotliwość zmieniać się będzie w zależności od twardości używanej wody.
  • trep napisal(a):
    Octavarium napisal(a):
    trep napisal(a):
    Raz na pół roku a przy każdym użyciu to jednak jest różnica.
    Raczej raz na miesiąc.
    Jak często należy odkamieniać ekspres Nespresso?

    Wszystkie omówione powyżej powody czynią regularne odkamienianie absolutną koniecznością. Możesz teraz zastanawiać się, jak często należy to robić. Niektóre z ekspresów Nespresso wyposażone są w specjalne diody, które powiadomią cię o konieczności odkamienienia urządzenia. Jeśli twój ekspres nie posiada tej funkcji, powinieneś odkamieniać go raz na okres od 3 do 6 miesięcy. Rekomendowana częstotliwość zmieniać się będzie w zależności od twardości używanej wody.

    Widocznie co ekspres, to inna procedura. Mnie De'Longhi [PD Soul] powiadamia o konieczności odkamieniania po ok. miesiącu użytkowania.
  • trep napisal(a):
    Jest to fakt i nie zamierzam nikogo przekonywać, że nie. Można nawet czerpać przyjemnoś z czyszczenia kawiarki i ja to rozumiem. Jednak jeśli nie jest to dla kogoś przyjemnoś i trwa to ileś, to codzienne kilkakrotne (piję jakieś 5-6 kaw dziennie) mycie kawiarki razy pół roku podzielone przez arbitralnie ustaloną stawkę godzinową pozwala na kupowanie nowego ekspresu co pół roku.
    Można to połączyć, ja np piję dobrą kawę z kawiarki rano, a te z ekspresu są na podręke lub dla gości ;)


  • marniok napisal(a):
    Jednak tutaj bardziej pasuje prośba o polecanko expresy kawowego.
    Żeby mielił, spełniał mleko i różne kawy mi robił.
    Maże se kupić.
    Jakieś sugestie?
    A jaki masz budżet? 1.5 tys to Krups lub Saeco Philips a powyzej 4 tys to Jura.
  • edytowano February 2023
    Octavarium napisal(a):
    trep napisal(a):
    Raz na pół roku a przy każdym użyciu to jednak jest różnica.
    Raczej raz na miesiąc.
    Mam elektryczny czajnik ze szkła, a na szkle najlepiej widzieć kamień. Po tygodniu, dół czajnika jest już matowy - muszę odkamieniać sodą. Z tym, że ten czajnik jest używany częściej niż kawiarka.
  • Raczej bliżej 1,5 niż 2.
  • marniok napisal(a):
    Jednak tutaj bardziej pasuje prośba o polecanko expresy kawowego.
    Żeby mielił, spełniał mleko i różne kawy mi robił.
    Maże se kupić.

    Jakieś sugestie?
    Sprzedaj samochód.
  • Ano. Samochód z całą pewnością kawy nie zrobi.
  • Eeee to już wolę parzuche robić. Ałto ważniejsze.
  • Ale mini tylko 350 (zestaw powitalny inkludyd). Jedno tankowanie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.