Skip to content

Poczet Prymasów czasów upadku

1246718

Komentarz

  • edytowano August 2018
    Abp. Rys wiele razy publicznie opowiadal o tym jak poslugiwal neonom i tez cieplo sie wypowiadał
    A, to musiało mi umknąć, kojarzyłem go raczej z kręgów oazowo-charyzmatycznych.
  • adamstan napisal(a):
    Abp. Rys wiele razy publicznie opowiadal o tym jak poslugiwal neonom i tez cieplo sie wypowiadał
    A, to musiało mi umknąć, kojarzyłem go raczej z kręgów oazowo-charyzmatycznych.
    I slusznie, bo z tego co kojarze ze slow biskupa oaza najmocniej sie odcisnela na jego formacji. Formacja neo ma rozne etapy wtajemniczenia i jest rozciagnieta w czasie na dziesiatki lat. Malo ktory ksiadz a tym bardziej biskup ma czas i checi uczestniczyc we wszystkim, no chyba ze jest w seminarium redemtoris mater. Stad tez moje pytanie o definicję neona.
  • Ryś to przede wszystkim, mówiąc delikatnie, głupek.
  • edytowano August 2018
    No, no... Człowiek żyje sobie na tej wsi spokojnej i wesołej, ciemny i głupi... Potem na wskutek pewnych bulwersacji zaczyna szukać i czytać....

    http://www.renewamerica.com/columns/engel/131110

    To List otwarty z 2013 Randy Engela do papieza Franciszka o konieczności powolania papieskiej komisji w spraw. homoseksualizmu, pederastii i lobby homoseksualnego w kościele katolickim.
    Na początku listu Engel przytacza wywiad Ilze Scamparini z papieżem z list. 2013 , w którym ten pyta o wyjaśnienie sprawy papieskiego zaufanego, bankowca, Monsignore Ricci, ( https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/vaticancityandholysee/10191600/Popes-eyes-and-ears-in-Vatican-bank-had-string-of-homosexual-affairs.html ) ,
    zamieszanego w liczne skandale homoseksualne i ogólnie o homolobby w kościele. P. Franciszek twierdzi że przeprowadzone wewn. śledztwo niczego nie wykazało, a jeśli chodzi o lobby gejowskie w instytucji kościoła rozmywa odpowiedz kosciòłkową gadka, (choć kilka miesięcy wcześniej na jednej z audiencji pono potwierdził: "in the Curia, there are truly some saints, but there is also a current of corruption... There is talk of a 'gay lobby' and it's true, it exists," (ale jak widać na ograniczonym obszarze)
    i w ogole sakramentalne "kim ja jestem by osądzać?"

    Autor listu zwraca uwagę, że papież używa określenia "gej" podporządkowując już swoje słownictwo politpoprawnosci nowomowy gayspeaku.

    Baaardzo ciekawy list, poruszający mnóstwo rzeczy.
  • Niech pan papież nie osadza tylko użyje buta. Nie musi być czerwony.
  • A ja wciąż nie rozumiem co też Benedykt XVI chciał powiedzieć abdykując. I co chce powiedzieć nadal nic nie mówiąc o następcy?
  • edytowano August 2018
    Czerwony but nie dał rady. Tym bardziej nie zrobi tego ten w innym kolorze ;)

    Barelkowski na "wPolityce" w programie "Czy pedofilia pogrąży polski kosciòł" (program dość słaby, m.zd) "sprzedaje" takie info od niewymienionych z nazwiska źródeł kościelnych: Liczbę homoseksualistow wśród amerykańskich hierarchów na ok. 40-50%, wśród polskich do 20%.
    Prawdziwy marsz przez instytucję.
  • B16 zrezygnował w roku wiary. Może usuwając sie na bok chciał powiedzieć swiatu, że ludzkimi tylko siłami nie da się uzdrowić tak potężnego kryzysu w którym znalazł się Kościół w ostatnich dziesięcioleciach?
  • Nie mnie wypowiadać się o zdolnościach umysłowych Benedykta XVI bo to tytan intelektu. Może jednak w jego przypadku to nadmiar, zaciemniający obraz, utrudniający ocenę i prowadzący do złych decyzji. Trzeba pamiętać że Szatan jest bardziej inteligentny niż największy tytan intelektu wśród ludzi.
    "Tak, tak" i "Nie, nie". Trzeba prosto. Gdyby było jak Kolega zgaduje wystarczyłoby powiedzieć prosto. Teraz mamy Franciszka który opowiada różne bajdy i ich nie dementuje albo nie wyjaśnia. I nie ma znaczenia czy rzeczywiście je opowiada czy wkładają mu je do ust czy fałszywie interpretują. Ważne jest że nie odcina się od nich i niczego jasno nie mówi. W sprawach niedogmatycznych nagle wypowiada się z dogmatyczną pryncypialnością i wali w katoli jak w bęben, a w kler w szczególności a potem okazuje się że jednak w sprawach na przykład pedalskich jest zadziwiająco wyrozumiały wobec hierarchów wysokiego szczebla. Kupy się ta narracja nie trzyma i Kościół nadwątla.

  • Następne nowiny:
    ChurchMilitant.com dowiedzial się "z wiarygodnych źródeł" o wskazaniu p. F. dla kard z Waszyngtonu Wuerla opuszczenia USA zanim może zostać aresztowany przez służby federalne. Wuerl juz zapadł się pod ziemię.

    Nazywany vicepapiezem kard Oscar Maradiaga straszy tych którzy podnosza postulat ustąpienia pF, że to grzech przeciw Duchowi SW!
    (Maradiaga znajduje się na celowniku National Catholic Register za tuszowanie spr seks.wykorzystywania klerykow przez Abp. Juana Pinede)

    W Argentynie wychodzi sprawa Sebastiána Cuattromo , ofiary homozakonnika ze szkoły katolickiej (zakonnik został skazany w 2012) którego sprawę próbował wyciszac w l.2000 Bergoglio, owczesny arcyb. Buenos Aires i jego wspolpracownicy. Przy tym ChM zwraca uwagę na rzecz która. imo, zaczyna być charakterystyczna dla pF:

    W tym samym roku, w którym. zakonnik został aresztowany wychodzi książka w której. Bergoglio twierdzi, że nigdy nie miał do czynienia z przypadkami molestowań. O przypadkach seks.wykorzystania nieletnich mówi: w takich sytuacjach nigdy nie wolno ci udawać slepca!

    "Following revelations of Cuattromo's abuse, Picciochi was sent for evaluation and deemed "normal, not homosexual." He was then transferred to a different diocese. In 2000, Picciochi was charged with "repeated corruption of minors" involving sexual abuse but fled to the United States. When Cuattromo sought help seeking justice in 2002 from the archdiocese, Cdl. Bergoglio's personal secretary, Fr. Martin Garcia Aguirre, and his vicar, Fr. Mario Poli, offered no assistance to Cuattromo whatsoever.

    Seven years later, Picciochi was arrested in the United States and extradited to Argentina in 2010. In a book published that same year titled On Heaven and Earth, Cdl. Bergoglio claimed he never dealt with a single case of clerical sex abuse.

    Speaking of clerical abuse of minors, Bergoglio said, "Now, when this happens, you can never turn a blind eye. You cannot be in a position of power and destroy the life of another person. In my diocese, it never happened to me."

    In my diocese, it never happened to me."
  • No i jeszcze:
    @jerzKwasniewski na tt:

    Kolejna poszlaka potwierdzająca zarzuty #ViganoTestimony.

    W latach 2007-2012 kard. McCarric nie uczestniczył w uroczystych, charytatywnych galach kardynalskich w USA. Wrócił w 2013. https://t.co/gBWYzxhsTC
  • edytowano August 2018
    Rafał napisal(a):
    "Tak, tak" i "Nie, nie". Trzeba prosto. Gdyby było jak Kolega zgaduje wystarczyłoby powiedzieć prosto.
    Zgadzam sie. Niezrozumiale to jest. Moze tez tak byc ze B16 niestety tez ma cos na sumieniu i wiedzial ze jak radykalnie zacznie walczyc z homolobby to mu to wytkną i oslabia jego działania. Moze wiec, rezygnując wierzył, ze kolejny papież bedzie mogl wykonywac bardziej energiczne ruchy. Jesli podane informacje w liscie abp Vigano są prawdziwe to niestety okazuje sie ze jednak papież Franciszek mogl zostac wybrany silami tegoż wlasnie homolobby i teraz splaca wobec niego dlug. Zobaczymy kto bedzie po Franciszku. Nadzieje w tym, ze bramy piekelne Kosciola nie przemoga, wiec predzej czy pozniej dojdzie do oczyszczenia
  • noji skoro obecne procesy dotyczą ludzi ponad 4oletnicht, to sprawy te miały iejsce w czasach JP tu i dziwisz sie
    czy sprawy ówczesne polityczne światowe i upadek komunizmu przysłoniły sprawy obyczajowo/świetokradcze
  • edytowano August 2018
    Mysle ze bardziej istotne byly okolosoborowe sprawy doktrynalne.


    Ponadto ciekawy fakt podaje Grzegorz Górny

    „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi.”
    https://wpolityce.pl/m/swiat/410174-fatima-komunistyczna-agentura-i-homoseksualisci-w-sutannach
  • makos napisal(a):
    Moze tez tak byc ze B16 niestety tez ma cos na sumieniu i wiedzial ze jak radykalnie zacznie walczyc z homolobby to mu to wytkną i oslabia jego działania.
    Za daleko się Kolega posunął w swych dywagacjach. To już są po prostu insynuacje. Na dodatek dotyczą tego papieża, który jako jedyny bardzo stanowczo i konsekwentnie walczył z pedofilią pomiędzy klerem i próbował zwalczać lawendową mafię.

    Raczej bym nie dywagowała nad przyczyną abdykacji Benedykta 16, skoro podał taką a nie inną, tylko ją uszanowała. Mimo, że mną też ogromnie ta decyzja wstrząsnęła, zasmuciła i do dziś nie mogę jej odżałować.

  • Możliwe, że na skutek szantażu.
  • uhrr napisal(a):
    Możliwe, że na skutek szantażu.
    "Zdemaskuj nas, a cały Kościół upadnie razem z nami".
  • Właśnie, KS. Oko! Czy zabrał juz głos w sprawie obecnego skandalu?
    U nas w Polszcze generalnie głucha cisza, wieś spokojna, wieś wesoła.
  • peterman napisal(a):
    uhrr napisal(a):
    Możliwe, że na skutek szantażu.
    "Zdemaskuj nas, a cały Kościół upadnie razem z nami".
    Nie sądzę by BXVI nie zdawał sobie sprawy, że właśnie niezdemaskowanie doprowadzi do upadku Kosciola
  • edytowano September 2018
    uhrr napisal(a):
    Właśnie, KS. Oko! Czy zabrał juz głos w sprawie obecnego skandalu?
    U nas w Polszcze generalnie głucha cisza, wieś spokojna, wieś wesoła.
    W zasadzie musiałby tylko powtórzyć to, co od wielu lat mówi o homoherezji.
  • Dezercja. W RFN popularna była w pewnych kręgach teoria pn. Schwul. Przykre, ale tak było.
  • Teoria to jest takie cos co albo samoistnie trzyma się kupy (nauki ściśle) albo jest oparte o przesłanki. Jeśli brak powyższego to mamy hipotezę albo zwykle pomówienie.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Dezercja.
    Z wiekiem nie młodniejemy (zawęża się strumień świadomości, a nie jego percepcja, która nawet wzrasta), więc może brak zgody na bycie parawanem?
    BTW czy BXVI gra w szachy?

  • Kardynał Gerhard Müller oraz trzej jego współpracownicy z Kongregacji Nauki i Wiary zostali odwołani ze swoich stanowisk przez papieża Franciszka. Niemiec był znany z tego, że działał niezwykle stanowczo w sprawach nadużyć seksualnych.
    Na portalu pch24.pl ukazał się fragment wywiadu Pawła Lisickiego z kardynałem.

    – Papież poinformował mnie o tym (odwołaniu - przyp. red.) nie podając żadnych przyczyn swojej decyzji. Zresztą nie można mówić o żadnych obiektywnych przyczynach. Obiektywne przyczyny mogłyby polegać na tym, że nie dorosłem do sprawowania tej funkcji albo że miałem całkiem fałszywe rozumienie swoich zadań, albo że wykazałbym się brakiem lojalności wobec papieża. O czymś takim nie może być w żadnym wypadku mowy – mówił Gerhard Müller.

    Na czym polegał spór między Franciszkiem a niemieckim kardynałem?

    W 2014 r. kardynał miał się sprzeciwić decyzji papieża, który chciał przywrócić księdza, który miał się dopuścić molestowania chłopców.
    http://telewizjarepublika.pl/skad-taka-decyzja-franciszek-odwolal-kardynala-ktory-walczyl-z-pedofilia-w-kosciele,69502.html
  • Co za czasy!
  • Wszystko już było.

    Teraz nie ma antypapieży, a Bergoglio jednak nie Borgia. No i odnotowano okresy w dziejach, kiedy o kapelusz kardynalski było łatwiej niż dziś.
  • co za czasy!
    już drugi albo i trzeci Niemiec z dobrą opinią!

    po bpie Atanasiusie Schneiderze (NIemiec z Kazachstanu)
    i po Benedykcie XVI (Niemiec z Bawarji, ale z długim stażem w Watykanie, słuźył JP2)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.