Skip to content

Proroctwo - Iskra z Polski

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Gorąco polecam film, który trzeba obejrzeć. Idzie o rolę Polski w nadchodzących dziejach. Pełne wywiady z wypowiadającymi się w filmie osobami uzupełniają film "Proroctwo", zawierają więcej szczegółów. Osoby przedstawiające proroctwa to ludzie Kościoła: kapłani, zakonnicy, świeccy. Wrażenie niesamowite, wziąwszy pod uwagę, że wypełnianie się proroctw już całkiem blisko.
«13456789

Komentarz

  • edytowano November 2017
    Wywiady:
    Ks. Adam Skwarczyński



    dr Wincenty Łaszewski
  • Pismo uczy, że wszystkie proroctwa miały i mają charakter warunkowy. Zawsze jest "jeżeli.. to .." Chrześcijaństwo z zasady odrzuca pogański determinizm i fatalizm. Proroctwa kreślą możliwe alternatywy przyszłości. Oczywiście te prawdziwe.
  • Wierzę w proroctwa biblijne oraz wszystkie inne które się wypełniły. Reszta won.
  • +1000
  • randolph napisal(a):
    Wierzę w proroctwa biblijne oraz wszystkie inne które się wypełniły. Reszta won.
    ale to tak dobrze robi na samopoczucie
  • adaho napisal(a):
    Pismo uczy, że wszystkie proroctwa miały i mają charakter warunkowy. Zawsze jest "jeżeli.. to .." Chrześcijaństwo z zasady odrzuca pogański determinizm i fatalizm. Proroctwa kreślą możliwe alternatywy przyszłości. Oczywiście te prawdziwe.
    Oczywista oczywistość; zawsze jest "jeżeli".
  • Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.
    To od Świętej Faustyny. Kompatybilnie - zdaje się - pisała sługa Boża Wanda Malczewska.
    Przyjęło się widzieć ową "iskrę" w Janie Pawle II. Ale może chodzi o wydarzenia późniejsze?
    Czy jako Naród jesteśmy nadal posłuszni woli Pana?
  • krzychol66 napisal(a):
    ?
    Czy jako Naród jesteśmy nadal posłuszni woli Pana?
    na tle Europy wypadamy na plus

  • "Każdemu opowiadam jego własną historię"
  • Brzost napisal(a):
    "Każdemu opowiadam jego własną historię"
    +1 to z Opowiesci z Narnii?
  • czy ten 2 godzinny filmik da się jakoś streścić?
  • krzychol66 napisal(a):
    Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje.
    To od Świętej Faustyny. Kompatybilnie - zdaje się - pisała sługa Boża Wanda Malczewska.
    Przyjęło się widzieć ową "iskrę" w Janie Pawle II. Ale może chodzi o wydarzenia późniejsze?
    Czy jako Naród jesteśmy nadal posłuszni woli Pana?
    Zacytuję consumera "Jest bowiem w historii Kościoła Katolickiego tylko jeden naród, którego władcy od samego początku państwowości konsekwentnie obrzucani byli kościelnymi klątwami i interdyktami; którego biskupowie i prymasowie hańbili nie tylko sutannę, ale i własne pochodzenie, a na wspomnienie których dziś tylko palący wstyd bierze; narodu który był potępiany przez papieży za walkę o suwerenność, a który mimo to wytrwał w wierze i dziś jest w zasadzie jedyną w Europie ostoją katolicyzmu." W ogóle polecam lekturkę https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/najwspanialszy-narod-w-historii-ko-cio-a-katolicki-t7560.html
  • Św. JP II twierdził, że tą iskrą jest wieść o Miłosierdziu Bożym, zainicjowana skutecznie przez s. Faustynę. Papież przyczynił się do rozprzestrzenienia się Dzieła Miłosierdzia na cały świat.
    Tak więc proroctwo o iskrze można uznać za spełnione. Nam pozostaje przyłączyć się, propagować je na następne pokolenia i w razie potrzeby korzystać
    +

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • kulawy_greg napisal(a):
    czy ten 2 godzinny filmik da się jakoś streścić?
    Nie.
  • Mania napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    czy ten 2 godzinny filmik da się jakoś streścić?
    Nie.
    Hue hue hue!
  • makos napisal(a):
    Brzost napisal(a):
    "Każdemu opowiadam jego własną historię"
    +1 to z Opowiesci z Narnii?
    Oczywiście :-)
  • AnnaE napisal(a):
    Św. JP II twierdził, że tą iskrą jest wieść o Miłosierdziu Bożym, zainicjowana skutecznie przez s. Faustynę. Papież przyczynił się do rozprzestrzenienia się Dzieła Miłosierdzia na cały świat.
    Tak więc proroctwo o iskrze można uznać za spełnione. Nam pozostaje przyłączyć się, propagować je na następne pokolenia i w razie potrzeby korzystać
    +
    Opowieści z tego nie będzie niestety długiej, ale... poznałem starszą panią (Filipinkę z USA), która kilka lat temu przewiozła relikwie św.Faustyny z Krakowa na którąś z ichniejszych filipińskich wysp. Może jeszcze uda mi się ją spotkać i poproszę o b. szczegółową relację lokalną. W każdym razie- kult jest żywy i gorący.
  • Mania napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    czy ten 2 godzinny filmik da się jakoś streścić?
    Nie.
    nie masz siostro miłosierdzia ;)
  • Mania napisal(a):
    krzychol66 napisal(a):
    ?
    Czy jako Naród jesteśmy nadal posłuszni woli Pana?
    na tle Europy wypadamy na plus

    zwlaszcza z objebliwa biblioteka pana Laszewskiego: porzadek w polkach, napufowac wymieta poduszke obok na kanpie i mozemy myslec o zbawianiu swiata.

    ale, Maniu, dzieki za film.
  • Film fantastyczny. A ta animacja! Wyważony, mądry, trafiający.
  • randolph napisal(a):
    Wierzę w proroctwa biblijne oraz wszystkie inne które się wypełniły. Reszta won.
    no to ladnie bysmy wygladali gdyby 2000 lat temu wszyscy Zydzi orzekli, ze "mamy Mojzesza i Prorokow a reszta von".
    a dlaczego nie dac sie Panu Bogu zaskakiwac?
  • ale serio koleżeństwo nie znało tego filmu?

    Film ok bo z wywiadów wyjęto co trzeźwiejsze i wyważone kawałki.
    natomiast wizje x. Skwarczyńskiego wskazane jest przyjmować jako baaaardzo prywatne
  • A tak na marginesie - "Dzienniczek Siostry Faustyny" jest aktualnie najpopularniejszą polską lekturą czytaną na świecie.
  • a nie nobliści?
  • trochę szkoda miłości
  • Mania napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    czy ten 2 godzinny filmik da się jakoś streścić?
    Nie.
    Spoko, spoko, rozumiem. Ale z tego co zacząłem oglądać (animacja raczej mnie zniechęciła) wygląda na to, że nie dokończę. Stąd moje pytanie.
    Zadam może inne: czy film wnosi coś konstruktywnego, czy raczej działa motywująco? Bo to że trzeba się nawrócić i żyć po chrześcijańsku to wiemy już z lekcji religii.
  • kulawy_greg napisal(a):
    Mania napisal(a):
    kulawy_greg napisal(a):
    czy ten 2 godzinny filmik da się jakoś streścić?
    Nie.
    Spoko, spoko, rozumiem. Ale z tego co zacząłem oglądać (animacja raczej mnie zniechęciła) wygląda na to, że nie dokończę. Stąd moje pytanie.
    Zadam może inne: czy film wnosi coś konstruktywnego, czy raczej działa motywująco? Bo to że trzeba się nawrócić i żyć po chrześcijańsku to wiemy już z lekcji religii.

    Patrz - wpis otwierający. "Idzie o rolę Polski w nadchodzących dziejach".
  • rola Polski będzie jaką będzie

    a jaka będzie rola każdego z nas? to już nie kwestia proroctw a naszych wyborów
  • Filioquist napisal(a):
    rola Polski będzie jaką będzie

    a jaka będzie rola każdego z nas? to już nie kwestia proroctw a naszych wyborów
    dokładnie - i o tym mówią w filmie
  • Cześć. Wpadłam na chwilę, bo wypatrzyłam film „Proroctwo” (tylko film, wywiadów nie oglądałam) i bardzo namawiałam Manię, żeby go umieściła na forum. Zatem może kilka słów streszczenia, o które dopominał się Ignac.

    Film dotyczy JEDNEGO proroctwa, obietnicy złożonej przez Chrystusa św. Faustynie:
    "Polskę szczególnie umiłowałem. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na powtórne moje przyjście. (...) Jeśli Polska będzie posłuszna woli mojej."
    Podparte jest to proroctwem z Fatimy i to w zasadzie wszystko.
    Nad merytoryczną stroną filmu czuwał o. Augustyn Pelanowski, paulin z Jasnej Góry. Poza nim głos zabiera jeszcze dziesięciu kapłanów/zakonników (chyba pięciu spoza Polski) i teolog dr Łaszewski.
    I nie, absolutnie nie chodzi o to, byśmy siedli na kanapie i zaczęli zbawiać świat. Tak na marginesie, może fajniej by było, gdybyśmy najpierw obejrzeli i posłuchali, a potem się wypowiadali, co? Chyba, że powiemy WON temu, co przekazała nam św. Faustyna. Ale to już osobisty wybór każdego katolika.
    Film zaczyna się w zasadzie od prezentacji rozmówców – mówią o zagrożeniach w obecnym świecie (ok. 10 min). Nie jest to najciekawsze, bo dosyć oczywiste. Potem zaczyna się ta najważniejsza część poświęcona proroctwu. Najpierw dokładna analiza owego warunku „Jeśli…” poparta przykładami (biblijnymi i historycznymi) zerwania przez ludzi bądź narody przymierza z Bogiem.
    Potem kilka świadectw z minionych lat proroctw spełnionych. Na mnie zawsze największe wrażenie robi proroctwo z Fatimy – „jeśli będziecie się żarliwie modlić na różańcu, to Portugalia uniknie strasznej wojny”. I Portugalia uniknęła IIWŚ, a przecież nie była państwem neutralnym, jak Szwecja czy Szwajcaria.
    Jest w filmie próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego akurat z Polski ma wyjść owa „iskra” i wg mnie, jest to próba udana. No i czym lub kto może być tą iskrą.
    Są wreszcie próby odczytania przyszłości. Oczywiście bardzo ostrożne i generalnie sprowadzające się do cytowania odpowiednich ustępów Pisma Świętego lub odwoływania się do Fatimy.
    Nie wiem, czy wszystko „streściłam”, a właściwie nie – wiem, że wiele pominęłam, ale basta, wystarczy.
    No cóż, oglądałam ten film dwa razy. Po raz drugi wczoraj, żeby go sobie odświeżyć i rzetelnie napisać ten tekst. I ponownie z dużym zainteresowaniem słuchałam. Animacja – rzecz gustu – ma jednak tę wielką zaletę, że wyraźnie dzieli film na odcinki. Zatem nie trzeba od razu poświęcać całego wieczoru;) Poza tym spokojnie można ją przewijać, bo niczego ważnego do treści filmu wnosi.
    Cieszy, że film obejrzało już ponad 350 tys. Polaków. Wśród nich na pewno znajdzie się tych dziesięciu sprawiedliwych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.