Skip to content

To jest wojna

1356714

Komentarz

  • edytowano January 2018
    kazanie było stosowne, dotyczyło czytań i Ewangelii z niedzieli.
    :D
    ["pan ksiądz", hmmmm, nie wiedziałam, że Polak tak potrafi... :-& ]
  • Mania napisal(a):
    Red.Stankiewicz straszył u Rachonia, że Amerykanie mogą wycofać z Polski swoje wojska.

    Już widzę jak Trump z Mattisem zmieniają swoją doktrynę obronną pod wpływem Netanjahu, który się skumał z Putinem. Taaa...
    Amerykanie zaczną ciągnąć grubą kasę od Polski w tym kwartale, z racji kontraktów zbrojeniowych.
    Wycofają, a raczej przesuną swoich lobbystów na inny kierunek, co najwyżej.
  • loslos
    edytowano January 2018
    Michał5 napisal(a):
    kazanie było stosowne, dotyczyło czytań i Ewangelii z niedzieli.
    :D
    ["pan ksiądz", hmmmm, nie wiedziałam, że Polak tak potrafi... :-& ]
    Przecież tak się po wsiach mawiało. Ksiądz jest pan nawet jeśli z chłopów.
  • los napisal(a):
    Kiedyś zwróciłem uwagę czytającemu "Nie" w tramwaju.
    Kiedyś, dawno temu, kobieta czytała NIE w przychodni, wstałem i poszedłem do kiosku w celu nabycia najbardziej "prawicowej" gazety. Było tylko GP. Kupiłem, usiadłem naprzeciw i zacząłem czytać. :D
  • Heroizm.
  • Rafał napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Zaraz uchwalą
    Mam nieodparte wrażenie, że mamy, jeśli nie parasol, to przynajmniej cichą, dyskretną życzliwość od pewnego sprośnego, poczciwego cwaniaka z rudą grzywką zaczesaną na łysinkę...
    Będą dżondra jak weto jebnie.
    No to byłaby zdrada.

    Euh, nie sądziłem, że pod hasłem "sprośny cwaniak" na tut. Forum będzie się widziało prezydenta Dudę.
  • los napisal(a):
    Pan ksiądz ....
    Michał5 napisal(a):
    ..."pan ksiądz", hmmmm,...
    //całkiem bokotematycznie:

    albo 'pan' (dziś zwrot grzecznościowy wobec obywatela, mieszkańca, sąsiada, znajomego itd)
    albo 'ksiądz' (dziś zwrot grzecznościowy wobec osoby stanu kapłańskiego: diakona, prezbitera lub biskupa)
    //


  • Nie musi to być zdrada. Pąprezidą może spokojnie zawetować w uzgodnieniu z rządem i partią po czem ogłosić w telewizorze:

    Niestety domagali się tego sojusznicy hamerykańscy a my przecież wiemy, jak Amerykanie potrafią zdradzać sojuszników, nie? Jesteśmy za słabi, polska twarz przez kilka lat jeszcze będzie spluwaczką. Ale jest też dobra wiadomość - obozu Auschwitz chwilowo jeszcze uruchamiają, więc przez te kilka lat możemy tak się wzmocnić, że potem zapłacimy stosownie wszystkim tym, którym zechciało się charknąć. Imiennie, i z procentem. A więc polski ludu - zacisnąć zęby i do roboty, Judajczykowie potrafili złapać za jaja amerykańskiego kolosa i wpierdolić wszystkim sąsiadom. Nie uwierzę, że my to gorsi. Dziękuję za uwagę, Boże, błogosław Polskę.
  • Wchodzimy zatem w okres polskich wojen husyckich.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Rafał napisal(a):
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    qiz napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    Zaraz uchwalą
    Mam nieodparte wrażenie, że mamy, jeśli nie parasol, to przynajmniej cichą, dyskretną życzliwość od pewnego sprośnego, poczciwego cwaniaka z rudą grzywką zaczesaną na łysinkę...
    Będą dżondra jak weto jebnie.
    No to byłaby zdrada.
    Euh, nie sądziłem, że pod hasłem "sprośny cwaniak" na tut. Forum będzie się widziało prezydenta Dudę.

    Nie rozumim. Przeca nie zawetuje.
  • Co do Izraela, to intuicja mówi mi, że żydostwo straciło instynkt polityczny w tej kwestii i przelicytowało.
  • loslos
    edytowano February 2018
    Praca u podstaw. Na początek - powroźnictwo oświetleniowe, w warunkach wojennych zdrajców nie należy tolerować. Poza tym rozbudowa gospodarki i armii, zwłaszcza oddziałów specjalnych im. Ignacego Chmieleńskiego. To może się udać, bo tak efektowne charknięcie w wykonaniu Judejczyków chyba każdego Polaka zapiecze do żywego, nawet tego, co za szczyt szczęścia uznawał robotę u bałera.



    Wytresowali świnie
    Kupili sobie psy
    I w pustych słów świątyni
    Stawiają ołtarz krwi
    Zawodzi przed bałwanem
    Półślepy kapłan – łgarz
    I każdym nowym zdaniem
    Hartuje pancerz nasz
    Choć krwią zachłysnął się nasz czas
    Choć myśli toną w paranojach
    Jak zawsze chronić będzie nas
    Zbroja!
  • Qiz o Trumpie, Rafał o Dudzie. :-D
  • Rafał napisal(a):

    Euh, nie sądziłem, że pod hasłem "sprośny cwaniak" na tut. Forum będzie się widziało prezydenta Dudę.
    Nie rozumim. Przeca nie zawetuje.
    Durnie.
    Napisałem 'ruda grzywka'.

    Żydów chcecie pokonać, nie radząc sobie z tekstem na 2 linijki?

  • edytowano January 2018
    Ta wojna, na razie, to jest wojna gestów i oświadczeń. Jest dziwna.Jest hybrydowa bo niewypowiedziana i tworzy zamęt, ale celu nie widać. Wojnę hybrydową prowadzi też i od dawna Rosja. Dlaczego hybrydową? Bo jest tańsza, a Rosja jest za biedna na prawdziwą. Bo można udawać że jej nie ma i nie wymaga frontalnego starcia, a Rosja jest słaba. Być może to oznacza że przeciwnicy Polski są biedni i słabi. Być może oni nie walczą z Polską tylko z kimś większym. Może warto się zastanowić z kim i poszukać sojuszników w podobnej sytuacji? Czyli takich w których nieustannie wszyscy walą, a oni w słabej pozycji. Węgrów już mamy. No więc może Serbów, Tatarów, Kurdów, Asada, AFD i Katalończyków, no i oczywiście Palestyńczyków. Może trzeba naszym gównianym sojusznikom, małym i dużym, pokazać że jesteśmy zdolni do naprawdę karkołomnych wolt. No że jednak jesteśmy zuchwali i szaleni, jak sobie tak z wyrachowania umyślimy. Może warto wreszcie samemu poprowadzić jakieś błyskotliwe ataki hybrydowe. Namieszać im tam gdzie chcieliby spokoju. Pójść zupełnie w poprzek ich interesów i to boleśnie, ale nie po głównych strategicznych.
  • Na razie populacja polskich żydofilów niknie w oczach i to jest naprawdę ogromny sukces animatorów tej całej hucpy. Tyle lat mozolnego odkręcania, a tu trzask-prask, dwa tygodnie i po robocie. HGW powinno się pomnik postawić, w Beer Szewa rzecz jasna!
  • edytowano January 2018
    Do tej pory bywało- właściwie zawsze, że kto się był porwał na Polskę ten kończył marnie.
  • edytowano January 2018
    qiz napisal(a):
    Durnie.
    Napisałem 'ruda grzywka'.

    Żydów chcecie pokonać, nie radząc sobie z tekstem na dwie linijki?

    Panie dobry, a te linijki to z centymetrami czy calami? Drewniane czy z włókna szklanego?
    I po ile w hurcie?
    :)
  • edytowano January 2018
    Rafał napisal(a):

    Euh, nie sądziłem, że pod hasłem "sprośny cwaniak" na tut. Forum będzie się widziało prezydenta Dudę.
    Nie rozumim. Przeca nie zawetuje.
    Durnie.
    Napisałem 'ruda grzywka'.

    Żydów chcecie pokonać, nie radząc sobie z tekstem na 2 linijki?

    Dafuq???

    imageimage
  • ombretta napisal(a):
    Na razie populacja polskich żydofilów niknie w oczach i to jest naprawdę ogromny sukces animatorów tej całej hucpy. Tyle lat mozolnego odkręcania, a tu trzask-prask, dwa tygodnie i po robocie. HGW powinno się pomnik postawić, w Beer Szewa rzecz jasna!
    kto powiedział że ta ZMIANA
    ma być DOBRA, ale wolna
    temu - trzask-prask - morda w ściana!
    i już tu niech nie zagląda

  • Karczewski jedzie z koksem
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Karczewski jedzie z koksem
    a to jest na żywo?
    :)
    (leci w tle i myślałem że to powtórka!, nieźle daje, fakt)
  • edytowano February 2018

    Senat przegłosował ustawę o #GermanDeathCamps bez poprawek!


    Zaprzaństwo z PO było przeciw - z wyj. Rulewskiego.
  • Jak głosowali:
    image
  • 7dmy napisal(a):
    USA na 100% będą popierać Izrael, pytanie czy jesteśmy na to przygotowani.
    Jeśli w ten sposób to ok.
    Już wiecie czemu Tillerson rozmawiał z JK godzinę a z Pad i MM po 20 min?

    https://mobile.twitter.com/AJakubowska1/status/958790700342104070
  • Sprawozdawcą z głosowań senatu proponuję uczynić senatora Stanisława K. (dawniej Koguta).

    Jak już pluć Żydom w twarz, to ustami trędowatego ;)
  • los napisal(a):

    Przecież tak się po wsiach mawiało. Ksiądz jest pan nawet jeśli z chłopów.
    Kolega @romeck już jasno wyłuszczył, ja tylko dodam jako wieśniak z dziada pradziada- na wsi nikt tak nie mówił.
    Mówiło sie ksiądz dobrodziej, ksiądz Jegomość, lub w skrócie Jegomość.
    Pan Ksiądz to ja za komuny od milicjantów słyszałam, później u Senyszyn chyba, czy innej Nowickiej czy Szczuki.

    Jak wojna, to nie strzelajmy do swoich.

    Pardon za pobocza.


  • loslos
    edytowano February 2018
    A od kiedy to katabasy to swoi? Zalecenie jest precyzyjne i nie od byle kogo: Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie.
  • Jeśli chodzi o księży, Panie Profesorze , to od początku.
    Przez całe dzieje. Do dziś.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.