Skip to content

Do prezydenta - petycja w sprawie ustawy IPN

edytowano March 2015 w Forum ogólne
«1345

Komentarz

  • pojszło. Dlaczego niektórzy z sygnatariuszy podpisują się imieniem i pierwszą literą nazwiska, jak przestępcy?
  • Wszyscy się podpisują nazwiskiem. Niektórzy prawdopodobnie wpisują z rozpędu nazwisko od razu obok imienia i tych silnik wyrzuca w tej postaci. Jestem tego niemal pewna.
  • Żenujące.
  • Że trzeba o coś takiego apelować do prezydenta? Zgadzam się.
  • Petycję? Ma podpisać bez petycji. To oczywiste. Zawsze go broniłem, ale jak tego nie wie to pozostaje tylko czekać do końca kadencji.
    Może ewentualnie po podpisani występować z jakimiś inicjatywami dyplomatycznymi , a nawet propozycjami ustaw wokół tej kwestii.
  • edytowano February 2018
    Prezydent podejmujący decyzję pod wpływem e-maili od wyborców, jest jeszcze gorszy niż Duda usiłujący wybić się na rozpoznawalna samodzielność kosztem obozu który go wylansował.
    Duda pokazał już w kwestii frankowiczow, że potrafi traktować ludzi instrumentalnie.
    Niczego nie podpiszę i nie wyślę.
  • edytowano February 2018
    może nie może w szabas podpisać? :)
  • los napisal(a):
    Że trzeba o coś takiego apelować do prezydenta? Zgadzam się.
    Nie trzeba, podpisze.
  • To zależy
    Jesli ma to związek z ogniem lub pieniędzmi to nie moze.
  • Mania napisal(a):
    pojszło. Dlaczego niektórzy z sygnatariuszy podpisują się imieniem i pierwszą literą nazwiska, jak przestępcy?
    Automat zmienia.
    Wpisałam jak należy, a wyszła Anna E.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Maria napisal(a):
    Wszyscy się podpisują nazwiskiem. Niektórzy prawdopodobnie wpisują z rozpędu nazwisko od razu obok imienia i tych silnik wyrzuca w tej postaci. Jestem tego niemal pewna.
    Nie. Wpisałam całe nazwisko w okienko przeznaczone na nazwisko.
    Może to zależy od przeglądarki?
    Mąż wysłał z telefonu i też wyszedł z kropką.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano February 2018
    A to dobre - petycja wisi na stronie Boałeg Kruka.
    O nas

    Wydawnictwo Biały Kruk jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie albumów na polskim rynku książkowym. Od wielu lat promuje i propaguje rodzimą oraz światową sztukę i tradycję. Nasze książki o tematyce religijnej, patriotycznej i kulturalnej to wspaniała wizytówka Polski, jej historii oraz wielowiekowego bogatego dziedzictwa duchowego i materialnego. Wartości te popularyzujemy także poprzez nasz magazyn – Miesięcznik Kulturalny „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.
    A kto pisze u nich i wydał kilka książek?
    Krzysztof Szczerski

    Urodził się w 1973 roku w Krakowie. Jest absolwentem (...)
    7 sierpnia 2015 został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
    Od kwietnia 2017 roku szef gabinetu prezydenta.
    Ciekawe, czy złożył podpis?!

    ===
    jest ledwie trochę ponad 14.000 podpisów
    ja się nie dołożę - to faktycznie żałosne prosić własnego prezydenta o taki gest/ruch/postawę!
  • Nie wiem, na co czeka prezydent. Akcja Demokracja i inne syfy szaleją.
    "Akcja Demokracja - organizacja, która stała za większością protestów przeciwko reformie sądownictwa w Polsce, znów chce wywierać naciski na prezydenta - tym razem w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Podobnie, jak w przypadku reformy wymiaru sprawiedliwości Akcja Demokracja domaga się weta i zamierza opublikować swój apel w zagranicznej prasie.

    Wspierana niemieckimi środkami finansowymi Akcja Demokracja w ostatnim czasie stara się wykorzystać każdą okazję, byle tylko wzniecić w społeczeństwie bunt przeciwko władzy. Organizacja najbardziej znana jest z protestów przeciwko reformie sądownictwa, ale ochoczo włączała się także w protest rezydentów czy bojkot wyborów do Krajowej Rady Sądownictwa."
    http://niezalezna.pl/216103-akcja-demokracja-znow-chce-wymusic-weto-tym-razem-jednak-znalazla-sobie-inny-sposob

    Na marginesie, zaczynają mi puszczać nerwy. Czy my mamy jakieś służby, które potrafiłyby zrobić porządek z tymi antypolskimi fundacjami opłacanymi przez Niemcy? Śmieją się nam mendy w gęby i są coraz bardziej bezczelni.
  • Nie może być tak, że prezydent podejmie decyzję w zależności od tego, kto więcej złoży podpisów albo kto więcej nasmrodzi za granicą. Zobaczymy.
  • nie podpiszę, bo to poniżające - żebrać o litość dla Polski u jej prezydenta

    jeżeli Andrzej Duda jest Polakiem, myślącym i czującym po polsku, to zrobi, co powinien
    a jeżeli nie - to żaden mój podpis go nie przekona
  • KAnia napisal(a):
    nie podpiszę, bo to poniżające - żebrać o litość dla Polski u jej prezydenta

    jeżeli Andrzej Duda jest Polakiem, myślącym i czującym po polsku, to zrobi, co powinien
    a jeżeli nie - to żaden mój podpis go nie przekona
    +1
  • Jak Koleżanki i Koledzy powyżej.

    Fakt że akcję tę firmuje Biały Kruk tym bardziej sprawia, że odbieram ją jako obelgę.
  • Podpisałam dlatego, by mieć wkład w przypomnieniu AD kim jest i do czego się wielekroć zobowiązywał. Bo pamięć jakby z lekka mu szwankuje. Teraz, gdy pod dom podkładają ogień, nie pora pysznić się "jaką to jestem ważną personą". To nie błaganie o spełnienie obowiązku, to przypomnienie, że takowy ma.
  • edytowano February 2018
    peterman napisal(a):
    Jak Koleżanki i Koledzy powyżej.
    Ale Kuleżeństwo honorne, no, no, no...
    Podpisałam. Dostałam od osoby bez porównania zacniejszej niźli sama jestem.
    peterman napisal(a):Fakt że akcję tę firmuje Biały Kruk tym bardziej sprawia, że odbieram ją jako obelgę.
    ???
    Że nawrócony Sosnowski? Aż obelga?! Zacni autorzy, świetne (no, wszystkich, a nawet większości nie przeczytałam - po autorach osądzam) książki. Dobry miesięcznik. Ale Krakowa, wróć - Krakówka nie znam.
    Proponuję rzut okiem i nie tylko na pierwszą stronę:
    https://bialykruk.pl/ksiegarnia/pl/new

  • Przemko napisal(a):
    los napisal(a):
    Że trzeba o coś takiego apelować do prezydenta? Zgadzam się.
    Nie trzeba, podpisze.
    Nie sądzę i obym się myliła. Tzn. wydaje mi się, że gdyby miał podpisać, to już by to zrobił.
    Natomiast pewnie nasz niezłomny wyśle ustawę do TK. I to jest wariant optymistyczny.

    Miejmy nadzieję, że nie zawetuje.
  • Wyśle do TK, by przerzucić odpowiedzialność na kogo innego. Dobrze mieć tak odważnego dowódcę sił zbrojnych, od razu człowiek się czuje bezpieczniejszy.
  • Jo.
    Nie chciałam być brutalna, Losie ;)
    Trochę mu zabezpieczył tyły minister SZ Niemiec. Na nasze szczęście. Miejmy nadzieję.
  • Ile ma czasu na podpisanie?
  • Co ma czyjakolwiek honorność czy nawróconość albo cokolwiek innego do rzeczy?

    "Biały Kruk" to jest najtwardsze jądro intelektualnego zaplecza Dużego Pajacu. Jego mózg, de facto. I teraz to jądro prosi naród o wsparcie takiej a nie innej decyzji Pąprezydenta. Osobiscie widzę przed swoim nosem wyciągnięty środkowy paluch, i to wszystko.
  • Czy jakikolwiek obywatel, czyli wyborca, przywiązuje jakąkolwiek wagę do takich słowno-personalnych niuansów? Odpowiadam - nikt! Mam wątpliwość czy ktokolwiek z decydentów, szczególnie zewnętrznych, przywiązuje większą wagę do takich słowno-personalnych niuansów na polskiej scenie politycznej. Może jacyś analitycy, dziennikarze specjalizujący się w Europie Centralnej, trochę politologów i tyle. Reszta to lokalne gry i zabawy na szczytach i w obozach podejściowych do tych szczytów. Prawie bez znaczenia.
  • peterman napisal(a):
    "Biały Kruk" to jest najtwardsze jądro intelektualnego zaplecza Dużego Pajacu. Jego mózg, de facto. I teraz to jądro prosi naród o wsparcie takiej a nie innej decyzji Pąprezydenta. Osobiscie widzę przed swoim nosem wyciągnięty środkowy paluch, i to wszystko.
    Aaaa... Teraz rozumim. Szczerski, Nowak itd.
    Po mojemu tak zez roczek temu.
    Czyli się ciutek różnimy w ocenie stanu faktycznego. Co nie przeszkadza, że być może to Kolega ma rację, a nie ja.
  • Jeśli nie podpisze to tylko wprost pod wpływem agentury amerykańskiej/żydowskiej
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Jeśli nie podpisze to tylko wprost pod wpływem agentury amerykańskiej/żydowskiej
    Albo żony.
  • Te nędzne szmondaki mają przemożny wpływ na naszego genialnego i odważnego lokatora żyrandola?
    Dobrze, że przynajmniej Kaczyński się ich nie boi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.