Skip to content

Do prezydenta - petycja w sprawie ustawy IPN

135

Komentarz

  • I jeszcze jedno, panom "usprawiedliwiaczomnaszelkiwypadek". Nawet jeśli ta ustawa nie zatrzymuje Grossa, to zatrzymuje roszczenie Żydów. Dziwne, że o tym zapomnieliście, pisząc lekko "nic nie daje".
  • Poszukiwaczy doskonałości aktów prawnych należy natychmiast zabijać.
  • Jeśli ustawa nic nie daje, to o co cały ten krzyk?
  • Ta ustawa jest kluczowa. Żydowie są mądrzy, mundrale są gupi.
  • Przemko napisal(a):
    7dmy napisal(a):
    Tego nienawidzę w polskiej polityce, spieliśmy się i wytoczyliśmy działa o ustawę, która w praktyce nic nie daje.
    +1
    Stanęliśmy w prawdzie i zmusiliśmy innych do zajęcia stanowiska. Sprawa wróciła na międzynarodową giełdę w formie najkorzystniejszej dla nas, zamiast dotychczasowego wszechobecnego kłamstwa i fałszywych zaprzeczeń po stoczeniu długiej batalii. Na scenie krajowej cały temat przyniesie bonusy dla PiS i przyspieszy rozkład totalnej opozycji. Prawie nie ma minusów. Chyba że Duda skrewi, co jest bardzo prawdopodobne od samego początku.
  • edytowano February 2018
    los napisal(a):
    Poszukiwaczy doskonałości aktów prawnych należy natychmiast zabijać.
    poza słowem zabijać , które zastąpiłabym słowem wypieprzać- 1500!
  • Zabijać. Nie musimy tego określenia traktować dosłownie ale powinniśmy go używać. Straszne delikaciuchy się z nas porobiły, trzeba z tym walczyć. Świat jest paskudnym miejscem, nie dla mięczaków.
  • 7dmy napisal(a):
    Ja natomiast ćwiartowałbym za używanie pojęcia „stanęliśmy w prawdzie”.
    No i o to chodzi :)

  • 7dmy napisal(a):
    Ja natomiast ćwiartowałbym za używanie pojęcia „stanęliśmy w prawdzie”.
    Kolega życzy sobie eksterminacji neoństwa? ;-)
  • Rafał napisal(a):
    Do znudzenia: moim zdaniem czeka do końca ile się da aby dać czas na wykonanie różnych akcji pijarowych na świecie.
    formalnie ma 21 dni

    jeżeli przetrzumuje tylko, to jest niezła jazda, bo opozycja totalna znów się pogrąża
    a nawet elektorat PO, nie mówiąc o ciasteczkach
    ogląda ogólnoświatowy spisek żydowski w realu!
  • Dziś o 11:00 ma być oświadczenie.
  • Waszczu
    Ta sprawa była procedowana od kilku lat i od kilku lat strona izraelska nie akceptowała tej ustawy [nowelizacji ustawy o IPN] i MSZ ostrzegało przed tym. Strona izraelska przyjmowała do wiadomości, natomiast nie akceptowała tych rozwiązań. Nie akceptowała głownie tego rozwiązania dot. karania za obwinianie narodu polskiego. Ono jest nieostre i wszyscy się nad tym zastanawiają, jak to sprecyzować. Być może innym rozwiązaniem jest doprecyzowaniem przez akty wykonawcze
    nie linkuję bo g...
  • edytowano February 2018
    Niech Waszczu powie, jakich ustaw zagranicznych strona polska nie akceptowała bądź akceptowała (whatever, konsultowała w każdym razie). Jak żadnej, to niech się łaskawie zamknie.
  • Ja jako duduś Rzeczypospolitej, itd., itd....
  • los napisal(a):
    Wyśle do TK, by przerzucić odpowiedzialność na kogo innego. Dobrze mieć tak odważnego dowódcę sił zbrojnych, od razu człowiek się czuje bezpieczniejszy.
    Czy ja nie jestem trochę nudny z tym przewidywaniem?
  • Jestem za a nawet przeciw dlatego podpiszę i równocześnie wysyłam do Trybunału.
  • nie wyśle do TK tylko podpisze i wyśle do TK
  • Zasłonił się za kobietą, polityk przez wielkie T
  • edytowano February 2018
    Nie sądzę, żeby to była jego autonomiczna decyzja- moim zdaniem tego chciało biuro polityczne PiS.
    Zostawienia takiej furtki . Na ile czasu? Trybunał może jeszcze długo trzymać.

  • edytowano February 2018
    7dmy napisal(a):
    badanie następcze to zasłona dymna,
    Niby dla kogo i po co ta rzekoma "zasłona dymna"?
    Bo nie dla Żydów izraelskich i amerykańskich, których interesował wyłącznie podpis a właściwie jego brak.

    Ustawę można znowelizować w każdym momencie via Sejmas i nie potrzeba w tym celu robić żadnych piętrowych konstrukcji przez Trybunały. Konstrukcja "przez Trybunały" służy wyłącznie samouspokojeniu Dudy i może kogoś jeszcze.

  • Może i dobrze. Jest czas na edukację świata o II wojnie światowej.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Nie chciałbym być w skórze p.rezydenta...
  • 7dmy napisal(a):
    Cyrylica napisal(a):
    Dziś prezydent ogłosi decyzję. Wydaje mi się, że nie podpisze. Jan Olszewski powiedział, że ustawa to bubel prawny. Mówił o tych punktach, które dotyczą działalności naukowej i artystycznej. Nie jestem prawnikiem, ale chodziło mi po głowie, jak będą udowadniać, że to działalność artystyczna czy działanie na szkodę państwa.
    Czy ta ustawa będzie dotyczyła np. publikacji GroSSa ?

    Nie bo to działalność naukowa.
    Raczej artystyczna, co jest warta książka napisana na podstawie zdjęcia którego nawet w rękach nie trzymał i jeszcze źle odczytał porę roku z niego? Tak czy siak ustawa mu pozwala pracować.
  • Maria napisal(a):
    Przemko napisal(a):
    Nie trzeba, podpisze.
    Nie sądzę.
    Natomiast pewnie nasz niezłomny wyśle ustawę do TK.

    Bosz... Jak ja tym małym wujkiem gardzę.
    Nic mi nie pomaga powtarzanie "Od nienawiści i od pogardy, chroń nas, Panie."
    Nasz prezydent...
  • Chyba dobrze zrobił?
  • edytowano February 2018
    Zrobił to, co przewidywałam, że zrobi. Nie odważył się nie podpisać. Równocześnie MUSI mieć podkładkę zabezpieczającą doopę. Ejmen.
  • Maria napisal(a):
    Zrobił to, co przewidywałam, że zrobi. Nie odważył się nie podpisać. Równocześnie MUSI mieć podkładkę zabezpieczającą doopę. Ejmen.
    Podpisał i wysłał do TK. PO i Nowoczesna dostały wścieklizny, to chyba nie najgorsza decyzja.
  • Podpisał - to słowo poszło w świat.
    Los ma racje, to ustawa kluczowa. A że jeszcze TK coś tam ma pogmerać, to mały pikuś w stosunku do "podpisał". Jeśli niepodpisanie miało być wielkim kopem w polską d..., to zostało z tego tylko małe trącenie po łapkach. W świecie opanowanym przez wiadomo kogo jest to i tak duże osiągnięcie.

    No to teraz można się brać za taką choćby Elizę M. z Supersracji, która głosiła, że Polacy systemowo Żydów mordowali. To powinna być ta pierwsza ( tu brzydki wyraz) skazana za kłamstwo. Kiedy ją widzę, mam żądzę krwi, tak mi zazwyczaj obcą. Sprzedajna k...Kazia.
  • czyli - zakładając że brak tylko podpisu to "inne siły" w pałacu -
    to gest Piłata:
    podpisałem bo Lud naciskał (szantażował), ale to nie moja sprawa.


    Chciałbym być jak Jaki (tweet*), ale też już nie ufam PAD.
    *dobra decyzja, jest teraz czas na dialog.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.