Skip to content

Coś pozytywnego:)

edytowano March 2015 w Forum ogólne
Zakładam ten wątek coby wrzucać pozytywne i krzepiące rzeczy. Duże, małe, poważne, niepoważne - wszystko jedno.
A dziś zainspirował mnie do tego ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=90&v=Yu9d7ORS4OU

Angol zachwycony Polską - mądrze gada, warto posłuchać, a do tego miło:)
«13456

Komentarz

  • Angol o Polsce mówi "nasz kraj" i mówi, że czuje się Polakiem. Świetny gość i świetny film - to prawda. :)
  • Wątek jątrzący - od "coś pozytywnego" jest/są piffka!
    :)
  • romeck napisal(a):
    Wątek jątrzący - od "coś pozytywnego" jest/są piffka!
    :)
    Prawdziwą sztuką jest radość bez wspomagaczy. ;)

  • Już pisałem: dwa dni temu zakończyła się w mojej firmie nękająca, złośliwa, bezsensowna i zawierająca w moim i nie tylko moim odczuciu elementy zastraszania, w tym mnie osobiście, ponad dwuletnia kontrola skarbowa. Naczelnik UKS, bo to zapewne jego decyzja, jeden z nowych, okazał się człowiekiem rozsądnym i zdolnym do przerwania bezsensownej akcji. Być może odwołane zostały zalecenia nękania niezgodnych z dotychczasową linią polityczna przedsiębiorców: z zagranicznymi inwestorami, w tym funduszami, w tym domicylowanymi w krajach o łagodniejszym niż polskie opodatkowaniu. Może jest jeszcze lepiej i linia polityczna w tym zakresie uległa złagodzeniu. Nawet w najmniejszym zakresie to dla mnie coś pozytywnego.
  • Ano.
    Między innymi dlatego już jakiś czas temu postanowiłem że nie będę startował z własnym biznesem w Polsce.
    Nawet jeśli to moje postanowienie trochę przypomina wyznanie londyńskiego żebraka: "dziś jest obiad u królowej, ale w sumie pierdolę, nie idę"
  • Nie ma nic pozytywnego bo wszystko jest smutne w hooy
  • @aste - oj tam oj tam. Smutne to będzie dopiero po śmierci, jeśli się nie załapiemy na raj.
    Tu, choćby nie wiem było źle, i tak jest lepiej niż w czyśćciu, a co dopiero w piekle.
    Pocieszyłem Kolegę?
    Nie ma za co;-)

    Też pisałem w innym wątku, ale chyba go mało kto czyta, więc powtórzę - nasz, pierwszy od 1938 polski karabin, jest dobry:)
    Poniżej wklejam test - wiadomo że nieobiektywny bo sami Polacy, ale koresponduje on z wieloma innymi informacjami które na temat GROTa śledzę od miesięcy (bo wcześniej mieli go w rękach nieliczni wybrańcy).

  • Zła wiadomość jest taka że na tym świecie trzeba orać. Niby człowiek wie, a jednak ciągle zdziwiony...
  • Dla mnie dobra. Ja lubię orać. Możem masochista.
  • Anglojęzyczny program w Telewizji Republika. ZOBACZ KONIECZNIE
    19. lutego rusza nowy, codzienny, anglojęzyczny serwis informacyjny "Today in Poland". Serwis poprowadzą ciekawe osobistości ze świata mediów i przestrzeni publicznej.
    Najważniejsze informacje z kraju i ze świata, fragmenty najważniejszych wywiadów ukazujących się na antenie Telewizji Republika złożą się na codzienny serwis informacyjny. Tworzymy źródło rzetelnej informacji dla zagranicznych dziennikarzy skazanych na poprawne polityczne, zideologizowane komentarze jednej ze stron politycznego i szerzej kulturowego sporu wewnątrz Polski.
    http://telewizjarepublika.pl/today-in-poland-nowy-program-stefana-tompsona-zobacz-koniecznie,60287.html

    Tyle zapowiedź na stronie. Pierwsza jaskółka.
    Jedną z osób prowadzących ten program ma być Stefan Tompson, Polak urodzony w Wlk. Brytanii. Warto wejść na jego stronę https://twitter.com/StefanTompson by przekonać się, czego ten młody człowiek już w życiu dokonał. Ostatnio zasłynął jako autor tego filmu:
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=SztV961KKhA
    Liczba odsłon już sięga 300 tys. Chociaż film błyskawicznie został zablokowany w Izraelu i USA. Przynajmniej przez pewien czas.*
    Wielkie, ogromne wyrazy uznania z mojej strony Panie Stefanie!

    *chyba już jest zablokowany w całej UE. Nie ma to jak wolność słowa.
  • Nie wiem czy już było:
    Tom Shannon, z Dep. Stanu, szef tej blondyny, która czytała oświadczenie o Polsce - dostał od Prezydenta Trumpa kopa w cztery litery i stracił posadę. https://www.salon24.pl/u/fatamorgan/842429,donald-trump-zazadal-rezygnacji-od-tom-shannon-izrael-polska-konflikt,2

    Czyli - ręce precz od Polski, dupku Shannonie!

    Dla mnie bąba i wiadomość dnia. :-)
  • No właśnie:

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano February 2018
    ..
  • Kupiłem właśnie tablet córce. Będzie się cieszyć.
  • POTUS na wzór święta MB Śnieżnej i parady wojskowej w Warszawie
    chce zorganizować paradę wojskową, żeby obywatele swą miłość do tych co mają lajsens tu kil wyrazić mogli

    kolejny cytat z Polski u Trumpa ;-)
  • Mania napisal(a):
    Czyli - ręce precz od Polski, dupku Shannonie!

    Dla mnie bąba i wiadomość dnia. :-)
    W USA trwa wyniszczająca wojna domowa między starym establishmentem i nowym Trumpa, a to co nas spotyka jest w większości jej odpryskiem. Zwłaszcza ustawa 447. Napisałem to ze trzy razy i gotowym jeszcze trzydzieści.
  • Jestem z chłopcami na nartach w Beskidach. . Mamy ferie jak się patrzy.
  • Misio kończy chorowanie, my remont dolnej łazienki, kupiłam na wyprzedaży czarny kożuch za naprawdę małe pieniądze, mój W na urlopie ze mną i z Misiem , śpimy ile można, pijemy kawki i kakałka ;) czytamy Muminki , jesteśmy Muminkami.
  • Wstęp przydługi, ale finisz zapamiętam na długo :)

    Włączam czasem Tok FM żeby posłuchać jacy jesteśmy potężni i jak im strasznie. Trafiłem na wywiad z uczycielami z Bednarskiej, co to każą uczniom wyzbyć się narodowości i polskości. W samochodzie miałem też córkę, którą po kilku minutach przeprosiłem za skupianie się na audycji zamiast na rozmowie z nią i dodałem, że nawet nie wiem jak nazwać te bzdury które wygadywali panowie.

    Dziewięciolatka na to: "Tato - to jest ZDRADA!"
  • Kuba_ napisal(a):
    Wstęp przydługi, ale finisz zapamiętam na długo :)

    Włączam czasem Tok FM żeby posłuchać jacy jesteśmy potężni i jak im strasznie. Trafiłem na wywiad z uczycielami z Bednarskiej, co to każą uczniom wyzbyć się narodowości i polskości. W samochodzie miałem też córkę, którą po kilku minutach przeprosiłem za skupianie się na audycji zamiast na rozmowie z nią i dodałem, że nawet nie wiem jak nazwać te bzdury które wygadywali panowie.

    Dziewięciolatka na to: "Tato - to jest ZDRADA!"
    Ukłony dla córki! ^:)^
  • I dla ojca że ją dobrze wychował:)
  • Dorzucę aproposa:

    Krzysztof Kroczyński‏
    @KkKroczynski
    Obserwuj Obserwuj @KkKroczynski
    Więcej
    W odpowiedzi do @WojciechMucha @GPCodziennie
    Moja 14-letnia córka przyszła wczoraj do mnie, oświadczyła, że nienawidzi swojej szkoły, a to z powodu chamstwa, hałasu i ogólnej głupoty, podała mi adres szkoły, do której chce iść i poinformowała, że jestem na jutro, na 12. umówiony na rozmowę, a ona idzie tam już jutro rano.
  • Daleko zajdzie dziewczyna. Trzeba nam takich.
  • O to to.
  • Brawo dziewczyny :)
  • Gdzieś mi się obiło o oczy badanie że młodzi Polacy to patriotyzm i żołnierze wyklęci, a młode Polki to kod i femen.
    Gdyby tak było, to córy jak wyżej to już nie złoto lecz diamenty.
  • Grzebałam sporo w polskich legendach. Parę książeczek na ten temat napisowałam. Im głębiej w to lazłam, tym bardziej, aż po zachwyt, zakochiwałam się w naszej dawności. Kiedy lat temu parę zaproponowałam resortowi kultury, coby wziąć się za ocalenie tych resztek historii mówionej - wypięli na mnie wielkie peowskie dupsko - i kicha z tego, chociaż przedstawiłam im szczegółowy plan. Legendy to nasz kraj oglądany oczami przodków - cudeńko samo w sobie. Przetrwalnik, jaki wręcz nie ma równych.
    Mam wprawdzie taki mały zbiorek niektórych nieznanych legend, pisało mi się to fantastycznie, ale nie do wiary, że i teraz nie sposób to wydać; władcy wydawnictw są jeszcze przed "dobrą zmianą".
    To tyle w tomacie ukochania Polski.
  • Zazu napisal(a):
    Grzebałam sporo w polskich legendach. Parę książeczek na ten temat napisowałam. Im głębiej w to lazłam, tym bardziej, aż po zachwyt, zakochiwałam się w naszej dawności. Kiedy lat temu parę zaproponowałam resortowi kultury, coby wziąć się za ocalenie tych resztek historii mówionej - wypięli na mnie wielkie peowskie dupsko - i kicha z tego, chociaż przedstawiłam im szczegółowy plan. Legendy to nasz kraj oglądany oczami przodków - cudeńko samo w sobie. Przetrwalnik, jaki wręcz nie ma równych.
    Mam wprawdzie taki mały zbiorek niektórych nieznanych legend, pisało mi się to fantastycznie, ale nie do wiary, że i teraz nie sposób to wydać; władcy wydawnictw są jeszcze przed "dobrą zmianą".
    To tyle w tomacie ukochania Polski.
    Może u Coryllusa?
  • Może Allegro kupi na nowe filmiki ?
  • TecumSeh:

    A dziś zainspirował mnie do tego ten filmik:
    Z rozpędu wysłuchałem trzy następne vlogi.
    Łącznie z wywiadem z jedynym Polakiem w brytyjskim sejmie (Polonus) - po polsku!
    Obaj łamaną polszczyzną z akcentem ynglysz. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.