Skip to content

Fiona pokaż pazurki czyli kiedy to się stało?

1235

Komentarz

  • loslos
    edytowano April 2018
    KazioToJa napisal(a):
    los, usunięcie lekarza za błędną diagnozę / nakłanianie do niepotrzebnego lub szkodliwego zabiegu to w jakim kraju się zdarza? W Polsce z pewnością nie.

    No to czas zakończyć złe obyczaje i zacząć dobre. Mnie nigdy dotąd nie zniechęciła powszechna niemożność.

    I nigdy nie uwierzyłem w magiczną moc okólników do załatwiania wszystkich spraw.

    Metodologia - narzędziami ogólnymi załatwiamy sprawy ogólne. Narzędziami szczegółowymi załatwiamy sprawy szczegółowe. Zasada obowiązująca zawsze.
  • Tak się nie da dyskutować.
    Ex Cathedra nie jest od dyskutowania!
  • KazioToJa napisal(a):
    Chazan wydał błędną diagnozę / nakłaniał do niepotrzebnego lub szkodliwego zabiegu?

    Chazana usunęli, bo nie chciał być rzeźnikiem. Rzeźnikowi nic nie zrobią - prawo za nim stoi.
  • trep napisal(a):
    Tak się nie da dyskutować.
    Ex Cathedra nie jest od dyskutowania!
    +1
  • KazioToJa napisal(a):
    los, usunięcie lekarza za błędną diagnozę / nakłanianie do niepotrzebnego lub szkodliwego zabiegu to w jakim kraju się zdarza? W Polsce z pewnością nie.

    W takim razie sprawa zamknięta, nic się nie da zrobić, więc nie warto tracić energii, by coś próbować. Bo poradzenie sobie z indywidualnym problemem zawsze i wszędzie jest nieporównanie prostsze, niż sprawienie, by nowo wprowadzone powszechne prawo zaczęło działać.

    Co wy sobie wyobrażacie - jesteście za krótcy na jednego psychopatę w fartuchu a chcecie rządzić 40-milionowym państwem? Zdecydujcie się.
  • los napisal(a):
    Ale na tekst
    Nękanie kobiet w ciąży przez lekarzy "urodzi pani chore dziecko, po co ma się męczyć, ma pani prawo do aborcji"
    można odpowiedzieć tylko "imię, nazwisko, który szpital." To nie jest problem ogólny, który możemy rozwiązać ustawą, to problem indywidualny, który rozwiązujemy chwytając zwyrodnialca za chałat i usuwając z zawodu lekarza a pewno i wsadzając za kratki.
    Na jakiej podstawie? Jest to jedna z opcji dopuszczalnych przez prawo. Jakby namawiał do przestępstwa, to by go można było ukarać. Ale, jak rozumiem, argumentujesz, że lepiej tego prawa nie zmieniać i ma mieć do tego prawo.
  • los napisal(a):
    Co wy sobie wyobrażacie - jesteście za krótcy na jednego psychopatę w fartuchu a chcecie rządzić 40-milionowym państwem? Zdecydujcie się.
    No właśnie. Skoro macie prawo które chroni rzeźnika a karze Chazana i nie umiecie obronić Chazana a ukarać rzeźnika, to nie ma sensu zmieniać prawa.
  • Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
    los napisal(a):
    Ale na tekst
    Nękanie kobiet w ciąży przez lekarzy "urodzi pani chore dziecko, po co ma się męczyć, ma pani prawo do aborcji"
    można odpowiedzieć tylko "imię, nazwisko, który szpital." To nie jest problem ogólny, który możemy rozwiązać ustawą, to problem indywidualny, który rozwiązujemy chwytając zwyrodnialca za chałat i usuwając z zawodu lekarza a pewno i wsadzając za kratki.
    Na jakiej podstawie?
    Podstawę to już ja znajdę. Ty podaj nazwisko.
  • Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
    los napisal(a):
    Co wy sobie wyobrażacie - jesteście za krótcy na jednego psychopatę w fartuchu a chcecie rządzić 40-milionowym państwem? Zdecydujcie się.
    No właśnie. Skoro macie prawo które chroni rzeźnika a karze Chazana i nie umiecie obronić Chazana a ukarać rzeźnika, to nie ma sensu zmieniać prawa.
    Nie umiemy kolego. Ty też jesteś odpowiedzialny za ten świat.
  • los napisal(a):
    KazioToJa napisal(a):
    los, usunięcie lekarza za błędną diagnozę / nakłanianie do niepotrzebnego lub szkodliwego zabiegu to w jakim kraju się zdarza? W Polsce z pewnością nie.

    W takim razie sprawa zamknięta, nic się nie da zrobić, więc nie warto tracić energii, by coś próbować. Bo poradzenie sobie z indywidualnym problemem zawsze i wszędzie jest nieporównanie prostsze, niż sprawienie, by nowo wprowadzone powszechne prawo zaczęło działać.

    Co wy sobie wyobrażacie - jesteście za krótcy na jednego psychopatę w fartuchu a chcecie rządzić 40-milionowym państwem? Zdecydujcie się.
    ciekawe ilu jest ginekologów, którzy nigdy nie przeprowadzili aborcji?

    Gdy jesteście w ciąży nie podskakuje się ginekologowi, bo za chwilę będzie się go potrzebować. Nawet psychola. Ginekolog jak każdy lekarz jest dysponentem dóbr i usług. Spokojnie może na żywca wykonać zabieg, potrafi przedłużyć lub poród, przypominam - może ratując życie ubezpłodnić trwale kobietę.

    Albo może nie przyjść (zajmować się bardziej potrzebującymi), dużo może. Akurat w czasie porodu musi się pilnować bo fundacja Rodzić Po Ludzku działa, ale i tak bez przesady.

    Teraz co do usuwania z zawodu - mamy za mało lekarzy. Gdyby usuwać ich z zawodu za złe diagnozy, byłoby jeszcze mniej, lepiej zostawić, nie zawsze się taki lekarz myli. Dlaczego jest ich tak mało? Bo zbyt mało lekarzy kształcimy. Czemu za mało? Bo to drogie studia. A czemu drogie? Bo w cenie są szpitale kliniczne. Czy większy nabór oznaczałby konieczność większej ilości szpitali klinicznych? Moim zdaniem nie, przynajmniej zależność nie jest liniowa. Czemu więc nie zwiększamy liczby studentów medycyny?
  • Zwiększaj, kto ci broni.
  • JarKacz zaprzecza temu, jakoby miał użyć słowa "pazurki".
  • Gdzie zaprzecza?
    Jakowyś linek by się przydał. Jeśli to prawda to =))
  • marniok napisal(a):
    Gdzie zaprzecza?
    Jakowyś linek by się przydał. Jeśli to prawda to =))
    Słuchałam konferencji na żywo w KurskiTV :)
  • los napisal(a):
    Zwiększaj, kto ci broni.
    no i tu pytanie, kto limituje. Ministerstwo czy korporacja lekarzy?
  • erka napisal(a):
    marniok napisal(a):
    Gdzie zaprzecza?
    Jakowyś linek by się przydał. Jeśli to prawda to =))
    Słuchałam konferencji na żywo w KurskiTV :)
    Czekam tylko na info ze to Smoczy Język na złość bPBSz skłonił JK do propozycji odebrania nagród i obniżenia uposażeń ministrom i parlamenterzystom ;)
  • Zaprzecza, żeby miał nakłaniać Panią Premier, by pokazała pazurki.
    Nie przeinaczajcie.
  • nonieno
    teraz dowiemy się, że chciał zobaczyć paznokcie

    żródło! i cytaty o pokazać pazurki i o dementi
    można ex cathedra ale nie wszystko
  • edytowano April 2018
    christoph napisal(a):
    nonieno
    teraz dowiemy się, że chciał zobaczyć paznokcie

    żródło! i cytaty o pokazać pazurki i o dementi
    można ex cathedra ale nie wszystko
    Mogłam coś źle zrozumieć, ale zapamiętaj sobie, że nie kłamię.

    Cytat w 06:49
  • los napisal(a):
    Gorlias_Fitzgorgon napisal(a):
    los napisal(a):
    Co wy sobie wyobrażacie - jesteście za krótcy na jednego psychopatę w fartuchu a chcecie rządzić 40-milionowym państwem? Zdecydujcie się.
    No właśnie. Skoro macie prawo które chroni rzeźnika a karze Chazana i nie umiecie obronić Chazana a ukarać rzeźnika, to nie ma sensu zmieniać prawa.
    Nie umiemy kolego. Ty też jesteś odpowiedzialny za ten świat.


    Czyli ustaliliśmy, że mamy prawo, które chroni rzeźnika a karze Chazana. Ja chcę to prawo zmienić. I nie rozumiem tych łamańców intelektualnych jakie dostaję w odpowiedzi.
  • ad erkum
    nie poddawałem w wątpliwość Twoich słów, nie bierz osobiście
    sprawdziłem , zgadza się, dzięki
  • Pewien mądry Żyd z Jasła wymyślił kiedyś określenie na takiego, co wierzy, ze aktami prawnymi się zmieni wszystko i nic więcej nie trzeba. Dekretyn.
  • los napisal(a):
    Pewien mądry Żyd z Jasła wymyślił kiedyś określenie na takiego, co wierzy, ze aktami prawnymi się zmieni wszystko i nic więcej nie trzeba. Dekretyn.
    Fortel 1
    Sprawić by twierdzenie przeciwnika przekroczyło swą naturalną granicę,
    zinterpretować je jak najogólniej, nadać mu jak najszerszy zakres i uczynić przesadnym.
  • żyd z Jasła very ok
    dlatego nigdy nie będzie miał tam swej ulicy
  • Antonio Salazar Slytherin?
  • Zaprzeczył pazurkom, po czym przyjął do PiS platfusa z Senatu i wiceministra z Porozumienia (czyli UD/UW). pięknie!
  • Twe intuicje co do Żyda i ministra i premier ministra są zgodne z moimi. Albo na odwrót , czasem uda mnię się za Tobą nadążyć
  • vigilate napisal(a):
    Zaprzeczył pazurkom, po czym przyjął do PiS platfusa z Senatu i wiceministra z Porozumienia (czyli UD/UW). pięknie!
    Hu?
  • hu ? ha!
  • christoph napisal(a):
    ad erkum
    nie poddawałem w wątpliwość Twoich słów, nie bierz osobiście
    sprawdziłem , zgadza się, dzięki
    OK :)
Ta dyskusja została zamknięta.