Skip to content

archi tektura mała i duża

1356713

Komentarz

  • No tak, ale Rafał musiałby mieć na działce odpowiedni gatunek i go ściąć w odpowiedniej fazie księżyca (dzięki lex Szyszko to prawie że możliwe teraz legalnie?). Bo jak pójdzie kupić, to wiecie...

    Chciałem, żeby mi stolarz zrobił drzwi drewniane.
    - Paanie, tera już sie nie robi z drzewna. Pudziesz pan do hurtowni i powiedzo że wysezonowane a potem sie wypaczo i bedziesz pan miał do mie pretensje. Dźwi tylko z emdeefu.

    Ja ścinane przez się dęby ciąłem w plastry a z nich robiłem sobie ścieżki i tarasik. Kilka lat wytrzymały, lecz potem pogniły.
  • Waski napisal(a):
    Swoją drogą @Brzost to coś prawdy w tym drewnie księżycowym jest, czy takie pitolenie marketingowe?
    Szczerze mówiąc, nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

  • U mnie akacjowe słupki ogrodzeniowe stoją już 30 lat. Niezabezpieczone. Niektóre trzeba było wymienić ,ale co się dziwić po 30 latach w ziemi?
  • edytowano September 2019
    image
    https://www.archiweb.cz/b/montessori-skolka-v-klecanech
    Przedszkole montessori w Klecanach niedaleko Pragi
  • Bardzo mała sztuka użytkowa
    Grający kamień, nie harfa eolska.

    Na początku widać jak to wygląda i jak to dźwięczy
  • forma bardzo ładna, ale po co taki dzwoneczek? Dźwięk z dzwonnic miał się nieść daleko, dlatego były wysokie.
  • Coś nowego sakralnego w Rep. Czeskiej to je niebywałe
    A portal jest architektoniczny i daje ciekawe budynki. Sakralne też
    Poza tem trochę gra formą - (neo) gotyk
  • Waski napisal(a):
    I ściąć drzewo w odpowiedniej fazie księżyca.

    https://thoma.at/moon-wood/?lang=en

    Swoją drogą @Brzost to coś prawdy w tym drewnie księżycowym jest, czy takie pitolenie marketingowe?
  • Air Force USA cathedral
    image
  • Wspaniała...
  • @christoph - nie zajmowałem się dogłębnie tym tematem. Osobiście sądzę że to drugie.

  • Air Force USA cathedral
    w technologii stealth?!
    ;-)

  • Brzost napisal(a):
    @christoph - nie zajmowałem się dogłębnie tym tematem. Osobiście sądzę że to drugie.
    To jak z rosołem z kury dla chorego.
    Z czarnej kury i gotowany na karpach sosnowych
  • edytowano March 2020
    wachmistrz napisal(a):

    Air Force USA cathedral
    w technologii stealth?!
    ;-)

    Chyba za wcześnie, bo budynek jeszcze przed epoką pochrzescijanską wybudowany w 1962, przez gościa https://en.m.wikipedia.org/wiki/Walter_Netsch
  • Gdzie krzyż?

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • AnnaE napisal(a):
    Gdzie krzyż?
    Na czubku pierwszego F-35, taki dwa na dwa piksele.
  • Chyba nie. Każdy czubek ma taką igliczkę lecz bez poprzeczki.
  • trep napisal(a):
    Chyba nie. Każdy czubek ma taką igliczkę lecz bez poprzeczki.
    Igliczka, to piorunochron.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • edytowano March 2020
    krzyża nie ma, bo to budynek wielozadaniowy
    protestanci na samej górze poniżej my i żydzi
    http://art-now-and-then.blogspot.com/2016/11/us-air-force-academy-chapel.html
    image
    image
  • christoph napisal(a):
    krzyża nie ma, bo to budynek wielozadaniowy
    protestanci na samej górze poniżej my i żydzi
    A wiki podaje, że jeszcze jest "kaplica" dla wiccan, pogan i druidów.

  • dziś o działaniu z rozmachem
    zmarł Christo

    Christo (właśc. Christo Wladimirow Jawaszew, bułg. Христо Владимиров Явашев, znany także jako Christo Javacheff, ur. 13 czerwca 1935 w Gabrowie, zm. 31 maja 2020 w Nowym Jorku[1]) – pseudonim artystyczny amerykańskiego artysty pochodzenia bułgarskiego. Jeden z twórców sztuki krajobrazu.

    Jego ojciec Władimir Jawaszew był naukowcem, a matka Cweta Dimitrowa była pracowniczką akademii artystycznej.

    Od 1953 studiował na kierunkach artystycznych - początkowo w Bułgarii, następnie w Pradze i w Wiedniu (gdzie osiadł w roku 1957). Mieszkając w Paryżu, stał się apatrydą. Rozpoczął malowanie portretów, co stało się jego źródłem utrzymania. Potem wraz z żona tworzą projekty takie jak: Running Fence[2], zapakowanie w 1995 berlińskiego Reistagu, czy Surrounded Islands gdy 11 wysp w Zatoce Biscayne niedaleko Miami zostało otoczonych różowym materiałem[3].

    Zamieszkał w Stanach Zjednoczonych. Wiele lat tworzył wraz z żoną, Francuzką Jeanne-Claude (ur. 13 czerwca 1935 w Paryżu, zm. 19 listopada 2009)[4].

    https://www.dezeen.com/2020/06/01/christo-jeanne-claude-seven-key-projects-installations-design/
    image
    image
    imageimageimage
  • A Pałacu Kultury w Warszawie nie opakował!
  • Chyba nie znam się na sztuce. Na współczesnej z pewnością.
  • W zalozeniu nie mozesz tego kupic, nie mozesz sprzedac, nie mozesz odkupic ani odsprzedac. Jest niematerialne, trwa chwilę.Generalnie żyje jako imaginacja.
  • edytowano June 2020
    uhrr napisal(a):
    W zalozeniu nie mozesz tego kupic, nie mozesz sprzedac, nie mozesz odkupic ani odsprzedac. Jest niematerialne, trwa chwilę.Generalnie żyje jako imaginacja.
    jak muzyka
    jak kuchnia
    zapach

    omnis moriar
    omnis fugit
  • edytowano June 2020
    Jeszcze nowsze szaty cesarza. O tyle gorsze od pierwszych, że mnóstwo materiału na zmarnowanie poszło.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Jeszcze nowsze szaty cesarza. O tyle gorsze od pierwszych, ze mnóstwo materiału na zmarnowanie poszło.
    Ale efekt artystyczny superoski.
  • uhrr napisal(a):
    W zalozeniu nie mozesz tego kupic, nie mozesz sprzedac, nie mozesz odkupic ani odsprzedac. Jest niematerialne, trwa chwilę.Generalnie żyje jako imaginacja.
    jest przeżycie, exclusivność,uczestnictwo w czymś czasowym, czego za 2 tygodnie nie będzie, to jak pieczątka DDR w paszporcie

    są sponsorzy, jak na sport, tylko bardziej
    sprzedajesz szkice , koncepcje
    sprzedajesz skrawki materiału jak wykładzinę z podłogi papamobile.
    Christo i Jean-Claude żyli z tego , mam nadzieję, że całkiem nieźle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.