Skip to content

Niepodległość od Leszka Czarneckiego - problem lingwistyczny

2456

Komentarz

  • To o nim mówił szef KNF?
  • Proszę sprawdzić dane osobowe.
  • No jeśli tylko głos doradczy to słabo. To nawet bardzo słabo bo jako szef BFG będzie się tam tylko dowiadywał ile też jego fundusz ma włożyć dla pokrycia strat klientów banków pana Cz. Czekamy teraz na udział pary prezydenckiej w imprezie gwiazdkowej pod nazwą "Esbecy dzieciom". Pokażą z pewnością w Polsacie. W TVN może już nie.
  • los napisal(a):
    Pokazuję i objaśniam - Zdzisiek Sokal jest jedyną osobą w związaną z tzw. "Dobrą Zmianą" (hehehe), która rozumie bankowość i dba o polski system finansowy. W KNF pozostaje ale jedynie z głosem doradczym. Dla co większych matołów (ci o złej woli nadal będą imitować niezrozumienie) - pogadać sobie może ale wpływu na nic nie ma. Dziękuję za uwagę.

    Czyli klasyczna eliminacja przez 'awans'?

  • Nawet nie awans, bo był i jest preziem BFG, był i jest w KNF, traci jedynie prawo głosu. Słynny 'plan Zdzisława' polegał na dość standardowym i znanym na całym świecie ratowaniu stabilności polskiego systemu finansowego, nawet nie można powiedzieć, że kosztem pana Leszka, bo ten od dawna jest technicznym bankrutem. Ale panu Leszkowi się to nie spodobało, więc rozwalił Polskę. Jak na to zareagował Pąprezidą? Upadł na cztery łapki. Słów szkoda.
  • Obawiam się, że to uzgodniona strategia 'skracania frontów'.
    W przypadku pewnego sektora było to widoczne już wcześniej.
  • No tapsz, tapsz. Tylko że nie zapominajmy, że „plan Zdzisława” trafił do prawa bankowego mocą tej samej ustawy o wzmocnieniu nadzoru nad systemem finansowym, która przesunęła szefa BFG do sekcji gimnastycznej.

    A przesunęła go dlatego, żeby rozdzielić funkcje nadzoru (KNF) od zbierania śmieci (BFG), a tym samym zlikwidować jakiś tam konflikt interesów zidentyfikowany parę lat temu przez jakieś gremium ełropejskich mędrców.
  • Opowiem detale z okazji piwa. Nie dlatego że classified ale po prostu za skomplikowane.
  • To mnie tez ciekawi. Może mnie zaprosicie na to piwo?
  • Rafał napisal(a):
    To mnie tez ciekawi. Może mnie zaprosicie na to piwo?
    Jeżeli znowu sobie nie zrobią elitarnego spotkanka we dwóch w jakiejś jaskini, to oczywiście. ;)
  • Tyle że ja nie piję. Znaczy wolno mi za granicą, ale to może w lecie wyjazdowe. Zresztą za granicą też bardzo oględnie - jakiś cienkusz do kolacji i dla towarzystwa. Inna rzecz że jak zaczną gadać te swoje mądroty to głowa będzie boleć gorzej jak na kacu. Eeech przypomniał by sobie człek to uczucie.
  • Rafał napisal(a):
    Tyle że ja nie piję.
    Żaden z prowadzących nie pije alkoholu. Daj pan spokój. Są inne napoje.

  • qhwa!
  • loslos
    edytowano January 2019
    "Scenariusz nakreślony w komunikatach banków Leszka Czarneckiego to przejęcie Getin Noble Banku przez Idea Bank. Choć Idea będzie podmiotem przejmującym, to po całym procesie na rynku pozostanie instytucja pod nazwą Getin Noble Bank."

    Idea przejmuje Getin i zmienia nazwę na Getin. Tak, to pan Leszek, jego styl. A styl to człowiek.
  • Rzeczywiście. Bank w stanie agonalnym przejmuje bank w stanie przedagonalnym. Ten nowy organizm ma być dynamicznym liderem rynku wspieranym przez NBP.
  • los napisal(a):
    "Scenariusz nakreślony w komunikatach banków Leszka Czarneckiego to przejęcie Getin Noble Banku przez Idea Bank. Choć Idea będzie podmiotem przejmującym, to po całym procesie na rynku pozostanie instytucja pod nazwą Getin Noble Bank."

    Idea przejmuje Getin i zmienia nazwę na Getin. Tak, to pan Leszek, jego styl. A styl to człowiek.
    To mi trochę przypomina historię Lecha Poznań. Kuchenkorz przejął Kolejorza i nazywa się Kolejorz.
  • albo bank millenium
    ale to jednak inna chistorja
  • los napisal(a):
    Idea przejmuje Getin i zmienia nazwę na Getin. Tak, to pan Leszek, jego styl. A styl to człowiek.
    A to nie jak z GetBack i 'tajemniczym zniknięciem' portfela złych długów?

  • No przecież napisałem, że to pan Leszek, jego styl. ;)
  • los napisal(a):
    No przecież napisałem, że to pan Leszek, jego styl. ;)
    Pytanie ciekawe123, co się zgubi 'po drodze' i co na to KNF?

  • "Co na to nowa odmieniona KNF?" powinno brzmieć pytanie. Prof. Jastrzębski chyba odrobił lekcję, co może stać się z niedość rozumnym przewodniczącym.
  • Może to powinien być osobny wątek ale zapytam na razie tu: Czego Polsce brak do wybicia się na niepodległość? Pytam o Polskę czyli chodzi mi bardziej o środki i potencjał państwa niż o samych Polaków - ich morale, wolę i cechy. Chodzi o braki, a nie pełną listę. Moja lista na gorąco:
    - Armii o realnej sile odstraszającej zauważalnej i stanowiącej problem dla Rosji.
    - Dostępu do surowców energetycznych zapewniających zaopatrzenie niezależne od Rosji i Niemiec w porównywalnym koszcie.
    - Systemu praw - stanowienia i egzekucji prawa podporządkowanego suwerenowi czyli demokratycznie wybranemu parlamentowi to jest dokończenia reformy sądownictwa, w tym usunięcia postkomunistycznych sędziów i ich rodów oraz pozbawienie korporacji prawniczych, w tym sędziowskich decydującego lub blokującego wpływu na stanowienie prawa, dostęp i usuwanie z zawodu oraz orzecznictwo i przebieg postępowań.
    - Pluralizmu i dekoncentracji mediów oraz zwiększenia ich odpowiedzialności za prawdziwość przekazywanych informacji, a także realnego prawa do symetrycznej repliki w obronie dobrego imienia.
    - Demokratyzacji wewnętrznych zasad funkcjonowania partii politycznych jak na przykład tajne i bezpośrednie wybory na funkcje partyjne i na listy wyborcze do samorządów i parlamentu.
    - Przeglądu i wypowiedzenia umów oraz zmiany praw ograniczających lub zagrażających suwerenności jak np niektóre umowy o ochronie inwestycji i zapobieganiu podwójnemu opodatkowaniu, konwencja "antyprzemocowa", zapisy ustawowe o możliwości interwencji obcych wojsk lub służb porządkowych na terytorium Polski itd.
  • edytowano January 2019
    Też się nad tym zastanawiałem - mam wrażenie, choć może znacznie wszystko upraszczam, że fundamentalnym problemem jest słabość katolicyzmu w Polsce. Gdyby udało się to naprawić, to znacznie łatwiej przywróciłoby się porządek w innych sferach życia. Ale potrzebna jest odważna hierarchia nazywająca rzeczy po imieniu i wymagająca od wiernych, ale i od siebie.
    Na razie naprawdę pasuje do obecnego stanu rzeczy cytat z PŚ: Uderzę pasterza, a rozproszą się owce.
  • Znane są przypadki narodów patriotycznych a wcale nie katolickich.

    W przypadku Polski jednak się z kolegą zgodzę a to dlatego, że w Polsce jest alternatywa: katolik albo człowiek bazowy, nawet nie dzikus (który ma swe plemienne obyczaje) tylko urośnięty noworodek.

    Jest też problem jakości katolicyzmu. W Polsce najbardziej piekielne przywary uwielbiają przebierać się za katolicyzm.
  • A tu coś jakby dniało:
    Sąd Apelacyjny w Warszawie w styczniu wydał wyrok i uznał, iż umowa kredytu indeksowanego zaoferowana klientom przez dawny Noble Bank w 2007 r. była bezwzględnie nieważna z uwagi na szereg rażąco nierzetelnych informacji towarzyszących zawarciu umowy. Wyrok jest prawomocny. Getin Noble Bank musi oddać ok 3 mln zł
    Źródło tej informacji.
    Czy to jaskukułka czy wypadek przy pracy?
  • Być może po prostu inaczej się nie dało. Czarneckie banki słyną z niestarannej dokumentacji.
  • edytowano February 2019
    Idea Bank daje 3, 4 proc za lokaty na 4 miesiące
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    A tu coś jakby dniało:
    Sąd Apelacyjny w Warszawie w styczniu wydał wyrok i uznał, iż umowa kredytu indeksowanego zaoferowana klientom przez dawny Noble Bank w 2007 r. była bezwzględnie nieważna z uwagi na szereg rażąco nierzetelnych informacji towarzyszących zawarciu umowy. Wyrok jest prawomocny. Getin Noble Bank musi oddać ok 3 mln zł
    Źródło tej informacji.
    Czy to jaskukułka czy wypadek przy pracy?
    Przecież sędziowie też mają kredyty hipoteczne we frankach.
  • Chyba nie. Są kastą tak nadzwyczajną, że mają też własny nadzwyczajny system pożyczkowy. Pewno najbardziej ich boli to, że srają tym samym co my.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.