Skip to content

My po Koronie

135

Komentarz

  • Tyle po prostu było.
  • los napisal(a):
    Tyle po prostu było.
    Ale wg jakich zasad, kryteriów, gdzie mogę o tym poczytać ?
  • choćby środy też były postne, chyba tak jest nadal w prawosławiu
  • https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Post
    https://rebus.us.edu.pl › bitstr...PDF
    Wyniki wyszukiwania w sieci
    Tworzenie się kultury kulinarnej Europejczyków - Uniwersytet Śląski
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    choćby środy też były postne, chyba tak jest nadal w prawosławiu
    środy i soboty
  • A poniedziałki to nie?
  • edytowano March 2020
    los napisal(a):
    Inż napisal(a):
    A ja jestem ciekaw, jak po wirusie zmienią się dwa stosunki:
    - siła gospodarczą Europy Środkowej/Europy
    W ciągu kilku najbliższych lat Europa Środkowa przegoni ekonomicznie Hiszpanię i Włochy. To jest oczywiście wyścig na biegu wstecznym ale istotnie są konsekwencje - wielkie wzmocnienie polityczne Polski. Tym bardziej, że wiele na to wskazuje, że Polska poniesie straty stosunkowo niewielkie, jeśli porównać z innymi.
    Jeszcze przed rozbuchaniem się epidemii Niemcy zaczęli szukać u nas możliwości ulokowania swoich linii produkcyjnych - tych przenoszonych z Chin. I bynajmniej nie chodziło im o produkcję jakichś śrubek tylko o bardzo zaawansowaną technologicznie elektronikę.
    Nie dam linka, bo już zbyt dawno to było. Koncern WW już nawet jakąś umowę podpisał.
    Możemy na tym kryzysie również sporo ugrać, o ile nie przegapimy szansy, bo wielu takich uciekinierów z Chin można się spodziewać.
  • Ciekawe tylko jak bardzo Chiny stopniują prawdę o wygaszaniu epidemii.
  • Właśnie - Lotu ostatni zakup oby nie pociągnął w przepaść. Wyjątkowo niefortunny czasowo zakup.
  • Kuba_ napisal(a):
    Ciekawe tylko jak bardzo Chiny stopniują prawdę o wygaszaniu epidemii.
    Sądzę że prawdą oni gospodarują jak zwykle czyli nie tyle oszczędnie co nad wyraz skąpo. Pamiętać należy że w sztuce wojny Ruscy to zaledwie uczniowie Kitajców.
  • edytowano March 2020
    Kuba_ napisal(a):
    Ciekawe tylko jak bardzo Chiny stopniują prawdę o wygaszaniu epidemii.
    Stosują zapewne namiętnie trzeci rodzaj prawdy w klasyfikacji ks. Tischnera

    Otóż żaden kraj - w kontekście na przykład eksportu zeń towarów - nie chce być kojarzony z wysoką zapadalnością na koronowirusa, a zwłaszcza z wywołaniem jego epidemii, a akurat post(?)komunistyczni Kitajczycy mają bogatą tradycję w pozbywaniu się problemów w myśl słynnej maksymy Stalina - patrz casus wróbli i prostytutek.
  • Jak moja babcia
    Piątki środy. 52 x 2, 40x2 adwent i post
    to już 170.
  • marniok napisal(a):
    A poniedziałki to nie?
    Bezmięsne poniedziałki wprowadzili komuniści w kontrze do piątków.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Będziemy jeść to co nam dadzą .
    Wyobraziłem sobie ,że wszystko zwolni i będzie regulowane przez państwo na podstawowy poziomie
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    Będziemy jeść to co nam dadzą .
    Wyobraziłem sobie ,że wszystko zwolni i będzie regulowane przez państwo na podstawowy poziomie
    Też tak chwilami mam

    I co tu kupić na zapas.?
    Bieliznę? Buty? Cukier? Konserwy?
    Pono żywność poszła o12%
  • Nie boję się. Już to przerabiałam. Człowiek naprawdę niewiele potrzebuje.
    Oby zdrowie dopisało.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • W pewnym sensie się nie boję. Działam i dostosowuję się. Obawiam się o bliskich. Ja już sporo się nażyłem.
  • Ja boję się tylko o rodziców i wujostwo (60+)
    Reszta jest działaniem w sferze gdzie mam coś do zrobienia.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    Ja boję się tylko o rodziców i wujostwo (60+)
    Reszta jest działaniem w sferze gdzie mam coś do zrobienia.
    za Ciebie+++
    i za mnie :)
    +
  • No cóż. Ja też jestem 60+ -:) Ciężki przypadek nadaktywności.
  • AnnaE napisal(a):
    Nie boję się. Już to przerabiałam. Człowiek naprawdę niewiele potrzebuje.
    Oby zdrowie dopisało.
    o!
    nic nie zrobiliśmy zapasów, nic a nic
    jedyna zmiana, że kupujemy na tydzień cały
  • edytowano March 2020
    @ Michał5
    Dziękuję :) i także nie zapomnę
  • Tu jest dość detaliczny opis zalecanej polityki rządu podczas epidemii wirusa w koronie https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=41
  • romeck napisal(a):
    AnnaE napisal(a):
    Nie boję się. Już to przerabiałam. Człowiek naprawdę niewiele potrzebuje.
    Oby zdrowie dopisało.
    o!
    nic nie zrobiliśmy zapasów, nic a nic
    jedyna zmiana, że kupujemy na tydzień cały
    To tak jak my. Żeby rzadziej wychodzić do sklepu.
  • edytowano March 2020
    los napisal(a):
    Tu jest dość detaliczny opis zalecanej polityki rządu podczas epidemii wirusa w koronie https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=41
    Pan Stanisław interpretował to wedle swojego klucza. Chyba łatwo zgadnąć jak ;-)
  • edytowano March 2020
    .
  • loslos
    edytowano March 2020
    Brzost napisal(a):
    los napisal(a):
    Tu jest dość detaliczny opis zalecanej polityki rządu podczas epidemii wirusa w koronie https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=41
    Pan Stanisław interpretował to wedle swojego klucza. Chyba łatwo zgadnąć jak ;-)
    Pan Stanisław ma obsesje a nie wiedzę.

    Państwo z własną walutą ma nieograniczoną zdolność dostarczania płynności (finansowej) a płynność jest tym, czego brakuje podczas kryzysu.

    Tym, co zablokowali przystąpienie do strefy euro - pomniki ze szczerego złota. A Prezydentowi Kaczyńskiemu (który zdaniem jego brata nigdy nie istniał) - z diamentów.
  • Tak zachowanie płynności będzie decydujące dla gospodarki, a ściślej utrzymania jej funkcjonowania. Wzrośnie dług publiczny, ale część długu może zostać zamieniona na udziały. De facto może to oznaczać nacjonalizacje części gospodarki. Nie ma powodu aby państwo dostarczało firmom prywatnym płynności darmo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.