Skip to content

Maseczka ochronna - jak najbardziej

1246712

Komentarz

  • edytowano April 2020
    Brzost napisal(a):
    Niektórzy i u nas chodzili w maseczkach od dobrych 2 lat.
    Tam 2 lat od 2014 w zimie w Krakowie.

    No pewnie, że się da. Jorge I Michal5 nawet niezłe rady dawali.

    Ludzie lasy otwierają, może na zawilce zdążysię :D
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):

    Tam 2 lat od 2014 w zimie w Krakowie.
    No to może do nasz później dotarło. Albo nie zwracałem uwagi.
  • edytowano April 2020
    krzychol66 napisal(a):
    To jest jednak straszne, co dany Kurak ludziom z mózgów zrobił...
    Co gorsza, jestem coraz bliższy przekonaniu, że on to zrobił nie z pychy i głupoty własnej, a z wyrachowania. I że celowo i świadomie buduje sektę denialistów koronawirusowych. Jestem jak na razie daleki od wniosków Cyrusa w/s zadaniowania wyżej wymienionego Matka, ale nie wykluczam, że Cyrus ma rację.
    Szkoda mi netowych znajomych, którzy się na kurkowy zajob nabrali...
    Byłem w małym szoku, kiedy przeczytałem tę tezę Cyrusa (na Twitterze), gdyż wyprowadził ją z... walki z Owsiakiem.
    Uznał ją za legendowanie dla późniejszych spraw.
  • edytowano April 2020
    Jak zamienią je na pieluchy to pewnie też ktoś powie, że od tego się nie umiera.
    Polska to nie Azja.

    Pierwszy raz od dawna rozpatruję poważnie zakup samochodu.

    " Posix, miałam pisać jakieś zjadliwa szyderę ale zapytam dlaczego lamentujesz i skarżysz się żalośnie. Może by tak po stoicku przeczekać A nie płakusiać za utracona strefą komfortu. "

    Bo mam potrzebę ponarzekać. Skoro ja mam się katować dla czyjegoś komfortu psychicznego to w takim razie: mnie ten jego komfort nie interesuję.
  • Propozycja na lato.
    image
  • "Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będzie trwał, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski"

    Fejk???
    Wynaleziono czy podana odpowiedniej części populacji?
  • ja na TT

    wychodząc do pracy, żona się na głos siebie zapytała:
    to po co się teraz malować???
    :)
  • jesienna napisal(a):
    Propozycja na lato.
    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Odcisk na nosie od zamka
  • loslos
    edytowano April 2020
    Filioquist napisal(a):
    "Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będzie trwał, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski"

    Fejk???
    Wynaleziono czy podana odpowiedniej części populacji?
    Ani ani. Chciał odpowiedzieć "spierdalaj" tylko nie uchodziło.

  • :))
    my thoughts ezgatly

    facet jest on last legs
  • Brzost napisal(a):
    posix napisal(a):
    będziemy czekać ogladając sobie w tv msze.

    bleh.
    No nie, z Mszami już się zaczyna poluzowanie. Mam nadzieję, że będzie postępować.

    poluzowanie to coś jak 50 (pierwsze restrykcje) dla większych kościołów i 5 dla małych.
  • posix napisal(a):
    Dojeżdżam do pracy autobusem jeden dzień noszenia tego g... mi wystarczy. A te pajace jeszcze strasza ludzi w telewizji, że może dwa lata do szczepionki, będziemy czekać ogladając sobie w tv msze.

    bleh.
    Ja będę dojeżdżał autem, a jeździłem busem, 40 minut siedzenia w tym w zamkniętej przestrzeni to gruba przesada.
    Teraz - co parę dni - i tak jeżdżę autem, bo linia zredukowała kursy z kilkunastu do 3 w ciągu dnia.
    Przy obecnych cenach paliwa nawet nie będę do tyłu finansowo... czasowo owszem, bo w busie czas spędzałem pożytecznie czytając.
  • los napisal(a):
    Filioquist napisal(a):
    "Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej będzie trwał, dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski"

    Fejk???
    Wynaleziono czy podana odpowiedniej części populacji?
    Ani ani. Chciał odpowiedzieć "spierdalaj" tylko nie uchodziło.
    No właśnie.
    To była odpowiedź na durne pytanie idiotki-dziennikarki,
    "Pse pana, a do kiedy będziemy nosić te masecki?"

    I co miał odpowiedzieć?!

    Ale jak widać, co poniektórzy łyknęli to zupełnie serio. Nawet tu.
  • Powinien bełł odpowiedzieć: z pani urodą - przez całe życie.
  • Cyrylica napisal(a):
    To, co dziś powiedzieli, pozbawiło mnie całkiem nadziei.
    Ale co powiedzieli? Prawdę? Czy uspokajający komunikacik, że za dwa lata będzie jak dawniej?
  • Mania napisal(a):
    Powinien bełł odpowiedzieć: z pani urodą - przez całe życie.
    XDDDDDDDD
  • Mania napisal(a):
    Powinien bełł odpowiedzieć: z pani urodą - przez całe życie.
    I z taką wdzięczną ripostą przenosimy się na poziom, na którym Kaczyński jest kurduplem, jest brzydki, ma brudne buty i zepsute zęby.
    Czy uroda ministra Szujowskiego nie kwalifikuje go na dożywotnie maseczkowanie?

    Czy takiego poziomu dyskusji chcemy?
  • edytowano April 2020
    Qiz - przecież p. minister tak NIE odpowiedział, a Mania sobie zażartowała.
    Natomiast TY jak go nazywasz? Moim zdaniem właśnie na poziomie, którego rzekomo chcesz uniknąć.
    Zatem nie odwracaj kota ogonem.
  • Maria napisal(a):
    Qiz - przecież p. minister tak NIE odpowiedział, a Mania sobie zażartowała.
    Gdzie zażartowała?

    Czyli co? Mądrze odpowiedział, czy niemądrze?
    Prawdę powiedział, czy skłamał?
    Jeśli skłamał- to czy mógł nie skłamać, a jednak skłamał?

    Pytania mnożą się jak wirusy w telewizorze i na konferencjach!

  • Quizie. Ty jesteś roztrzęsiony. Jak możemy ci pomóc?
  • @Qiziu kochany... Jako rzekł klasyk, od aktorów głupsi są tylko dziennikarze. Minister Szumowski musi odpowiadać na mnóstwo powtarzających się codziennie pytań, podziwiam jego cierpliwość, a od dziennikarzy wymagałabym choćby minimum zainteresowania sprawami, o które pytają.
    A w ogóle, co Ci odbiło? Piszesz jakieś bzdury nt. pandemii, tracisz poczucie humoru, hejtujesz dobrego ministra i czepiasz się "poziomu dyskusji". Obejrzyj sobie "Brzydulę" czy jakiś inny dobry serial i nie napinaj się jak guma w reformach pani Wellman!
    Violetta Kubasińska Cię pozdrawia :-)
  • edytowano April 2020
    qiz napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    Qiz
    Mam pytanie:
    ozonowanie tak or no?
    Na bakterie trochę tak (ale bez przesady).
    Na grzyby raczej tak.
    Na wirusy nieszczególnie.
    Piszą, że na koronawirusa działa, ale tak na czuja -to bym nie wierzył. Może na suchej powierzchni, ale na wilgotnej- wątpię.

    Nie ma to jak 70% alko.
    Skąd to wiesz ? Skąd wiesz qiz jak działa ozonowanie ?

    (Musiałem usunąć tekst, bo za dużo bym sprzedał).

  • dawaj Jorge o ozonatorach, dawaj!
  • Qiz może wiedzieć, jak działa ozonowanie, to jego zawód.
  • posix napisal(a):
    Dojeżdżam do pracy autobusem jeden dzień noszenia tego g... mi wystarczy. A te pajace jeszcze strasza ludzi w telewizji, że może dwa lata do szczepionki, będziemy czekać ogladając sobie w tv msze.

    bleh.
    posix
    może Twoja skóra bardzo źle znosi dotyk poliestru- normalne!
    spróbuj z maseczkami z bawełny, one nie maja Ciebie chronić, ale innych :) więc zadbaj o komfort maksymalny dla siebie.
    Jest też do rozważenia , zwłaszcza w autobusie - przyłbica.
    Profesjonalne nie do dostania, chyba, ale rzemiochowate, są i spełniają kryterium osłony ust i nosa.
    W przyłbicy nie da sie za bardzo chodzić, ale jak jedziesz długo, to warto .

    a jeśli chodzi o Msze... mój biskup dziś u siebie bierzmował. I bedzie tak codziennie czynił - udzieli Sakramentu codziennie jednej osobie.
    Zresztą od momentu udzielenia dyspensy, transmituje Mszę przez siebie odprawianą ze swojej kaplicy, kazdego dnia.
    Głosil Rekolekcje, odprawiał Drogi Krzyżowe - po byku, 1.5 godzinne, Gorzkie Zale, Triduum z Sobotą Wigilii Pachalnej w pełnym 9 psalmowym wydaniu :) i trzema słowami .
    Ochrzcił katechumena i przeszedł procesję rezurekcyjną. Od 21 do 1 w nocy.

    Korzystam z tych dobrodziejstw z wdziecznością, bo mnie nie zostawił. Codziennie.

    Dobrego!
  • edytowano April 2020
    Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Skoro wątek o maseczkach, to wlepię tu, bo jutro-pojutrze będzie uszczegółowienie wątku maseczek.

    W dokumencie https://legislacja.gov.pl/docs//3/12332553/12679346/dokument444854.pdf na str. 2 uzasadnienia stoi:

    "lub fikcjami np. związanymi ze strachem przed śmiercią w związku z zakryciem części twarzy..."

    chyba powinno być "fiksacjami"?

  • Michał5 napisal(a):
    a jeśli chodzi o Msze... mój biskup dziś u siebie bierzmował. I bedzie tak codziennie czynił - udzieli Sakramentu codziennie jednej osobie.
    Zresztą od momentu udzielenia dyspensy, transmituje Mszę przez siebie odprawianą ze swojej kaplicy, kazdego dnia.
    Głosil Rekolekcje, odprawiał Drogi Krzyżowe - po byku, 1.5 godzinne, Gorzkie Zale, Triduum z Sobotą Wigilii Pachalnej w pełnym 9 psalmowym wydaniu :) i trzema słowami .
    Ochrzcił katechumena i przeszedł procesję rezurekcyjną. Od 21 do 1 w nocy.

    Korzystam z tych dobrodziejstw z wdziecznością, bo mnie nie zostawił. Codziennie.

    Dobrego!
    Moja Mama, która nie może oglądać transmisji w necie na żywo, bo się zawiesza (stary sprzęt, pewnie coś z pamięcią), uczestniczyła w Wigilii Paschalnej dzięki telewizorni regionalnej, którą na szczęście odbiera i to nie tylko ze swojego regionu. Tak więc również jest wdzięczna Waszemu biskupowi, że mogła być w tym na żywo.
    Ja mogłem sobie wybrać, więc wybrałem transmisję w necie z Lublina, gdzie mój Brat był głównym celebransem.

  • qiz napisal(a):

    poluzowanie to coś jak 50 (pierwsze restrykcje) dla większych kościołów i 5 dla małych.
    75 m2 - to chyba jakieś maleńkie kapliczki, mniejsze niż na Jaszczurówce.
  • Michał5 napisal(a):
    posix napisal(a):
    Dojeżdżam do pracy autobusem jeden dzień noszenia tego g... mi wystarczy. A te pajace jeszcze strasza ludzi w telewizji, że może dwa lata do szczepionki, będziemy czekać ogladając sobie w tv msze.

    bleh.
    posix
    może Twoja skóra bardzo źle znosi dotyk poliestru- normalne!
    spróbuj z maseczkami z bawełny, one nie maja Ciebie chronić, ale innych :) więc zadbaj o komfort maksymalny dla siebie.
    Jest też do rozważenia , zwłaszcza w autobusie - przyłbica.
    Profesjonalne nie do dostania, chyba, ale rzemiochowate, są i spełniają kryterium osłony ust i nosa.
    W przyłbicy nie da sie za bardzo chodzić, ale jak jedziesz długo, to warto .

    a jeśli chodzi o Msze... mój biskup dziś u siebie bierzmował. I bedzie tak codziennie czynił - udzieli Sakramentu codziennie jednej osobie.
    Zresztą od momentu udzielenia dyspensy, transmituje Mszę przez siebie odprawianą ze swojej kaplicy, kazdego dnia.
    Głosil Rekolekcje, odprawiał Drogi Krzyżowe - po byku, 1.5 godzinne, Gorzkie Zale, Triduum z Sobotą Wigilii Pachalnej w pełnym 9 psalmowym wydaniu :) i trzema słowami .
    Ochrzcił katechumena i przeszedł procesję rezurekcyjną. Od 21 do 1 w nocy.

    Korzystam z tych dobrodziejstw z wdziecznością, bo mnie nie zostawił. Codziennie.

    Dobrego!
    Szacun!
    Szacun temu Rysiu
  • Brzoście, siostry z Sacre Coeur spod Paryża, wszystkie przechorowały COVID, przetrwałay dzieki naszem Biskpu.
    Duchowo i nie tylko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.