Skip to content

Czy PO jeszcze istnieje?

Przebrasz za gupie pytanie, ALE pamiętam te nasze metanarracje, że p-ko Dudełesowi totalniacy mogą wystawić choćby konia Incitatvsa, a nawet jego mecenasa, a i tak 25-30 wolt mają w kieszeni i w drugiej rundzie krucho.


Totalniacy wzięli se nasze rady do serdca i wystawili zadbaną starszą panią z dobrej rodziny, która -- jak się okazało -- bardzo słabo mówi, nawet po polsku. Potem się jakoś zmięszała i ogłosiła zawieszenie kampanii wyborczej. Zgodnie z naszą teorią nie powinno to było wogle wpłynąć na wynik, a tymczasem migło mi w jakimś sondażu, że krzepko dzierży czerwoną latarnię z wynikiem 4 wolt, podczas gdy takie tuzy jak Kosiniak albo Kamysz mają po 8, nawet podobno Szymcio antyklerykał tyle ma.


Tagwięc, nasuwa się pitango, na ile antypisoska emocja jest jeszcze wogle aktualna, i ile z niej zagospodarowały ugrupowania pozapełoskie. I na ile to zahospodarowanie będzie trwałe, gdyż jak wiadomo nawet na Słowacji prezydenturę wygrała jakaś lewaczka, a parlamenturę właśnie wygrał tamtejszy PiS.

«13456

Komentarz

  • Optymistyczna wersja byłaby taka, że część elektoratu została uświadomiona dzięki pandemii.
  • loslos
    edytowano April 2020
    Ja mam wrażenie, że zaraza uświadomiła ludożerce, że PiS jest władcą a nie uzurpatorem. Dotąd mogli mieć wrażenie, że pisowa władza jest chwilowa, że zdarzyło się, że jakiś Buonaparte zdobył zbiegiem okoliczności władzę ale przecież wszyscy wiedzą, że władza należy się Burbonom i wcześniej lub później wrócą do jakiejś restauracji. Pojawiła się zaraza i PiS zaczął się zachowywać jak władca - to zakazali, to nakazali, temu dali, temu zabrali, temu dali ale mandat, rządzą się. A PO nie wie co ma robić.

    Człowiek z natury popiera władzę i z tego wcześniej wynikały dobre wyniki PO.
  • Podejście chińskie. Władcy sprzyjają Niebiosa.
  • Zgodnie z naszą teorią nie powinno to było wogle wpłynąć na wynik, a tymczasem migło mi w jakimś sondażu, że krzepko dzierży czerwoną latarnię z wynikiem 4 wolt, podczas gdy takie tuzy jak Kosiniak albo Kamysz mają po 8, nawet podobno Szymcio antyklerykał tyle ma.
    Mnie wzięło migło że liczyli od chętnych do "pójścia" na wybory. Niby tak jak zawsze, ale chyba otóż nie tym razem - moim zdaniem totalvs na wybory gremialnie nie pójdzie, a lud pisoski jednak tak.
  • Kuba_ napisal(a):
    Zgodnie z naszą teorią nie powinno to było wogle wpłynąć na wynik, a tymczasem migło mi w jakimś sondażu, że krzepko dzierży czerwoną latarnię z wynikiem 4 wolt, podczas gdy takie tuzy jak Kosiniak albo Kamysz mają po 8, nawet podobno Szymcio antyklerykał tyle ma.
    Mnie wzięło migło że liczyli od chętnych do "pójścia" na wybory. Niby tak jak zawsze, ale chyba otóż nie tym razem - moim zdaniem totalvs na wybory gremialnie nie pójdzie, a lud pisoski jednak tak.
    To też.

    A ja jednak przypomnę, co pisałem w wątku o szansach Dudy o dotychczasowych startach kobiet w wyborach prezydenckich. W Polsce to jak dotąd zawsze były wyniki bardzo słabe, dużo słabsze niż wyniki popierających je partii.

  • a lud pisoski jednak tak.
    GW twierdzi, że lud pisoski jest przeciw wyborom w maju

  • Michał5 napisal(a):
    a lud pisoski jednak tak.
    GW twierdzi, że lud pisoski jest przeciw wyborom w maju

    To co twierdzi ten niszowy periodyk ma znaczenie tylko dla jego wyznawców.
    I powyższe zdanie wyjaśnia to, co się dzieje. Dekompozycja opozycji realnej (TVN i GW) pozwoliło innym nurtom opozycyjnym na próby ugrywania swojego. Tam trwa kompletne zamieszanie, bo postkomunistyczna Lewica nie zapomniała komisji Rywina i roli wzmiankowanych mediów w tym, co się działo.
    Te procenty, to była premia medialna od zaprzyjaźnionych. Skala zamieszania i przestrachu to wczorajsza wizyta ambasador w TVN24, gdzie poszła chwalić rząd!

  • edytowano April 2020
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Skala zamieszania i przestrachu to wczorajsza wizyta ambasador w TVN24, gdzie poszła chwalić rząd!

    Genialny plan Kaczyńskiego. Kazał Ponaciąganej Pani bronić TVN. Ci ją zaprosili, dali wywiad (pewnie w prajmtajmie) a ona zaczęła chwalić rząd. Zewsząd pułapki, w tenkraju nie da się opozycjonować !

  • edytowano April 2020
    ms.wygnaniec napisal(a):
    To co twierdzi ten niszowy periodyk ma znaczenie tylko dla jego wyznawców.
    Generalnie już chyba dorośliśmy do olewania wszystkich tych odpałów, czy to prawackich, czy judaszowych. Umiejętność właściwego nieprzejmowania się świadczy o podążaniu dobrą drogą.

  • edytowano April 2020
    W moim świecie PO istnieje. Otacza mnie. Dziś znowu ma być impreza przez Skype. Ile osób naobrażam zanim pójdę spać ?
  • Co to znaczy impreza przez Skype? Wszyscy siedzą w swoich pokoikach i oglądają przez necik jak inni piją gorzałę?
  • Takie czasy panie, takie czasy.
    Na Teamsach lepiej
  • JORGE napisal(a):
    W moim świecie PO istnieje. Otacza mnie. Dziś znowu ma być impreza przez Skype. Ile osób naobrażam zanim pójdę spać ?
    ale za dwa lata zaczynają się kampanie na jesienne wybory samorządowe

    i to może być 'ostatni bal' ta impreza skajpowa

    (w sensie, że choć kasa z budżetu jest na partię, to lokalni dzialacze może będą woleli założyć gumowce lub wziąć sztandar czerwony)

  • JORGE napisal(a):
    W moim świecie PO istnieje. Otacza mnie. Dziś znowu ma być impreza przez Skype. Ile osób naobrażam zanim pójdę spać ?
    To albo zombie albo coś jak oddziały niemieckie w Norwegii w 45 roku.

  • JORGE napisal(a):
    W moim świecie PO istnieje. Otacza mnie. ?
    u mnie zarówno

  • Mnie może nie otacza całkowicie, ale się natykam. Chociaż nie wiem, czy to bardziej PO czy po prostu AntyPis.
  • Pamiętacie od czego się zaczął upadek piekłoszczki UW?
  • los napisal(a):
    Pamiętacie od czego się zaczął upadek piekłoszczki UW?
    Od wejścia do rządu z AWS?
  • loslos
    edytowano April 2020
    Od niewystawienia kandydata w wyborach prezydenckich AD 2000. Wtedy urósł Olechowski, od Olechowskiego zaczęła się PO czyli część UW większa od całości.

    To już Manitou/Ozyrys/Naczelnik kiedyś zauważył - sportowiec musi startować w zawodach a partia w wyborach, jak nie startuje, to nie istnieje. A pani Małgosia coś tam bąkała o bojkocie.
  • los napisal(a):
    Pamiętacie od czego się zaczął upadek piekłoszczki UW?
    Od złamania przez Geremka umowy z frakcją biznesową ;)

  • loslos
    edytowano April 2020
    Tak. Ale gdyby nie Olechowski i jego drugie miejsce w wyborach, to Tusk mógłby sobie zaprotestować groźnie machając palcem w bucie.

    Zresztą - Geremek powycinał ludzi Tuska (z Piskorskim na czele hehe) w odpowiedzi na taki sam numer jaki zrobił troszkę wcześniej Schetyna we Wrocku z ludźmi Frasyniuka. Więc poniekąd Tusk zaczął.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    a lud pisoski jednak tak.
    GW twierdzi, że lud pisoski jest przeciw wyborom w maju

    To co twierdzi ten niszowy periodyk ma znaczenie tylko dla jego wyznawców.
    Też się zastanawiałem nad sensem wypisywania tutaj czego takiego.
  • los napisal(a):
    Tak. Ale gdyby nie Olechowski i jego drugie miejsce w wyborach, to Tusk mógłby sobie zaprotestować groźnie machając palcem w bucie.

    Zresztą - Geremek powycinał ludzi Tuska (z Piskorskim na czele hehe) w odpowiedzi na taki sam numer jaki zrobił troszkę wcześniej Schetyna we Wrocku z ludźmi Frasyniuka. Więc poniekąd Tusk zaczął.
    No z tem, że wycinka w wykonaniu Geremka była złamaniem umowy, a Grzesiu zrobił to cynicznie zgodnie z ustaleniami (a raczej ich braku ;) )

  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    a lud pisoski jednak tak.
    GW twierdzi, że lud pisoski jest przeciw wyborom w maju

    To co twierdzi ten niszowy periodyk ma znaczenie tylko dla jego wyznawców.
    Też się zastanawiałem nad sensem wypisywania tutaj czego takiego.


    Zdziwiliby sie Panowie ilu ludzi czytuje z absolutnym nabozeństwem , ilu cytuje niemal słowo w słowo, ilu NADAL nobilituje się pod pacha.
    Czy jest sens zaglądania?
    No lepiej czasem zerkać w centrum dowodzenia.
  • Michał5 napisal(a):
    No lepiej czasem zerkać w centrum dowodzenia.
    No nie, podpowiem dlaczego Michnik nagrywał Rywina? czyli o czym oni rozmawiali.

  • No sorry, ale bez organu, Budka nie wiedziałby co mysleć.
  • noi wszystko sie zamyka
    Platforma Obywatelska na naszych oczach schodzi do grobu. Nie toczy się żadna dyskusja, debata – powiedział Lisicki w Radiu Wnet
  • Michał5 napisal(a):
    a lud pisoski jednak tak.
    GW twierdzi, że lud pisoski jest przeciw wyborom w maju

    Lud pisoski na wsiach pisoskich tak urwi na władzę, że PiS może liczyć co najwyżej na głosy aparatu urzędniczego, części frakcji radiomaryjnej najbardziej brązowospodnich koroniarzy.
  • Zapamiętałem proroctwo. Już niedługo będzie sprawdzam.
  • qiz napisal(a):
    Michał5 napisal(a):
    a lud pisoski jednak tak.
    GW twierdzi, że lud pisoski jest przeciw wyborom w maju

    Lud pisoski na wsiach pisoskich tak urwi na władzę, że PiS może liczyć co najwyżej na głosy aparatu urzędniczego, części frakcji radiomaryjnej najbardziej brązowospodnich koroniarzy.

    W mojej pisowskiej wsi nikt nie urwi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.