Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

1192022242530

Komentarz

  • Prezydent RP Andrzej Duda zwyciężył w drugiej turze polskich wyborów prezydenckich w USA, uzyskując 54,96 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski otrzymał 45,04 proc. głosów.

    phi
  • Głosująca Polonia w USA to niecałe 40 tysięcy osób.
  • Michał5 napisal(a):
    skoro korwiniści wytypowali Bosaka , to debile.
    :)
    Nie wytypowali. Wyjaśnię, jak to było. Otóż oni zorganizowali prawybory. Wystartował JKM, wystartował Dziambor i jeszcze ktoś trzeci z partii KORWiN-Wolność. No i głosy się podzieliły, przez co do ostatniej tury weszli Braun i Bosak. Dzięki temu wygrał Bosak. To nie była nominacja.
  • Co jeden to gorszy. Jebał ich wszystkich pies.
  • Teoretycznie powinnam być przygotowana.
    Tylko dlaczego ponownie jestem tak zszokowana?

    Ach, i niech mi tu nikt nie wciska kitu, że WSI-24 i jego propaganda nie mają wpływu na wybory ludzi.
    W Zakopanem właściciele pensjonatów jeździli po swoich obiektach i tłumaczyli swojemu personelowi, dlaczego nie należy głosować na Dudę. Powołując się dokładnie na argumenty tej stacji - "niech pani obejrzy TVN-24, dobrze radzę. Oni nas wykończą - są bez kasy".

    Ilu tutejszych przekonali - oczywiście nie wiem.
    Ale w urnie OKW, do której wrzucałam swój głos (poza mną tylko kilkanaście osób pozamiejscowych), tych z krzyżykiem na drugim miejscu było naprawdę dużo.
  • A mie przekonali jacyś tam panowie doktorowie socjopatii na wieczorku wybornym, że druga tura prezydenckich to taki plebiscyt, w którym pytanie jest jedno: Za PiS czy p-ko PiS?

    I za PiS, jak widać, jest połowa głosiujących, miejmyż nadzieję, że większa. Po drugiej zaś stronie stoi multikulturowa i heterogeniczna zbieranina, której nie spaja nic poza byciem p-ko n-plowi.

    Mniej więcej więc to samo jak w Sejmasie przy wyborze Narutowicza.
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    A mie przekonali jacyś tam panowie doktorowie socjopatii na wieczorku wybornym, że druga tura prezydenckich to taki plebiscyt, w którym pytanie jest jedno: Za PiS czy p-ko PiS?
    A PiS jakoś tego nie zauważył. Kaczyński! Na emeryturę.

  • A z tych wyników wynika, że jeśli PiS myśli o umocnieniu władzy i jakiejkolwiek szansie na zmianę konstytucji, to bez repolonizacji mediów i nieco ostrzejszego kursu w niektórych sprawach, się to zwyczajnie nie uda.
  • Wg ipsos 3% PiS poszło na Lalę.
  • dokładne i jedyne prawdziwe dane o przepływie głosów wyborców ma (będzie za dni kilka) PKW

    (nie wiem, czy tak dokładnie statystykuje)
  • Pkw ma tylko głosy
    Przepływy, i tak obarczone błędem wstydu, mogą mieć sondazownie
  • edytowano July 2020
    Poczułem obrzydzenie do Bosaka, wcześniej tego nie miałem
  • Właśnie. Gdyż tfu wyborcy pedała mogli dla beki mówić, że są z PiS.
  • Zrobiłem prognozę dla każdej komisji wyborczej w Polsce na podstawie I tury i przepływów elektoratów. Po zsumowaniu wszystkich komisji wyszło mi
    Duda 9 415 011
    Czacha 9414253
    Miał być remis i jest. Porównałem to z wynikami u mnie w miasteczku (wynik bliski remisu, 5 lat temu 50,7 dla Dudy),i jesteśmy nad kreską o
    231 głosów na 6300 głosów ważnych,
    czyli gdyby wszędzie zaistniały takie różnice, to mamy 700 000 głosów więcej.
    Jeśli ktoś może niech poda wynik ze swojej komisji. Może być gmina w całości albo powiat.
  • edytowano July 2020
    christoph napisal(a):
    Pkw ma tylko głosy
    Przepływy, i tak obarczone błędem wstydu, mogą mieć sondazownie
    nie mają PESELów?
  • late poll

    duda 50,8
    trzask 49,2
  • Absolutnie nic z tego co się zdarzyło mnie nie zdziwiło. To już się nie sklei, nigdy.

    Szacunek dla Dudy i jego sztabu, że dali radę.

    Ciężkie czasy przed nami. Następny przystanek - listopadowe wybory w US.

  • Nie zasnę chyba. Nie mogę uwierzyć, że naród się tak spedalił. Nieważne żadne wartości, bo nienawiść do PiS-u jest silniejsza.
  • peterman napisal(a):
    To już się nie sklei, nigdy.
    Ciężkie czasy przed nami.
    Cyrylica napisal(a):
    Nie mogę uwierzyć, że naród się tak spedalił. Nieważne żadne wartości, bo nienawiść do PiS-u jest silniejsza.
    +10
  • edytowano July 2020
    W miasteczku jest kilka obwodów głosujących tak jak wioski (miażdżące wygrane kandydatów dobrej zmiany) i kilkanaście liczniejszych, w których kandydaci opozycyjni wygrywają kikoma punktami. Jak na razie tendencja pozytywna potwierdziła się we wszystkich siedmiu komisjach, które sprawdziłem. W przypadku komisji "miejskich, z wygraną Trzaskowskiego, jest to wynik dla niego średnio o 1,3 pkt. niższy. W obwodach "wiejskich" ta różnica odbiega wyraźnie na plus, zwykle ok. 5-6 pkt. przewagi Dudy ponad prognozę.
    Inne obwody w prognozie:
    Warszawa
    Duda 321531 Czacha 674863
    Warszawa Ochota D-14176 T(C)-31297
    Wilanów D-5106 TC-18357
    Przedszkole nr 420, Św. Urszuli Ledóchowskiej 8, 02-972 Warszawa D-185 TC-693
    Każdy ponad prognozę to przewaga Dudy.

  • romeck napisal(a):
    late poll

    duda 50,8
    trzask 49,2
    Powiększa się. Są delikatne [rzesłanki, że jednak może być dobrze
  • exit poll
    absencja (nie poszło na II turę):

    100.000 wyborców Bosaka
    240.000 wyborców Hołowni
    140.000 wyborców Kosiniaka-K.

    czyli antypisizm konfederatów większy niż antyelgiebetyzm...

    miazga (załamka) u zeteselowców
  • Dyzio_znowu napisal(a):
    połowa wyborców Bosaka zagłosowała na tęczowego Rafała
    To sondaż w sondażu. Nie przywiązywałbym nadmiernej wagi.
  • Miasto Stalowa Wola - według prognoz 59,72%

    Mały plusik dla PAD
  • Moja prognoza przepływów kandydatów, którzy odpadli w I turze
    KB: D-44,5 T-,25,4
    Hołownia i KK: D-10 T-85
    Żółtek i Witkowski D-30 T-50
    Biedroń i Tanajno D-0 T-100
    Jakubiak D-100 T-0
  • Powiat opoczyński województwo łódzkie, prognoza daje 72,4
    Wyraźny plus dla PAD
  • edytowano July 2020
    Skarżysko Kamienna 50,86% do 51,34 - znów malutki plusik
  • robert.gorgon napisal(a):
    Powiat opoczyński województwo łódzkie, prognoza daje 72,4 https://twitter.com/RobertTelus/status/1282420253008580613
    Wyraźny plus dla PAD
    Bliski mi powiat, po sąsiedzku z rodzinnym. Dzięki za dobre wiadomości!
  • 61% wyborców KONFEDERACji z 2019 roku poparło tęczowego Rafaua
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.