Skip to content

Wybory prezydenckie 2020

1212224262730

Komentarz

  • romeck napisal(a):
    Dyzio_znowu napisal(a):
    połowa wyborców Bosaka zagłosowała na tęczowego Rafała
    TT
    @murdelio:
    Patrząc jak się rozłożyły głosy Konfederacji dochodzę do wniosku, że Konfederacja to PO-PiS.
    Wstrzymałbym się z wnioskami!
    600 000 głosów przewagi to ogą mogą być nowi wyborcy, ale jest prawie niemożliwe, żeby wśród ruskich był remis. IPSOS trochę skrzywdził Krzysia, poniekąd za sprawą jego własnych wyborców.
  • I było się tak ekscytować?
    Ja wczoraj powiedziałem "Pane Jezu co ma być to będzie ale lepiej jak wygra ten okropny DuDa ;-)" Paciorek i spać. A wyście tu szaleli całą noc.

    Trzaskowskiego to powinni zabrać już na detox jakiś bo gościu chyba tyle wciągnął, że jeszcze przez trzy dni będzie latał i powtarzał, symboliczne *Panowie Policzmy Głosy*.
  • Populacja zwolenników teorii spiskowych wśród peowców wyraźnie się powiększyła :)
  • romeck napisal(a):
    Rybnik
    @UWend:
    Wyniki w mieście Rybnik, tam gdzie Rafał jada roladę i modrą kapustę:

    Andrzej Duda - 35 092
    Rafał Trzaskowski - 32 667

    Jak to mówił jeden Ślązak: "by z Ślązakiem usiąść do obiadu, to go trzeba najpierw przeprosić za strzelanie z gumowych kul"

    Kurtyna.
    żona RT jest rybniczanką, prezydent miasta jest z PO
    Rybnik to "mała Polska"... wyniki w proporcji PO / PiS są bardzo, ale to naprawdę bardzo zbliżone do ogólnopolskich. Innych partii też, z różnicą in minus PSL, bo nie ma rolników.
    Prezydent miasta wywodzi się z PO, ale teraz startuje z lokalnego komitetu, co niekoniecznie ma przełożenie na ogólnokrajowe.

    Po tych zrzutach robert.gorgon widać, że w Polsce "powiatowej" wygrał Duda.
    W chwili obecnej jedyne pytanie jest takie, czy w "wyspach poparcia" PO uzbierają aż tyle, że to zrównoważyć / przeważyć.
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    A żeście namieszali ;)
    Zanim ja coś napiszę, to poczytajcie sobie Losa i Jorgego, bo mają w tym wątku rację.

    Aha, chciałeś wyniki II tury. Na wczoraj (exit-polls) to jest Duda 50,3%, na dzisiaj (prawie wszystkie komisje) 51,2%.

    Btw. jak wczoraj wieczorem sprawdzałem jakiegoś buka, to było 1,85 : 1,95 dla Dudy, dziś jest mniej więcej jak w piątek 1,45 / 1,5 : 2,5 / 2,8.
    PKW z 99% podała:
    AD 51,21%
    RT 48,79%
  • Kiedyś czytaliśmy u Rymkiewicza, że wystarczy 25 procent ludzi prawych, by Polska przetrwała.
    Później przebijaliśmy sufit 30 procent.
    Dziś wychodzi na to, ze mimo przepotwornej presji, nieustannego poniewierania ponad połowa Polaków ma poczucie patriotyzmu.
    Wychodzi na to, że ten skurczybyk rzeczywiscie ugryzł w dupę zubra ;)
    Cieszmy sie dziś tym.
    Właśnie dziś, bez narzekania i czarnowidztwa.

    I taka mała rzecz, która bardzo wiele mówi .
    U nas, jak w prawie całej Łodzi, była akcja niszczenia plakatów PADa.
    Cięto metodycznie, skutecznie , pozostawiano wiszące strzępy z cięciami wzdłuż i w poprzek.
    Właściciele dostawali po dwa banery, wiec znakomita większość wymieniła je na nowe.
    Na jednej posesji jednak ktoś zadał sobie duzy trud posklejania baneru.
    Srebrną tasmą montażową. Pozbierał strzępy i akuratnie wszystko zlepił.
    Dzięki Ci dobry człowieku!
  • Rosji, gdzie w II turze wyborów prezydenta RP oddało glosy ponad 500 polskich obywateli, wyborcy popierali przeważnie Rafała Trzaskowskiego. W Moskwie zdobył on 226 głosów, podczas gdy na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę padło 89 głosów.
  • Te wyniki są jednak przygnębiające.
  • Wszelki duch Pana Boga chwali!
  • Richelieu napisal(a):
    Te wyniki są jednak przygnębiające.
    Kogóż to ja widzę...

    Jak było na Teneryfie? :D
  • Dość. W mojej komisji w Łodzi na Dudę 32 % +. Podobnie w całym mieście. Województwo odwrotnie.
  • edytowano July 2020
    Zostało im podważanie wyników wyborów, już nawet widzę podgatowkę pod to. Kto wie może jakieś bojówki już szykują? W każdym bądź razie czasu na zadowolenie jest niewiele.
  • Spoko. W tej konkurencji wygrywa ten, kto ma grubszą pałę. Nie widzę szans nawet najbardziej zdesperowanych bojówek przeciw aparatowi państwa. Broń na gąsienicach też wliczamy.
  • To prawda pod warunkiem że mamy aparat państwa mający pałę i potrafiący jej użyć oraz decydentów mających odwagę wydać rozkaz użycia. Godzina próby nadchodzi. Dowiemy się czy nie używali z wyrachowania przed wyborami aby nie napędzać protestów i nagonki medialnej czy zwyczajnie boją się i nie potrafią.
  • Pocieszam się, że różnica w wynikach jest na tyle duża, że nie pozwoli im bezczelnie iść w taką akcje.


  • Najbardziej cieszy mnie, że elektorat Korwina głosował na pedała.
  • Ale ktoś wyda rozkazy Gwardii Szwajcarskiej?
    Co do wyników, to... jak tych nie obalą, to następna są za 3 lata i antypis też to wie.
    Atak na TVP po ogłoszeniu wyników wściekły, więc należy bronić Kurskiego, jest skuteczny.
  • to jest temat do grzania

    Jak mówił Zybertowicz , „małym wstrząsem było, że 50 procent moich głosujących rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z flagą Polski”.

    Myślałem, naiwnie być może, że to jest spór między dwoma wizjami Polski, dwiema koncepcjami roli Polski w Europie, ale mam wrażenie, że dla politycznego zaplecza Rafała Trzaskowskiego, gra nie szła o wizję Polski w Europie, tylko o wizję wyprowadzenia nas z polskości.

    To, co się wydarzyło tego wieczora, to pokazanie, że kontrkandydat prezydenta Dudy nie mówi: „jestem częścią Polski, będę walczył z moimi wyborcami o lepszą Polskę”. Nie, on mówi: „będę walczył o jakąś inną rzeczywistość, w której Polska, nasze 1000-letnie dziedzictwo jest zapomniane”
  • Przydałoby się teraz jakieś polityczne przyspieszenie, aby wykorzystać moment. Obawiam się też o współpracę Dudy, bo przecież on teraz już nic nie musi, 5 lat i emeryturka.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Ale ktoś wyda rozkazy Gwardii Szwajcarskiej?
    Z obawy o własną dupę? Każdy. Nawet największy tchórz nie jest tak odważny, by się zupełnie nie bać.
  • jak to chwalil sie jojo, kiedy potarmosili antytęczowych a tęczowych nosili na rekach, zeby im sie tipsy nie połamały? : panstwo przestalo byc papierowe.
    Jest nadzieja!
    Problem z grzecznym chlopcem jest taki, ze nawet kiedy juz grzeczny byc nie musi i nie powinien, caly czas jest grzeczny.
  • "- To sztabowcy Trzaskowskiego przyczynili się do wygranej Andrzeja Dudy. Chciałbym podziękować więc panom: Sławomirowi Nitrasowi, Cezaremu Tomczykowi oraz pani Agnieszce Pomasce - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński, szef sztabu Andrzeja Dudy. "

    He he.
  • los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Ale ktoś wyda rozkazy Gwardii Szwajcarskiej?
    Z obawy o własną dupę? Każdy. Nawet największy tchórz nie jest tak odważny, by się zupełnie nie bać.
    Ludwikowi to się jakoś udało, to niewydanie...
    A nasze 'ciotki rewolucji' to już wyjątkowa plaga.

  • Richelieu napisal(a):
    Te wyniki są jednak przygnębiające.
    Łot di akszual fak!

    Sen to czy Jawa!!??
  • rozum.von.keikobad napisal(a):
    janosik napisal(a):
    Zostało im podważanie wyników wyborów, już nawet widzę podgatowkę pod to. Kto wie może jakieś bojówki już szykują? W każdym bądź razie czasu na zadowolenie jest niewiele.
    od wczoraj, od 22ej na MSN.de wiszą li i jedynie fotki z Trzaskowskim: "Nie będzie drugich Węgier", "Bohater" itd...
  • posix napisal(a):
    "- To sztabowcy Trzaskowskiego przyczynili się do wygranej Andrzeja Dudy. Chciałbym podziękować więc panom: Sławomirowi Nitrasowi, Cezaremu Tomczykowi oraz pani Agnieszce Pomasce - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński, szef sztabu Andrzeja Dudy. "

    He he.
    Byłem szybszy od JoJa ;)

    https://mobile.twitter.com/1984Kreese/status/1282454249947967488
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    los napisal(a):
    ms.wygnaniec napisal(a):
    Ale ktoś wyda rozkazy Gwardii Szwajcarskiej?
    Z obawy o własną dupę? Każdy. Nawet największy tchórz nie jest tak odważny, by się zupełnie nie bać.
    Ludwikowi to się jakoś udało, to niewydanie...
    Po jakiś dwudziestu pokoleniach ta arystokracja się rzeczywiście degeneruje.

  • peterman napisal(a):
    posix napisal(a):
    "- To sztabowcy Trzaskowskiego przyczynili się do wygranej Andrzeja Dudy. Chciałbym podziękować więc panom: Sławomirowi Nitrasowi, Cezaremu Tomczykowi oraz pani Agnieszce Pomasce - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński, szef sztabu Andrzeja Dudy. "

    He he.
    Byłem szybszy od JoJa ;)

    https://mobile.twitter.com/1984Kreese/status/1282454249947967488
    mam calkowicie inne zdanie, ta nienawisc ich zmobilizowala i dala nieprawdopodobnie wysoki wynik.
  • uhrr napisal(a):
    peterman napisal(a):
    posix napisal(a):
    "- To sztabowcy Trzaskowskiego przyczynili się do wygranej Andrzeja Dudy. Chciałbym podziękować więc panom: Sławomirowi Nitrasowi, Cezaremu Tomczykowi oraz pani Agnieszce Pomasce - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński, szef sztabu Andrzeja Dudy. "

    He he.
    Byłem szybszy od JoJa ;)

    https://mobile.twitter.com/1984Kreese/status/1282454249947967488
    mam calkowicie inne zdanie, ta nienawisc ich zmobilizowala i dala nieprawdopodobnie wysoki wynik.

    Jak było naprawdę, się pewnie nigdy nie dowiemy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.