Skip to content

zaimki . online

1457910

Komentarz

  • edytowano July 2022
    image
  • • U
    Unijka

    image
  • romeck napisal(a):
    • U
    Unijka

    image
    Obrazek został zmniejszony aby pasował do strony. Kliknij aby powiększyć.
    Dzięki!

    Chciałem bladź zablokować a tu szpas, bo była szybsza :))
  • Dlaczego "unijka" i jednocześnie "ekonomista"(nie ekonomistka)
  • Bo to ta ekonomista.
  • I dlaczego nie rzeczoznawcka?
  • Bo to ta rzeczoznawca.
  • los napisal(a):
    Bo to ta rzeczoznawca.
    W sumie jednak brzmi jak dednejm, bo nadane przez patriarchat.
  • Humor/a/u na dziś.

    image
  • Byłom na rynczyni w sklepini u rzeźniczyni i kupiłom dwie kawałczyni schabczyni
    image
  • Byłam kowalczynią raz w tygodniu przez 2 miesiące na warsztatach w technikum. Taka prawdziwą co kuła żelazo rozgrzewając je do czerwoności w piecu kowalskim. Dmuchawa pieca była elektryczna co czyniło zajęcie trochę znośniejszym. Wykułam sobie dwa świeczniki i mini podkówkę.
    Dorobiłam się odcisków życia, wielkim kosztem wzmocniłam prawą stronę obręczy barkowej, oparzyłam ucho, twarz miałam, czarną plecy zbolałe.
    Zostałam oceniona celująco ale każda moja kość, chrzęść, włókno mieśniowe, wie, że nie ma kogoś takiego jak K O W A L C Z Y N I.

    Wklejka powyżej jest mistrzostwem debilizmu znaczeniowo, życiowo i semantycznego.


    :))
  • edytowano December 2022
    przyrostek "-czyni" tworzy się w języku polskim od słów kończących się na "-ca" (wychowawczyni, radczyni).

    https://obcyjezykpolski.pl/zastepca-zastepczyni-czyli-o-nazwach-na-yni/

    "Kowalczynię" mogła wykoncypować jedynie osoba wyposażona w feminatyw pochodzący od slowa "debil" (nb. odmieniającego się podobnie jak "kowal").
  • przyszło z zachodu, choć u nasz więcej kreatywności (?) trzeba

    abb surd z Niemiec - Krankenschwester*in
    krankenschwester to siostra medyczna, a właściwie siostra chorych
    czekam na feminativ od matki -- Mutter*in
    a moze i od ojca ? Vater*in
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    przyrostek "-czyni" tworzy się w języku polskim od słów kończących się na "-ca" (wychowawczyni, radczyni).

    https://obcyjezykpolski.pl/zastepca-zastepczyni-czyli-o-nazwach-na-yni/

    "Kowalczynię" mogła wykoncypować jedynie osoba wyposażona w feminatyw pochodzący od slowa "debil" (nb. odmieniającego się podobnie jak "kowal").
    (on) kowal → to ona kowalka
    'k' wymienia się na 'c', → więc kowalca

    kowalca → kowalczyni


    wg słownika "Zaimki . Online", romeck, 2022
    ;)
  • A nie lepiej to być kowalką ?
  • Albo kawalkadą.
  • edytowano December 2022
    To są bezprzedmiotowe rozważania :D nie ma szans na to by kobieta wykonywała zawód kowala wiec feminatyw/a nie jest potrzebny/na.
    Zanim by doszła do etapu czeladnika, peedzmy, to by się 'rozleciała', tak, tak słaba płeć.. jest słaba. :D

    Natomiast Kowalowe, Kowlaczykówny, Kowalikowe Kowalikówny itd czemu nie.
  • Lubię kowalstwo. Jest nawet lepsze od stolarstwa, to jak się coś spieprzy, to da się naprawić. Ale istotnie nie dla kobiet.
  • edytowano December 2022
    Dla debilczyń nie ma to znaczenia. Chodzi o to tylko żeby dać upust histerii.
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Dla debilczyń nie ma to znaczenia. Chodzi o to tylko żeby dać upust histerii.
    ... hersterii!
    ;)
  • edytowano December 2022
    Pani_Łyżeczka napisal(a):
    To są bezprzedmiotowe rozważania :D nie ma szans na to by kobieta wykonywała zawód kowala wiec feminatyw/a nie jest potrzebny/na.
    Zanim by doszła do etapu czeladnika, peedzmy, to by się 'rozleciała', tak, tak słaba płeć.. jest słaba.
    Jakto nie ma, jak jest baba-kowal i ma nawet swój kanał na tubce!

    https://youtube.com/@ThePathOfFire

    Tako blado Fiona :)

    https://youtube.com/shorts/-30GgoysDWk?feature=share
  • edytowano December 2022
    Metaloplastyka nie kowalstwo...
  • Ale ta kobita naprawdę obrabia metal na gorąco.
  • edytowano December 2022
    los napisal(a):
    Ale ta kobita naprawdę obrabia metal na gorąco.
    Codziennie zawodowo? Resory do powozu wykuje? (OK 100 roboczogodzin)

    Przy tych gabarytach biustu bez kowalstwa kręgosłup będzie pobolewał po 35 rż choć mniemam, że przeniesienie nań drgań, podczas operowania młotkiem rozpala panów folołersów.
  • Zanim by doszła do etapu czeladnika, peedzmy, to by się 'rozleciała', tak, tak słaba płeć.. jest słaba.
    CZELADNICZYNI! CZELADNICZYNI!
  • Berek napisal(a):
    Zanim by doszła do etapu czeladnika, peedzmy, to by się 'rozleciała', tak, tak słaba płeć.. jest słaba.
    CZELADNICZYNI! CZELADNICZYNI!

    :\">

    samokrytykę składam ...
  • Czeladni czyni.
  • Pani_Łyżeczka napisal(a):
    los napisal(a):
    Ale ta kobita naprawdę obrabia metal na gorąco.
    Codziennie zawodowo? Resory do powozu wykuje? (OK 100 roboczogodzin)

    Przy tych gabarytach biustu bez kowalstwa kręgosłup będzie pobolewał po 35 rż choć mniemam, że przeniesienie nań drgań, podczas operowania młotkiem rozpala panów folołersów.
    Starsi Panowie !
  • Disnej już dawno wzbił się ponad takie tam przeswądy. Kobita może być nie tylko kowalczynio, ale i kerowniczko swojego szczepu. A co.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.