Skip to content

Apoftegmaty mędrców forumka

2456711

Komentarz

  • edytowano February 2022
    Brzost napisal(a):
    Wracamy z religią do ustawień fabrycznych - wielobóstwo, kult natury, ofiary z ludzi itd.

    Przemko
    To consumer, zaraz znajdę źródło.
    O tu, ta i kilka innych wypowiedzi z tej strony wątku https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/refluxye-jednorazowe-chwilowe-a-bie-ce-und-ami-ce--t8630-s5580.html#p201412

    "Chrześcijańskie uniwersum oddaje istotę rzeczy w sposób nieludzko klarowny.

    Chcę tylko zauważyć, że to, co się odbywa na naszych oczach, teraz, jest powrotem do domyślnych ustawień religijnych człowieka. Że nawet jeżeli usuniemy optykę chrześcijańską to w tym ciemnym układzie nadal wszystko się zgadza. Bo zamiast dwupłciowego Behemota mamy dwupłciowego Kybele/Agdistisa, także bożka-demona.

    Moja teza jest więc taka - pogaństwo jest w zasadzie to samo, bez względu na denominację. Tylko chrześcijaństwo jest prawdziwym wyłomem w ludzkich wierzeniach. Chrystus wywrócił ten stolik i zmienił bieg historii. Tylko - jak widać - chrześcijaństwo nie za bardzo się przyjęło i mamy powrót do ustawień domyślnych."
  • Consumer napisal(a):
    Katolicyzm się nie przyjął.
  • Historia pszepana nie tworzy praw. Biologia ma takie ambicje.
  • edytowano February 2022
    trep napisal(a):
    Consumer napisal(a):
    Katolicyzm się nie przyjął.
    A gówno tam ...
  • Nie patrzmy na zjawisko przez jego wynaturzenie. Księża to nie tylko pedofile.

    Los
  • Nie po raz pierwszy wielkie idee rozbijają się o d...pę

    Fox Mulder
  • edytowano February 2022
    Umiejętność świadomej niewiedzy wymaga nieustannego doskonalenia.

    ms wygnaniec
  • edytowano February 2022
    Nie wierz uszom, wierz oczom.

    Los
  • edytowano February 2022
    Współudział w przestępstwie/zbrodni zawsze implikuje wzajemną lojalność.

    Mania
  • A można poprawić?
  • edytowano February 2022
    .
  • edytowano February 2022
    Ale "duszom" mi się bardziej podoba i apoftegmatuje! :)
  • Popełnienie samobójstwa dlatego, że ktoś grozi nam śmiercią nie jest dobrą taktyką.

    Los
  • MarianoX napisal(a):
    Okazało się, że propagandystom antycovidowym bardzo przeszkadza maseczke na twarzy, a nie przeszkadza onuca na gębie :-&
  • Przemko napisal(a):
    armia czerwona istnieje w naszych głowach oraz na wikipedii.
  • Barokowy minimalizm jest mniej minimalistyczny niż modernistyczny maksymalizm.

    Los
  • edytowano March 2022
    No bo realiści generalnie mają problem z realem.

    Los
  • Fałszywe argumenty zawsze wesprą prawdziwą nienawiść.
    los
  • A właściwie to Karl Kraus. O którym Steinhaus napisał: uczyłem się polskiego od wielkiego Niemca.
  • To jest zwykły szur a nie żaden wariat
    los
  • Wogle, fajnie by było zrozumieć świat, nieprawdaż.

    → Szturmowiec.Rzplitej

  • Amerykanie pisze się przez Ż z kropką

    →Shork
  • "Jaki ten świat jest piękny, kiedy się o nim nic nie wie."
    (filmowiec Andrzej Kondraciuk.)
  • Pod jakim nickiem Pan Filmowiec udziela się na forumku? ;-)
  • edytowano April 2022
    jednakowoż po sposobie puszczania hamulców można poznać klasę człowieka
    brzost sprowokowany wpisem PŁ
  • Ludzka głupota to ocean wielkości Wszechświata.
    Nasz Einstein.

    *
    "Podstawą tronu Bożego są sprawiedliwość i prawo; przed Nim kroczą łaska i wierność."
    Księga Psalmów 89:15 / Biblia Tysiąclecia

  • Szturmowiec Rzeczypospolitej o przekonywaniu zwolenników Obozu Zdrady:

    Do przeciwników, (politycznych) to można dotrzeć co najwyżej z kropidłem i egzorcyzmem, a i to dopiero na łożu śmierci.
  • Los:

    Nie, kurestwa nie da się wyleczyć, z kurestwa można się najwyżej nawrócić. A nawróceń niespektakularnych nie ma, jak łajdak powie "no dobrze, myliłem się, teraz jestem po twojej stronie", to oczekuj, że jak wiatr się znowu zmieni, to on znowu zmieni stronę. Nawrócony łajdak roni krwawe łzy i czołga się w worze pokutnym. A ponieważ żaden z nich dotąd się nie czołgał, nie było nawróceń.
  • Wydać z sensem pieniądze jest trudniej niż zarobić
    Los
  • Wojna mimo swoich minusów ma pewne plusy - na przykład niektórzy przestają się koncentrować na wydumanych problemach na rzecz prawdziwych

    TecumSeh
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.